Apatit Taşının Tarihi ve Bileşim Özellikleri :

  • Doğal apatit taşları, sarı, mavi, yeşil, gri ve kahverengi gibi çeşitli renklerde bulunan bir kalsiyum fosfat mineralidir. Apatit doğal taşı ayrıca nadir bir turmalin çeşididir.
  • Renkleri beyazdan yeşilimsi sarıya, kahverengi ve menekşe arasında değişir! Opak , yarı saydam veya şeffaf olabilir. Metafizik alanında kullanım için en önemli renkler mavi, yeşil ve altındır. Apatit taşları ilk olarak 1786’da AG Werner tarafından keşfedilmiştir, ancak birçok kişinin onu Peridot ve Beril gibi diğer minerallerle karıştırması nedeniyle adı Yunanca ‘apatao’ yani “aldatmak” anlamına gelen kelimeden gelmektedir. Bunun nedeni, kimyasal bileşiminin diğer birçok taşın kimyasal bileşimini neredeyse taklit etmesidir.
  • Apatit taşları genellikle deniz mavisi, sarı veya yeşil renktedir. En çok tercih edilen Apatit doğal taşları mavi renkte olanlardır.Deniz mavisi rengindeki apatit, alıcılar ve koleksiyoncular arasında en popüler olan deniz rengini andırıyor.
  • En büyük Apatit yatağı Rusya’nın Kirovsk kentindedir. Brezilya, Burma, Madagaskar ve Meksika’da da bulunur.
Apatit Doğal Taş Çeşitleri

Apatit Doğal Taşı Niçin Kullanmalısınız?

Apatite doğal taşı ortaya çıkarıcı etki oluşturur. Arzu ettiğiniz sonuçları nasıl elde edebileceğinizi ve hayallerinizi nasıl gerçeğe dönüştürebileceğinizi size gösterecektir.
Bu taş geleceğiniz ile uyum sağlar ve geçmiş yaşamınız ile de bağlantı kurar.
Ruhsal enerjinizi canlandıracak ve ruhsal uyumunuzu artıracaktır. Ayrıca ruhsal odaklanma becerinizi derinleştirecek ve meditatif düzeyde iletişiminizde size yardımcı olacaktır.
Bu taş sizi daha yüksek maneviyata bağlayacak ; berrak rüyalar görme ve astral boyutlu seyahatlerinizde size yardımcı onaracak yeteneğe de sahiptir.


Fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal olarak çakralarınızdaki dengeyi yeniden kuracaktır.
Motivasyonunuzu arttırarak başarılı olmak ve hedeflerinize ulaşmada size yardım edecektir.
Ayrıca güven eksikliğinizi de ortadan kaldıracak ve onun yerine güven ve iyimserlik duyguları yerleştirecektir.


Yaratıcılığınızı, hayal gücünüzü ve zekanızı artıracaktır.


İçsel benliğinizi uyandıracak ve kafa karışıklıklarınızı ve hayal kırıklıklarınızı giderecektir. Hızlı, etkili ve verimli öğrenmeyi kolaylaştıracaktır.


Doğal apatit taşı özgüveninizi ve irade gücünüzü artıracaktır. İçsel gücün sadece ruhsal yollardan değil, aşktan da geldiğini anlamanızı sağlayacak!


Sinirliliğinizi azaltarak ilgisizlik, üzüntü ve öfke duygularınızı hafifletecektir.


Ayrıca boğaz çakranızı da açarak, özellikle düzenli olarak insanların önünde konuştuğunuzda iletişiminizi artıracaktır!

