Gösterilen sonuç sayısı: 9

Kalsit Doğal Taş

10 MM Çokgen Kalsit Taşı

 360,00

Kalsit Doğal Taş

8 MM Çokgen Kalsit Taşı

 240,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Ham Kalsit Taşı Kolye Ucu

 35,00
 75,00
 75,00

Kalsit Doğal Taş

4 CM Küre Top Kalsit Taşı

 350,00
 75,00

Kalsit Doğal Taş

Kalsit Doğal Taş Dizi

 150,00 280,00
 50,00

Kalsit Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Kalsit doğal taş temelde karbonatlı kayaçları oluştan bir mineraldir. Kristalleşmiş kalsiyum karbonat olarak da tanımlanan kalsit, saydam, beyaz, sarı, rüstik yeşil ve mavimsi rengi ile oldukça estetik bir görünüme sahiptir. Nadiren de olsa erüptif kayalardan özellikle pegmatitlerde ilkesel olarak bulunmaktadır. Genelde sekonder bir mineraldir. Doğada bolca bulunmasına karşın kullanım alanlarında göre özel bir doğal taş olarak değerlendirilebilir. Bir mineral adı olan kalsit, karbonatlı kayaçları oluşturmaktadır. Çeşitli şekillerde kristal halde bulunan camsı bir parlaklığa sahiptir. Renksiz ve saydam yapısı ise bu taşın en karakteristik özellikleri arasında sayılabilir. Kolay öğütülebilir yapısıyla beyaz renkli bir toz elde edilebilir. Doğada bulunan her taş gibi kendine has ve özel bir yapısı bulunan kalsit, kristal yapısıyla kendine geçmişten günümüze geniş bir kullanım alanı elde etmiştir.

Kalsit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Kalsit genellikle farklı şekillerde işlenerek boya, kağıt ve plastik sektöründe dolgu malzemesi olarak kullanılmaktadır. Plastik sektöründe kullanılan kalsit çeşitlerini iki başlık altında incelemek mümkündür. Kaplı ve kapsız olarak sınıflandırılan bu çeşitleri kendine has farklı özellikler taşımaktadır. Dünya üzerinde ise ticari amaçlı olarak üretilen kalsit çeşitleri kısaca şöyledir:
 • Beyaz Renkli Kalkerler
 • Beyaz Renkli Saf Kireç Taşları
 • İri Kristalli Mermerler
 • Beyaz Tebeşir Oluşumları
Doğal taş olarak kullanımına bakıldığında ise farklı formlarda ve özelliklerde olduğu görülecektir. Kalsit doğal taş çeşitleri tüm kullanım alanlarında kendini gösteren doğal yapısıyla öne çıkmaktadır. Kalsiyum ve karbonat birleşiminin kristalleşmesi sonucu ortaya çıkan kalsitin pek çok faydası olduğu da bilinmektedir. Farklı yapıdaki çeşitlerine göre takılarda ve diğer eşyalarda kullanımına da rastlamak mümkündür.

Orijinal Kalsit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Orijinal kalsit taşı, karbonatlı kayaçları oluşturan bir mineraldir. Kalsit taşının yapısı kristal oluşuyla farklı alanlarda kullanılabilir. Cama benzer bir yapıda ve renksiz özellikleri ayırt edici görünüm özelliklerinden biridir. Bazı durumlarda yarı saydam ve opak kalsit taşının da bulunduğu bilinmektedir. Kalsiyum ve karbonat birleşiminin kristalleşmesi ile ortaya çıkmaktadır. Doğada kalsit taşının ağırlıklı olarak Çanakkale Karabiga bölgesinde bulunduğu bilinmektedir. Türkiye’de kalsit taşının Ege Bölgesi ve Niğde ilinde de oldukça fazla bulunduğu görülmektedir. Granit kontağında olan kalsit taşı, Bayramiç, Biga ve Ezine’de mermer yataklarında çıkarılmaktadır. Orijinal kalsit doğal taşı hem görünümü hem de faydaları ile insanların her dönemde ilgisini çekmeyi başarmıştır. Gün içinde kalsit taşının sunduğu fiziksel ve duygusal olumlu etkilerinden yararlanmak isteyenlerin doğru formlarda kullanmaları ve üzerlerinden taşımaları gerekecektir. Günümüzde doğal taşlar yerine sahtelerinin çok sık üretiliyor olması doğal taşlara ilgi duyan kişilerin güvenilir satıcılardan kalsit taşını temin etmeleri gerekecektir. Bu konuda her zaman en iyi alternatifleri sunmayı başaran firmamızı tercih ederek hakiki kalsit taşını sipariş edebilirsiniz.

Kalsit Taşının Faydaları Nelerdir?

