Gösterilen sonuç sayısı: 20

Florit Doğal Taş

Amorf Florit Taşı

 160,00
 40,00
 240,00

Florit Doğal Taş

8 MM Çokgen Florit Taşı

 300,00
 180,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Ham Florit Taşı Kolye Ucu

 35,00
 280,00

Florit Doğal Taş

4 CM Küre Top Florit Taşı

 600,00

Doğal Taş Kolye Ucu

2 CM Kalp Florit Taşı Kolye Ucu

 30,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Mini Kalp Florit Taşı Kolye Ucu

 30,00
 30,00
 150,00
 30,00

Florit Doğal Taş

Koyu Florit Doğal Taş 8mm

 300,00

Florit Doğal Taş

Florit Doğal Taş Bileklik

 370,00
 160,00

Florit Doğal Taş

Florit Doğal Taş Kırık

 160,00

Florit Doğal Taş

Florit Doğal Taş Dizi Mor

 370,00 600,00
 400,00 650,00
 30,00

Florit Doğal Taş Özellikleri ve Anlamı :

Florit doğal taş benzersiz yapısıyla günümüzde doğal taşlar arasında özel bir yere sahiptir. Saydam ve yarı saydam bir yapıda olan florit, CaF2 bileşimindedir. Renk çeşitlerine bakıldığında ise genelde sarı, yeşil ve mavi gibi renkler öne çıksa da renksiz de olabilen bir mineral olarak tanımlanabilir. Doğada en fazla renk çeşitliliğine sahip olan minerallerden olmasıyla da geçmişten günümüze oldukça geniş bir kullanım alanı elde etmiştir. Mohs sertlik cetveline göre nispeten diğer doğal taşlara göre daha yumuşaktır. Kristal bir yapıda olması da bu taşın ayırt edici özelliklerinden biridir. Çoğu zaman kübik olmakla beraber oktahedral yapılara da sahip olabilir. Şifalı olduğuna inanılan ve insanlar tarafından kullanımında birçok fayda sağlayan özel bir doğal taş mineral yapısına sahiptir.

Florit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Doğal taşların her biri kullanım alanlarına göre farklı çeşitlere sahiptir. Florit ise doğada en fazla renk çeşitliliğine sahip minerallerden biri oluşuyla birçok farklı türe sahiptir. Sarı, yeşil, mor, mavi, kırmızı ve renksiz florit çeşitleri yaygın olarak görülmektedir. Ticari amaçla florit doğal taşını üç farklı kategoride incelemek mümkündür. Bunlar:
 • Asitspar ve Asitgrade (Asit Sanayisi)
 • Seramikspar - Ceramic Grade (Kimya Sanayisi)
 • Metspar (Metalurji Sanayisi)
Florit kullanım alanına göre farklı çeşitlere sahiptir. En yaygın kullanım alanı ise çelik metalürjisidir. Bu alanda kullanılan floritin tenörü %85’ten az olmaması gerekmektedir. Farklı pek çok alanda flört doğal taş çeşitleri kullanılmaktadır.

Orijinal Florit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Orijinal florit taşının Türkiye’de en çok bulunduğu iller arasında Yozgat, Kırşehir, Adana, Eskişehir, Elazığ ve Kütahya ilk sırada yer almaktadır. Burada bulunan florit genelde küçük rezervlidir. Damar şeklinde cevherleşme görülmektedir. Saf doğal taşlar arasında da kullanımı yaygın olan florit, insanlara gündelik yaşamda sunduğu birçok fayda ile dikkat çekmektedir. Orijinal florit doğal taşı kendine has yapısıyla kolayca ayırt edilebilir özelliklere sahip olsa da gerçek olup olmadığını ayırt etmek son derece zordur. Hakiki florit taşı olup olmadığını anlamak için bazı testlere ihtiyaç duyulur. Bu tür testlere ihtiyaç duymadan güvenle florit taşı başta olmak üzere birçok doğal taşı firmamızdan güvenle satın alabilirsiniz.

Florit Taşının Faydaları Nelerdir?

Florit taşı doğada bulunan güçlü minerallerden biri olmasıyla birçok fayda sağlamaktadır. Bu faydaları özellikle enerji anlamında ortaya çıkar. Vücuttaki enerjinin dengelenmesinde önemli bir rol üstlenmektedir. Kişiye sakinlik vermesi de en dikkat çeken özellikleri arasında yer almaktadır. Florit taşının kendine has özellikleri aynı zamanda birçok faydasını da göstermektedir. Florit taşının faydalarından bazıları kısaca şöyledir:
 • Enerjiyi dengeler ve kişinin daha dingin bir yapıya kavuşmasını sağlar.
 • Bulunduğu ortamı kötü enerjiden arındırır.
 • Zihnin daha berrak olmasını sağlar.
 • Odaklanmayı artırır.
 • Baş ve boğaz ağrılarında olumlu etkileri bulunur.
 • Vücudun toksinlerden arındırılmasını sağlar.
 • Mide ve bağırsak gibi sindirim sorunlarını giderir.
 • Kilo kontrolünün sağlanmasında yardımcı olur.
Günümüzde florit taşının birçok faydası olduğuna inanılmaktadır. Kullanılmaya başlamasının hemen ardından kısa sürede kişilerde bu faydalar ortaya çıkmaktadır. Doğal florit taşı faydaları kadar görüntüsüyle de son derece estetik olması bu taşın kullanım alanının oldukça geniş olmasını sağlamaktadır.