Apatit Doğal Taşının Faydaları :

Şifa ve Sağlık Üzerindeki Gücü :

Fiziksel düzeyde, Apatit kristalleri vücudun kalsiyum emilimini artırarak kemikleri ve dişleri güçlendirmeye yardımcı olabilir.
Yeni hücrelerin büyümesini uyarırken kıkırdak ve kemiklerin iyileşmesine iyi gelir.
Ayrıca salgı bezleri, organları ve vücut meridyenlerini iyileştirdiği bilinmektedir. Artrit semptomlarını ve diğer eklem problemlerini de iyi gelerek ağrıları hafifletebilir.
Apatit doğal taş hipertansiyona mücadele edebilir . Sindirim sistemini iyileştirerek metabolik hızı artırabilir. Diyet yapanlar apatit taşı kullanılabilir. Bu taş aynı zamanda açlığın bastırılmasına da iyi geldiği bilinmektedir.
Selülit gidermede ve karaciğer, dalak, pankreas ve safra kesesinin tedavisinde yardımcı olabilir.

Apatit Doğal Taş Çeşitleri

Yaşam ve Finans Üzerindeki Gücü

Mükemmel bir toksin yok edicisidir ve her türlü durgun enerjiyi çekip çıkaracaktır.
Vücut uyuşukluğunu gidererek finansal hedefleriniz için çok yoğun çalışken daha fazla motive olacaksınız!
Görev ve sorunluluklarınızda başarmak istediğiniz şeylere odaklanmanıza yardımcı olacaktır.Ayrıca konsantrasyon eksikliğinin üstesinden gelmenize de yardım edecektir.

Size yaratıcılık kazandıracak ve rojelerinizin ilerlemesine de yardımcı olacak taze yeni fikirlere sahip olacaksınız.


Doğal apatit taşı size daha net düşünce özellikleri katacaktır. En karmaşık sorunlarınıza bile etkili çözümler bulmak için size destek olacaktır.

Aşk ve İkili İlişkiler Üzerindeki Etkileri


Apatit doğal taşı kalbinizi ve duygularınızı iyileştirme yeteneğine sahiptir.
Kalbinizde tuttuğunuz olumsuz duyguları etkisiz hale getirecek veya sonunda onlardan tamamen kurtulmanıza ve uzaklaşmanıza izin verecektir.


Stres veya yalnızlık zamanlarınızda size rahatlık verecektir. Aşkta yaşantınızda zorluklar yaşıyor olsanız bile her şeyin yoluna gireceğine dair size ümit verecektir.


İnsanların verdiği sevgiyi kabul etmenizi ve insanları dışlamamanızı hatırlatacaktır. Size kendinizi sevmeyi ve kendiniz ile barışık yaşamaya destek olacaktır.


Apatit doğal taş aynı zamanda ruhsal gücünüzü, ruhsal güzelliğinizi ve ruhsal zekanızı güçlendirerek kendi imajınızı da güçlendirecektir.


Sevgi, uyum ve sıcaklık duyguları üretecektir.


Hayatınızda zararlı veya yük haline gelen herhangi bir şeyi veya herhangi birini terketme isteğini verecektir.


Daha etkili iletişim kurabilecek ve kendinizi daha net ifade edebileceksiniz.
İlişkinizde berraklığı ve güveni teşvik ederek kendinizi olduğunuz gibi kabul etmenize yardımcı olacaktır. İçinizdeki gerçeği görmenize yardımcı olacaktır.


Apatite doğal taşı duygularınızı ve enerjinizi dengelemede çok etkilidir.Özellikle duygu yüklü anlarda duygularınızı kontrol altında tutabileceksiniz. Aynı zamanda koşulsuz sevgi durumuna ulaşmanıza da yardımcı olacaktır!

Apatit Doğal Taş Çeşitleri

Apatit Taşından Faydalanmanın En Etkili Şekilleri :

Gerçekten harika bir meditasyon taşıdır.

Apatit taşını elinize alıp sessizce oturun ve beyaz ışığın vücudunuzu doldurduğunu hayal edin.İsteklerlerinizi düşünün ve taşınızın tüm isteklerinizi emdiğini hayal edin.

Apatit taşı her zaman kullanıma hazırdır , ihtiyaç ve isteklerinizi dinler.Bu taşı takı olarak kullanın veya cebinizde ya da çantanızda taşıyın. Aura alanlarınıza yakın tutun.


