48 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

 50,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Sandık Havlit Taşı Koye Ucu

 30,00

Havlit Doğal Taş

6×6 MM Silindir Havlit Taşı

 240,00

Havlit Doğal Taş

6×6 MM Silindir Havlit Taşı

 240,00
 180,00

Havlit Doğal Taş

6 MM Elmas Havlit Taşı

 180,00

Havlit Doğal Taş

10 MM Kare Tila Havlit Taşı

 450,00

Havlit Doğal Taş

8 MM Çokgen Havlit Taşı

 240,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Damarlı Ay Havlit Taşı Koye Ucu

 135,00
 135,00
 135,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Fatma Eli Havlit Taşı Koye Ucu

 40,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Yıldız Havlit Taşı Koye Ucu

 40,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Piramit Havlit Taşı Koye Ucu

 40,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Sarkaç Havlit Taşı Koye Ucu

 40,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Silindir Havlit Taşı Koye Ucu

 30,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Mini Kalp Havlit Taşı Koye Ucu

 30,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Mini Damla Havlit Taşı Koye Ucu

 30,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Damla Havlit Taşı Koye Ucu

 40,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Mermi Havlit Taşı Koye Ucu

 30,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Mantar Havlit Taşı Koye Ucu

 50,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Kalp Doğal Taş Kolye Ucu

 35,00

Havlit Doğal Taş

Amorf Havlit Doğal Taş

 90,00
 530,00
 530,00
 530,00
 375,00
 375,00

Havlit Doğal Taş

Ham Kütle Havlit Taşı

 360,00
 240,00
 220,00

Havlit Doğal Taş

Havlit Taşı Dizi Doğal Taş

 170,00 260,00

Havlit Doğal Taş

AAA Çubuk Havlit Taşı

 700,00

Ceyt Doğal Taş

6 MM Havlit Ceyt Taşı

 75,00
 75,00
 75,00

Havlit Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri :

Havlit doğal taş çoğu zaman huzur ve sakinlik taşı olarak değerlendirilmektedir. Görünümüyle geçmişten günümüzde süs eşyaları ve birçok aksesuarda tercih edilen bir doğal taş türüdür. Beyaz ve opak özellikleriyle dikkat çeken bu taşın zaman zaman kristal formunda çeşitleri de öne çıkmaktadır. Yumuşak taş grubu içinde yer alan havlit, bu özelliği ile çabuk kırılma ve çizilme riskine sahiptir. Bu taşı üzerinde taşıyan kişilerin üzerinde uyumlu ve pozitif etkiler uyandırdığı da bilinmektedir. Gri ve beyaz renkleriyle öne çıkan havlit taşının insanlar üzerindeki etkisi birçok yönden dikkat çekmektedir. Doğal taşlar arasında kendine özel bir yer bulan havlit taşı, özellikleri dışında sahip olduğu faydalarıyla doğal taşların gücüne inan birçok kişinin ilgisini çekmektedir.

Havlit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Havlit taşı gri ve beyaz renk çeşitleri ile meydana gelmektedir. Nadiren kristal formda görülse de büyük çoğunluk opak yapıdadır. Yumuşak ve gözenekli yapıya sahiptir. Bu taş çeşidinin içinde örümcek ağlarına benzeyen şekiller bulunmaktadır. Kahverengi ve siyah renkte bu şekillere sahip türlerine rastlamak mümkündür. Kendi içinde alt türlerine dair bir sınıflandırma yapmak mümkün olmasa da yapısı ve renk çeşitleriyle sıralanabilir. Kalsiyum ve bor ile çözeltinin oyun içinde buharlaşması sonucunda oluşan havlit taşı, 19. yüzyılda Kanada’da keşfedilmesinin ardından farklı türleri de bulunmuştur. Renk ve yapısal ufak farklarına göre çeşitleri bulunan havlit taşının etkileri ise tüm türlerinde aynı şekilde ortaya çıkacaktır. Yapısı gereği tüm çeşitlerinin takılarda ve diğer birçok eşyada kullanımına sık rastlanmaktadır. Havlit doğal taş çeşitleri günümüzde birçok alanda tercih edilen bir doğal taş türüdür.

