Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Hemimorfit Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Hemimorfit doğal taş mavi ve farklı tonlarındaki rengi ile ön plana çıkıyor. “Empati” taşı olarak biliniyor. Daha çok kişi de var olan pozitif enerjinin dışarıya çıkmasını sağladığın için kullanılmaya devam ediliyor. İnsanın vücudunda 7 farklı çakra alanı bulunuyor. Bu alanlar zamanla aktif hale getirildiğinde hem ruhsal hem fiziksel olarak kişiyi dengede tutuyor. Hemimorfit taşının çakra alanlarını temizlediğine inanılıyor. Bu yönüyle insanın daha dengede kalmasını sağlıyor. Kişisel gelişim sürecine katkı sağladığı düşünüldüğü için genellikle bir aksesuar unsuru olarak vücutta taşınılmaya dikkat ediliyor. Bu taş ilk kez 1850'li yıllarda keşfedilmiştir. A.Kenngott tarafından bulunmuştur. Hemimorfit minerali kaynağı Cezayir, İtalya, Meksika ve Yunanistan'da bulunur. Bu taşı popüler hale getiren özellik ise zehirlenme vakalarına karşı iyileştirici bir gücü olduğuna inanılıyor. Hayat içerisinde yaşanan bir belirli olumsuzlukları şifalandırdığını ve kötülükleri önlemeye yönelik bir gücünün olduğuna inanılıyor.

Hemimorfit  Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Hemimorfit doğal taşı etkisini vücuda temas ettiği anda uzun süreli kullanımlarda gösteriyor. Orijinal rengi kristal formdaki yapısı ve parlaklığı ile dikkat çeker. Gündelik hayatta takı ve aksesuar olarak kullanılabilir. Bileklik, kolye, küpe, broş olarak giyilen kıyafete uygun bir şekilde kombinlenebilir. Hemimorfit  doğal taş çeşitleri çinkonun ağırlıkta olduğu bir taş modelidir. Silikat grubu içinde yer alır. Sert ve kırılgan bir yapıdadır. İnanç taşı olarakta bilinmektedir. İletişimi, iletişimdeki kopuklukları gidermeyi sağlar. Yşama sevincini ortaya çıkardığına inanılır. Hemimorfit taşı ince ve kristal görünümdedir. Beyaz, mavi, yeşil, gri renklerde görülebilir. En çok kullanılan tonları açık mavi ya da mavinin farklı tonlarıdır.

Orijinal Hemimorfit  Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Doğada saf halde bulunan Hemimorfit taşı belirli bir sertliğe ve opak görünüme sahiptir. Dışarıdan bakıldığında anlaşılabilecek katmanlı bir renk geçişini bulunur. Daha çok bileklik ve kolye ucu gibi vücuda temas edebilecek bir aksesuar unsuru olarak kullanılır. Üzerinde herhangi bir oynama yapılmadan ince bir işçilikle tasarlanan orijinal Hemimorfit doğal taşı satın alma işlemleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemimorfit Taşının Faydaları Nelerdir?

Hemimorfit taşının en belirgin özelliği bulunulan ortamda negatif enerjiyi pozitife çevirebilme yetisinin bulunmasıdır. Özellikle göz değmesi ve nazar oluşumunun yoğun olarak görüldüğü kişiler vücudunda bir aksesuar olarak kullanarak sıkıntılı ortamlara rahatlıkla girebilir. Doğal Hemimorfit  taşı faydaları arasında şunlar sıralanabilir:
 • Ruhen ve fiziksel olarak tamamlanabilmeyi sağlar.
 • İnsan ilişkilerinde çözüm odaklı yaklaşım geliştirebilmeyi destekler.
 • Kalp çakrasını açığa çıkararak duyguların kontrolünü sağlar.
 • Tamamlanamayan ve yarım kalan işlerin devam ettirilebilmesi için gerekli özgüveni ve enerjiyi sunar.
 • Bireysel disiplin süreci için kullanılabilir.
 • Dikkat dağınıklığı problemi olanlar ve erteleme alışkanlığı bulunanlar için tercih edilebilir.
 • Şansı ve bolluğu yayan bir enerji alanı bulunur.
 • Fiziki ağrıların giderilmesi için destekçidir.
 • Sigarayı bırakmak isteyen kişilerin doğal yollardan antibiyotiği olarak değerlendirilir.
 • Vücuda detoks etkisi sunar.
 • Akciğerlerin gelişimini kuvvetlendirir.
 • Beyin sağlığı için önemlidir.
 • Metafizik açıdan daha çok empati yeteneğini geliştirir.
 • Kişiyi bencillikten ve ben merkezcilikten uzaklaştırır.
 • Manevi olarak daha yüksek bir his alemine geçmeyi sağlar.

