65 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

 80,00
 180,00

Jasper Doğal Taş

AAA Rondela Jasper Doğal Taş

 240,00
 240,00
 240,00
 240,00
 190,00
 180,00
 180,00
 180,00
 180,00

Jasper Doğal Taş

12 MM Papatya Jasper Taşı

 540,00

Jasper Doğal Taş

10 MM Çokgen Jasper Taşı

 360,00
 180,00
 180,00

Jasper Doğal Taş

10 MM Kare Tila Jasper Taşı

 450,00
 300,00
 180,00

Jasper Doğal Taş

Amorf Mokait Jasper Taşı

 200,00
 96,00
 86,00 96,00
 30,00
 30,00
 150,00
 150,00
 150,00
 150,00 180,00
 195,00
 30,00
 30,00
 30,00
 30,00
 30,00
 150,00
 150,00

Jasper Doğal Taş Özellikleri ve Çeşitleri :

Jasper doğal taş veya diğer adıyla japsis, sarı, kırmızı, yeşil ve beyazımsı gibi renklerde bulunan özel bir doğal taş çeşididir. Mikrogranüler kuvars veya kriptokristalin kalsedon ve diğer mineral fazlalarının bir toplamı olan opak ve saf olmayan silis çeşididir. Genelde kırmızı, sarı, kahverengi ve yeşil renkte görülmektedir. Pürüzsüz bir yüzey ile kırılmaktadır. Süslemelerde ve değerli taş olarak kullanımı geçmişten günümüze oldukça yaygın olarak tercih edilmektedir. Süs eşyalarından takılara kadar çeşitli alanlarda jasper doğal taşının kullanımına rastlanmaktadır. Dünya üzerinde yaygın olarak bulunmasına karşın doğal değerli taşlar arasında yer almaktadır. Talsedon taşının opak bir türü olan jasper, kendi içinde birçok faklı alt türüne de sahiptir.

Jasper Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Jasper taşının yine kendi adıyla anılan birçok alt türü bulunmaktadır. Çok özel bir dokuya ve desenlere sahip olmayanları daha uygun fiyatlarla satılsa da bu taşın genel özellikleri tüm çeşitlerinin farklı birçok alanda kullanımına rastlanmaktadır. Desenlerine ve renklerine göre jasper taşının alt türlerinin sınıflandırılması mümkündür. Jasper taşının sınıflandırılmasında ve adlandırılmasında genel bir zorluk bulunmaktadır. Çeşitli iyi tanımlanmış malzemeden atfedilen terimler, bulunduğu coğrafi konumu ve diğer değişimlere göre sınıflandırılabilir. Jasper doğal taş çeşitleri renk, desen, yapıları ve çıkarıldığı bölgelere göre farklı başlıklar altında incelenebilir.

Orijinal Jasper Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Halk arasında jasper genelde çakmak taşı olarak bilinmektedir. Kuvars, kalsedon ve agatın alt türlerinden biri olarak çeşitli renk ve desenlerde bulunabilir. Özellikle Almanya, Hindistan, Fransa, Rusya ve Venezüella en sık bulunduğu yerler arasındadır. Orijinal jasper doğal taşı olup olmadığını anlamak için ayırt edici özelliklerinin bilinmesi gerekecektir. Görüntüsü itibariyle diğer birçok değerli taştan daha parlak bir yapıda olduğu görülmektedir. Taşın genel özelliklerine bakıldığında en sık kırmızı, sarı, kahverengi, yeşil ve nadiren mavi renkli olarak bulunur. Taşın üzerinde damarlar ve desenler ile beraber kendine has renkleri bulunmaktadır. Gerçek olup olmadığını anlamak için bir miktar ısı ile test edilebilir.

Jasper Taşının Faydaları Nelerdir?

Jasper taşı sadece fiziksel olarak değil, insanlara ruhsal açıdan da çeşitli faydalar sunduğu bilinmektedir. Oldukça köklü bir tarihe sahip doğal taşlardan biri olan jasper, söz konusu faydalar ile geniş bir alanda kullanıma sahiptir. Bu kullanım alanlarında göre taşı sürekli yanınızda taşıyabilir ve gün boyunca etkilerinden yararlanabilirsiniz. Doğal jasper taşı faydalarından bazıları şunlardır:
 • Karaciğer, dalak ve mesane sağlığının korunmasına yardımcı olur.
 • Sindirim sistemini iyileştirici etkisi olduğuna inanılır.
 • Güç ve cesareti simgeleyen bir taştır.
 • Bedeni toksinlerden ve kötü enerjiden arındırmaktadır.
 • Vücudun kan yapmasına yardımcı olur.
 • Üzerinde taşıyanlara bereket getirdiğine inanılmaktadır.
 • Tüm çakraların dengelenmesinde çeşitli faydalara sahiptir.
Jasper taşının hem güzel bir görünüşünün olması hem de insanlar üzerinden olumlu pek çok etki barındırması sayesinde yaygın bir kullanım alanına sahip olduğu görülmektedir. Bu faydalarından yararlanarak gün boyunca daha zinde ve rahat hissetmeniz mümkündür.

