Gösterilen sonuç sayısı: 13

Çeroit Doğal Taş

Silindir Çeroit Doğal Taş

 1.250,00

Çeroit Doğal Taş

10 MM Ametist Taşlı Küpe

 100,00

Çeroit Doğal Taş

Uruguay Ametist Taşlı Yüzük

 280,00

Çeroit Doğal Taş

Çeroit Taşlı Yüzük

 120,00
 150,00

Çeroit Doğal Taş

8 MM Çeroit Doğal Taşı

 550,00

Çeroit Doğal Taş

6 MM Çeroit Ceyt Kuvars Taşı

 75,00
 130,00
 450,00

Çeroit Doğal Taş

Çeroit Disk Doğal Taş

 650,00
 75,00
 50,00

Çeroit Doğal Taş

Çeroit Doğal Taş Dizi

 1.080,00 2.800,00

Çeroit Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Çeroit doğal taş hem fiziksel hem de ruhsa açıdan kullanıcılarına sağladığı faydalar ile öne çıkmaktadır. Rusya’nın Sibirya bölgesinde ilk defa 1947 yılında çıkarılan çeroit taşının Avrupa’ya gelmesi ve yaygınlaşması ise 1970’li yılların sonuna rastlanmaktadır. Mor renginin farklı tonlarında bulunan çeroit, üzerinde yağlı boya tablolardaki desenlere benzer desenler taşımasıyla da oldukça estetik bir görünüme sahiptir. Renkleri, deseni ve doğal yapısıyla doğa taşlar arasında kendine özel bir yer bulan ve çoğu taşa göre nispeten yeni keşfedilmiş bir taş olan çeroit, farklı aksesuarlar sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle takılar ve süsler dışında tespihler de de bu tür taşların kullanıldığı görülmektedir. Temelde potasyum, baryum, kalsiyum stronisyum ve hidrojen silikat minerali olan çeroit, inci ile benzer bir sedefli ışıltıya sahiptir.

Çeroit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Çeroit taşının birçok farklı renk çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca bulunduğu bölgenin özelliklerine göre de farklı desten ve yapıda olabilir. Mor renginin farklı tonlarında bulunan çeroit, lila, eflatun, lavanta rengi, koyu mor ve nadiren yeşil renk çeşitleriyle görülmektedir. Üzerinde beyaz parçacıkları olan çeşitlerinde kuvars etkilidir. Üzerine yeşil rengin olmasında ise manganez etkilidir. Genelde üzerinde beyaz, siyah veya gri damalar bulunmaktadır. Nadir bir mor taş olan çeroit, üzerinde girdaplara benzeyen desenlerle oldukça ilgi çekici bir doğal taş çeşididir. Çoğu doğal taşa göre oldukça yumuşaktır. Çeroit doğal taş çeşitleri farklı renk seçeneklerine sahip olsa da yapısıyla aynı etkilere ve özelliklere sahiptir. Bu taşın tüm çeşitlerinin farklı alanlarda kullanımına rastlanmaktadır.

Orijinal Çeroit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Çeroit doğal taşı Rusya’nın Sibirya bölgesindeki Chara Nehri yakınlarında çıkarılmaktadır. İlk defa 1940’lı yılların sonlarına doğru keşfedilen çeroit taşı, ismini de bu nehirden almaktadır. Günümüzde çıkarıldığı yer olarak Rusya gösterilmektedir. Orijinal çeroit doğal taşı ruhsal açıdan da kullanıcılarına sağladığı birçok fayda ile öne çıkmaktadır. Çeroit taşının gerçek olup olmadığını anlamak için öncelikle taşın sahip olduğu teknik özelliklerinin bilinmesi gerekecektir. Doğal taşlar konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmayanların gerçek olmayan taşlardan ayırt etmesi son derece zordur. Sert derecesine bakılarak ve diğer teknik özellikleri çeşitli laboratuvar testleri ile öğrenilebilir. Doğal taşların gerçek olup olmadığının tespit edilmesi için ayrıca taşın kırılarak iç ve dış kısmının uyumuna da bakılması gerekecektir. Çoğu zaman bu mümkün olmadığı için güvenilir satıcılardan doğal taş satın almanız gerekir. Hakiki çeroit doğal taşı başta olmak üzere diğer birçok doğal taşı satın almak için firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.

Çeroit Taşının Faydaları Nelerdir?

Çeroit taşının bilinen birçok faydası bulunmaktadır. Mor rengi ile oldukça ayırt edilebilir kıymetli bir taş olan çeroit, genelde takılarda tercih edilmektedir. Bu sayede kullanıcıları gün içinde çeroit taşının tüm faydalarından en iyi şekilde yararlanabilmektedir. Meditasyon açısından taç ve alın çakrasında da ciddi etkileri olduğu düşünülmektedir. Çeroit taşının faydaları kısaca şu şekilde özetlenebilir:
 • Üçüncü göz ve taç çakrasını dengeleyerek temizler.
 • Güçlü bir ruhsal eneriye sahiptir.
 • Negatif enerjinin dışa atılmasını sağlar.
 • Aurayı temizleyerek iyi düşünceyi destekler.
 • Duyma bozukluklarına karşı faydalıdır.
 • Gevşeme ve sakinlik sunar.
Fiziksel faydalarının yanı sıra ruhsal faydalarıyla öne çıkan çeroit taşı, özellikle kişiye zihinsel olarak bir netlik kazandırmaktadır. Doğal çeroit taşı sayesinde kişinin çok daha huzurlu ve pozitif hissetmesi sağlanabilir.

