Tek bir sonuç gösteriliyor

Diopsit Doğal Taş

Diopside Doğal Taş Dizi

 750,00 1.380,00

Diopsit Doğal Taş Özellikler ve Anlamları

Diopsit doğal taş, pek çok mineral gibi milyonlarca yıldır devam eden bir gelişim süreciyle oluşur. Pozitif enerji yayan bir doğal taş olmasıyla pek çok alanda kullanım imkanına sahiptir.. Kristalli yapısına atıf yaparcasına “çift görünüm” anlamına gelen Yunanca bir isme sahiptir. Diğer taşlara göre daha az popülerlik kazanan Diopsit taşı, çok güçlü etkilere sahip olmasıyla şifa kaynağı taşlar arasında yerini alır. Diopsit doğal taşının geçmişten günümüze çok sayıda psikolojik ve fiziksel hastalıkların tedavisine yardımcı olarak kullanıldığı bilinir. Aksesuar ve takı olarak da kullanılan Diopsit taşının görünümü oldukça ilgi çekicidir.

Diopsit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Diopsit doğal taşı, oluşum sürecinde manyetik etkilere maruz kaldığı için enerji transferini çok güçlü biçimde yapar. İlk olarak 1988 yılında keşfedildiği bilinen Diopsit doğal taşı, halk arasında çok daha eski zamanlardan beri şifa kaynağı olarak kullanılmaktaydı. Enerji dengesini koruma amaçlı kullanılan Diopsit doğal taş çeşitleri şu gruplara ayrılmıştır:
 • Vanadyum içeren Lavrovite taşı
 • Krom içeren Krom Diopsit taşı
 • Magnezyum içeren Violone taşı
Bu doğal taşlar, büyük kütleler halinde doğal koşullarda çıkarıldıktan sonra aksesuar ve takılarda kullanılmaktadır. Farklı görünüşte olsalar da Diopsit taşlarının ortak görünüm özellikleri vardır. Yeşil, sarı, beyaz ve kahverengi tonlarına sahip Diopsit doğal taşı kristalli görünümü ile ilk bakışta dikkat çeker.

Orijinal Diopsit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Diopsit taşının anavatanı Rusya ve Brezilya’dır. Ülkemizdeki madenlerde Diopsit taşı yeterli miktarda bulunmadığı için çıkarılmaz. Almanya, ABD, Finlandiya ve Güney Amerika gibi ülkelerde de ciddi seviyede Diopsit kaynakları vardır. Genellikle büyük kütleler halinde dünyanın farklı yerlerine teslim edilen bu doğal taşlar, ihraç edildiği ülkedeki tasarımcılar tarafından işlenir. Orijinal Diopsit doğal taşı satın almak istediğinizde firmamızın geniş ürün yelpazesi içinden seçim yapmanız yeterlidir. Her biri en iyi kalitedeki Diopsit taş kütlelerinden özenle yontularak şekillendirilen bu taşlar aksesuar amaçlı kullanılabilir. Aynı zamanda çok etkileyici görsele sahip takılarda da Diopsit doğal taşının etkileri öne çıkabilir.

Diopsit Doğal Taşının Faydaları Nelerdir?

Gerçek Diopsit taşının sağladığı faydalar özellikle enerji temizliğinde çok etkilidir. Fakat bu taşlara dikkat edilmediği durumlarda bazı olumsuzluklar yaşanabilir. Özellikle taşın düzenli bakımdan geçirilmesi sayesinde tamamen pozitif enerji yayması sağlanabilir. Aksi halde taşın negatif enerjiyi bünyesinde barındırması istenilen bir durum değildir. Bakımı yapılan ve güzel enerjilerle şarj edilen doğal Diopsit taşı kullanan kişilerde şu faydalar görülür:
 • Ruhsal anlamda dinginlik verir.
 • Enerji akışını dengeler ve çakralardaki blokajları açar.
 • Huzur verici ve sakinleştirici bir etkisi vardır.
 • Meditasyon yaparken kullanıldığında farkındalık seviyesini yükseltir.
 • İnsanın manevi duygularını coşturarak ilahi bağını kuvvetlendirir.
 • Gün içinde her zaman üst bilinç ile irtibatta olmayı kolaylaştırır.
 • Aurayı ve eterik bedeni koruyarak olumsuzluklara karşı koruma kalkanı görevi üstlenir.
 • İç organların düzenli çalışmasını destekler.
 • Ağır hastalıkların iyileşme sürecine katkı sağlar.
 • Ameliyat sonrası oluşan yara ve sıkıntıların atlatılmasını hızlandırır.
 • Bazı uyumlu burçlarda bol şans ve bereketi simgeler.
 • Nazar gibi negatif enerjilere karşı koruyucudur.
 • Boğaz çakrasını aktif ederek kendini daha rahat ifade etme yeteneği verir.
Görüldüğü üzere Diopsit doğal taşının düzenli ve bilinçli kullanımında çok sayıda faydası vardır. Bu doğal taşa başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız fiyatlarla sahip olmak istiyorsanız en doğru yerdesiniz. Hemen firmamızın kurumsal web sitesi üzerinden Diopsit doğal taş kategorisine göz atarak tam da istediğiniz özelliklerde orijinal ürünlere ulaşabilirsiniz.

