86 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

Kaplan Gözü Doğal Taş

8 MM Fasetli Renkli Kaplan Gözü Taşı

 380,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Ham Kaplan Gözü Taşı Kolye Ucu

 30,00
 210,00

Kaplan Gözü Doğal Taş

3 CM Küre Top Kaplan Gözü Taşı

 180,00
 599,00

Kaplan Gözü Doğal Taş

Ham Kütle Kaplan Gözü Kırık Taş

 209,00
 20,00
 120,00
 75,00
 76,00

Kaplan Gözü Doğal Taş

Elmas Kesimli Kaplan Gözü Doğal Taş

 200,00
 300,00
 600,00
 385,00 450,00

Kaplan Gözü Doğal Taş

Petek Kaplan Gözü Taşı Çeşitleri

 350,00
 350,00
 700,00
 300,00

Kaplan Gözü Doğal Taş

Disk Kaplan Gözü Doğal Taş

 265,00

Kaplan Gözü Doğal Taş

Kalp Rondela Kaplan Gözü Taşı Dizi

 245,00

Kaplan Gözü Doğal Taş

Rondela Kaplan Gözü Doğal Taş

 265,00
 100,00 300,00
 100,00
 75,00
 400,00
 280,00

Kaplan Gözü Doğal Taş

Ay Şekilli Kütle Kaplan Gözü Taşı

 250,00
 400,00
 120,00
 120,00
 40,00
 40,00
 40,00
 30,00
 30,00
 30,00 40,00

Kaplan Gözü Doğal Taş Özellikleri ve Çeşitleri :

Kaplan Gözü doğal taş faydaları ve estetik görünümüyle diğer pek çok doğal taştan ayrılmaktadır. Kuvars grubu taşlardan biri olan kaplan gözü, değerli şifalı taşlar arasında kendine özel bir yer bulmayı başarmıştır. Parlatıldığında ipeksi bir görünüm alan kaplan gözü, renk ahengiyle dikkat çekicidir. Antik çağlardan günümüze kadar kendine geniş bir kullanım alanı bulan kaplan gözü, sarı ve kahverengi üzeri çizgili yapısıyla oldukça şık bir görünüme sahiptir. Doğal taşların geçmişten günümüze kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Günümüzde süs eşyaları, takı ve aksesuarlarda çok sık tercih edilen doğal taşlar arasında kaplan gözü taşının faydaları da bu taşın tercih edilmesinde önemli bir unsur olarak değerlendirilmektedir. Kaplan gözünü andıran görüntüsü ile bu isimle anılan taşın hem zihin hem de beden için güçlü etkileri olduğuna inanılmaktadır.

Kaplan Gözü Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Doğal taşların kendi içinde farklı alt türleri de bulunmaktadır. Bu türler genelde renk, desen ve oluşma türlerine göre ayrılır. Kaplan gözü taşının da çeşitleri bu kapsamda değerlendirilebilir. Günümüzde takılarda ve çeşitli süs eşyalarında çok sık tercih edilen doğal taşlardan biri olmasıyla kendine has özellikleri dikkat çekicidir. Kaplan gözü taşının yaygın kullanım alanına sahip olmasında birçok farklı renk seçeneği ile kendine has bir görünüme sahip olması ilk sırada yer almaktadır. İçeriğinde yer alan demir, oksijen, silisyum ve sodyum hidroksit mineralleri ile insan sağlığına da faydaları olduğuna inanılan kaplan gözü, antik çağlardan beri her çeşidiyle kullanılmıştır. Kaplan gözü doğal taş çeşitleri kendine has özellikleriyle kullanıcılarında olumlu etkiler ve şık bir görünüm sağlamaktadır.

Orijinal Kaplan Gözü Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Doğal taşların faydalarından yararlanmak için taşın orijinal olması gerekmektedir. Günümüzde hemen hemen tüm doğal taşların sahtelerinin üretilebiliyor olması bu alanda hizmet veren güvenilir firmalara olan ihtiyacı da artırmıştır. Güney Afrika, Avustralya, Burma, Hindistan, ABD ve Brezilya’da bulunan orijinal kaplan göz taşı ile gündelik hayatta taşın tüm faydalarından yararlanabilir ve aynı zamanda özel tasarım ürünler ile şıklığından faydalanabilirsiniz. Kaplan gözü taşının gerçek olup olmadığını anlamak için farklı yöntemler kullanılabilir. Taşın bir ucunun hafifçe kırılarak iç ve dış rengine bakılması en yaygın uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır. Ancak çoğu zaman bu yöntem ürüne zarar vereceği için uygulanmaz. Bunun yerine her zaman orijinal doğal taş satışı gerçekleştiren firmamız sayesinde güvenle kaplan gözü taşı başta olmak üzere hakki doğal taşları güvenle satın alabilirsiniz.

Kaplan Gözü Taşının Faydaları Nelerdir?

İnsanlar üzerinde doğal taşların olumlu birçok etkisinin olduğu bilinmektedir. Eski çağlardan günümüze kadar bu taşların her zaman insanlar tarafından kullanılmasında da bu tür faydalara sahip olmaları etkili olmuştur. Şifalı olduğuna inanılan değerli doğal taşlardan biri olan kaplan gözü, kendine has özellikleri sayesinde insanlar üzerinde olumlu birçok etkiye sahiptir. Kaplan gözü doğal taşının faydalarından bazıları şöyledir:
  • Astıma iyi geldiği düşünülmektedir.
  • Kişi üzerindeki negatif enerjinin azalmasını sağlar.
  • Cesareti artırır ve iyi şans getirdiğine inanılır.
  • Odaklanmayı artırır.
  • Halk arasında büyü ve nazara karşı koruyucu olduğuna inanılır.
Sinirleri yatıştırıcı özelliğe de sahip olduğu düşünülen kaplan gözü, günümüzde en çok tercih edilen doğal taşlar arasında yer almasını sağlamıştır. Doğal kaplan gözü taşı insanlar üzerinde olumlu etkileri sayesinde günümüzde de birçok farklı formda kullanılan taşlar arasında yerini almıştır.

