Gösterilen sonuç sayısı: 7

 50,00
 60,00
 75,00
 75,00

Kalsedon Doğal Taş

2 MM Kalsedon Doğal Taş

 250,00

Kalsedon Doğal Taş

Kalsedeon Kırık Taş Dizi

 160,00
 650,00 1.200,00

Kalsedon Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri :

Kalsedon doğal taş temelde kuvars mineralinin kriptokristalin çeşitlerinden biridir. Sahip olduğu yağımsı parlaklığı ile dikkat çekici bir özelliği bulunmaktadır. Saf kalsedon çok ince tabakalar halinde dizilmiş ince bir kuvars liflerinden oluşmaktadır. Kuvars grubu içinde önemli bir yere sahip olan kalsedon, parlaklığı ile şık bir duruşa sahiptir. Ağırlıklı olarak mavi ve beyaz renklerde bulunmaktadır. Geçmişi oldukça eskiye dayanan kalsedon, Anadolu’da yaygın olarak çıkarılmaktadır. Saf kalsedon taşının rengi yarı şeffaf gri ya da beyaz olarak görülmektedir. Grimsi mavi ya da kahverengi gölgeli hatta siyahımsı olanları da çeşitli bölgelerde görülmektedir. Safsızlıklar nedeniyle şeritlerinde farklı renk ve desenler bulunmaktadır. İnsanlar üzerinde yarattığı pozitif etkilerin yanı sıra ‘’mavi altın’’ gibi çeşitli isimlerle anılmaktadır. Geçmişten günümüzde bu taşın sahip olduğu benzersiz yapısı bir hayli dikkat çekicidir.

Kalsedon Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Kalsedon taşının yapısal bazı özelliklerine göre birçok farklı çeşidi tanımlanabilir. Sahip olduğu renk ve desenlere göre kalsedon taşının farklı çeşitleri sınıflandırılmıştır. Akik, oniks, japs ve krizopras bu kapsamda yer almaktadır. Jeodlarda bulunan az sayıdaki mineralden kaynaklı olarak farklı yapılarda bulunabilir. Renk ve desenlerine göre farklı çeşitlerde sınıflandırılabilen kalsedon taşının yanı sıra akik taşları da hem kuvars hem de kalsedon ailesine bağlı bir taştır. Ağırlıklı olarak mavi ve beyaz renk çeşitliliğine sahip kalsedon, sarı, kahverengi, gri, yeşil renklerle de bulunabilir. Kalsedon doğal taş çeşitleri günümüzde birçok farklı türde ürün ile kullanılmaktadır. Takı ve süs eşyalarında tercih edilen bu doğal taşın özellikle geçmiş dönemde Anadolu topraklarında da büyük bir öneme sahip olduğu görülmektedir.

Orijinal Kalsedon Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Orijinal kalsedon taşının çıkarıldığı yerler arasında Türkiye, Almanya ve Meksika ilk sırada yer almaktadır. Geçmişi Hititler dönemine kadar dayanan kalsedon taşının Anadolu topraklarında çıkarıldığına rastlanmaktadır. Romalılar döneminde ise bugünkü İstanbul Kadıköy sınırları içinde liman sevkiyatlarının yapıldığı görülmüştür. Orijinal kalsedon doğal taşı mumsu parlaklığa sahip, yarı opak yapısı ile ayırt edici birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Orijinal olmayan kalsedon taşının dış boyası ısıya maruz kaldığında renginde – boyasında akma meydana gelecektir. Ancak gerçek kalsedon taşında böyle bir sorun yaşanmaz. Öte yandan bu taşın gerçek olup olmadığını anlamak için çeşitli laboratuvar testlerinin yapılması da gerekebilir. Her zaman hakiki kalsedon ve diğer doğal taşlara ulaşabileceğiniz firmamız, sizin için en cazip seçenekleri sunmaktadır. Hakiki kalsedon taşının faydalarından vakit kaybetmeden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Kalsedon Taşının Faydaları Nelerdir?

Kalsedon taşının insanlar üzerinde olumlu birçok etkisi olduğuna inanılmaktadır. Eski zamanlarda kutsal ve şifalı bir taş olduğuna dair inanış dikkat çekmektedir. Kalsedon taşının insan vücudunda fiziki olarak olumlu etkilerinin yanı sıra manevi olarak ruhsal açıdan faydalarından da söz etmek mümkündür. Kalsedon taşının özellikle belirli çakralar üzerindeki etkileri taşın yaygın şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Kalsedon taşının faydalarından bazıları şunlardır:
 • Kişide iyimser duyguları pekiştirir.
 • Psikolojik olarak rahatlama sağlar.
 • Hitabet gücünün artırılmasını destekler.
 • Öksürük şikayetlerine iyi geldiği düşünülmektedir.
 • Zihinsel ve duygusal rahatlamayı destekler.
 • Negatif enerjiden tüm bedenin arındırılmasını sağlar.
Sadece kişinin kendi üzerinde taşıması ile kalsedon taşı fayda sağlamaz. Aynı zamanda yaşam alanlarına uygun dekoratif şekilde ya da doğa haliyle de kullanımında ortam enerjisini birçok yönden olumlu etkileyecektir. Doğal kalsedon taşı bu tür faydaları sayesinde günümüzde hala şifalı olduğuna inanılan taşlar arasında gösterilmektedir.

