Gösterilen sonuç sayısı: 2

 75,00

Epidot Doğal Taş

Epidot Zoisit Doğal Taş Dizi

 210,00 360,00

Epidot Doğal Taş Çeşitleri Ve Özellikleri

Epidot doğal taş, ülkemizde çıkarılmasa da en çok talep gören mineraller arasında yer almaktadır. Çok popüler olmayan ancak kristallere karşı ilgi duyanların mutlaka sahip olmak istediği bu taş, şifa kaynağı olarak da kullanılabilmektedir. İşlenmiş haliyle çeşitli takı ve aksesuarlarda kullanılan Epidot doğal taşı, estetik görünümüyle beğeni toplamaktadır. Birinci sınıf kalitedeki Epidot doğal taşının görünüşü parlak yeşil ve koyu yeşil olarak dikkat çeker. Taşın şekli doğal ortamında birçok taşın lifli ve masif olmasıyla bazen prizmatik kristalli bir görünüm kazanabilir. Bütçenize en uygun fiyatlarla gerçek Epidot doğal taşından işlenerek hazırlanmış son derece estetik aksesuar ve takıları firmamızdan tek tıkla sipariş edebilirsiniz.

Epidot Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Epidot minerali doğada farklı renklerde bulunabilir. Fiziksel özelliklerine göre kristaller sınıfına giren Epidot doğal taş çeşitleri genellikle sahip olduğu renklere göre farklılık gösterir. Epidot taşının ana renk tipi yeşil – siyah kombinasyonudur. Fakat sarımsı yeşik, kahverengiye çalan yeşil ve sadece siyah renkli Epidot taş çeşitleri de vardır. Bu doğal taşın sertlik derecesi 6-7 arasında olduğu için herhangi bir sıvı temasında kolay kolay deforme olmaz. Sert bir taş olmasına rağmen ince yapılı olduğu için kırılmasına karşı dikkatli şekilde muhafaza edilmesinde fayda vardır.

Orijinal Epidot Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Birinci sınıf kalitede Epidot doğal taşını bulmak için yaygın olduğu bölgelere bakmak gerekir. Bu taş ülkemizde yaygın bir şekilde çıkartılan mineraller arasında yer almaz. Dolayısıyla ülkemizde satılan orijinal Epidot doğal taşı, mutlaka ithalat süreciyle alınıp piyasaya sürülmektedir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi Epidot doğal taşının yoğun bir şekilde çıkartıldığı bölgeler Pakistan, Mozambik, Güney Afrika, Bulgaristan, Norveç ve Rusya’dır. Ayrıca ABD ve Meksika’nın da bazı bölgelerinde Epidot doğal taşı çıkartılmaktadır. Gerçek Epidot taşının profesyonel koşullarda ve deneyimli kişiler tarafından işlenmesiyle elde edilen takı ve aksesuarlara firmamızdan ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanına hızlı ve güvenilir hizmet sunan şirketimizde bütçe dostu fiyatlarla Epidot doğal taşlı aksesuarlar satılmaktadır. Kadın veya erkek fark etmeksizin herkesin kullanabileceği ve avantajlarından faydalanabileceği Epidot taşlı takı ve aksesuarları firmamızdan tek tıkla satın alabilirsiniz.

Epidot Doğal Taşının Faydaları Nelerdir?

Geçmişten günümüze mineraller dünyasında büyük ilgi gören Epidot doğal taşı, bazı öne çıkan kullanım avantajlarına sahiptir. Bu doğal taşı işlenmemiş halde, parça halinde evinizin veya ofisinizin bir köşesine koyarak ortama yaydığı pozitif enerjisinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca işlenmiş doğal Epidot taşı bulunan takı ve aksesuarları da gün boyunca vücudunuza temas edecek şekilde taşıyabilirsiniz. Epidot taşının bilinen faydaları arasında şunlar dikkat çekmektedir:
 • Epidot doğal taşı hem fiziksel hem de duygusal anlamda enerji verir.
 • Topraklama taşı olduğu için vücuttaki fazla elektriği atar.
 • Tüm çakralarda oluşan blokajları ortadan kaldırmada etkilidir.
 • Bütün burçlarla uyumlu olduğu için daha zinde ve enerjik bir yaşam sunar.
 • Zihinsel çalışmaları ve konsantrasyon becerilerini arttırır.
 • Öfke ve sinir kontrolü sağlar ve sakinlik verir.
 • Kalp ve damar sağlığını korumaya yardımcıdır.
 • Kişinin aurasını temizleyerek daha olumlu enerjileri ve kişileri kendisine çekmesine yardımcı olur.
 • Düşünme gücünü arttırır ve hafızayı kuvvetlendirir.
 • Vücut üzerinde takı olarak taşındığında bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Kin, öfke, suçluluk, haset ve korku gibi duygulardan arınmaya yardımcıdır.
 • Depresyon tedavisinde iyileştirici etki gösterir.
 • Tümör ve kist gibi zararlı hücreleri eritmeye yardımcıdır.
 • Karşı cins tarafından dikkat çekmeyi ve beğenilmeye yardımcıdır.
Halk arasında Rüya Kuvars olarak da bilinen Epidot doğal taşının hakiki olanına sahip olmak çok önemlidir. Bu yüzden mutlaka piyasada güvenilir doğal taş satan platformlar tercih edilmelidir. Firmamız, Türkiye’nin dört bir yanındaki doğal taş meraklılarına orijinal Epidot taşlı takı ve aksesuar ürünlerini en uygun fiyatlarla sunmaya devam etmektedir.