Orijinal Havlit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Havlit taşı 19. yüzyılın ortalarında Kanada’da keşfedilmesinin ardından zaman içinde 30 farklı bölgede daha bulunmuştur. Havlit taşı Kanada başta olmak üzere Türkiye ve Amerika’nın bazı bölgelerinde de çıkarılmaktadır. Havlit taşının ülkemizde en yoğun olduğu bölge İç Anadolu bölgesidir. Bu bölgede yaygın olarak bulunan havlit, uzun bir süredir farklı birçok alanda kullanılmaktadır. Orijinal havlit doğal taşı farklı testler yapılarak anlaşılabilir. Piyasada sahte olarak üretimi yapılan bu taşın gerçek olup olmadığını anlamak için temel özelliklerinin bilinmesi gerekecektir. Havlit doğal taşının faydalarından yararlanmak için orijinal olması gerekmektedir. Orijinal olmayan taşlar görünüm itibariyle doğal taşa benzese de söz konusu faydaları vermeyecektir. Taşın boyalı olup olmadığını anlamak için taşa bir miktar ısı uygulamanız yeterlidir. Isı gören taşın üzerindeki boya büyük ölçüde şekil değiştirecektir. Ancak takı veya süs eşyası olarak alınan ürünlerin yapısına zarar vereceği için bu yöntemleri uygulamanız önerilmez. Bunun yerine gerçek doğal taş satışı gerçekleştiren kurumsal firmamızı tercih ederek güvenle alışverişlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Havlit Taşının Faydaları Nelerdir?

Hakiki havlit taşının birçok faydasından söz etmek mümkündür. Özellikle ruhsal açıdan kişinin dinginleşmesi ve huzura ermesinde önemli etkiler sunar. Bu nedenle meditasyonlarda da yaygın olarak tercih edildiği görülmektedir. Havlit taşının kendine has özellikleri bu faydaların ortaya çıkmasında etkili olmaktadır. Öfkeyi yatıştırıcı özellikleriyle de birçok kişi için önemli bir taş olarak görülmektedir. Doğal havlit taşı inşalara ruhsal ve fiziksel açıdan şu tür faydalar sunmaktadır:
 • Yaratıcılığı ve farkındalığı artırır.
 • Strese iyi gelir ve öfkeyi yatıştırır.
 • Huzur ve sakinlik verir.
 • Kanın ve vücudun toksinlerden arındırılmasında etkilidir.
 • Eklemleri güçlendirdiği düşünülür.
 • Uyku sorunlarını giderici etkilere sahip olduğuna inanılmaktadır.
 • Hormonal sistemi güçlendirdiği ve dengelendiği düşünülmektedir.
Doğal taşların sahip olduğu tüm faydalar kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kişinin taş ile uyumu oldukça önemlidir. Özellikle kişinin pozitif enerjinin artmasında ciddi katkılar olduğuna inanılan taşın herkes üzerinde bu tür benzer etkiler bırakması dikkat çekicidir.

Havlit Taşı Boncuk Satın Al

Havlit taşının kullanım alanları günümüzde oldukça çeşitlidir. Bu çeşitlilik sayesinde ister iç mekanlarda enerji alanının temizlemek ve dekorasyon amaçlı ister takı ve aksesuarlar ile zihin – beden ilişkisinin güçlendirilmesi için tercih edilebilir. Havlit taşı boncuk gün içinde bu taşı üzerinizde taşıdığınız her an size birçok fayda sunacaktır. Güvenle doğal taşlara sahip olabilir ve bu taşlar arasından havliti tercih ederek güçlü özelliklerinden yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz. Havlit taşının rahatlatıcı etkileri en çok dikkat çeken özelliğidir. Farklı formlarda kullanımında ayrıca estetik özelliklere sahip olması taşı özel kılan yapısal özellikleri arasında sayılabilir. Tüm bu olumlu etkilerden yararlanmak için güvenle havlit taşını satın alabilirsiniz.

