Gösterilen sonuç sayısı: 4

Hessonit Doğal Taş

4×4 MM Küp Rodonit Taşı

 660,00

Hessonit Doğal Taş

4×4 MM Küp Hessonit Taşı

 660,00

Hessonit Doğal Taş

8 MM Hessonit Taşı

 660,00

Hessonit Doğal Taş

Hessonit Taşı Dİzi Doğal Taş

 480,00

Hessonit Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikerli

Hessonit doğal taş  olarak günümüze kadar gelmiş şifalı bir yapısı bulunan özellikteki taştır. Kanada, Brezilya, Güney Afrika, Avustralya, Amerika, Madagaskar gibi ülkelerde bulunur. İlk defa bu taşın çıkarılmaya başlandığı yer ise Hindistan ile Sri Lanka olmuştur. Hassaslığı ve kırılganlığı yüksek olduğu için kuyumcu tarafından işlem uygulanacağı zaman yuvarlak olmasına dikkat edilir. Köşeli bir şekilde mücevher olarak işlenmemesine kırılma payı göz önünde bulundurularak dikkat edilmesi gerekir. Hessonit doğal taşının kişi metafizik alemde daha yetenekli ve kullanılabilir bir seviyeye taşıdığına inanılıyor. Bu taşı kullanmaya başlayan kişilerin sezgileri daha açık hale geliyor. Yalnızca ruhsal ve manevi açıdan doyuruculuğu bulunmuyor beden sağlığına da iyi geldiği düşünülüyor. Korku psikolojisi ile yaşamına devam etmek zorunda olanlar için daha çok üzerinde taşıması tavsiye ediliyor. Kan hücrelerini temizlediğine, kemikleri kuvvetlendirdiğine ve gözle ilgili görme kusuruna şifa sunduğuna inanılıyor.

Hessonit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Hessonit doğal taşı Asya kıtasında keşfedilmiş özel bir taş çeşididir. 9 farklı gezegenin kendi bünyesinde barındırdığına inanılan bu taş kelime anlamı olarak Sanskritçe de inek yağı olarakta bilinmektedir. Hassas ve kırılgan bir yapıda bulunan bu taşın farklı çeşitleri de bulunur. Hessonit doğal taş çeşitleri arasında şunlar yer alır:
 • Mavi safir
 • İnci Mercan
 • Yakut
 • Safir
 • Elmas
 • Kırmızı Mercan
 • Kedi gözü
 • Zümrüt

Orjinal Hessonit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Hessonit doğal taşı hassas bir yapıda bulunur. Yakından bakılmak istendiğinde kıvrımlı hatları fark edilir, dalgalı bir yapısı bulunur. Şeffaftır, bu yönüyle rahatlıkla ayırt edilebilir. Diğer taşlardan ve özellikle imitasyonundan ayırt edebilmek için taşın içerisindeki bu dalga alanlarına dikkatli bakmak yeterli olacaktır. Orjinal Hessonit doğal taşı düşük özgül ağırlığa sahiptir. Bu yönüyle farklı taş gruplarından özellikle granat türlerinden ayrılmaktadır. Bu taş çeşidini piyasada bulabilmek pekte kolay değildir. Fiyatının uygun olduğu bilinmelidir. Orjinal Hessonit doğal taşa ulaşabilmek için firmamız aracılığı ile sipariş oluşturabilirsiniz.

Hessonit Taşının Faydaları Nelerdir?

Hessonit doğal taşının kişisel yaşantı içerisinde daha açık fikirli ve başarılı olmayı desteklediğine inanılıyor. Özellikle siyaset ile bağlantısı bulunan kişilerin bu taşı kullanarak iyi bir kariyer oluşumunu aktive ettiklerine de inanılıyor. Doğal Hessonit taşı faydaları arasında şu maddeler dikkate alınabilir:
 • İç huzuru sağladığı için duygu durumunu düzeltmeyi destekleyecek olumlu enerjileri yayar.
 • İyileştirici gücü bulunur.
 • Fikirsel olumsuzlukların giderilerek daha pozitif bir şekilde hayata yönlendirilmesini sağlar.
 • Hem zihinsel olarak hem de ruhsal olarak kişiyi doygun ve üstün bir seviyeye eriştirir.
 • Zihin doluluğunu gidererek daha rahat çalışabilmeyi ve kararlı olabilmeyi sağlar.
 • Kişinin kendisini daha rahat ifade edebilmesine ve kendine güveninin artırmasına da katkı sunar.
 • Hayatın zorluğuna karşı cesaret ve yüzleşebilmek kolaylığı sunar.
 • Manevi açıdan da kişinin kendisini daha huzurlu hissetmesini destekler.
 • Yalnızca ruhsal ve manevi açıdan desteklemiyor, iş yaşantısında başarıyı, kariyer planında şöhreti fırsat olarak kişinin önüne çıkmasını sağlıyor.

