151 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

Orijinal fiyat: ₺ 80,00.Şu andaki fiyat: ₺ 50,00.
 100,00
 100,00
 90,00
 90,00
 90,00
 100,00
 100,00

Hematit Doğal Taşlar

2 MM Faset Küre Hematit Doğal Taş

 115,00

Hematit Doğal Taşlar

6×6 MM Silindir Hematit Doğal Taş

 90,00
 100,00
 60,00

Hematit Doğal Taşlar

4 MM Mercimek Hematit Doğal Taş

 100,00

Hematit Doğal Taşlar

2×8 MM Silindir Hematit Doğal Taş

 70,00
 120,00

Hematit Doğal Taşlar

4×2 MM Rondela Hematit Taşı

 90,00
 120,00

Hematit Doğal Taşlar

4×2 MM Yılan Hematit Doğal Taş

 105,00

Hematit Doğal Taşlar

2 MM Küre Hematit Doğal Taş

 90,00

Hematit Doğal Taşlar

6×1 MM Disk Hematit Doğal Taş

 100,00

Hematit Doğal Taşlar

2X4 MM Silindir Hematit Doğal Taş

 90,00
 110,00
 100,00

Hematit Doğal Taşlar

3×9 MM Silindir Hematit Doğal Taş

 70,00

Hematit Doğal Taşlar

4X1 MM Vida Hematit Doğal Taş

 95,00
 75,00

Hematit Doğal Taşlar

6×3 MM Çavuş Hematit Doğal Taş

 75,00
 90,00

Hematit Doğal Taşlar

6×2 MM Rondela Hematit Doğal Taş

 120,00
 90,00
 95,00
 95,00
 90,00

Hematit Doğal Taşlar

Kaplumbağa Hematit Doğal Taşı

 8,00

Hematit Doğal Taşlar

Maneki Neko Hematit Doğal Taşı

 5,00
 90,00

Hematit Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Hematit doğal taş insanların üzerinde biriken negatif enerjiyi ortadan kaldırmasıyla öne çıkan özel bir taştır. Süs eşyası olarak kullanımına çok sık rastlanan hematit taşı, faydaları ve özellikleriyle dikkat çekmektedir. Metal gibi parlak yapısının dışında kan taşı adıyla da anılan bir doğal taş olarak öne çıkmayı başarmıştır. Magmatik kayaların olduğu yerlerde bulunan hematit taşı temelde tortul kökenlidir. Hematit genel yapısı itibariyle yaygın bir demir oksittir ve kayalarda, topraklarda yaygın şekilde bulunur. Kan taşı olarak bilinen hematit genelde kırmızı ve kahverengi renk seçenekleriyle görülmektedir. Aksesuar minerali olarak kullanımına rastlanmaktadır. Hematit taşının kendine has özellikleri bu taşın farklı alanlarda kullanımını yaygınlaştırmasının yanında insanlar üzerindeki olumlu etkileriyle de son derece faydalı olduğu bilinmektedir.

Hematit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Hematit yaygın bir demir oksittir. Siyahtan griye ve sarıdan kahverengine kadar içerdiği diğer kayaçlardan dolayı farklı renk çeşitlerine sahip olduğu görülür. Kendi içinde renk ayrımları ile çeşitlenmektedir. Pigment olarak kullanılan hematit, çelik üretiminde kullanılan temel bir mineral olmasıyla da önem kazanmaktadır. Ana demir cevheri olarak çıkarılır ve birçok çeşidi de bulunmaktadır. Hematit doğal taşının çeşitlerinin arasında yapılsak özelliklerine ve renklerine göre kısaca şunlar yer almaktadır:
 • Böbrek cevheri,
 • Martit,
 • Demir gülü,
 • Spekülarit vb.
Hematit taşının bilinen çeşitlerinin her biri farklı tür belirgin özellikler taşısa da genelde aynı özelliklere sahiptir. Saf demirden daha sert olmasına rağmen çok kırılgan bir yapıdadır. Maghemite, hematit ve manyetite bağlı bir oksit minerali olarak tanımlanır. Hematit doğal taş çeşitleri bu gibi ufak farklar ile birbirinden ayrılmıştır.