Çeroit Taşı Boncuk Satın Al

Doğal taşların insanlara ve yaşam alanlarına olumlu etkileri herkes tarafından bilinmektedir. Genellikle takı olarak kullanımı yaygındır. Özellikle kolye olarak kullanımı üzerindeki desenler ve göz alıcı rengiyle yaygın olarak tercih edilmektedir. Rengi ve dokusuyla özel tasarım bir ürün gibi doğal haliyle bile dikkat çekmektedir. Çeroit taşı boncuk ve diğer aksesuar ürünlerine güvenle sahip olarak çeroit taşının birçok faydasından yararlanabilirsiniz. Sahip olduğu ruhsal enerji ve olağanüstü görünümü doğal taşlara ilgi duyanların ilk bakışta dikkatini çekecektir. Gündelik hayatta estetik olduğu kadar faydalı bir doğal bir taş ile çok daha güçlü hissetmek isteyenler için birçok alternatif bulunmaktadır. Güvenle bu doğal taşa sahip olarak bu tür şifalı taşların etkisinden yararlanamaya başlayabilirsiniz.

Çeroit Taşının Anlamı Nedir?

Çeroit veya charoite, adını Rusya’nın Sibirya bölgesindeki Chara Nehri’nden almaktadır. ‘’Ruhu arındıran taş’’ anlamıyla da öne çıkan çeroit, özellikle mor rengi sayesinde bedeni ve ruhu kötü enerjiden koruduğuna inanılmaktadır. Ayrıca insanları rahatlatıcı özelliklere de sahip olduğuna inanılmaktadır. Çeroit taşının özellikleri ve faydaları bu taşın geçmişten günümüze kullanımının yaygın olmasını sağlamıştır. Doğal taşların hemen hemen hepsinin özel anlamları bulunmaktadır. Çeroit taşının anlamı ise ruhu arındıran taş olarak anılmasıyla öne çıkmaktadır. İnsan ruhunun daha sakin ve pozitif etkilerden yararlanmasında oldukça faydalı olduğu düşünülmektedir.

Çeroit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Zaman zaman dönüşü taşı olarak da anılan çeroit taşı, olumsuz birçok duygunun olumlu hale dönüşmesinde etkili olmaktadır. Sahip olduğu genel özellikleri ve etkileriyle çeroit taşının yay ve akrep burçları ile yakın bir ilişki içinde olduğu düşünülmektedir. İç güdü, atılganlık ve yaratıcılık ile ilgisi olduğu düşünülen taş, yay ve akrep burcunun bu tür özelliklerinin ağır basmasıyla çeroit taşı ile güçlü bir bağ içindedir. Yay ve akrep burcuyla güçlü uyumuna karşın diğer burçlarla da etkileşiminin yüksek olduğuna inanılmaktadır. Çeroit taşı burç uyumu sayesinde de birçok kişide güçlü bir ruhsal enerji yarattığı düşünülmektedir. Yakın ilişki içinde olduğu burçların yanı sıra çeroit taşının ametist taşı ile birlikte kullanımı da etkisini artıran önemli bir unsur olarak değerlendirilmektedir.

Çeroit Taşı Sipariş Vermek İçin :

Çeroit taşının güçlü etkileri ve kendine has özellikleri bu taşı bir hayli değerli kılmaktadır. Doğal taşların gücünden yararlanmak isteyenlerin kendi kişisel özelliklerine ve beklentilerine göre taşlar arasından seçim yapmaları gerekecektir. Çeroit taşı fiyatı ve özellikleriyle her gruba hitap etmeyi başarıyor. Orijinal çeroit taşının tüm faydalarından yararlanmak için çeroit taşı en uygun fiyat avantajlarından da yararlanarak başarılı sonuçlar almaya hemen başlayabilirsiniz. Çeroit taşının beklentilerinizin ötesinde bir fayda ile yaşamınızda olumlu pek çok etki sunduğuna şahit olabilirsiniz. Güvenle çeroit taşını satın alarak hayatınızda yeni bir kapı aralayabilir ve doğal taşın gücünden yararlanabilirsiniz.

Çeroit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Çeroit taşı, potasyum, kalsiyum stronsiyum, hidrojen silikat, baryum mineralidir. Sertlik derecesine bakıldığında oldukça yumuşak olduğu görülen çeroit taşı, diğer birçok doğal taşa göre yumuşaktır. Mor rengi ve desenleri ise en ayırt edici özelliğidir. Çeroit taşının özellikleri kısaca şöyle sıralanabilir:
 • Sertlik derecesi 3‘tür.
 • Özgül ağırlığı 5 – 6 arasındadır.
 • Mor, lila, eflatun, lavanta rengi ve nadiren yeşil renkte bulunur.
 • Camsı bir parlaklık özelliğine sahiptir.
 • Saydamdan opağa doğru bir şeffaflığa sahiptir.
Çeroit taşının rengi ve üzerindeki yağlı boya tablolara benzeyen desenleri önemli bir özellik olarak değerlendirilir. Özellikle bu renk tonlarının insan psikolojisi ve ruhu üzerindeki olumlu etkileri taşın ilk keşfedildiği dönemden itibaren kısa sürede ilgi görmesinde etkili olmuştur.