Gösterilen sonuç sayısı: 9

 25,00

Azurit Doğal Taş

8×5 MM Rondela Azurit Taşı

 450,00
 175,00
 840,00

Azurit Doğal Taş

8 MM Azurit Ceyt Kuvars Taşı

 75,00
 150,00

Azurit Doğal Taş

Azurit Doğal Taş Dizi AA

 75,00 150,00

Azurit Doğal Taş

Azurit Ceyt Doğal Taş 8 mm

 75,00

Azurit Doğal Taş

Azurit Doğal Taş Dizi AAA

 220,00 400,00

Azurit Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikkleri

Azurit doğal taş aslında bir çeşit bakır cevheridir. Kristal yapıya sahip azurit, kristal yapısı birbirine dik fakat farklı uzunlukta olan eksenlerden oluşmaktadır. Ağırlıklı olarak malahit ile beraber bakır yataklarında bulunması da onu birçok açıdan özel kılmaktadır. Diğer doğal taşlarda olduğu gibi azuritin de benzersiz faydaları ve kendine has özellikleri bulunmaktadır. Doğada kolay bulunan taşlardan biri olsa da bir çeşit bakır cevheri olarak güçlü özellikler sunmaktadır. Kristal yapısı onu özel kılan önemli bir özelliği olarak değerlendirilebilir. Doğallığı ve sahip olduğu faydalarıyla yaygın bir kullanıma sahip azurit, özellikle iletişim becerileri zayıf ve kendini ifade etmekte zorlanan kişiler için en doğru taş olarak belirlenmiştir. İnsanlara manen sağladığı faydalar azurit taşının günümüzde popüler doğal taşlar arasında yer almasını sağlamıştır.

Azurit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Kaliteli bakır cevherinin nadir bir çeşidi olarak da değerlendirilebilir. Mavi azurit taşı en bilinen ve özellikleriyle öne çıkmayı başaran türüdür. Mavi azurit taşı oldukça nadirdir. Oldukça yumuşak bir taş olmasıyla da farklı kullanım alanlarının olduğu görülmektedir. Takılarda farklı çeşitlerle kullanılabilir. Fransa’nın Lyon yakınlarında Chessy’de ilk önemli azurit kaynakları keşfedilmiştir. Gök mavisi olan rengiyle dikkat çeken azurit çeşidi, kendini ilk bakışta göstermektedir. Azurit dünyanın birçok yerinde bulunmaktadır. Özellikle Utah, Arizona ve New Mexico azurit açısından öne çıkan yerlerdir. Diğer kaynaklar arasında Meksika, Namibya, Kongo, Fas öne çıkmaktadır. Azurit doğal taş çeşitleri rengine ve çıkarıldığı bölgelere göre sahip olduğu ufak farklara göre sınıflandırılabilmektedir. Azurit güneşi olarak bilinen özel taş ise sadece Avustralya’da çıkarılmaktadır.

Orijinal Azurit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Azurit taşı özellikle doğal taşların gücüne inana kişiler tarafından ilgi gören taşlar arasında yer almaktadır. Doğada kolay şekilde bulunabilir özelliğe sahip olmasına karşın mavi azurit genel türlerine göre daha nadirdir. Mısır, Rusya, Fransa ve Avustralya’da da bulunmaktadır. Gerçek azurit taşını anlamak için taşın yapısını incelemek gerekecektir. Piyasada şu an için birçok azurit taşına benzer ürün olması orijinal taş arayanların zaman zaman zorluk yaşamasına neden olmaktadır. Camsı parlaklığı ile dikkat çeken azurit, şeffaf ve opak görünümü ile dikkat çekmektedir. Orijinal azurit doğal taşı satın almak isteyenler için en iyi seçenekleri sizler için sunuyoruz. Azurit taşının tüm faydalarından yararlanmak ve azurit taşının estetik görünümü ile öne çıkmak için birçok farklı alternatif arasından en doğru seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Azurit Taşının Faydaları Nelerdir?

Azurit taşının kendine has bileşenleri ve doğal yapısı saysız faydaya sahip olmasını sağlamıştır. Bu faydalar azurit taşının aynı zamanda yaygın şekilde kullanımını da destekleyen bir unsurdur. Azurit taşı özellikle duyguların güçlenmesinde destekleyici bir rol oynayan önemli taşlar arasında gösterilmektedir. Ruhsal açıdan insanları güçlendiren azurit, meditasyon taşı olarak da kullanılabilir. Azurit taşının öne çıkan başlıca faydaları kısaca şöyle özetlenebilir:
 • Cesareti ve özgüveni artırır.
 • Zihin ve beden ilişkisini güçlendirir.
 • Kan dolaşımını düzenleyerek rahatlık sağlar.
 • Gözü iyileştirici yapıya sahiptir.
 • Kas sistemini ve refleksleri güçlendirir.
 • Depresyonun yıkıcı etkilerini azaltır.
 • Omurga sağlığını koruyucu etkilere sahiptir.
 • Boğaz ve tiroid rahatsızlıklarına karşı koruyucudur.
Azurit taşının diğer şifalı doğal taşlar gibi sahip olduğu sayısız faydası bulunmaktadır. Bu faydaları sayesinde dünya genelinde de büyük bir popülerlik kazanmıştır. Doğal azurit taşı sahip olduğu bu faydalar ile öne çıkmaktadır.