Kalsit taşının geçmişten günümüzde insanlar tarafından yaygın olarak tercih edilmesinde bu taşın sahip olduğu olumlu etkiler de yer almaktadır. Bu faydaları sayesinde birçok kişinin günümüzde de kalsit taşının şifalı özelliklerinden yararlandıkları görülmektedir. Birçok faydası olduğuna inanılan kalsit taşı, özellikle güçlü bir mineral özelliği taşımasıyla doğrudan üzerlerinde taşıyan kişilerde birçok fayda sağlamaktadır. Kalsit taşının başlıca faydaları ise şöyledir:
 • Enerjiyi güçlendirerek fiziksel ve ruhsal denge ve temizlik sunar.
 • Vücudun veya bulunduğu alanın negatif enerjisini atar.
 • Motivasyon ve odaklanmayı artırabilir.
 • Bedendeki kalsiyum oranını artırır.
 • Diş ve kemiklerde olumlu etkileri olduğu düşünülür.
 • İskelet sistemi üzerinden pozitif etkileri bulunur.
 • Bel ve sert bölgesi için faydalı olduğu düşünülür.
Alerjik herhangi bir hassasiyeti bulunmayan kişilerin kalsit taşını kullanarak birçok faydasından yararlanması mümkündür. Doğal kalsit taşı insan vücudu üzerinden olumlu daha pek çok pozitif etkiye sahip olduğu düşünülmektedir.

Kalsit Taşı Boncuk Satın Al

Kalsit taşı kullanılarak üretilen birçok süs eşyası ve takılar gündelik yaşamda şık bir görünüm elde etmenin dışında, kalsitin faydaları sayesinde çok daha ruhsal ve fiziksel açıdan güçlü durumda olabilir. Gün içinde bu taşın faydalarından sürekli olarak yararlanmak isteyenlerin kalsit taşı boncuk ya da diğer türlerini kullanarak en iyi sonuçları almaları mümkündür. Kalsit taşının renklerine ve türüne göre sahip olduğu faydalar gibi tasarım özellikleri de değişecektir. Gerçek kalsit doğal taşından yapılan ürünler ile doğal taşın hayatınıza sunacağı güçlü etkilerden hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.  

Kalsit Taşının Anlamı Nedir?

Latince kireç anlamına gelen ‘’calc’’ ve ‘’chalix’’ kelimesinden adını alan kalsit, Antik Yunan’a kadar uzanan köklü bir tarihe sahiptir. Ayrıca Eski Mısır medeniyetlerinde de kutsal bir kullanım alanı elde ettiği görülmektedir. Eski Mısır’da ‘’kaymak taşı’’ olarak da anılmaktadır. Antik medeniyetler de bazı tanrı ve tanrıçalar ile ilişkilendirilen bir taş olmasıyla da özel bir yere sahiptir. Süs eşyası, takı, koleksiyon ve diğer birçok farklı alanda kullanılan bir mineral olarak kutsallık atfedilmesi de normal karşılanmaktadır. Kalsit taşının anlamı farklılık gösterse de çoğu zaman bu anlamlar taşın faydaları ve işlevselliği ile ilişkilendirilmiştir. Günümüzde de sayısız faydası olduğuna inanılan bu taşın derin bir anlam taşıdığına inanılmaktadır.

Kalsit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Burçlar ve doğal taşlar arasındaki ilişki her zaman insanların dikkatini çekmiştir. Burçlarla olan ilişkisine bakıldığında kalsit taşının özellikle yengeç burcu ile güçlü bir özelliğinin olduğu görülmektedir. Bu konudaki bazı görüşlere göre ayrıca Venüs, Güneş ve Ay’ın da gezegen taşı olduğu ifade edilmektedir. Sahip olduğu bu özellik birçok burç ile yakın bir ilişki içinde olduğunu göstermektedir. Yengeç burcunun yanı sıra diğer tüm burçlar ile yüksek bir etkileşim alanına sahip olduğu düşünülmektedir. Ayrıca taç çakra üzerinde olumlu etkileri bu taşın insan bedeni ve ruhunda etkisinin olduğuna inanılmaktadır. Kalsit taşı burç uyumu sayesinde hemen hemen tüm burçlar ile iletişiminin güçlü olduğu düşünülmektedir.

Kalsit Taşı Sipariş Vermek 

Kalsit taşının birçok farklı şekilde kullanımına rastlanmaktadır. Günümüzde sayısız sektörde kullanımına rastlanan kalsit taşının insanlar üzerindeki etkileri de bu taşın öne çıkmasını sağlamıştır. Kalsit taşı fiyat avantajlarından yararlanarak bu taşı hayatınızda her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. Kalsit taşı en uygun fiyat avantalarına sahip doğal taş özellikleriyle de doğal taşların gücüne inana birçok kişi için iyi bir alternatif olmayı başarmıştır. Güvenle kalsit taşını satın alarak hayatınızda bu doğal taşın etkilerini görmeye hemen başlayabilirsiniz.

Kalsit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Kalsit taşının kendine has özellikleri diğer doğal taşlardan ayrılmasını sağlamaktadır. Benzersiz bir yapıda olan kalsit, temelde bir mineral olarak sayısız faydaya sahiptir. Kalsit taşının sahip olduğu başlıca özellikler kısaca şöyledir:
 • Karbonatlı kayaçları oluşturan bir mineraldir.
 • Çeşitli şekillerde kristal halde bulunmaktadır.
 • Camsı parlaklıklara sahiptir.
 • Renksiz ve saydam yapıdadır.
 • Mohs sklasına göre sertliği 3, yoğunluğu 2.6 – 2.7 aralığındadır.
 • Kalsit adıyla üretilen mineral, karbonatlı kayaçların ana mineralidir.
 • Beyaz, turuncu, sarı, mavi, yeşil, kahverengi renk seçeneklerine sahiptir.
Günümüzde doğal taşlar arasında öne çıkmayı başaran kalsit, diğer doğal taşlarda birçok özelliği ile ayrılır. Kalsit taşı özellikleri itibariyle birçok alanda kullanılmaktadır.