Kaplan Gözü Taşı Boncuk Satın Al

Doğal kaplan gözü taşını gün boyunca üzerinde taşımak ve faydalarından yararlanmak isteyenler birçok farklı aksesuar ürünü ile bu taşı yanlarında estetik şekilde taşıyabilir. Kolye, bileklik ve diğer birçok farklı şekilde kullanımına rastlanan kaplan gözü taşı, insanlar üzerinden olumlu pek çok etkisiyle öne çıkmaktadır. Kaplan gözü taşı boncuk başta olmak üzere diğer farklı çeşitlerini tercih ederek gün boyunca taşın güçlü olumlu özelliklerinden yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz. Kaplan gözü taşı başta olmak üzere doğal taşlar arasında güçlü özellikleri ve şık görünümleri ile öne çıkan sayısız ürüne güvenle sahip olabilirsiniz. Bu tür taşların kendilerine has özellikleriyle insanlar üzerinde olumlu etkilere sahip olmaları da oldukça eski zamanlardan beri kullanım alanlarının yaygınlaşmasını sağlamıştır.

Kaplan Gözü Taşının Anlamı Nedir?

Kaplan gözü taşının ilk kullanım örneklerine antik çağlarda rastlamak mümkündür. Geçmişte birçok kültürde hem şifalı olduğuna dair inanış hem de hem de göze hitap eden görüntüsü sayesinde birçok anlam da yüklenmiştir. Antik Roma’da koruyucu olduğu ve cesaret verdiği düşüncesiyle askerlerin miğfer ve zırhlarına da bu taş işlenmiştir. Eski Mısır’da ise tanrıça Sekhmet ile ilişkilendirilmiş tılsımlı bir taş olarak değerlendirilmiştir. Kaplan gözü taşının anlamı zaman içinde farklı kültürlere göre değişmiştir. Çoğu zaman bu taş cesaret, koruyuculuk ve özgürlük ile ilişkilendirilmiştir. Manevi olarak koruyuculuğa dair inanış ise oldukça yaygındır. Bu yönüyle derin anlamlarla ilişkilendirilen doğal taşlar arasında yer almaktadır.

Kaplan Gözü Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Doğal taşların burçlarla ilişkisi her dönemde öne çıkmıştır. İnsan hayatına etkileri olduğu düşünülen burçlar ve doğal taşların birbiri ile uyumu da kişilerin gündelik yaşamlarında çok daha rahat ve güçlü bir enerji hissetmelerine katkı sağlamaktadır. Kaplan gözü taşının özellikle aslan burcu ile uyumlu olduğu düşünülmektedir. Aslan burcunun özel taşı olan kaplan gözü taşı, diğer birçok burçla da benzer bir uyuma sahiptir. Burçlar arasında aslan burcu ile etkileşiminin yüksek olduğuna inanılan kaplan gözü taşı, insanlar üzerinde birçok olumlu etkiye sahiptir. Kaplan gözü taşı burç uyumu açısından aslan burcu ile güçlü bir bağı olsa da diğer burçlar için de uygun bir taştır.

Kaplan Gözü Taşı Sipariş

Kaplan gözü taşının şık görünümü ve faydaları gündelik hayatta da aksesuar olarak birçok kişi tarafından kullanımını sağlamıştır. Kaplan gözü taşı fiyat avantajlarından yararlanarak bu doğal taşın bütün faydalarından en kısa sürede yararlanmaya başlayabilirsiniz. Yaygın olarak tercih edilen doğal taşlardan olan kaplan gözü, faydalarıyla ve yapısıyla öne çıkmaktadır. Kaplan gözü taşı en uygun fiyat fırsatlarından yararlanarak gündelik yaşamınızda sizin için de farklı bir pencere açacaktır.

Kaplan Gözü Taşının Özellikleri Nelerdir?

Kaplan gözü taşı kuvars grubu taşları arasında en değerli ve şifalı taşlardan biri olarak dikkat çekmektedir. Kendine has özellikleriyle dikkat çeken ve özel yapısıyla geniş bir kullanım alanı elde eden kaplan gözü, geçmişten günümüzde etkin bir alan sahiptir. Duygusal anlamda da insanlar üzerinden olumlu birçok etkiye sahip olduğu gözlemlenmektedir. Kaplan gözü taşının diğer doğal taşlardan ayırt edilmesini sağlayan başlıca özellikleri kısaca şöyledir:
  • Sertlik derecesi 6,5 – 7 arasındadır.
  • Özgül ağırlığı 2,60’tır.
  • Siyah, gri, sarı, altınımsı ve kahverengi renklere sahiptir.
  • Güney Afrika, Avustralya ve Burma da bulunur.
  • Alın ve güneş sinirağı çakralarında etkilidir.
Günümüzde doğal taşların gücüne inanların her zaman dikkatini çekmeyi başaran kaplan gözü taşı, şifalı etkileri kadar görünümüyle büyüleyicidir. Kaplan gözü taşının özellikleri bu faydaların ortaya çıkmasında önemli bir etkendir.