Gösterilen sonuç sayısı: 6

Kan Taşı Doğal Taş

6×6 MM Silindir Kan Taşı

 240,00
 75,00
 75,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Mantar Kan Doğal Taşı

 35,00

Kan Taşı Doğal Taş

Kan Taşı Doğal Taş Dizi

 135,00 310,00

Kan Taşı Doğal Taş

Kantaşı Tamburlanmış Doğal Taş

 50,00

Kan Taşı Özellikleri ve Çeşitleri

Kan taşı, jasper ve kalsedon taşlarının bir birleşimidir. Kan taşı; jasper taşındaki gibi kırmızı renkli beneklere ve kalsedon taşındaki gibi koyu yeşil bir renge sahiptir. Heliotrope olarak bilinen kan taşı, güçlü bir kan temizleme özelliğine sahiptir. Oldukça eski zamanlara dayanan bir tarihe sahip olan kan taşı; güç, koruma ve canlılık kavramları ile ilişkilendirilmiştir. Kan taşı; Babilliler, Antik Yunanlılar ve Antik Romalılar tarafından özellikle savaşlarda ve spor müsabakalarında dayanıklılığın arttırılması ve koruma sağlanması için kullanılmıştır. Kan taşı, orta çağ dönemindeki Hristiyanlar tarafından dan ‘şehit taşı’ olarak adlandırılmıştır. Bu taş üzerinde yer alan kırmızı lekelerin Mesih’in kanını temsil ettiğine inanılan bu dönemde, haçlar oyularak kan taşları ile süslenmekteydi.

Kan Taşı Nedir?

Kan taşı; sığ derinliklerde ve düşük sıcaklıklarda, çatlaklarda ve boşluklarda, silika yönünden zengin yeraltı sularından çökeltilerek elde edilmekte olan bir doğal taştır. Kalsedon ailesine ait olan kan taşı, kripto kristal bir kuvars taşıdır. Bazı toplumlarda dini bir öneme sahip olan kan taşı, günümüzde de en çok tercih edilen doğal taşlar arasında yer almaktadır. Farklı renklerde bulunabilen kan taşı, kişilerin zihinsel, ruhsal, duygusal ve fiziksel olarak şifa elde etmesine imkan sunmaktadır. Aynı zamanda kan taşının sahip olduğu enerji, farklı meditasyon ve ritüel çalışmalarında da bu taşın kullanılmasını sağlamaktadır.

Kan Taşı Ne İşe Yarar?

Kan taşı, birçok doğal taş gibi ilk başlarda farklı süs eşyalarının tasarımında ve mücevher tasarımlarında kullanılmıştır. Kan taşının sahip olduğu şifa kanallarının ve enerjisinin keşfedilmesi ile bu doğal taş özellikle dönemin şifacıları tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Birçok farklı alanda olumlu etkilere sahip olan kan taşının yararları şu şekilde sıralanabilir;
 • Kan taşı kullanımı, sezgilerin güçlenmesini ve yaratıcılığın artmasını sağlar.
 • Kan taşı, negatif enerjisinin giderilmesini ve negatif enerjiye bağlı olarak meydana gelen stresin giderilmesini sağlar.
 • Kan taşı kullanımı, kişilerin motivasyon seviyesinin artmasını sağlamaktadır.
 • Kan taşı, kişilerin yaratıcılık yetilerinin artmasında etkilidir.
 • Kan taşı kullanımının gece yatarken tercih edilmesi, kişilerin rüya görmesini sağlar.
 • Kan taşı kullanıcılarının cesaretlerinin gelişmesini sağlar.
 • Kan taşı kişilerin öz güvenlerinin artmasını sağlar.
 • Kan taşı, zihnin sakinleşmesini ve canlanmasını sağlar.
 • Kan taşı kullanımı kişilerin, alışılmadık durumlar ile başa çıkmasını kolaylaştırmaktadır.
 • Kan taşı genel olarak; sinirlilik, saldırganlık ve sabırsızlık gibi kişinin kendisine zarar verebilecek negatif duyguların yatıştırılmasını sağlar.

Kan Taşının Özellikleri Nelerdir?