Azurit Taş Boncuk Satın Almak İçin :

Azurit taşının farklı formlarını kullanarak gündelik hayatınızda da oldukça etkili bir enerji yakalayabilirsiniz. Duygu durumunuzda pozitif etkiler yaratacak doğal taş ürünleri, hem şık duruşları hem de faydalarıyla beklentilerinizi karşılayacaktır. Azurit taşının sahip olduğu birçok fayda sayesinde kullanımı da oldukça yaygındır. Azurit taşı boncuk tasarımları ve diğer ürünler ile birçok fayda elde edebilirsiniz. Azurit taşının tüm faydalarından yararlanmak ve hoş doğal ürünleri kullanmak isteyenler için en cazip seçenekleri sunmaya devam ediyoruz. Azurit taşı kullanılarak günümüzde birçok alternatif ürün geliştirilmektedir. Aksesuar ve takılarda bu tür doğal taşların kullanımı herkes tarafından bu tür taşlara olan ilginin artmasını da sağlamıştır.

Azurit Taşının Anlamı Nedir?

Azurit taşı oldukça eski zamanlardan beri bilinen bir taştır. Farsça ‘’lazhward’’ sözcüğünden alan azurit, sezgileri de güçlendirmesiyle özel bir anlam taşımaktadır. Doğal taşların tarih boyunca özel anlamları olmuştur. Bu anlamlar sayesinde taşların popülerliği de artmaktadır. Günümüzde birçok doğal taş özellikle duygular üzerinde etkili olmasıyla dikkat çekmektedir. Doğal taşların sahip olduğu bu tür anlamların kişiler üzerinde de etkili olduğu düşünülmektedir. Mavi renk anlamına gelen azurit, Farsça kökenli olması da dikkat çeken bir özelliğidir. Azurit taşının anlamı rengini ifade etse de taşıdığı birçok farklı anlam bulunmaktadır. Özellikle duygular üzerinde etkili olduğu düşünülmektedir.

Azurit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Doğal taşların burçlarla uyumu her zaman ilgi çekmektedir. Azurit taşının da enerjisinin uyumlu olduğu burçlar üzerinde çok daha derin etkiler bıraktığı düşünülmektedir. Azurit taşının koç burcu ile farklı bir uyum içinde olduğu ifade ediliyor. Ayrıca bakır elementinin boğa ve terazi burçlarının temel elementi olması nedeniyle bu burçlar üzerinde etkisi olduğu düşünülmektedir. Koç, boğa ve terazi burcunun azurit başta olmak üzere malakit, krizokol ve turkuaz taşları ile iyi bir uyum içinde olduğu ifade edilmektedir. Azurit taşı burç uyumu ve kullanımıyla sağladığı faydalar açısından oldukça özel bir taş olduğu düşünülmektedir. Azurit taşının sahip olduğu bu özellikler ve faydalar uyumlu olduğu burçlar dışında tüm burçlarla benzer bir etkileşim göstermektedir.

Azurit Taşı Nasıl Sipariş Verilir

Benzersiz görünümü ve faydalarıyla öne çıkan azurit taşı, geçmişten günümüze yaygın şekilde kullanılmaktadır. Bu taşa sahip olan kişilerin yaşamlarına etki eden pozitif enerji sayesinde öne çıktığı görülmektedir. Azurit taşı fiyat avantalarından yararlanarak tüm bu faydalarından en kısa sürede yararlanmaya başlayabilirsiniz. Azurit taşının farklı formlarda kullanımı ile hem estetik görünüme sahip olması hem de yüksek faydalar sağlaması dikkat çekmektedir. Azurit taşı en uygun fiyat seçenekleriyle sizleri bekliyor. Güvenle azurit taşı satın alarak hayatınızda pozitif bir etki yaratacak doğal taş faydalarından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Azurit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Azurit taşı birçok yönden benzersiz özellikler taşır. Bir çeşit bakır cevheri olması da onu kıymetli yapan önemli bir özelliği olarak değerlendirilmektedir. Koyu mavi rengi ile ayırt edilen ve güçlü titreşim özelliği ile ruhen kişilere sağladığı faydalar da doğal taşlar arasında dikkat çekmesini sağlamaktadır. Azurit taşının öne çıkan bazı özellikleri kısaca şöyledir:
 • Açık veya koyu gök mavisi renge sahiptir.
 • Camsı toprak ve donuk bir parlaklığa sahiptir.
 • 3,5 – 4 arasında bir sertlik derecesine sahiptir.
 • Şeffaf ve opak yapıdadır.
 • Bakır yataklarında ikincil mineral olarak oluşmaktadır.
 • Birçok yerde inci kristaller halinde bulunmaktadır.
Fiziksel ve duygusal olarak azurit taşının faydaları da temel özellikleri arasında sayılabilir. Ruhen ve bedenen sunduğu bu faydalar sahip olduğu özelliklerden gelmektedir. Azurit taşının özellikleri doğal taşlar arasında da özel bir yere sahip olmasını sağlamıştır.