Havlit Taşının Anlamı Nedir?

Kelime kökeni itibariyle havlit taşının anlamı bu taşı keşfeden kişinin adından ve Yunanca bir kelimeden gelmektedir. 19. yüzyılda Kanadalı Jeolog Henry How tarafından keşfedilen havlit taşı, ‘’How’’ ve ‘’lit’’ kelimelerinin birleşiminden gelmektedir. Taşı keşfeden kişinin soy adı ile Yunanca taş anlamına gelen ‘’lit’’ kelimesinin birleşiminden oluşmuştur. Howlit veya kaulite isimleriyle de bilinmektedir. Adını kaşifinden alan havlit taşının anlamı ise zaman içinde sunduğu faydalar ile özdeşlemiştir. Bu taşa yüklenen anlam, bu taşın inşalara anlayış ve farkındalık kazandırması ve aynı zamanda sakinlik ve rahatlama vermesidir. Havlit taşını kullanan kişilerin daha uyumlu ve sakin kişiler olduğu düşünülmektedir.

Havlit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Doğal taşların burçlar ile uyumu birçok kişi için önemlidir. Kendi burcu ile en yüksek uyumu gösteren doğal taşlarla gündelik hayatında olumlu etkiler görmek isteyenler taşların uyum özelliklerini araştırmaktadır. Havlit taşı burç uyumu açısından birçok burç ile etkileşim içindedir. Akrep, yay ve aslan burcu bu taşın temsil ettiği burçlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle aslan burcu ile uyumu kişideki kimlik arayışını sonlandırması ve güçlü karakter özellikleri sunmasıdır. Doğal taşların birçoğunda olduğu gibi havlit taşının bazı burçlarla etkileşimi yüksek olsa da tüm burçlar üzerinde benzer etkiler sunduğu görülmektedir. Bu etkiler sayesinde havlit taşının tüm burç grupları üzerinde büyük küçük olumlu etkileri hissedilmektedir.

Havlit Taşı Sipariş

Doğal havlit taşıyla yaşamında farklı bir pencere açmak ve doğal taşın gücünden faydalanmak isteyenler için birçok alternatif seçenek sunuluyor. Bu seçenekler arasında her zaman havlit taşı en uygun fiyat seçenekleriyle ilk tercihlerinizden biri olmaya adaydır. Doğal taşların insanlar üzerindeki etkilerine bakıldığında havlit taşının birçok yönden öne çıktığı görülmektedir. Bu özelliklerine rağmen havlit taşı fiyat avantajları herkesin bu taşın olumlu etkilerinden yararlanmasını sağlamaktadır.

Havlit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Havlit taşının kendine has ayırt edici birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler taşın orijinalliğinin anlaşılmasında da dikkate alınmaktadır. Havlit taşının öne çıkan başlıca özelliklerinden bazıları kısaca şöyledir:
 • Beyaz ve opak yapıda bulunur.
 • Nadiren kristal formda görülebilir.
 • Yumuşak ve gözenekli yapıdadır.
 • 2,5 – 3,5 sertlik derecesine sahiptir.
 • Özgül ağırlığı 2,5 – 2,6 arasındadır.
 • CA, B, SİO (OH) kimyasal formülüne sahiptir.
Havlit taşının kendine has özellikleri birçok yönden bu doğal taşı özel kılmaktadır. Havlit taşının özellikleri aynı zamanda taşın sayısız faydasını da ortaya çıkmaktadır. Havlit taşını üzerinde taşıyan kişilerin gün içinde elde ettikleri faydalar taşın popülerliğinin de artasını sağlamıştır.