Gösterilen sonuç sayısı: 20

 150,00

Granat Lal Doğal Taş

Amorf Yeşil Granat Taşı

 200,00
 40,00
 75,00

Granat Lal Doğal Taş

6 MM Disk Granat Lal Taşı

 380,00

Granat Lal Doğal Taş

4×4 MM Küp Granat Lal Taşı

 320,00

Granat Lal Doğal Taş

3×3 MM Küp Granat Lal Taşı

 250,00

Granat Lal Doğal Taş

2×2 MM Küp Granat Lal Taşı

 210,00

Granat Lal Doğal Taş

Fasetli Granat Lal Taşı Dizi

 500,00 600,00

Granat Lal Doğal Taş

Amorf Yeşil Granat Taşı

 200,00

Granat Lal Doğal Taş

2 MM Faset Kesim Granat Taşı

 150,00

Granat Lal Doğal Taş

Yeşil Granat Disk Doğal Taş

 500,00

Granat Lal Doğal Taş

Ham Kütle Granat Kırık Taş

 350,00
 125,00

Granat Lal Doğal Taş

2 MM Granat Faset Kesim Doğal Taş

 170,00
 170,00
 160,00
 160,00

Granat Lal Doğal Taş

Granat Lal Doğal Taş Dizi

 250,00 750,00

Granat Lal Doğal Taş

Granat Kırık Doğal Taş

 135,00

Granat Doğal Taş Anlam Ve Özellikleri :

Granat doğal taş farklı yapısıyla dikkat çeken özel bir doğal taş türüdür. Grena, garnet veya granat gibi adlara sahip olan bu doğal taş aynı zamanda ‘’lal taşı’’ olarak da anılmaktadır. Günümüzde doğal taşlar arasında etkileri ve görünümüyle öne çıkmayı başaran özel bir taş olarak yer edinen granat, başkalaşmış kayaçlarda ve bazı yerli kayaçlarda da bulunan doğal silikat grubudur. Lal taşı veya Süleyman taşı gibi isimlerle anılması bu taşın geçmişten günümüzde kullanım alanlarının geniş olduğunu göstermektedir. Formülünde X iki değerli katyonu demir, magnezyum, kalsiyum ya da manganez, Y üç değerli katyonu ise alüminyum, demir ve krom ile SİO ise dört oksijen iyonuyla çevrili silikat iyonunu göstermektedir. Kendine has özellikleri ve faydalarıyla öne çıkan ve günümüzde de farklı alanlarda kullanımıyla dikkat çeken bir doğal taş türü olarak tanımlanabilir. Doğal taşlara ilgisi bulunan kişilerin her zaman ilgisini çekmeyi günümüzde de başarmaktadır.

Granat Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Doğal taşlar kendi aralarında da farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Renk başta olmak üzere birçok farklı özelliklerine göre bu çeşitliklerinden söz etmek mümkündür. Başkalaşmış kayaçarda ve bazı yerli kayaçlarda bulunan doğal silikat grubunda yer alan granat, sahip olduğu özel yapısıyla dikkat çekmektedir. Granat taşının başlıca çeşitleri arasında renk ve diğer özelliklerine göre sınıflandırılmıştır. Buna göre granat doğal taş çeşitleri kısaca şöyledir:
 • Uranovit
 • Grosülonit
 • Antradit
 • Pirop
 • Almandin
 • Spesartit
 • Hessonit
 • Melanit
 • Katoit
 • Şorlomit
Muhteşem renklere sahip olmasıyla takılarda ve kuyumculukta da çok sık tercih edilen bir taş çeşididir. Sahip olduğu tüm özellikler günümüzde granat taşının yaygın bir kullanım alanına sahip olmasını sağlamıştır. Bilinen birçok türü aktif olarak farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Orijinal Granat Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Granat taşı, mineralojide tek mineral olarak değil, bir mineral grubu olarak tanımlanır. Granat grubu bu taş türünü tanımlamak için kullanılır. En bilinen alt türleri arasında almandin, pirop, grossular, andradit gibi çeşitleri ilk sırada gelmektedir. Genelde kımızı renkte olan opak, şeffaf ve yarı şeffaf halde görülmektedir. Granat dairesel ya da oval biçimiyle dikkat çekmektedir. Bu taşın erkek türü koyu kırmızı olurken, dişi türü ise açık kırmızı renktedir. Orijinal granat doğal taşı Brezilya, Kanada, Madagaskar, Avustralya, Hindistan, ABD, Afrika, Çekya ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti gibi ülkelerde çıkarılmaktadır. Taşın hakiki olup olmadığını anlamak için uzmanlık gerektiren bir takım testler yapılmalıdır. Özel bir türü olan Çek granatı, ‘’Bordo Elmas’’ olarak da anılır. Çeşitlerinin sahip olduğu bu tür özellikleri taşı son derece özel kılmaktadır.

Granat Taşının Faydaları Nelerdir?