Orijinal Hematit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Hematit taşının ağırlıklı olarak demir madenciliği alanlarında bulunduğu görülmektedir. Ayrıca magmatik kayaların olduğu yerlerde de görülmektedir. Hematit taşı tortul kökenli bir taş yapısına sahiptir. Hematit taşının en fazla bulunduğu yer ise Kanada’daki Quebec şehrindeki Superior Gölü yakınlarındaki bölgede yer almaktadır. Öte yandan ABD, İsviçre, İngiltere, İspanya ve Venezuela ile Brezilya’da da kaliteli hematit taşları bulunmaktadır. Orijinal hematit doğal taşı sert ancak kırılgan bir yapıdadır. İlk bakışta hematit taşının gerçek olup olmadığının anlaşılması son derece zordur. Bunun için çeşitli testler yapılması ve hematit taşının orijinalliğinin kontrol edilmesi gerekecektir. Günümüzde doğal taşların hemen hemen hepsinin sahtesinin yapılabilir olması bu taşların hakiki olup olmadığının anlaşılmasını gerekli kılmıştır. Tamamen doğal ve orijinal taşları temin edebileceğiniz firmamız, doğal taşların faydalarından yararlanmak isteyenlerin ilgisini çekmektedir.

Hematit Taşının Faydaları Nelerdir?

Hematit doğal taşının insan sağlığı üzerindeki etkilerinin sahip olduğu doğal bileşenleri sayesinde mümkün hale gelmektedir. Hematit taşının insanlar üzerinde sahip olduğu olumlu etkiler birçok yönden değerlendirilebilir. Gündelik yaşamda bu taşı üzerinde taşıyanların daha yüksek enerji ile güne devam ettikleri gözlemlenmiştir. Doğal hematit taşı kısaca şu faydalarıyla öne çıkmaktadır:
 • Kalp sağlığına ve kan dolaşımına iyi geldiği düşünülmektedir.
 • Mide sağlığının korunmasına yardımcıdır.
 • Karaciğer ve dalak hastalıklarını iyileştirdiğine inanılır.
 • Dokular üzerinden iyileştirici bir etkisi olduğu düşünülür.
 • Pozitif enerji yayarak kişiyi huzurlu hissettir.
 • Depresyona iyi gelmektedir.
 • Tırnak ve saç sağlığına iyi gelmektedir.
Hematit taşının fiziksel ve ruhsal açıdan insanlara iyi gelen özellikleri sayesinde birçok faydasının olduğu görülmektedir. Bu faydalardan yararlanmak için gerçek hematit taşı ürünlerinin gün içinde taşınması gerekecektir.

Hematit Taşı Boncuk Satın Al

Hematit taşının faydalarını en kısa sürede görmek ve gün boyu bu etkilerden yararlanmak isteyenler için hematit taşı aksesuar ürünlerinin kullanılması mümkündür. Hematit taşı boncuk modelleri ve diğer takı – aksesuar ve süs, dekorasyon eşyaları günümüzde yaygın olarak tercih ediliyor. Dekorasyonu güçlendiren ve bulunduğu ortama yaydığı enerji ile arındırıcı özellikler sunan hematit taşı, alternatif birçok seçenek üzerinde kullanılmaktadır. Hematit taşına sahip kişilerin hem takı olarak gündelik kullanımda hem de ofis veya evlerde dekorasyon ürünü olarak hematit taşını kullanmaları sonrasında ciddi faydalar görülmektedir. Bu faydalardan yararlanarak gün içinde daha huzurlu ve güçlü hissedebilirsiniz. Yanınızda taşımanızı kolaylaştıracak tasarım seçenekleriyle birçok avantaj elde edilebilmektedir.

Hematit Taşının Anlamı Nedir?

Hematit taşının anlamı kelime kökeni itibariyle ‘’kan taşı’’ olarak tanımlanmıştır. Bazı hematit çeşitlerinde görülen kırmızı renk nedeniyle Yunanca kan anlamına gelen haima kelimesinden türemiştir. Taşın İngilizce adı, Latince lapis heamatites C’den alınan Fransız hematite pierre’den türemiştir. Kan taşı olarak anılmasında rengine atıfta bulunulsa da aynı zamanda kan hücrelerinin yenilenmesinde de faydalı olabileceğine inanılmaktadır. Rengi, dokusu ve yapısıyla özel bir taş olan hematit, tarih boyunca birçok farklı şekilde kullanılmıştır. Bu yönüyle de derin anlamlar ifade eden hematit taşı, kendine has özellikleriyle dikkat çekmektedir. Hematit taşının sahip olduğu bu anlamlar zaman içinde kullanım alanının yaygınlaşmasında da etkili olmuştur.

