49 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

Aytaşı Doğal Taş

Yuvarlak Ay Taşı Yüzük

 99,00

Aytaşı Doğal Taş

Oval Ay Taşı Yüzük

 150,00

Aytaşı Doğal Taş

8 MM Ay Taşı Ceyt Kuvars Taşı

 65,00
 20,00

Aytaşı Doğal Taş

Yassı Damla Ay Taşı Kolye Ucu

 20,00

Aytaşı Doğal Taş

Amorf Ay Taşı Dizi AAA

 165,00

Aytaşı Doğal Taş

Ay Şekilli Ay Taşı Kolye Ucu

 65,00
 65,00
 50,00
 470,00 700,00
 980,00
 600,00
 999,00
 50,00
 50,00
 50,00
 50,00
 160,00
 400,00
 300,00 350,00
 300,00 600,00

Aytaşı Doğal Taş

Damla Ay Taşı Doğal Taş

 500,00
 470,00 680,00

Aytaşı Doğal Taş

Ay Taşı Bileklik AAA

 709,00

Aytaşı Doğal Taş

Piramit Ay Taşı Doğal Taş AAA

 500,00

Aytaşı Doğal Taş

Aytaşı Kütle Doğal Taş

 140,00
 160,00 240,00

Aytaşı Doğal Taş

Ay Taşı Disk Doğal Taş AA

 300,00
 720,00 780,00
 690,00 750,00

Aytaşı Doğal Taş

Aytaşı Doğal Taş Dizi AAA

 600,00 1.250,00
 690,00 780,00
 690,00 780,00
 300,00

Aytaşı Doğal Taş

Ay Taşı Disk Doğal Taş AAA

 500,00
 150,00

Ay Taşı Doğal Taş Çeşitleri

AyTaşı doğal taş çeşitleri arasında görünümüyle çok özel bir yere sahiptir. Eski çağlardan günümüzde kadar her zaman mistik ve özel bir taş olduğuna inanılan ay taşı diğer doğal taşlardan bu yönüyle de ayrılmaktadır. Ay taşı, adular veya hecatolit, feldspat türü olarak ay ışığı renkli bir taştır. Aynı zamanda toprak ana taşı olarak da eski zamanlarda bilinen bir taştır. Romalılar tarafından yaygın bir şekilde kullanıldığı görülmektedir. Dokusu ve rengi ile benzersiz bir yapıda olan ay taşı, tıpkı ay yüzeyi gibi göründüğü için bu adı almıştır. Görünümü daha çok opale benzese de rengi ve yansıtmış olduğu mavi rengi kendine has bir yapıda olmasını sağlamıştır. Feldspat türü olan ay taşı, labradorit ile aynı grupta yer alan bir doğal taştır. Günümüzde görüntüsüyle herkesi büyülemeyi başaran bu doğal taşın kullanımı ise oldukça yaygındır. Orta sertlikte olmasına rağmen narin bir yapısı vardır ve dikkatli kullanılması gerekmektedir.

Ay Taşı Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Ay taşının takı ve aksesuarlarda çok sık tercih edilmesindeki en büyük neden sahip olduğu renk ve dokusudur. Özel bir yapıda olmasıyla hemen hemen birçok farklı formda kullanımına rastlanmaktadır. Ay taşının çeşitleri renklerine göre sınıflandırılabilir. Doğal taşlara ilgi duyanların gözden kaçırmadığı bir taş olan ay taşı, farklı renk ve özellikleri ile öne çıkan çeşitlere sahiptir. Ay taşının öne çıkan çeşitlerinden bazıları ise şöyledir:
 • Şeftali
 • Mavi
 • Gri
 • Beyaz
 • Gökkuşağı (rainbow)
Gökkuşağı (rainbow) olarak anılan yapıya sahip ay taşı, ışığa karşı tutulduğunda mavimsi ışıltılar saçmaktadır. Bu özelliği taşın öne çıkmasında en etkili unsurlardan biridir. Oldukça eski çağlardan itibaren özel ve şifalı bir taş olduğuna inanılan ay taşı, prizmatik çeşitliliğinin hassas tonlarında oluştuğu yapıdadır.

Orijinal Ay Taşı Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Ay taşı günümüzde özellikle takılarda çok sık tercih edilmektedir. Orijinal ay taşının etkileyici görünümü kadar sahip olduğu faydaları da öne çıkmaktadır. Elinize aldığınızda ay taşının gerçek olup olmadığını dokusunu ve rengini inceleyerek anlamanız mümkündür. Işığa yan tutulduğunda mor bir ışık ortaya çıkarmaktadır. Işığa tutularak içi ve dışının uyumlu olup olmadığının incelenmesi gerekecektir. Orijinal ay taşı doğal taşı için iç ve dış yapısının incelenmesi gerekecektir. İmitasyon olanlarının genelde yeşil boyandığı için ateşe tutulmasıyla boyasının aktığı görülmektedir. Ay taşının genel özelliklerinin bilinmesi halinde gerçek olup olmadığının anlaşılması da oldukça kolaydır. Günümüzde ay taşının hem bu güzel görüntüsü hem de sahip olduğu faydaları doğal taşlar arasında en bilinen ve öne çıkanları arasında yer almasını sağlamıştır.

Ay Taşının Faydaları Nelerdir?