Kalsedon Taşı Boncuk Satın Al

Kalsedon taşı günümüzde birçok farklı şekilde kendine kullanım alanı elde etmiştir. Bu kullanım alanları içinde süs eşyaları, dekorasyon ürünleri ve takılar ilk sırada yer almaktadır. Kişinin gün içinde kalsedon taşını üzerinde rahatlıkla taşıyarak taşın olumlu tüm etkilerinden yararlanması sağlandığı gibi şık tasarım bir ürün kullanması da sağlanmaktadır. Kalsedon taşı boncuk kolye ve bileklik gibi ürünlerin kullanımı da kendine özel bir yer bulmuştur. Kalsedon taşının kendine has renkleri ve desenleri sayesinde birçok farklı kullanım şekline sahip olduğu görülmektedir. Bu kullanım özellikleriyle kişilerin gündelik yaşamlarında rahatlıkla kalsedon taşının aktif olumlu özelliklerinden yararlanması sağlanmaktadır.

Kalsedon Taşının Anlamı Nedir?

Kalsedon taşı antik çağlardan beri kullanılan ve ticari yapılan özel bir doğal taş olarak görülmektedir. İstanbul Kadıköy limanından Romalılar döneminde sevkiyatı gerçekleştirilen bu taş, limanın o dönemdeki adı olan Chalcedon’dan almaktadır. Roma dönemi sona erdikten sonra önemini bir süre kaybeden kalsedon taşı, 1970’li yıllarda yeniden önem kazanmıştır. Hititlerden bu yana kalsedon taşının Anadolu’daki yataklarından çıkarılarak geniş bir etki alanına kavuştuğu görülmektedir. Adını ticaretinin yapıldığı kasabadan alan kalsedon taşı, geçmişte ruhu ve inancı olumlu yönde etkilediğine inanılan bir taş olarak değerlendirilmiştir. Kalsedon taşının anlamı tarihi süreç içinde farklılık gösterse de oldukça kutsal sayılabilecek bir doğal taş olarak değerlendirilmektedir. Tarihte birçok komutan ve imparator tarafından kullanıldığı bilinmektedir.

Kalsedon Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Kalsedon taşının özellikle yay burcu ile iletişiminin son derece kuvvetli olduğuna inanılmaktadır. Yay burcu ile uyumlu bir taş olduğu ifade edilen kalsedon taşı, kendine has özellikleri ve faydalarıyla insan yaşamında birçok olumlu özellik sağlamaktadır. Yay burcunun yanı sıra kalsedon taşının aynı zamanda diğer tüm burçlar ile benzer olumlu etkilere sahip olduğu bilinmektedir. Kalsedon taşının burç uyumu sayesinde kişilerin gündelik yaşamda çok daha huzurlu ve enerjik hissetmesinin yanı sıra fiziksel ve ruhsal açıdan da taşın faydalarından yararlanmaları mümkündür. Antik çağlardan günümüzde doğal taşların insanlar ile etkileşimi her zaman için dikkat çekmiştir.

Kalsedon Taşı Sipariş

Kalseden taşının günümüzde yaygın olarak kullanımı birçok farklı üründe tercih edilmesini kolye gibi takılar başta olmak üzere bazı süs eşyalarında da kalsedon kullanılabilir. Bu doğal taşın tüm etkilerinden yararlanmak için kalsedon taşı fiyat fırsatlarımızdan faydalanarak doğal taşınızı güvenle sipariş edebilirsiniz. Kalsedon taşının güçlü etkileri kıs zamanda yaygın bir kullanım alanı elde etmesini sağlamıştır. Hayatında doğal taşlara yer vermeyi seven herkesin güvenle sipariş verebileceği kalsedon taşı, insanlar üzerinde güçlü birçok etkiye sahiptir. Kalsedon taşı en uygun fiyat avantajlarından da yararlanarak hayatınızda kalsedon doğal taşının etkisiyle farklı bir pencere açabilirsiniz.

Kalsedon Taşının Özellikleri Nelerdir?

Doğal taşların oluşumunda etkili olan doğal birçok faktör vardır. Bu unsurlara göre kendine has özelliklere sahip olan ve faydaları da bulunan doğal taşlar, insan yaşamında da bazı etkiler sunar. Kalsedon taşının özellikleri de bu tür faydalara sahip olmasını sağlamaktadır. Geçmişten günümüze her zaman yaygın olarak tercih edilen bir doğal taş olan kalsedon, güçlü özellikleriyle dikkat çekmektedir. Kalsedon taşının sahip olduğu özellikler:
 • Özgül ağırlığı 2,59 – 2.61’dir.
 • 6,5 – 7 arasında sertlik derecesine sahiptir.
 • Silikatlar, oksitler ve kuvars grubunda yer almaktadır.
 • Türkiye, Almanya ve Meksika’da yaygın olarak bulunur.
 • Boğaz, Güneş Sinir Ağı ve Kök çakrası üzerinde olumlu etkilere sahiptir.
 • Mavi, gri, sarı, yeşil, pembe, yarı saydam ve opak şekilde bulanabilir.
 • Kuvars mineralinin kriptokristalin çeşitlerinden biridir.