Gösterilen sonuç sayısı: 5

 175,00

Bronzit Doğal Taş

8 MM Bronzit Ceyt Kuvars Taşı

 75,00

Bronzit Doğal Taş

Bronzit Doğal Taş Bileklik

 350,00
 350,00

Bronzit Doğal Taş

Bronzit Doğal Taş Dizi

 300,00 500,00

Bronzit Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Bronzit doğal taş özel yapısı sayesinde günümüzde aksesuar ve takı ürünlerine çok sık kullanılmaktadır. Geçmişten günümüzde kullanılan bu doğal taş ortorombik sersine enstatit ve hipersten ile ait olan piroksen mineral grubuna ait bir taştır. Enstatite olarak tanımlanan bronzit, altın renginde, parıltılı ve çikolata kahvesi rengine sahip dikkat çekici bir yapıdadır. Kalsiyum, magnezyum ve demir içeriğine sahip olan özel bir yapıdadır. Silikat, piroksen içeren mineral grubunun içinde olmasıyla da insanlar açısından birçok faydaya da sahiptir. Doğal taşlara ilgi duyanların ilgisini çekmeyi başaran bronzit, orta sertliğe sahiptir.

Bronzit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde doğal taşlar arasında yaygın bir kullanıma sahip olan bronzit, kendine has kahverenginin zer parıltıları ile bronz bir görünüme sahip olmasıyla bu adla anılmaktadır. Altın renginde parıltılara sahip çeşitleri oldukça yaygındır. Buna ek olarak kırmızı renkli parıltıya sahip çeşitlerini de görmek mümkündür. Cilalandığında metalik bir görünüme sahip olan bronzit, ısıya dayanıklılığı ile dikkat çekmektedir. Bronzit doğal taş çeşitleri günümüzde takılarda ve çeşitli süs eşyalarında kullanımı yaygın bir taştır. Doğal taşların farklı renk ve yapıda çeşitleri bulunabilir. Bu çeşitleri arasından görünümü itibariyle size hitap edenleri tercih ederek taşın tüm faydalarından yararlanabilirsiniz. Doğal taşlar arasında bronzit taşıdığı güçlü anlamlar sayesinde de her zaman öne çıkmayı başarmıştır.

Orijinal Bronzit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Doğal taşların tüm faydalarından yararlanmak için orijinal olmasına dikkat edilmesi gerekecektir. Orijinal olmayan taşlar her ne kadar şık görünüm sunsa da istenen faydaları vermeyecektir. Orijinal bronzit doğal taşı sahip olduğu güzel görüntüsünün yanı sıra zihin ve beden sağlığına olumlu etkileriyle de önemli bir yere sahiptir. Bronzit taşı, serpantinit, peridot, norit ve gabrolar giib magmatik ve ultramafik kayaçlarda bulunmaktadır. Çek Cumhuriyeti, Avusturalya, Madagaskar, Brezilya ve Kanada gibi ülkelerde çıkarılmaktadır. Bronzit taşının orijinal olup olmadığını anlamak için yapısını incelmeniz gerekir. Isıya maruz kaldığında orijinalliği anlaşılacaktır. Ayrıca taşın kırılarak iç ve dış renklerinin uyumuna da bakılması gerekmektedir. Doğal taların gerçek olup olmadığının anlaşılması uzmanlık isteyen bir iş olduğu için güvenilir firmalardan doğal taş satın almanız gerekecektir. Bronzit başta olmak üzere birçok orijinal doğal taşa firmamız güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

Bronzit Taşının Faydaları Nelerdir?

Bronzit taşının estetik görünümünün dışında faydalarıyla da öne çıktığı görülmektedir. Bronzit taşı hem fiziksel hem de ruhsal açıdan birçok fayda sağlar. Bu faydalardan kişinin gündelik hayatta her an yararlanması için çeşitli takılarda kullanımıyla en iyi seçenekler sunulmaktadır. Bronzit taşının başlıca faydaları ise şöyledir:
 • Sindirimin düzenlemesinde yardımcıdır.
 • Kas ağrılarını ve fiziksel yorgunluğu azaltır.
 • Çeşitli cilt rahatsızlıklarına karşı koruyucudur.
 • Saçların uzamasında yardımcıdır.
 • Negatif enerjinin giderilmesinde etkilidir.
 • Kaygı ve stresi azaltır.
İnsanlar üzerinden olumlu birçok etkiye sahip olan doğal bronzit taşı sayesinde gün içinde fiziksel ve ruhsal olarak birçok fayda elde edebilirsiniz.