Hemimorfit  Taşı Boncuk Satın Al

Kuyumcuların titizlikle işlediği, koleksiyoncuların vazgeçilmez parçası olan bu taş uygun fiyatlarla satın alınabilir. Hemimorfit taşı boncuk işleme tekniği kullanılarak oluşturulmuş küpe, yüzük ya da kolye gibi şık tasarımları firmamızın ürün kategorilerini inceleyerek ulaşabilirsiniz. Hemimorfit taşı gün içerisinde bedenin ihtiyaç duyduğu topraklanma işlemine doğal yollardan etki eder. Olumsuz titreşimlerin olumluya çevrilmesini sağlayarak her güne daha zinde bir başlangıç fırsatı sunar. Kalıtsal hastalıklara yönelik tedavi sürecini destekleyecek özel bir şifalandırıcı yapısı da bulunur. Ruhen ve fiziken kişinin daha iyi bir versiyonuna ulaşmasını sağlayacak bu doğal taş ürününü uygun fiyatlarla ve güvenli alışveriş seçeneği ile satın alabilirsiniz.

Hemimorfit  Taşının Anlamı Nedir?

Hemimorfit taşı yelpaze şeklinde kristallerden oluşur. Hemimorfit  taşının anlamı doğal etkisi ile özdeşleşiyor. Empati taşı olarak biliniyor. Hemimorfit Yunancada “yarım” anlamına gelir. Morph ise “şekil” demektir. Bu şekilde adlandırılmasının sebebi olarakta her bir açıdan farklı bir şekle sahip olunduğu içindir.

Hemimorfit  Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Hemimorfit taşı "Empati" taşı olarak biliniyor. Bu yönüyle ilişkilerin kuvvetlenebilmesinde kullanılıyor. Astroloji ile ilişkilendirilen bu doğal taşlar insan tabiatına özgü varoluş sürecinde farklı özelliklerin olumlu olarak açığa çıkmasını destekliyor. Hemimorfit  taşı burç uyumu daha çok Terazi burcu ile ilişkilendirilebilir. Bu burca sahip olan kişilerin daha çok hissettiği eksiklik duygusunun giderilmesini ve öz benliğin geliştirilmesini destekliyor. Koç ve İkizler burcu içinde rahatlıkla kullanılabilir. Hemimorfit taşı fiziksel ve duygusal olarak beden gelişimini desteklerken endişe ve korku gibi duyguların azalmasını sağlıyor.

Hemimorfit  Taşı Sipariş Nasıl Verebilirim ?

Her insanın vücudunda 7 farklı çakra alanı bulunur. Bu alanları kuvvetli şekilde açık halde tutabilmek başarıyı, gücü, şansı ve bolluğu hayata çekebilmeyi kolaylaştırır. Hemimorfit taşı şeffaf ve ipeksi görünümünün yanı sıra kalp ve boğaz çakra alanlarının açılmasını ve gelişmesini sağlıyor. Şifacı özelliğini keşfederek ortaya çıkarmak isteyenler için Hemimorfit  taşı fiyat seçenekleri her bütçeye uygun olarak satışa sunulmuştur. Doğal taş alışverişini hesaplı hale getirmek isteyenler farklı renklerdeki Hemimorfit doğal taşı satın alabilir. Hemimorfit taşı enerji çalışmalarında manyetik bir etki olanı oluşturabilmek için tercih edilmiştir. Doğada nadir bulunan bu kıymetli Hemimorfit  taşı en uygun fiyat aralığı ile firmamızı tercih ederek satın alma sürecini başlatabilirsiniz.

Hemimorfit  Taşının Özellikleri Nelerdir?

Hemimorfit taşı ilk kez 19. yüzyılda keşfedilmiştir. Doğal kayaçlar üzerinde çinko birikintilerinin hemen üst katmanında bulunmuştu. Hemimorfit  taşının özellikleri arasında şunlar sıralanabilir:
 • Yelpaze şeklinde kristal bir görüntüsü bulunur.
 • Sulu çözeltiye sahip çinko silikattan oluşur.
 • Rengi sıklıkla açık ve parlak mavi tonları arasında değişir. Yeşil, gri ve sarı tonlarında bazen renksiz olduğu da görülebilir.
 • 1,614 ile 1,636 kırılma indisine sahiptir.
 • İpeksi ve canlı bir parlaklığı bulunur.
 • 5 ile 5 sertlik yapısındadır.
 • Şeffaf ve opak bir özelliğe sahiptir.