Jasper Taşı Boncuk Satın Al

Jasper taşının farklı formlarda kullanımı günümüzde oldukça yaygındır. Çok cilalanabilir ve vazolar, mühürler, enfiye kutuları gibi eşyalar için rahatlıkla kullanılabilir. Buna ek olarak değerli taş olarak takılarda ve çeşitli diğer süs eşyalarından da yaygın kullanımı bulunmaktadır. Özellikle bu taşı üzerinde şık bir şekilde taşımak ve gün boyunca tüm olumlu etkilerinden yararlanmak isteyenlerin jasper taşı boncuk ile üretilen takıları tercih etmeleri iyi bir alternatif olacaktır. Doğal taşlara merakı olanlar ve bu taşların gücünden yararlanmak isteyenler için başta jasper olmak üzere birçok gerçek doğal taş ürünü ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu doğal taşları güvenle tercih ederek gündelik yaşamınızda doğal taşların doğal faydalarından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Jasper Taşının Anlamı Nedir?

Jasper taşı etimolojik olarak Yunanca ‘’iaspis’’ ve Latince ‘’jaspidem’’ sözcüklerine dayanmaktadır. Benekli taş anlamına gelen bu sözcükler ile günümüzde kadar ulaşmıştır. Tarih öncesi çağlardan beri kullanımına en sık rastlanan doğal taşlar arasında gösterilmektedir. Özellikle antik çağlarda alet yapımında sık kullanılan bir taştır. Orta Çağ boyunca ise şehit taşı olarak kabul görmüştür. Yeryüzündeki yaşamın parlak ve mucizevi renklerini yansıttığına inanılan jasper taşı, kök çakra ile bağlantısı olduğuna inanılmaktadır. Jasper taşından yapılan çeşitli efsunların Antik Mısır döneminde de yer aldığı görülmektedir. Hemen hemen tüm medeniyetler için tarihi süreçte jasper taşının derin anlamlar ifade ettiği görülmektedir. Jasper taşının anlamı bu yönüyle birçok çeşitlilik göstermektedir. Yaşam gücü taşı gibi adlarla da anılan jasper, insan hayatına karşı sunduğu olumlu etkiler ile öne çıkmayı başarmış ve derin anlamlar ifade eden bir doğal taş olarak tarih boyunca kullanılmıştır. Günümüzde de bu anlamlar ile kullanımına rastlanamktadır.

Jasper Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Kuvars çeşidi olan bir çeşit kalsedoon taşı olarak tanımlanan jasper, Mars gezegeni ve ateş elementi ile ilişkilendirilmiştir. Bu özelliğine bakılarak bazı burçlar ile etkileşiminin son derece yüksek olduğu düşünülmektedir. Oğlak burcu açısından jasper taşının özel bir yere sahip olduğu görülmektedir. Bağlılığı ve sabrı ifade eden bir anlam taşımaktadır. Jasper taşının ayrıca Mars gezegeninin yönetici olduğu koç ve akrep burcu ile ilişkisi olduğu düşünülebilir. Aslan ve yay burcu da bu kapsamda ateş burçlarında olmasından dolayı ilişkilendirilebilir. Jasper taşı burç uyumu açısından tüm burçlarla ile yakın bir ilişki içindedir. Tüm burçlar ile etkili bir uyum gösterse de oğlak burcu ile yakın bir ilişki içindedir.

Jasper Taşı Sipariş Nasıl Verilir ?

Jasper taşının anlamı ve faydaları eski zamanlardan günümüze kadar bu taşa olan ilgiyi her zaman canlı tutmaktadır. Günümüzde çeşitli süs eşyaları ve takılar ile çok daha şık bir hale gelen jasper taşı, uygun fiyatlarıyla da dikkat çekmektedir. Jasper taşı fiyat avantalarından yararlanarak gündelik yaşamda kısa sürede taşın faydalarından yararlanabilirsiniz. Günümüzde son derece yaygın ve uygun fiyatı olan bu taş, antik çağlarda oldukça değerli bir taş olarak kabul edilmiştir. Doğal taşlar arasında rengi, deseni, fiziksel ve ruhsal açıdan insanlara sağladığı faydaları ile öne çıkan jasper taşına en uygun fiyat avantalarıyla sahip olabilirsiniz. Jasper taşı en uygun fiyatlarla firmamızdan güvenle satın alınabilmektedir.

Jasper Taşının Özellikleri Nelerdir?

Jasper taşının sahip olduğu birçok ayırt edici özellikle diğer doğal taşlardan ayrılmasını sağlamaktadır. Özel bir taş çeşidi olarak günümüzde yaygın olarak tercih edilen jasper taşının başlıca özellikleri ise kısaca şöyledir:
 • Kuvars kalsedon kristal sınıfına aittir.
 • En sık kırmızı, sarı, kahverengi, yeşil renk görülür.
 • Nadiren mavi renkte olabilir.
 • Mohs ölçeğine göre 6,5 – 7 arasında bir sertliğe sahiptir.
 • Camsı, opak bir saydamlığa sahiptir.
 • Kırılma indisi 1,54 – 2,65 arasında değişmektedir.
 • Genelde farklı renklerin helezon yaptığı görünümde bulunur.
Kendine has renk, desen ve dokusuyla özel bir yapıda olan jasper, oldukça eski tarihlerden itibaren kullanılmaya başlamıştır. Jasper taşının özellikleri pek çok doğal taştan ayrılmasını sağladığı gibi insanlara sunduğu faydaları da bu özelliklerine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.