Florit Taşı Boncuk Satın Almak İçin 

Florit taşının ticari amaçlı kullanımı yaygın olsa da farklı şekilde gündelik kullanımda da önemli bir yeri bulunuyor. Florit taşının bulunduğu ortamı arındırma özelliği ve yaydığı pozitif enerji sayesinde doğal taşlara ilgi duyan herkesin ilgisini çekmektedir. Doğal taşların sahip olduğu bu özellikler ayrıca takı ve aksesuarlarda da çok sık bu ürünlerin tercih edilmesini sağlamaktadır. Florit taşı boncuk ve eşyaların kullanım alanın yaygınlaşmasında taşın sahip olduğu olumlu etkilet ilk sırada yer almaktadır. Florit taşının pozitif etkilerinden faydalanmak isteyenler için cazip seçenekleri bir arada sunuyoruz. Florit taşının benzersiz özellikleri sonrası geniş bir kullanım alanına sahip olması, dekorasyon ve süs eşyalarında da kullanımını mümkün hale getirmiştir. Florit taşı birçok ürüne güvenle hemen sahip olabilirsiniz.

Florit Taşının Anlamı Nedir?

Florit ya da fluorit taşı, etimolojik olarak Latince kökenlidir. İki metalin kaynaştırılmasında oldukça yaygın olarak kullanılan florit taşı, bu özelliğine bağlı olarak Latince ‘’flux’’ kelimesinden adını almıştır. Akmak anlamına gelen bu sözcük antik çağlardan beri özel bir kullanım alanı elde etmeyi başarmıştır. Aurayı temizleyici ve enerjiyi dengeleyici bir özelliğe sahip olduğu düşünülen florit, taşıdığı anlamla da farklı bir konumdadır. Doğal taşların hemen hemen hepsi kendine has özel bir anlam taşımaktadır. Florit taşının da özellikle meditasyonla uğraşan kişiler için anlamı oldukça büyüktür. Sakinleştirici etkisi ve enerji dengeleyici özelliği çakralar üzerinde de fayda sağlamasını desteklemektedir. Florit taşının anlamı sahip olduğu özelliklerine göre belirlenmiştir. Kristal yapısı ise bu taşın dikkat çekici özellikleri arasında yer almaktadır.

Florit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Florit taşının astrolojiyle de bağı oldukça kuvvetlidir. Tüm burçlar ile farklı pozitif etkileşimlere giren florit taşı, genelde hava grubu burçlar ile daha yüksek bir uyum içinde olduğu düşünülmektedir. Hava grubu burçlar arasında özellikle kova burcunun özel taşları arasında florit ilk sıralarda yer almaktadır. Kova burcu kişilerde daha sakin ve dengeleyici titreşimler yayarak kişilik özelliklerinin gelişiminde ciddi faydaları olduğuna inanılmaktadır. Kova burcunun dışında diğer birçok burç ile benzer etkileşimlere sahiptir. Hava gurubunda yer alan ikizler ve terazi burçlarında da etkisini görmek mümkündür. Florit taşı burç uyumu kişinin gündelik yaşamında da çok daha rahat hissetmesini destekler. Pozitif enerjinin dengeli şekilde vücuda aksetmesinde bir yardımcı görevi görmesi florit taşının söz konusu burçlar üzerindeki en belirgin özelliklerinden biridir.

Florit Taşını Nasıl Sipariş Verebilirim

Florit taşının bütün olumlu özelliklerinden ve şık görünümünden yararlanmak için hakiki bir florit taşına ihtiyacınız olacaktır. Hakiki florit taşına güvenle sahip olabileceğiniz firmamız sayesinde bu taşın tüm olumlu özelliklerinden yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz. Florit taşı fiyat avantajlarından yararlanarak güvenle siparişlerinizi verebilirsiniz. Florit taşının gündelik yaşamınızda hissedeceğiniz olumlu etkileri, doğal taş tercihlerinizi florit taşından yana kullanmanızda iyi bir seçenek olacaktır. Florit taşı en uygun ödeme koşulları ve fiyat avantajlarıyla sizleri bekliyor. Güvenli bir şekilde florit taşı siparişinizi vererek doğal taşın tüm olumlu etkilerinden hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Florit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Florit taşını diğer doğal taşlardan ayıran sayısız faydası bulunmaktadır. Hem ruhsal hem de fiziksel doğal etkilerinin görülmesinde de bu özellikleri dikkat çekicidir. Florit taşının kendine has ayırt edici özelliklerinden bazıları ise kısaca şunlardır:
 • CaF bileşiminde, saydam veya yarı saydam yapıdadır.
 • Yeşil, mavi, mor, kırmızı, sarı ve renksiz yapıda olabilir.
 • Renk çeşitliği en fazla olan minerallerden biridir.
 • Mohs sertlik cetveline göre sertlik derecesi 4 olarak ölçülmüştür.
 • Kristal yapıdadır.
 • Kübik ve oktahedral yapılara rastlanabilir.
 • Yoğunluk derecesi 3,2 g/cm³ olarak belirlenmiştir.
Doğal taşlar arasında hem faydaları hem de özellikleriyle öne çıkan florit, ayırt edici birçok özelliğe sahiptir. Florit taşının özellikleri kullanım alanının da son derece geniş olmasını sağlamıştır.