Gösterilen sonuç sayısı: 3

 65,00
 33,00
 314,00 676,00

İyolit Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

İyolit doğal taş yapısı vücutta taşınmaya başlandığı andan itibaren zihinsel olarak kişinin arınmasını sağlıyor. Kendini daha iyi ifade eden bireyler duygusal anlamda da daha uyumlu bir süreci başlatabiliyor. İyolit doğal taşı 1813 yılında Fransız jeolog tarafından keşfedilmiştir. Yapılan kazı çalışmaları sırasında Louis Cordier aracılığı ile fark edilmiştir. İyolit taşının kullanılmaya başlandığı ilk dönemlerde Vikingler tarafından pusula olarak değerlendirildiği de biliniyor. Burada hedef bulutlu zamanlarda güneşin yerine tespit edebilmektir. İyolit doğal taşı Hindistan, Kanada, Sri Lanka, Avustralya, Amerika, Tanzanya gibi bölgelerde daha çok rastlanıyor. İyolit doğal taşının güçlü bir iyileştirici olduğuna inanılıyor. Özellikle meditasyon seanslarında kişinin iç benliğine ulaşabilmesi ve uyumu yakalayabilmesi için kullanılıyor. Bireysel özgüven duygusunu geliştirirken 3.göz çakrasının açılmasını da destekliyor.

İyolit  Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

İyolit doğal taşı doğada farklı renklerde var olabiliyor. Her medeniyette farklı bir isimle anılan görüntüsü ve rengi ile daha çok menekşeyi andırdığı için bu ismi alan bir taştır. İyolit doğal taş çeşitleri lavanta, koyu mavi ve açık mavi tonlarında bulunur.

Orijinal İyolit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

İyolit taşı doğada ender rastlanan doğal taş grupları arasındadır. İmitasyonundan ayırabilmek için yakından bir bakış ile taşın iç kısmına incelemek yeterli olur. Sahtesi yapılmaya çalışıldığında üzerine eklenen boyaların neden olduğu mat görünüm fark edilebiliyor. Taşın iç ve dış yapısı birbiriyle aynı ise doğal olduğu anlaşılabilir. Farklı testlerden geçirilerek tamamen hakiki ham maddesi kullanılarak oluşturulmuş orijinal İyolit  doğal taşı firmamızı inceleyerek satın alabilirsiniz. Güvenilir ve uygun fiyatlı alışveriş seçeneğini sizlere sunmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. İyolit Taşının Faydaları Nelerdir? Doğada kendiliğinden var olabilen İyolit doğal taşının kişiyi iyi fikir yönü ile daha düzeyli düşünmeye sevk ettiği söyleniyor. Odaklanma noktasında problem yaşayanlar için üzerinde taşıması öneriliyor. Hayatta var olan sorumlulukları fark edebilmek onları güçlükle karşılayabilmek, tolere edebilmek halk deyimiyle sorumluluk alma konusunda elini taşının altına koyabilme yetisini kuvvetlendiriyor. Kullanan kişilere daha rahat iletişim kurabilme yeteneği kazandırdığına da inanılıyor. Doğal İyolit  taşı özellikleri arasında şunlar yer alıyor:
 • Var olan yaratıcılığı açığa çıkardığına inanılıyor.
 • İnsanı duygu yönü ile teskin ediyor ve zihni sakinleştiriyor.
 • Pek çok yaşam gurusu tarafından meditasyon aracı olarak da kullanılıyor.
 • Ruhsal olarak iyileşmeyi desteklediğine inanılıyor.
 • Metafizik alemle ve psişik güçlerle daha çok ilintili olduğu kabul ediliyor. Bu yönde yeteneklerin geliştirilebileceğine inanılıyor.
 • Ruhsal olarak kişinin benliğinde tamamlanmayı aktif hale getirdiği düşünülüyor.