Hematit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Hematit taşının da doğada bulunan diğer birçok doğal taş gibi burçlar ile güçlü ilişkileri olduğu düşünülmektedir. Burçlar üzerindeki bu olumlu etkileri sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle koç burcu üzerindeki etkilerinin yüksek olduğu düşünülmektedir. Koç burcu ile olan uyumu hematit taşının öne çıkmasını sağlamaktadır. Taşların hem burçlar üzerindeki etkileri hem de insanlara sunduğu faydalara birçok kişi inanmaktadır. Sadece koç burcu ile özdeşleşmiş gibi görünse de hematit taşının tüm burçlar ile benzer bir etkileşimi bulunmaktadır. Hematit taşı birçok burç ile uyumlu şekilde kullanılabilir. Kişilik özelliklerinin netleşmesinde ve burçların negatif enerjiye sahip yönlerinin azaltılmasında hematit taşı burç uyumu başarılı sonuçlar vermektedir. Burçlar ile etkileşimi yüksek olmasıyla hematit taşının doğal taşlar arasında yaygın bir kullanıma sahip olduğu görülmektedir.

Hematit Taşı Sipariş

Günümüzde hematit taşının farklı birçok formda kullanımına rastlanmaktadır. Gün içinde kişilerin üzerinde rahatça taşımaları için aksesuar ve takı şeklinde doğal taşların kullanımı gerçekleştirilmektedir. Kullanım alanlarına göre tercih edeceğiniz doğal hematit taşının tüm faydalarından yararlanabilirsiniz. Hematit taşı fiyat avantajlarından yararlanarak gün içinde çok daha verimli ve huzurlu hissedebilirsiniz. Hematit taşı en uygun fiyat seçenekleriyle iyi bir alternatif olacaktır. Doğal taşlar arasında yüksek etkilere sahip ve uygun fiyatlı olduğu kadar estetik bir görünümü de olan taşlar arasında yer almaktadır. Doğal taşların güçlü etkilerini her zaman hissetmek isteyenler için hematit taşı iyi bir seçenek olacaktır.

Hematit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Hematit taşının doğal yapısı oldukça dikkat çekicidir. Çelik üretiminde kullanımına rastlanan hematit taşının mineral bazlı bir taş olduğu bilinmektedir. İçinde toryum, silisyum ve manganez elementleri bulunmaktadır. Sahip olduğu bu tür özellikler çok eski zamanlara kadar kullanımını sağlamıştır. Eskiden bu taşın hem görünümü ve hem de faydaları nedeniyle tılsımlı ve şifalı olduğuna yönelik inanış da bulunmaktadır. Doğal taşlar arasında hematit taşının güçlü özellikleri dikkat çekmektedir. Hematit taşının özellikleri arasında kısaca şunlar yer almaktadır:
 • Metalik gri, siyah, kırmızı ve kahverengi renklere sahiptir.
 • Sertlik derecesi 5 - 6 arasında değişmektedir.
 • Özgül ağırlığı 4,9 – 5,3’tür.
 • Kök çakra üzerinde faydalı olduğu düşünülür.
 • Hematit taşı faydaları gerçek mi?
Birçok insanın hematit taşları sayesinde şifa bulduklarına şahit oluyoruz. Sizlerden çok sayıda olumlu dönüş oluyor.
 • Gerçek Hematit taşı nasıl anlaşılır?
Genel olarak doğal taşlar kırılarak içi ve dışının aynı özellikte olması gözlemlenerek gerçek olup olmadığı hakkında fikir edinilir.
 • Hematit taşı suya girebilir mi?
Evet. Doğal taşlar tuzlu ve tatlı sudan etkilenmez.
 • Hematit taşını kimler kullanabilir?
Renklerinden dolayı hematit taşlarını genelde erkekler tercih eder. Koyu renklerde olması nedeniyle erkek takılarında sıklıkla hematit doğal taş boncuklar kullanılır.
 • Hematit taşı hangi burç kullanmalı?
Kova, Koç burçları hematit taşlarını denge için kullanabilir.
 • Hematit taşı neden kırılır?
Doğal hematit taşlarının sertlik dereceleri 5-6 dır. Hızlı çarpmalarda kolaylıkla kırılırlar.
 • Hematit taşı mıknatıs çeker mi?
Hematitler mıknatıslar tarafından çekilmezler. Doğal hematitlerde ağır metaller bulunmaz.
 • Hematit taşı bakımı nasıl yapılır?
Akar su altında tutularak temizlenmesi önerilir. Toprakta bekletmek te etkili temizleme yöntemlerinden dir.
 • Hematit ne renk olur?
Hematitler doğada free nikel ve siyah renkli olarak bulunur. Diğer renkleri ise lazer ile renklendirilerek yapılır.
 • Hematit taşı kilo verdirir mi?
Genelde kilo vermek ve beslenme bozukluğu çekenler çok sık hematit taşlarına başvurur. Birçok kişi bu taşı takı olarak kullanıp zayıflamış fakat kesin olarak hematit taşları kilo verdirir demek yine de yanlış olacaktır.