Doğal taşlar oluşum süreçleri, bileşenleri, kimyasal içerikleri, renk geçişleri, ağırlıkları, sertlik dereceleri, enerji kanalları ve kişiler üzerindeki etkileri ile birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Doğal taş kullanıcılarının, taşlar ile ilgili genel bilgilere sahip olması, doğal taş seçiminin daha bilinçli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Piyasada sıklıkla yer alan sahte taş formlarının ayrıt edilmesinde de doğal taşların genel özelliklerinin bilinmesi kişilere büyük bir avantaj sağlamaktadır. Doğal taşların en önemli özelliklerinden biri olan sertlik dereceleri, taşların hangi teknikler ile temizlenebileceğinin belirlenmesini sağlamaktadır. Doğal taşların kendilerine özgü olan bu özelliği, her doğal taş için farklı bir temizleme tekniğinin kullanılmasını gerektirmektedir. Tüm bu ayrıntılar göz önüne alındığında kan taşının özellikleri şu şekilde sıralanabilir;
 • Kan taşının sertlik derecesi 6,5 ile 7 arasında değişmektedir.
 • Kan taşının özgül ağırlığı 2,60’tır.
 • Kan taşının kimyasal formülü SiO2 + Fe şeklindedir.
 • Kan taşı; kırmızı lekeli koyu yeşil renkte olabileceği gibi koyu orman yeşili olarak tabir edilen ve en değerli kan taşı formunu oluşturan renkte de olabilmektedir.
 • Kan taşı, donuk bir tona sahip olabildiği gibi opak bir yapıda da meydana gelebilmektedir.
 • Kan taşı; Avustralya, Brezilya, Çin, Rusya, Hindistan ve Çek Cumhuriyeti’nde bulunmaktadır.
 • Kan taşı genel olarak, kök çakrası, sakral çakra ve kalp çakrası ile uyumlu olarak çalışmaktadır.
 • Kan taşının uyumlu olduğu burçlar koç, yengeç ve akreptir.

Kan Taşının Faydaları Nelerdir?

Kan taşı güçlü bir kan temizleyici olarak kullanılmaktadır. Genel olarak ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarda kullanımı tercih edilen kan taşı, birçok fiziksel rahatsızlık için de kullanılmaktadır. Güçlü enerjilere sahip olan doğal taşlar, vücut sisteminin doğru ve düzgün çalışabilmesi konusunda olumlu etkilere sahiptir. Günümüzde doğal taş kullanıcıları tarafından sıklıkla tercih edilen kan taşı da farklı fiziksel sorunların giderilmesinde ve bazı tedavi süreçlerinden daha iyi sonuçlar alınması için kullanılmaktadır. Kan taşının faydaları fiziksel olarak şu şekilde sıralanabilir;
 • Kan taşı, kan akışının düzenlenmesini sağlar.
 • Kan taşının düzenli kullanımı, vücudun yenilenmesine katkı sağlar.
 • Kan taşı özellikle safra kesesi ve dalak üzerinde olumlu etkilere sahiptir.
 • Kan taşı, vücut üzerinde kanayan bir alan üzerine yerleştirildiğinde kanamanın durdurulmasını sağlamaktadır.
 • Kan taşı, kan pıhtılaşması gibi istenmeyen sorunların meydana gelme riskini azaltmaktadır.
 • Kan taşı, vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasını sağlamaktadır.
 • Kan taşının gece uyurken kullanılması, uyku sorunlarının giderilmesini ve uyku kalitesinin artmasını sağlamaktadır.
 • Kan taşının düzenli kullanımı, göz rahatsızlıklarının meydana gelme riskini azaltmaktadır.
 • Kan taşı, bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlamaktadır.
 • Kan taşı, kişilerin bulaşıcı hastalıklara karşı daha dirayetli olmasını sağlamaktadır.
 • Kan taşının cilt üzerinde meydana gelen döküntü ve isilik gibi rahatsızlıkların daha hızlı bir şekilde tedavi edilmesi üzerinde de olumlu etkileri bulunmaktadır.
 • Kan taşının doğum sırasında kullanılması ise, doğum sürecinin daha rahat atlatılmasına destek vermektedir.

Kan Taşı Nasıl Kullanılır?

Kan taşının kullanımı kişilerin ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Günlük olarak kullanılabilinecek kolye, yüzük ya da bileklik formları tercih edilerek, kan taşının güçlü enerjisinden yararlanılabilinir. Bunun yanı sıra, firmamız aracılığı ile satın alabileceğiniz ham kütle formunda kan taşını gün boyu yanınızda da taşıyabilirsiniz. Ev ya da ofis gibi alanlarda da dekoratif obje olarak kullanım sağlayabileceğiniz kan taşı ham kütle formu, bulunduğu alandaki negatif enerjinin giderilmesini sağlayacaktır. Gece yatak odasında yastık altında ya da yatağın yan kısmında konumlandırılacak kan taşı, gene uyku sırasında kabus görülmesini engelleyecektir. İhtiyaçlarınıza göre farklı formlarda kullanım alanına sahip geniş ürün yelpazemizi inceleyebilir ve size en uygun ürünü rahatlıkla satın alabilirsiniz. Özellikle kalp çakrası ile uyumlu olarak çalışan kan taşının kolye formu, kendinizi her zaman güvende ve sakin hissetmenize yardımcı olacaktır.

Kan Taşı Sipariş

Kan taşı sipariş işlemlerinizi firmamız aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Farklı amaçlarınıza uygun kan taşı koleksiyonumuzu inceleyerek, tarzınıza en uygun ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Kan taşına sahip olan tüm ürünlerimiz, orijinal kan doğal taşı ile tasarlanmıştır. Gönül rahatlığı ile satın alabileceğiniz ürünleri düzenli olarak kullanarak, bu doğal taşın tüm enerji ve şifa kanallarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.