İyolit Taşı Boncuk Satın Al

İyolit taşını günlük hayatta kullanabilmek ve şifalandırıcı etkisinden faydalanabilmek için takı aksesuarı olarak kullanılabilir. Farklı tonlarda var olan renkleri çelik, soluk mavi, mürekkebe yakın bir ton ya da mora çalan bir renk cümbüşü ile tercih edilebilir. İyolit taşı boncuk olarak bileklik, kolye ucu ya da tesbih yapımında kullanılır. Günümüzde daha çok gündelik hayatın içerisinde dahil olmuş elektronik ürünlerin etrafa yaydığı zararlı dalgalardan korunabilmek için tercih edilir. Mental olarak ilişkilerdeki uyumsuzluk sürecini tedavi edici bir etkide sunar. Daha anlayışlı ve çözüme odaklı bir bakış açısı kazanmayı destekler. Farklı renk seçenekleri ve uygun fiyat fırsatı ile firmamız üzerinden satın alım süreci başlatılabilir.

İyolit Taşının Anlamı Nedir?

İyolit  taşının anlamı Menekşe demektir. Eski dönemlerde “ios” kelimesi Menekşe anlamında kullanılmaktaydı ve bu kelimeden türetilerek İyolit taşını denmeye başlanmıştır. İyolit taşının bir diğer anlamı ise Dochroitedir. Yunanca olan bu kelimenin Türkçe karşılığı iki renkli kaya demektir. Bu ismin koyulmasındaki sebep ise güneş ışığı ile beraber polarize olabiliyor ve farklı açılardan bakıldığında renk değişikliğine sahip olduğu fark ediliyor.

İyolit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Astrolojide yer alan takım yıldızları insanlarla maddi ve manevi olarak ilişkilendiriliyor. Doğal taşların da belirli burç gruplarına yönelik şifa sağlandığına inanılıyor. Özellikle Hint ve Batı astrolojisine bakıldığında iyolit taşının şifacı etkisi belirli burçlarda ortaya çıktığı fark ediliyor. İyolit  taşı burç uyumu olduğu düşünülen Oğlak ve Kova burçları ile daha çok ilintili olduğu kabul ediliyor. İyolit doğal taşı evrende Satürn gezegenini temsil ediyor. Bu nedenle şifa sunacağı burç grupları için manevi anlamda güçlenmeyi destekliyor. Satürn'ün evini daha da güçlendirebilmek asıl mizacı ortaya çıkarmak isteyenler bu taşı satın alabilir.

İyolit Taşı Sipariş İçin :

İyolit taşı ticari olarak satış sürecinde bu isimle anılırken esasen Su Safari olarak adlandırılmıştır. Doğada az bulunan kıymetli rengi ile gösterişli ve orta sertlikteki yapısı ile zor şekil alabilen bir taş çeşididir. Kıymetli olan ruhsal ve fiziksel olarak dengeyi sağlayan İyolit  taşı fiyat seçeneğini avantajlı fiyat aralıkları ile satışa sunuyoruz. Mental olarak ruhsal doyuma ulaşmak isteyenlerin tercih edebilecekleri bu taş modeli hediye aksesuarı olarakta satın alınabilir. İyolit  taşı en uygun fiyat aralığının sizlere sunuyor. Farklı renk seçenekleri ile her zevke uyabilecek modeli satışı sunuyoruz. Özel davetlerde ve akşam yemeklerinde şık bir görünüm elde edebilmek için aksesuar unsuru olarak satın alınabilir. Kombininize şık bir dokunuş katabilmek için sipariş hattını kullanabilirsiniz.

İyolit Taşının Özellikleri Nelerdir?

İyolit taşı doğal taş grubu içerisinde yer alan farklı renklerin bir araya gelmesi ile tonlarda geçişi kolaylaştıran bir özelliği bulunur. İyolit  taşının özellikleri sırası ile şunlardır:
 • Doğada granül ve masif halde bulunur.
 • Magnezyum ve alüminyum silikatın birleşimi ile oluşur.
 • Güneş ışığı ile beraber farklı renklere bürünebilir.
 • 7-7.5 sertliğe sahiptir.
 • Menekşe mavisi tonlarındadır. Kahverengi, gri, yeşil ve sarı renklerde bulunur.
 • 1,522-1,578 kırılma indisine sahiptir.
 • Isıya karşı duyarlılığı bulunmaz.