478 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

Akik Doğal Taşlar

6 MM Küre Kahve Akik Taşı

 90,00
 175,00

Akik Doğal Taşlar

4 MM Akik Ceyt Kuvars Taşı

 50,00

Akik Doğal Taşlar

4 MM Akik Ceyt Kuvars Taşı

 50,00

Akik Doğal Taşlar

4 MM Akik Ceyt Kuvars Taşı

 50,00
 50,00
 50,00
 175,00
 90,00
 90,00
 80,00

Akik Doğal Taşlar

4 MM Küre Turuncu Akik Taşı

 80,00

Akik Doğal Taşlar

4 MM Küre Bej Akik Taşı

 80,00
 80,00
 80,00

Akik Doğal Taşlar

4 MM Küre Mor Akik Taşı

 80,00

Akik Doğal Taşlar

4 MM Küre Siyah Akik Taşı

 80,00

Akik Doğal Taşlar

4 MM Küre Olive Akik Taşı

 80,00

Akik Doğal Taşlar

4 MM Küre Kahve Akik Taşı

 80,00

Akik Doğal Taşlar

4 MM Küre Mix Akik Taşı

 80,00
 80,00
 125,00
 125,00

Akik Doğal Taşlar

8 MM Faset Kahve Akik Taşı

 125,00

Akik Doğal Taşlar

8 MM Faset Mürdüm Akik Taşı

 125,00

Akik Doğal Taşlar

8 MM Faset Mor Akik Taşı

 125,00

Akik Doğal Taşlar

8 MM Faset Amazon Akik Taşı

 125,00

Akik Doğal Taşlar

8 MM Faset Turkauz Akik Taşı

 125,00

Akik Doğal Taşlar

8 MM Faset Fujya Akik Taşı

 125,00
 125,00
 125,00
 125,00
 125,00
 125,00
 125,00
 125,00

Akik Doğal Taş Çeşitleri Özellikleri , Faydaları ve Kullanımı :

Akik doğal taş boncuklar sahip olduğu faydalar ile şık ve zarif görünümü yüzyıllar boyunca hayatın birçok alanında aksesuarlarda ve eşyalarda kullanımını sağlamıştır. Ruhsal dinginlik ve rahatlamaya da faydalı olduğu düşünülen akik taşı, birçok farklı renk seçeneğine sahiptir. Yemen taşı olarak da bilinen akik taşı, takıdan aksesuara ve dekorasyon ürünlerine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Günümüzde hemen hemen her yerde bulunan akik taşı, deniz kıyıları ve çöllerde bulunabilir. Ayrıca sıcak su kaynaklarında da yaygın olarak bulunmaktadır. Ülkemizde akik taşının en yoğun olduğu Karadeniz bölgesi ile Bilecik, Çamlıdere, Erzurum, Eskişehir gibi şehirlerde de sıklıkla çıkarılır.

Akik Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Akik doğal taşı birçok farklı renk çeşidine sahiptir. Akik taşı için genelde 8 farklı çeşitten söz edilmektedir. Akik grubu taşlar, Agat, Kuvars ve Kalsedon grubuna ait farklı kimyasal özellikleri taşımaktadır. Akik taşının çeşitleri arasında kısaca şunlar yer almaktadır:
 • Tibet Akik Taşı
 • Karneol Akik Taşı (Kırmızı)
 • Botswana Akik Taşı
 • Dendritic Akik Taşı
 • Yeşil Akik Taşı
 • Damarlı Akik Taşı
 • Madagaskar Akik Doğal Taşları
Renklerine ve yapısına göre sınıflandırılan bu akik taşı çeşitlerinin kullanım alanları da farklılık göstermektedir. Akik doğal taş çeşitleri hayatın birçok alanında bu farklı çeşitleri sayesinde kullanılmaktadır. Çeşitleri arasında en çok dikkat çeken ve şıklığı ile öne çıkanı ise siyah akik taşıdır. Akik doğal taşının faydaları kadar zarif görünümü de bu taşlara karşı ilginin her zaman yüksek olmasını sağlamıştır.