Hessonit Taşı Boncuk Satın Al

Hessonit doğal taşının manevi olarak kişiyi her zaman için daha çok ön plana çıkardığına inanılır. Bu taşı satın almak isteyen bir kişi daha çok kendini toplum içinde rahat hissetmek istediğinde başvurabilir. Hessonit taşı boncuk haliyle aksesuar olarak kullanılabiliyor. Bileklik, kolye ya da yüzük taşı olarak değerlendirilebilir. Görüntü itibariyle daha çok kendisini fark ettiren bu taş ince işçilikle farkındalığı arttırabilmek için özel bir şekilde tasarlanıyor. Güneş ışınları değdiği anda rengini değiştirme özelliğine sahip oluşu da kuyumcuların gözde taş çeşitleri arasında yer almasını sağlıyor. Şık davetlerde ve akşam yemeklerinde aksesuar malzemesi olarak kullanabilmek için firmamız aracılığı ile iletişime geçip satın alabilirsiniz. Özel günlerde hediye olarak şık ve asil bir anı oluşturmak için iyi bir seçenektir.

Hessonit Taşının Anlamı Nedir?

Hessonit taşının anlamı aşağı demektir. Hesson kelimesinden türetilerek günümüzde bu şekli ile kullanılmıştır. Bazı kaynaklarda Hesonnit granit olarak da geçer. Granat mineral grubuna verilen bir isimdir.

Hessonit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Hessonit taşının doğada kendiliğinden var olabilmesi üzerinde herhangi bir oynama yapılmaması ve kötü güçleri uzaklaştırdığı, zenginlik ve başarıyı getirdiğine inanılması ile astrolojide de yer buluyor. 9 farklı gezegeni etkilediğine inanılan bu taşın kullanılmaya başlandığı andan itibaren kişinin ömrünü uzatacağını da inanılıyor. Hessonit taşı burç uyumu Terazi, Akrep, Başak ve Kova burçları ile ilişkilendiriliyor. Bu burca sahip olan kişiler üzerinde bu taşı barındıran bir nesneyi kullanmayı başladığı andan itibaren ruhsal olarak iyileştirdiğine inanılıyor. Özellikle duygu durumu bozukluğu yaşayanlar ve depresyon riski bulunanlar için önleyici bir doğal taş olarak kabul ediliyor. Sayılı burçlar üzerinde iş yaşantısında büyük başarı ve şöhret getireceğine yanılıyor. Ayrıca Aslan burcu için iş yaşantısında uzmanlaşmayı destekleyecek özel güçleri aktive ettiği daha yumuşak başlı bir eğilime sürüklediği de söyleniyor.

Hessonit Taşı Sipariş Vermek İçin ?

Hessonit doğal taşı doğada kendiliğinden var olabilen zenginlik ve şöhreti getirdiğine inanılan bir taştır. Küpe, bileklik, yüzük ya da kıyafet üzerinde broş olarak kullanılabilecek şekilde satışa sunulur. Hessonit taşı fiyat aralığı piyasada her bütçeye uygunluk sağlayacak orandadır. Kıymetli taşı satın almak isteyenler ham haliyle ya da üzerinde işlem uygulanmış şekli ile firmamızdan talep edebilir. Hessonit taşı en uygun satış fiyatı ile sitemizden satın alınabilir. Bedene sunduğu şifalandırma, arındırma ve daha çok güçlü hale getirebilme etkilerini kullanmak ve açığa çıkarmak isteyenler için küpe, kolye ya da yüzük olarak tasarlanmış modellerini de farklı renk seçenekleri ile inceleyebilirsiniz.

Hessonit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Hesonit doğal taş görünümündeki sivri köşeli yapısı ile dikkat çeker. Bileklik, kolye ucu ya da yüzüğü yapılarak tercih edilebilir. Genellikle oval formdadır. Taşın yoğunluğu diğer doğal taşlara göre daha düşüktür. Hessonit taşının özellikleri arasında şunlar sıralanabilir:
 • Hindistan ve Sri Lanka'dan çıkarıldığına inanılıyor.
 • Oluşum sürecine dair kaynaklarda net bir bilgi bulunamıyor.
 • Günümüzde ise Madagaskar, Brezilya, Avustralya, İtalya, Kanada ve Tanzanya'da yer alıyor.
 • 3,57 ile 3,73 yoğunluğa sahiptir.
 • 1,734 ve 1,759 kırılma indisi bulunur.
 • Kolayca şekil alabilen ve kırılabilen bir yapısı bulunur.