Diopsit Doğal Taşı Boncuk Satın Al

Takı ve aksesuar olarak Diopsit doğal taşını seçen kişiler de bu mineralin pek çok avantajından yararlanabilir. Diopsit doğal taşın aksesuar olarak kullanımında hem kadın hem de erkekler için özel seçenekler vardır. Üstelik Diopsit taşı boncuk çeşitleri ile birbirinden güzel takılara en uygun fiyat seçenekleriyle ulaşabilir ve bu doğal taşın faydalarından yararlanabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanına hızlı ve güvenilir teslimat avantajı sunan şirketimizde her bütçeye uygun fiyatlarla Diopsit taşlı boncuklar satılmaktadır.

Diopsit Doğal Taşının Anlamı Nedir?

Sri Lanka, Rusya ve Brezilya’da yaygın bir şekilde çıkan Diopsit doğal taşının anlamı Yunancadır. İçinde bulunan ortamın enerjisini temizleyen ve aynı zamanda temas ettiği bedeni kötü enerjiye karşı koruyan Diopsit taşının anlamı “Çift görünüm” demektir. Yunanca isim köküne sahip Diopsit doğal taşı, ülkemizde çıkarılmadığı için diğer minerallere göre daha az duyulmuş bir taştır. Birinci sınıf kalitedeki orijinal Diopsit taşından yapılan aksesuar ve takılara firmamızdan tek tıkla sahip olabilirsiniz.

Diopsit Doğal Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Diopsit doğal taşının uyumlu burçları konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Çünkü her insan günlük hayatında sık sık negatif enerjiye maruz kalma olasılığına sahiptir. Bu yüzden pozitif enerji taşı olarak kullanılan Diopsit doğal taşının tüm burçlara faydalı olduğu bilinir. Ancak gösterdiği olumlu etki sayesinde bazı burçlarda daha kısa sürede uyum gösterebilir. Yapılan araştırmalara göre Diopsit taşı burç uyumu konusunda en avantajlı olanların İkizler ve Kova burçları olduğu belirtilmektedir. İkizler ya da Kova burcuna sahip kişiler Diopsit doğal taşından maksimum fayda alabilirler. İlahi dengenin bulunması konusunda özel bir yere sahip olan bu doğal taşın titreşim seviyesi çok yüksektir.

Diopsit Doğal Taşı Sipariş Ve Fiyatları

Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Diopsit doğal taşından yapılan aksesuar veya takıları, en uyun fiyatlarla satın almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Firmamız Türkiye’nin dört bir yanına en kaliteli Diopsit taşlı aksesuar ürünleri sunmaktadır. Diopsit taşı fiyat konusunda bütçenizi yormayan fiyat seçenekleriyle sipariş vermek için hemen kurumsal web sitemizi kullanabilirsiniz. Birbirinden özel tasarımlara sahip bu ürünler hem estetik görünümlü hem de yaydıkları pozitif enerji ile son derece kullanışlıdır. Başka bir yerde bulamayacağınız fiyatlarla orijinal Diopsit taşlı aksesuarları firmamızdan satın alma şansınız devam ediyor. Yıl boyunca indirimli fiyat seçenekleri ile müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren şirketimizin geniş ürün yelpazesi içinde Diopsit taşlı takılar öne çıkmaktadır. Ülkemize ithal olarak getirilen Diopsit taşı en uygun fiyatlarla firmamızda satışa sunulmaktadır. Orijinal ve kaliteli ürünlere bütçenize uygun fiyatlarla ve en kısa sürede sahip olmak için hemen sipariş verebilirsiniz.

Diopsit Doğal Taşının Özellikleri Nelerdir?

Enerji dengeleme konusunda çok özel bir yere sahip olan Diopsit taşının özellikleri, daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenlere yöneliktir. Bu mineralin farklı renk ve kristal yapıda olan çeşitleri bulunsa da hepsi kişinin aurasını olumsuz enerjilere karşı koruyan bir yapıya sahiptir. Yüksek titreşim özellikleri yayan Diopsit doğal taştan yapılan aksesuarlar, sadece bedendeki değil aynı zamanda iç mekandaki kötü enerjiyi de temizler. Meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yapan kişilerde farkındalık seviyesini yükseltmek için Diopsit taşının kullanımı tercih edilir. Unutkanlığa ve zihin yorgunluğuna iyi geldiği bilinen bu mineralleri gece yatarken yastığınızın altına koymanız huzurlu bir uyku uyumanızı sağlar. Eski dönemlerde medyumlar tarafından da kullanılan Diopsit taşı genellikle manevi yönden faydalı özellikleri ile tercih edilir.