Orijinal Akik Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Akik taşının hemen hemen her yerde bulunabilir olması dikkat çeken bir özelliğidir. Daha çok deniz kıyıları ve çöller yaygın olarak bulunduğu alanlar olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca sıcak su kaynakları çevresinde de akik taşının bulunması mümkündür. Akik taşı, yeraltı magmalarında oluşan doğal bir taştır. Magmaların sıkışması ve yapılarda kalıntı bırakması sonucu bu taşın oluşması için süreç başlar. Ardından magma tabakasının ve yüzeyin soğuması ile farklı renkte akik taşı oluşmaktadır. Akik taşının Türkiye’de en yoğun olduğu bölge Karadeniz bölgesidir. Akik taşının en çok çıktığı iller ise Yozgat, Erzurum, Eskişehir, Bilecik ve Çamlıdere’dir. Akik taşının doğal yapısı, faydaları ve zarif görünümü sayesinde birçok farklı alanda kullanıldığı görülmektedir. Orijinal akik doğal taşı bazı ayırt edici özellikleri ile anlaşılabilir. Gerçek doğal taşlara ilgi duyan ve orijinal akik taşı almak isteyenler firmamızdan bu taşları güvenle temin edebilirler.

Akik Taşının Faydaları Nelerdir?

Akik taşının oldukça uzun bir zamandır insanlar tarafından birçok faydası olduğu düşünülmektedir. Özellikle eski zamanlarda şifalı taş olarak da kullanımına rastlanmaktadır. Günümüzde bu tür taşlar daha çok dekorasyon ve aksesuar amaçlı tercih edilse de ruh ve beden sağlığı açısından da yararları olduğu ifade edilmektedir. Akik taşının sahip olduğuna inanılan bazı özellikler kısaca şöyledir:
 • Ruhsal rahatlama ve dinginliği sağlar.
 • Negatif enerjiyi azaltarak stresi önler.
 • Çeşitli cilt hastalıklarına karşı koruyucu ve olumlu etkilere sahip olduğu düşünülmektedir.
 • Kemik ağrılarının azaltılmasını sağlar.
 • Çeşitli sindirim sorunlarında rahatlamayı destekler.
Zihin, beden ve ruh sağlığı açısından birçok fayda sunmasının yanı sıra şık görünümüyle de öne çıkmaktadır. Orijinal Doğal akik taşı sunduğu daha pek çok fayda ile birçok kişi tarafından günümüzde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Gerçek Doğal Akik Taşı Boncukları ve Çeşitleri

Doğal akik taşına sahip olmak ve hem şık ve zarif hem de faydalı bir gerçek doğal taş satın almak için bizi tercih edebilirsiniz. Akik taşı boncuk tasarımları arasından birçok alternatif seçeneğe tek bir adresten güvenle ulaşabilirsiniz. Hakki akik taşı boncuk ve diğer doğal ürünlerle birçok faydası bulunan seçenekleri güvenle satın alabilirsiniz. İnsan sağlığına faydaları kadar şık görünümüyle hayatın birçok alanında kullanabileceğiniz doğal akik taşı, doğal ve şifalı taşlara ilgi duyan herkes için avantajlı seçenekler ile sunulmaktadır. Güvenle doğal akik taşı ürünlerimizi tercih ederek hemen faydalarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Akik Taşının Anlamı Nedir?

Akik taşının birçok faydası olduğuna dair inanış oldukça eskiye dayanmaktadır. Öte yandan İslam inancına göre Hz. Muhammed (s.a.v)’in mühür anlamında bir akik taşı yüzük taşıdığı da rivayet edilmektedir. Akik taşının öne çıkan en büyük faydası ise ruhsal açıdan kişiyi korumasıdır. Güçlü bir enerjiye sahip olan akik taşı, gerginlik, stres ve kötü düşüncenin de azaltılmasına da yardımcı olmaktadır. Akik taşının anlamı bu yönüyle oldukça büyüktür. Şifalı olduğuna inanılan akik taşının oldukça eksi çağlardan beri kullanımı da bu özelliklerine bağlı olarak gelişmiştir. Doğal taşların sahip olduğu bu faydalar birçok farklı özelliğe sahiptir. Anlamlı bir hediye olarak da çok sık tercih edilen akik taşı, birçok açıdan yararları ile dikkat çekmektedir. Güvenle doğal akik taşı alarak tüm bu iyi özelliklerinden yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Akik Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Burçların insanlar üzerinde tesiri olduğuna dair inanış oldukça yaygındır. Her burcun farklı kişisel özelliklere neden olduğu düşüncesine ek olarak bu burçların doğal taşlarla da ilintili bazı uyumları olduğu düşünülmektedir. Çoğu doğal taşta olduğu gibi akik taşının da tüm burçlar için faydalı ve uyumlu özellikleri olduğu bilinmektedir. Ancak bazı burçlar ile uyumu çok daha yüksek olduğu görülmektedir. Akik taşının boğa burcu ile uyumlu olduğuna dair güçlü bir inanış vardır. Akik taşı burç uyumu konusunda boğa burcu öne çıksa da tüm burçlar için farklı derecelerde pozitif etkisi olduğu düşünülmektedir. Akik taşının boğa burcunun simgelerinden biri olarak değerlendirilmesi ise boğa burcunun öne çıkmasını sağlamıştır.