Ay taşı taşının insanlara faydaları sadece görünümüyle şıklık kazandırması değil, aynı zamanda ruhen ve bedenen de bazı faydalar sağlamasıdır. Ay taşının sahip olduğu genel özellikleri aynı zamanda söz konusu faydaları sunmasında oldukça etkili bir unsurdur. Sağlık açısından da özel birçok fayda sunan ay taşı, değerli madenler arasında kendine özle bir yer bulmuştur. Doğal ay taşı sahip olduğu şu faydalar ile öne çıkmaktadır:
 • Duygusal gerilimleri azaltmaktadır.
 • Üreme sağlığını koruyucu ve östrojen hormonunu dengeleyici etkilere sahiptir.
 • Doğumu kolaylaştırdığına inanılmaktadır.
 • Menopoz döneminde oldukça faydalıdır.
 • Sinirleri yatıştırıcı etkisi vardır.
 • Sezgileri ve iletişim beceresini güçlendirmektedir.
 • Uykusuzluğa iyi geldiği düşünülmektedir.
 • Beyin fonksiyonlarının etkin şekilde çalışmasını destekler ve yaratıcılığı artırır.
Ay taşının hem fiziksel açıdan hem de ruhsal – manevi anlamda birçok faydasından söz etmek mümkündür. Kişiden kişiye bu faydalar farklılık gösterecektir.

AyTaşı Boncuk Satın Almak İçin :

Ay taşı dünya genelinde en çok tercih edilen doğal taşlardan biridir. Çeşitli takı ve mücevherler de kullanılan bu taşın Roma döneminden beri kullanıldığı bilinmektedir. Estetik yapısı ve iyileştirici gücü ise bu taşa karşı ilginin her zaman yüksek olmasını sağlamaktadır. Dünyanın birçok yerinde bulunan bir taş olmasına karşın özel yapısı dikkat çekicidir. Tüm bu özellikleri sayesinde farklı formlardan kullanılabilmektedir. Yarı şeffaf haldeki yapısı ve rengiyle benzersiz bir ürün olan ay taşı boncuk kolye ve bileklik olarak da çok sık kullanılmaktadır. Gün boyunca ay taşının tüm faydalarından yararlanarak aynı zamanda oldukça şık bir görünüme de sahip olabilirsiniz. Günümüzde birçok farklı formda ay taşı kullanılarak üretilen aksesuar bulunmaktadır. Orijinal ay taşı ürünlerine güvenle sahip olmak için bizi güvenle tercih edebilirsiniz.  

Ay Taşının Anlamı Nedir?

Ay taşının özellikle dişil enerjiyle olan bağı bu taşa farklı bir anlam yüklemektedir. Dişil enerji doğurganlık ve bereket anlamı taşıyan ay taşı, toprak ana taşı gibi isimlerle de geçmiş dönemlerde anılmıştır. Romalılardan itibaren yaygın olarak kullanılan bir doğal taş olan ay taşı, özellikle bu dönemlerde tanrıçalarla özdeşleştirilmiş taşlar arasında gösterilmektedir. Tanrıçaların enerjisine ve gücünü taşıdığına inanılan ay taşı, günümüzde de bu tür faydaları ile dikkat çekmektedir. Kadınların özellikle doğurganlık ve dişil enerji açısından fayda göreceği düşüncesi hala yaygın bir inanıştır. Ay taşının anlamı daha çok bu tür dişil enerjilerle tanımlanmaktadır.

AyTaşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Ay taşının burçlar ile ilişkisi de dikkat çekmektedir. Özellikle yengeç burcunun uğurlu taşları arasında gösterilen ay taşı, diğer pek çok burç ile güçlü bir enerji ve uyum içindedir. Ay taşını üzerinde taşıyan kişilerin çok daha güçlü bir enerjiye sahip olması mümkündür. Yengeç burcunun yanı sıra balık ve ikizler burcuyla da uyumlu bir yapıda olduğu düşünülmektedir. Astroloji ve doğal taşlara ilgi duyan kişilerde ilgi uyandıran bir taş olmasıyla da öne çıkmaktadır. Burçların her birinin uğurlu taşı olduğuna inanılmaktadır. Bu taşlar arasında ay taşının yengeç burcu ile olan ilişkisi dikkat çekicidir. Ay taşı burç uyumu açısından yengeçle iyi bir enerjiye sahip olsa da birçok burç ile etkili bir iletişime girmektedir.

Ay Taşını Nasıl Sipariş Verebilirim

Ay taşının gücünden faydalanmak ve gün boyu kendini zinde hissetmek isteyenler için ay taşı en uygun fiyat seçenekleri ile sunuluyor. Doğal taşların yararlı özelliklerinden faydalanmak için takı veya süs eşyalarında kullanılacak taşın orijinal olması son derece önemlidir. Gerçek ay taşına güvenle sahip olmak ve en cazip ay taşı fiyat avantajlarından yararlanmak için firmamızı tercih edebilirsiniz.

AyTaşının Özellikleri Nelerdir?

Ay taşının geçmişten günümüzde insanlar tarafından tercih edilmesinin en büyük nedeni sahip olduğu faydalar ve estetik görünümüdür. Teknik açıdan incelendiğinde ise bu faydaları birçok özelliği sayesinde sunabildiği görülmektedir. Ay taşının genel özelliklerinden bazıları ise kısaca şunlardır:
 • Işığa – güneşe tutulduğunda hoş bir mavi ışık yayar.
 • 6 – 6,5 arasında bir sertliğe sahiptir.
 • Kendine has özel bir mavi renge sahiptir.
 • Yapısıyla ve görünümüyle oldukça estetiktir.
Ay taşının sahip olduğu pek çok özellik onu diğer taşlardan ayırmaktadır. Ay taşının özellikleri eski zamanlardan itibaren bu doğal taşın yaygın olarak kullanılmasını sağlamıştır. Gerçek ay taşını en uygun fiyatlar ile satın almak için firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.