Apatit doğal taşı temizliğinde sadece ılık, sabunlu su ile kullanın. Taşın görünümünü ve sertliğini etkileyebileceğinden temizlik maddeleri ile temizlemeye maruz bırakmaktan kaçının.Ayrıca asitlere ve yüksek ısıya maruz kalmaktan kaçının. Apatit taşı takarken dikkatli olun çünkü çatlayabilir, çizilebilir veya parçalanabilir.

Apatit Doğal Taş ile Kullanılacak En İyi Kombinasyon :

Siyah Onyx Doğal Taşı ile birleştirildiğinde, Apatite topraklama ve merkezlenme konusunda daha da mükemmel bir şekilde çalışabilir . Ayrıca her türlü olumsuz ruhsal saldırıyı önleyebilir. Bu kombinasyon aynı zamanda diğer insanların olumsuz düşüncelerinden etkilenmenizden korumaya yardımcı olacaktır.


Hayatınızdaki sevgi titreşimlerini arttırmak istiyorsanız, Apatit’i Gül Kuvars ile de eşleştirebilirsiniz . Bu kombinasyon koşulsuz sevgi verme yeteneğinizi güçlendirecektir.
Apatit ve Rodonit kombinasyon ise becerilerinizi ve yeteneklerinizi geliştirecek ayrıca yenilerini edinmenizi sağlayacaktır!


Ruhsal ve Psişik yeteneklerinizi güçlendirmek için kullanmak isterseniz, Apatit doğal taşı ve Vanadinite ile meditasyon da yapabilirsiniz.


Ayrıca Klirtal Kuvars ile kombinlemek isteyebilirsiniz çünkü bu eşleştirme bilgeliğinizi ve aldığınız anlayışlı rehberlik seviyenizi artıracaktır.


Akuamarin ile birleştirmek size hayatınızda gerekli değişiklikleri yapma gücü ve cesareti verecektir.

Apatit Doğal Taş Çeşitleri

Apatit Tamburlanmış Doğal Taşlar


Apatit tomburlanmış taşlara bakmak çok güzeldir. Estetik açıdan hoş oldukları kadar, güçlü iyileştirici özelliklere de sahip oldukları bilinmektedir.
Metafizik düzeyde, açık mavi renkli taşlar, sizi daha yüksek bir ruhsal düzeye bağlayacak psişik metaforlara açılmanıza yardımcı olur.


Bu metamorfik kayaçlar aynı zamanda odaklanmanızı sağlamak ve meditasyondaki konsantrasyonunuzu derinleştirmek için de kullanılabilir.


Fikirlerinizin gerçeğe dönüşmesini güçlendirebilir ve arzu ettiğiniz sonuçları elde etmenize destek olabilirler.


Psişik yeteneklerinizi, özellikle duru duyarlılık ve basiretinizi güçlendirebilirler.
Meditasyonunuzda tamburlanmış apatit taşları kullandığınızda, üçüncü göz çakranızın kilidini açmaya veya daha ince titreşimler için etkinleştirmeye yardımcı olabilirler.


Apatit doğal taşların netlik ve içgörü sağladığı bilinmektedir ve gerçeği ortaya çıkarmaya çalışırken çok yardımcı olurlar.


Tamburlanmış taşlar boğaz çakrası ile de rezonansa girer. Her düzeyde iletişim ve ifadeyi geliştirmeye yardımcı olurlar.


Onların enerjisi sizi sosyal durumlarda açık ve rahat olmaya teşvik eder.
Tamburlanmış apatit taşlar, burcu İkizler olan insanlar için harika bir hediyedir. Çünkü çakralar, duygular, enerjiler ve kendinizin erkek ve dişi yönleri arasında iyi bir dengeleyici olabilirler.


Psişik yeteneklerinizi geliştirmenize ve Kundalini’nizi yükseltmenize yardımcı olurlar.


Yakında dişçiye mi gideceksin ? Korkularınızı ve endişelerinizi hafifletmek için birkaç apatit parçasını yanınızda getirin.