Epidot Doğal Taşı Boncuk Satın Al

Epidot taşının estetik görünümü sayesinde pek çok takı ve aksesuarda kullanıldığı bilinir. Koyu yeşil rengi dışında simsiyah renkli Epidot çeşitleri de bulunur. Bu nedenle gerçek Epidot taşından üretilmiş boncuk ve aksesuar satın almak isteyenler firmamızdan kendi zevklerine hitap edecek ürünleri bulabilirler. Türkiye çapında hizmet veren şirketimizin geniş ürün yelpazesine göz atarak Epidot taşı boncuk çeşitlerinden dilediğinizi tek tıkla sipariş verebilirsiniz. Hızlı ve güvenilir teslimat hizmetiyle Epidot doğal taşlı şık ve kullanışlı boncuklara en kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Epidot Doğal Taşının Anlamı Nedir?

Epidot doğal taşının ismi pek çok mineralde olduğu gibi Yunancadan gelir. Çok eski çağlardan beri varlığı bilinen Epidot taşı, Yunancada “artış” anlamına gelmektedir. Parlak yeşil rengi nedeniyle ülkemizde Antep Fıstığı gibi isimlerle de anılan Epidot taşı, Unakite Jasper türünün yeşil renkli bir versiyonudur. Kuvars mineralinin bu taşla birleşmesinden sonra kuvarsın amplifikasyon özellikleri bu taşa geçmiştir. Bu kombinasyon Epidot doğal taşının titreşim özelliklerini diğer taşlara göre çok farklı bir boyuta ulaştırmaktadır. Bu nedenle Epidot doğal taşının anlamı Yunancada “Artış” veya “Yükseliş” gibi anlamlar taşımaktadır.

Epidot Doğal Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Doğal taşların şifasından ve olumlu enerjilerinden yararlanmak isteyenler için Epidot taşı son derece ideal bir seçimdir. Hemen hemen bütün burçlarla uyumlu olan Epidot taşı sayesinde zihin – beden dengesini sağlamak çok daha kolaylaşır. Özellikle meditasyon ve yoga gibi çalışmalar yaparken doğal taşların pozitif enerjisini kullanmak isteyenler büyük kütleli Epidot taşını seçebilir. Bunun dışında Koç ve Aslan gibi burçlara sahip kişiler de Epidot taşından yapılan takıları kullanarak günlük yaşamlarında farkındalık seviyesini yükseltebilirler. Epidot taşı burç uyumu konusunda tüm burçlarla birebir uyumlu ve enerjik denge sağlamasıyla bilinir.

Epidot Doğal Taşı Sipariş ve Fiyatı

İnternet üzerinden birinci sınıf kalitede Epidot doğal taşına sahip olmak istiyorsanız firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Geniş bir müşteri kitlesine sahip olan şirketimizde satılan diğer tüm taşlar gibi Epidot taşı da tamamen orijinal ve doğaldır. Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız Epidot taşı fiyat seçenekleri ile en kaliteli aksesuarlara sadece tek tıkla sahip olabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanına hızlı ve güvenilir hizmet sunan firmamızda yıl boyunca cazip kampanyalar sunulmaktadır. Bu sayede Epidot taşı en uygun satın alma fırsatını değerlendirerek bu doğal taşın faydalarından yararlanabilirsiniz.

Epidot Doğal Taşının Özellikleri Nelerdir?

Kristaller dünyasında her zaman ayrı bir yere konulan Epidot taşı, karakterinizin çeşitli yönleri hakkında farkındalık kazanmanıza yardımcı olacak bir özellik taşır. En yüksek benliğinizle dengede olmak ve daha iyi bir yaşam sürmek için nelere ihtiyacınız olacağına dair farkındalık kazanmanıza yardımcı olur. Bu yüzden Epidot taşının özellikleri, genellikle manevi ve spirütüel etkinliklerle yakından ilgilidir. Özellikle günlük yaşamında sık sık meditasyon yaparak zihinsel bakış açısını genişletmek isteyenler Epidot taşının yüksek titreşimlerinden faydalanabilir. Ruhaniyet etkisiyle ilahi bağlantı kurmanıza yardımcı olan Epidot taşı gerçekte kim olduğunuz ve ruhsal amacınız konusunda içgörü kazanmanızı sağlar. Estetik görüntüsünün arkasına taşın yaydığı pozitif enerji manevi yönden hedeflediğiniz bir yaşama çekilmenizi kolaylaştırır.