Granat taşının estetik görünümü kadar insanlara fiziksel ve ruhsal açıdan faydaları da bir hayli fazladır. Tarihi süreç içinde de granat taşının hem bu faydaları hem de güzel görüntüsü nedeniyle yaygın şekilde kullanıldığı görülmektedir. Ülkemizde daha çok lal taşı olarak bilinen granat, doğal taşlar arasında faydaları en çok olan türlerden biri olarak değerlendirilebilir. Granat taşının başlıca faydaları ise kısaca şöyle sıralanabilir:
 • Unutkanlık sorunun giderilmesini sağlar.
 • Cinsel enerjinin artırılmasına katkı sunar.
 • Bedenin temizlenmesi ve canlanmasını sağlar.
 • Akciğer ve kalp rahatsızlıklarına karşı koruyucu özellikler taşır.
 • Yatağa yakın yere konulduğunda kötü rüyalara karşı koruyucu olduğu düşünülür.
 • Kötü enerjilerden arındırma özelliğine sahiptir.
Granat taşı birçok yönden faydalıdır. Bu faydalardan en iyi şekilde yararlanmak için hakiki granat taşına ihtiyaç duyulur. Doğal granat taşı zihin ve beden açısından daha pek çok faydaya sahip olduğuna inanılan bir doğal taştır.

Granat Taşı Boncuk Satın Al

Granat taşının farklı birçok formda kullanımına rastlanmaktadır. Özellikle kuyumculuk alanında bu doğal taşın çok sık tercih edildiği görülmektedir. Takılarda ve aksesuarlarda kullanımı yaygın bir doğal taş olmasıyla ilgi çekicidir. Günümüzde birçok doğal taş gibi granat taşı boncuk ve takı – süs eşyaları geniş bir kitle tarafından kullanılmaktadır. Doğal taşların gücünden yararlanmak isteyenlerin gün boyunca bu taşları yanlarında taşımalarının sağlanması için kolye, yüzük, bilezik gibi aksesuarlarda granat taşı kullanılmaya başlamıştır. Gün içinde size sağlayacağı faydaları en iyi şekilde hissetmenizi sağlayacak granat taşı, farklı özellikleriyle dikkat çekmektedir.

Granat Taşının Anlamı Nedir?

Yaygın olarak kırmızı rengi ile bulunan ve dikkat çeken granat taşı, lal taşı, merhamet taşı ve hayal kuran gibi adlarla da anılmaktadır. Değerli taşlar arasında oldukça kıymetli olan granat taşı, birçok farklı şekilde kullanılmaktadır. Çek Cumhuriyeti’nin geleneksel taşlarından biri olan Çek granatı, ‘’bordo elmas’’ olarak anılır. Latince Garanatus kelimesinden adını alan granat, tohum anlamına gelmektedir. Etimolojik kökeni itibariyle Latince ‘’tohum’’ anlamına gelen granat, bu adı nar meyvesinin içindeki küçük ve kırmızı tohumlara benzemesinden dolayı almıştır. Granat taşının anlamı diğer birçok doğal taşta olduğu gibi görünümünden gelmektedir.

Granat Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Granat taşının burçlar iyi uyumu astroloji meraklılarının bu taşa ilgi duymasını sağlamıştır. Özellikle yüksek uyum gösterdiği ve kolayca pozitif etkileşim sunabileceği burçlar arasında koç, aslan, akrep, kova ve oğlak burcu ilk sırada yer almaktadır. Sadece bu burçlarla değil, diğer tüm burçlar ile aynı etkileşimde bulunması da bu doğal taşı özel kılan bir özelliğidir. İnsanlar üzerindeki negatif enerjiyi alarak kötü burç özelliklerinin de ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Kalp şeklindeki lal taşları sevgili ve eşleri temsil eder. Bu açıdan da doğal taşlara merakı olan herkesin ilgisini çekmektedir. Granat gibi doğal taşların burçlar üzerindeki etkileri incelendiğinde birden fazla burcun taşı olmasıyla ilgi çekicidir. Granat taşı burç uyumu taşın popülerlik kazanmasında oldukça etkilidir.

Granat Taşı Sipariş

Takı, aksesuar ve dekorasyon ürünleri olarak kullanılabilen granat taşı herkes için uygun bir doğal taştır. Hem görüntüsü hem de sahip olduğu pozitif enerji etkisiyle güvenle herkes tarafından kullanılabilir. Granat taşı fiyat seçenekleri ise türlerine ve formuna göre değişecektir. Her zaman en uygun fiyatlı orijinal doğal taşlara sahip olabileceğiniz firmamız siz en iyi seçenekleri sunmaktadır. Granat taşının güçlü özellikleri gündelik hayatta etkisini kişiler üzerinde etkisini göstermektedir. Değerli taşlar içinde kıymetli olanlardan biri olan granat taşı, avantajlı fiyat seçenekleriyle dikkat çekmektedir. Granat taşı en uygun fiyat seçenekleriyle yüksek fayda sağlamaktadır.

Granat Taşının Özellikleri Nelerdir?

Granat taşının koyu ve açık kırmızı renk özelliği ayırt edicidir. Herhangi bir mineral grubunda bulunmamaktadır. Granat grubunda yer alan bu taşın kimyasal bileşimleri ve renkleri birbirinden farklıdır. Koyu kırmızdan turuncuya ve zaman zaman mordan lilaya kadar renkleri bulunmaktadır. Granat taşının özellikleri arasında kısaca şunlar yer almaktadır:
 • 6,5 – 7,5 arasında sertlik derecesine sahiptir.
 • 3,5 – 4,3 özgül ağırlığa sahiptir.
 • Koyu ve morumsu kırmızı renkleri ayırt edicidir.
Rengi, yapısı ve bileşenleri ile son derece özel bir taş olan granat, birçok farklı alt türe sahiptir. Bu alt türlerinin özellikleri de kendileri arasında farklılık gösterebilir. Bu kapsamda granat taşının özellikleri incelendiğinde diğer birçok doğal taştan ciddi şekilde ayrılmaktadır.