Nasıl Akik Doğal Taş Sipariş Edebilirim

Doğal taşlara ilgi duyan ve faydalarından yararlanmak isteyen herkes için en uygun ve ucuz akik taşı fiyat avantajları ile birçok ürünü sizler için sunuyoruz. Hayatınızı büyük ölçüde negatif etkilerden koruyacak ve hem ruhsal hem de fiziksel olarak size fayda sağlayacak akik taşı ile gündelik hayatta kendinizi çok daha enerjik hissedebilirsiniz. Güvenle doğal hakiki akik taşı siparişi vererek muhteşem bir akik taşına sahip olabilirsiniz. Akik taşı en uygun fiyat avantajlarından yararlanarak farklı ürün seçenekleri arasından her zevke hitap eden seçenekleri de bulabilirsiniz. Faydaları ile sizi rahatlatacak ve şık görünümü ile aksesuar olarak kullanımında da sizi ön plana çıkaracak bir taş olan akik, farklı renk seçeneklerine sahip bir ürün olmasıyla da bir doğal taştan tüm beklentilerinizi karşılayacaktır.

Akik Taşının Özellikleri Nelerdir?

Akik taşının ayırt edici birçok özelliği bulunuyor. Farklı çeşitlere ve renklere sahip akik taşlarının genel özellikleri dikkat çekicidir. Özellikle görünümü ve faydaları bu taşın öne çıkan özellikleri arasında gösterilebilir. Akik taşının özellikleri kısaca şöyle sıralanabilir:
 • 6,5 – 7 arasında bir sertlik derecesine sahiptir.
 • Oldukça sert bir taştır.
 • Işığı geçiren saydam veya yarı saydam yapıya sahip olabilir.
 • Yeşil, pembe, mavi, kırmızı ve kahverengi gibi farklı renklere sahiptir.
 • Ruhsal açıdan rahatlama sunan, oldukça güçlü ve faydalı bir doğal taştır.
Akik taşının sahip olduğu özellikleri bu taşın yüzükten kolyeye, dekorasyon ürünlerinden bilekliğe kadar birçok alanda kullanımını yaygınlaştırmıştır.

Akik Değerli Taşların Faydaları

Akik taşlarının birden fazla faydası vardır. Her renk akik taşının farklı özelliği bulunmaktadır. Bu değerli taşlar enerjilerini çok zarif bir şekilde gösterir. Yüzük, Bileklik, Madalyon veya Kolye olarak akik taşları üzeriniz de gerekli değişiklikleri daha iyi hale getirmek için kullanılabilir.

 • Akik taşları kalbi, zihni ve bedeni dengeler.
 • İç ve dış dünyamızı dengelemeye yardımcı olan en popülerdir taştır.
 • Akik Taşının erkeğe güç ve dişiye enerji verdiğine inanılır
 • Stres ve kaygıdan kurtulmak için son derece etkili bir taştır. Zihni yatıştırır ve sakinleşmeye yardımcı olur.
 • Travmayı, öfkeyi vb. serbest bırakır.
 • Akik taşı kişilik veya kuruntular hakkındaki gerçeği ön plana çıkarır ve onunla yüzleşmeye etmeye teşvik eder.
 • Çok renkli Akik taşları cesareti, güveni ve güvenlik duygusunu artırır.
 • Akik taşları olaylara farklı bir perspektiften veya daha doğrusu olumlu bir tavırla bakmanıza yardımcı olur.
 • Değerli taş akik taşları, işini ince bir şekilde yaparak kişinin aurasını temizler.
 • Akik taşı, ortamdaki negatif enerjiyi ortadan kaldırarak yerine pozitif enerji verir.