Bronzit Taşı Boncuk Satın Al

Doğal taşların hem görünümleri hem de faydaları bu taşların birçok farklı formda kullanımın da beraberinde getirmiştir. Özellikle şık tasarım takı ürünleriyle kişilerin bronzit taşının faydalarını gün boyu üzerlerinde hissetmeleri ve güzel bir aksesuar taşımaları da mümkündür. Bronzit taşı kolye, yüzük ve bileklikler dışında dekoratif çeşitli süs eşyaları da yaşam alanlarında benzer etkiler sunacaktır. Orijinal bronzit taşı boncuk başta olmak üzere farklı formlardaki birçok doğal taş ürününü güvenle satın alabilirsiniz. Hayatınızda farklı bir pencere açacak bronzit taşının tüm faydalarından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz. Şifalı doğal taşları gündelik yaşamında kullanmayı sevenler için alternatif birçok seçenek bulunmaktadır. Güvenle bronzit taşına sahip olmak için hemen sipariş verebilir ve bronzit doğal taşının sunduğu tüm faydaları kullanmaya başladığınız ilk andan itibaren hissedebilirsiniz.

Bronzit Taşının Anlamı Nedir?

Bronzit taşının da diğer birçok doğal taş gibi özel anlamları vardır. Bronzit taşının anlamı genel olarak zihin, beden ve ruh ile özdeşlemiştir. Zihin ve beden arasında doğal ritmi yakalayarak bağlantı kuran bronzit taşı, meditasyon sırasında ise sakral çakra ile güçlü bir uyum içindedir. İyileştirme etkisiyle kişinin ruhsal yolculuğunda sağlıklı bir beden ile desteklenmesini sağlamaktadır. Rengindeki kahverenginin zer parıltılarından ismini alan bronzit, yüksek mineral özellikleriyle de kişiyi her zaman daha sağlıklı ve zinde tutmayı başarmaktadır. Geçmişten günümüzde doğal taşlara birçok anlam yüklenmiştir. Bronzit taşının anlamı da oldukça derindir. Sahip olduğu anlam ve faydalar ile bronzit taşının kullanımı günümüzde de bir hayli yaygındır. Koruyucu özelliğe sahip olmasıyla ‘’yeryüzü zırhı’’ olarak da anılmaktadır. Değerli birçok taşa göre, şifalı değerli taşlar arasında yer almasıyla özel bir anlama sahiptir.

Bronzit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Her burcun kendine göre özel bir taşı da vardır. Doğal taşların yapısı ve taşıdıkları anlamlara göre bazı burçlarla olan uyumları dikkat çekmektedir. Bronzit taşının en uyumlu olduğu ve etkilerini güçlü bir şekilde gösterdiği burçlar arasında aslan burcu ilk sırada gelmektedir. Aslan burcu ile olan uyumu bu burca sahip kişilerin taşı kullanması halinde kısa sürede ortaya çıkmaktadır. Aslan burcunun iyi özelliklerinin daha da kesinleşmesini sağlamasıyla önemli bir taş olarak değerlendirilmektedir. Diğer birçok doğal taşta olduğu gibi bronzit taşının da diğer tüm burçlar ile farklı etkileşimleri bulunmaktadır. Bronzit taşının tüm burçlar ile güçlü uyumu taşın önemli bir özelliği olarak değerlendirilmektedir. Bronzit taşı burç uyumu incelendiğinde aslan burcu ile yüksek oranda etkileşimi dikkat çekicidir.

Bronzit Taşı Sipariş

Doğal taşlara ilgi duyanların her zaman favorileri arasında yer alan bronzit, gündelik hayatında doğal taşların gücünden yararlanmak ve estetik ürünler kullanmak isteyenler için oldukça faydalıdır. Bronzit taşı fiyat avantajlarından yararlanarak hayatınızda farklı bir boyut açacak ürünlere sahip olabilirsiniz. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak sayısız faydası olduğuna inanılan bronzit taşına sahip olarak tüm bu faydalardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Orijinal bronzit taşına sahip olmak isteyenler için her bütçeye uygun seçenekler sunmaya devam ediyoruz. Bronzit taşı en uygun fiyat avantaları sayesinde herkesin rahatlıkla tercih edebileceği en öze doğal taşlar arasında yer almaktadır.

Bronzit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Bronzit taşı sahip olduğu birçok özelliği ile doğal taşlara meraklı insanlar tarafından ilk sırada tercih edilmektedir. Temel özelliklerine bakıldığında kalsiyum, magnezyum ve demir içeriğine sahip olduğu görülmektedir. Ayrıca piroksen grubu içinde yer alan bronzit, gemolojik adıyla enstatite olarak tanımlanmıştır. Bronzit taşının öne çıkan başlıca özellikleri ise şöyle özetlenebilir:
 • Piroksen mineral grubu içinde yer almaktadır.
 • Avustralya, ABD, Brezilya, Madagaskar ve Çek Cumhuriyetinde çıkarılır.
 • Orta sertlikte bir taştır. Sertliği 5 – 5,5 arasında değişmektedir.
 • Özgür ağırlığı 3 – 3,5 arasındadır.
 • Zer ışıltılı, kakao kahvesi ve yeşil renklere sahiptir.
 • Sakral çakra üzerinde etkilidir.
Bronzit taşının sahip olduğu benzersiz birçok özellik bu taşın öne çıkmasında da etkili olmuştur. Kullanıcılarına sunduğu faydaları da bu benzersiz özelliklerinden almaktadır. Bronzit taşının özellikleri günümüzde takı, aksesuar ve süs eşyalarında yaygın şekilde kullanımını da desteklemektedir.