Çoğu değerli taş gibi, meditasyon sırasında vücuda yerleştirilebilir.Bunu yapmak, yeni içgörüler edinmenize ve daha önce fark edemediğiniz eski konuları tanımanıza yardımcı olacaktır.
Kızılderili inanışlarında, akıl taşı olarak bilinir. Özellikle zor ölüm veya ayrılık zamanlarında, duygusal rahatsızlıkları yatıştırmaya yardımcı olabilir.


Son zamanlarda, ilkbahar ve sonbahar ekinokslarını kutlamak için apatit taşları kullanılıyor.
Sizde de ruhsal bir denge duygusu uyandırarak gündüz ve gece dengesini oluşurmak için birebirdirler.Daha dışadönük olmanıza ilham veren hafif ve pozitif bir enerji taşırlar, hayatına yeni bir yön vermenizde aktif rol oynayabilirler.


Tamburlanmış apatit taşlar, uyuşukluk veya kayıtsızlık zamanlarında çok faydalıdır.Yorgun hissettiğinizde enerjinizi artıracak ve saldırganlığınızı veya tahrik edilmenizi azaltacaktır.


Apatite doğal taşların fiziksel ve duygusal bedenler arasında bir denge kurmaya yardımcı olduğuna inanılıyor.


Tamburlanmış apatite taşlar ağrı, üzüntü, hayal kırıklığı ve öfke yumuşatılmasında yardımcı olabilir.

Hayatın daha mutlu tarafılarına odaklanmanız için size ilham verecekler.
Bu taşlar, zihinsel karışıklığı temizlemeye çok yardımcı oluyor.Bunu yaparken, aynı zamanda içinide ki derinliklerinde yeni bir yaratıcılık düzeyinin uyanmasına da yardımcı oluyor.

Apatit Doğal Taş Çeşitleri

Apatit Doğal Taşları Hakkindaki Genel Deneyimlerimiz :

Apatit doğal taşı , kendinizi net bir şekilde görmeyi ve ifade etmenize yardımcı olacaktır.


Hayata ve aşka olan iştahınızı artıracak , arayış ve çabalarınızda yaratıcı kalmanıza yardımcı olacaktır.Sonunda hayatta güzel şelerin sizin başınıza gelmesini beklemeyi bırakacaksınız çünkü dümeni siz alacak ve her zaman istediğiniz hayatı yaratacaksınız.


Bu güçlü ve ileriye odaklı Apatit doğal taş ile hayallerinizi gerçekleştireceksiniz!

Apatit’in enerjileriyle çalışmak, kendi hayallerinizi ve hırslarınızı tanımanıza ve yenilenmiş bir güçle onların peşinden gitmenize yardımcı olacaktır!


Arzu ettiğiniz şeyinlerin peşinden gitmeye yönlendirileceksiniz .Tamamlanıncaya kadar onları takip etmek için ilham alacaksınız.İçinizde ki ilham hareketlenecek , yeni ve farklı çıkışlar bulmak için motive olacaksınız.

Apatit doğal taşı sizi olumsuz sarmalınızdan çıkaracak ve nelerden korktuğunuzun ya da kendinizi neden arka planda tuttuğunuzun gerçek sebeplerini görmenize yardımcı olacaktır.


Enerji blokajlarınıza neden olan derin hayal kırıklıklarınızı ve korkularınızı ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.Bu şekilde hissetmenize neden olan korku, güvensizlik, acı veya şüphe olsun, bu gibi olumsuzluklardan nasıl kurtulacağınızı ve onları nasıl gecirebileceğinizi size gösterecektir!


Arzu ettiğiniz şeyin daha net bir resmini görecek ve bir plan kurabilmeniz için ihtiyacınız olan iyileştirici özellikleri size verecektir.İletişim için harika bir taştır. Korkularınızı ortadan kaldıracak ve amacınızı anlamanızı kolaylaştıracaktır.

Özgün bir sese sahip olduğunuzda, insanlara ulaşabilecek ve her türlü engeli aşabileceksiniz.
Apatit, kendiniz için bir şeyler yapma ve hayallerinizi gerçekleştirme konusunda ciddi olduğunuzda ihtiyacınız olan tek taştır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir