Gösterilen sonuç sayısı: 3

 85,00

Kartal Gözü Doğal Taş

Kartal Gözü Doğal Taş Dizi

 240,00 630,00

Kartal Gözü Doğal Taş

Kartal Gözü Doğal Taş 8 mm

 315,00

Kartal Gözü Doğal Taş Özellikleri ve Çeşitleri :

Kartal gözü doğal taş yakın zamanda keşfedilmesine rağmen kısa süre içinde insanlar arasında oldukça yaygın bir kullanım alanı elde etmiştir. Dünya üzerindeki en estetik doğal taşlardan biri olan kartal gözü doğal taşı, cilalandığında ipeksi bir parlaklık elde ederek oldukça şık bir görünüme kavuşmaktadır. Yarı saydam özellikleri ile dikkat çeken kartal gözü taş, özellikle insan sağlığı üzerinden de birçok yönden fayda sağladığı düşünülmektedir. Kuvars grubuna ait kaplan gözü taşın nadir görülen bir türü olarak değerlendirilen kartal gözü, genelde demir açısından zengin ortamlarda bulunmaktadır. 1960’lı yıllarda keşfedilen pietersite, diğer bir adıyla kartal gözü, jasper, kaplan gözü ve şahin gözü taşlarının özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Kendine has rengi ve desenleri ile öne çıkan taşın hem estetik görünümünün güçlü olması hem de insan sağlığına sunduğu olumlu etkileri bu taşın popülerliğini artırmıştır.

Kartal Gözü Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Kaplan gözü doğal taşının çok daha nadir bir çeşidi olan kartal gözü, genelde demir açısından zengin ortamlarda bulunur. Kahverengi kaplan gözü taşına dönüşmek yerine gri rengini koruyarak demir tarafından dokunulmadan doğal olarak kalmayı başarmasıyla oluşmaktadır. Çeşitleri de genel desenleri ve renklerine göre sınıflandırılmaktadır. Ancak kendi için farklı türlerine az rastlanmaktadır. Cilalandığında ipeksi bir ışıltı veren ve Katolik özelliği dikkat çeken kartal gözü, chatoyance diğer bir ifadeyle kedi gözü olarak bilinen yansıyan bir ışık barındıran değerli taş yüzeyinin altında hareket ettiği optik bir olgudur. Günümüzde kartal gözü taşının çeşitli aksesuar ve süs eşyalarında kullanımına çok sık rastlanmaktadır. Farklı çeşitlerde kullanımı görülen kartal gözü taşı, doğal etkileri ve üstün özellikleri ile dikkat çekmektedir. Kartal gözü doğal taş çeşitleri kullanılarak üretilen birçok aksesuar günümüzde birçok kişi tarafından güvenle kullanılmaktadır.

Orijinal Kartal Gözü Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Doğal taşların güçlü olumlu etkilerinden yararlanmak isteyenlerin mutlaka orijinal taşları tercih etmeleri gerekecektir. Gerçek olmayan taşların kullanılması halinde beklenen faydalar görülmez. Bu nedenle doğal taş satın alacağınız firmaları da doğru kriterlere göre seçmeniz gerekecektir. Orijinal kartal gözü doğal taş 1960’lı yıllarda Afrika Nambiya’da bulunmasının ardından dünya genelinde yaygın bir kullanım alanı elde etmiştir. Taşın gerçek olup olmadığını anlamak için bazı testlerin yapılması gerekmektedir. Bu testleri yanı sıra üzerinde boya olup olmadığını anlamak için ısı verilmesi de mümkündür. Ayrıca taşın ufak bir parçası kırılarak iç ve dış renginin karşılaştırılmasına bakılabilir. Hakiki kartal gözü doğal taşını satın alarak taşın tüm gerçek faydalarından yararlanabilirsiniz.

Kartal Gözü Doğal Taşının Faydaları Nelerdir?

Kartal gözü taşının da diğer şifalı doğal taşlar gibi insan ruhuna ve bedenine güçlü etkilerinin olduğuna inanılmaktadır. Geçmişten günümüze yaygın olarak tercih edilen bu taşlar insanlar üzerinde pozitif etkileriyle dikkat çekmektedir. Şahin gözü ve kaplan gözünden oluşan bu taşın faydaları ise bir hayli fazladır. Kartal gözü taşının öne çıkan başlıca özelliklerinden bazıları kısaca şöyledir:
 • Toksik enerjinin atılmasında yardımcıdır.
 • Metabolizma ile ilgili faydaları olduğuna inanılır.
 • Yaratıcılığı artırmaktadır.
 • Beyin fonksiyonlarının artırılmasını sağlar.
 • Sinir sisteminin bozulması durumunda rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.
 • Duygusal açıdan en iyi dengeleyici taşlardan biridir.
 • Üzerinde taşıyan kişilere özgüven ve cesaret vermektedir.
Kartal gözü taşına sahip olan kişilerin gün içinde birçok faydadan yararlanması mümkündür. Günümüzde kartal gözü doğal taşı insanlar üzerinde sunduğu olumlu pek çok etkisiyle de tercih edilen bir taştır. Genel özellikleri itibariyle kartal gözü taşının kullanım alanı da tüm dünyada kendine geniş bir yer bulmuştur.

Kartal Gözü Doğal Taşı Boncuk Satın Al

Doğal taşların günümüzde birçok farklı formda kullanımına rastlamak mümkündür. Bu kullanım alanlarında kolye, bileklik ve dekorasyon ürünleri ilk sırada yer almaktadır. Özellikle doğal taşların faydalarından gün içinde yararlanmak için taşın doğrudan vücudun üzerinde taşınması önemlidir. Bu kapsamda taşımaya uygun olacak şekilde kartal gözü taşı boncuk kullanılarak üretilen aksesuarlar öne çıkmaktadır. Şifalı doğal taşların faydalarından yararlanmak isteyenler doğal taşlar kullanılarak üretilen bu ürünler ile gün içinde birçok faydadan yararlanabilmektedir. Yapısında görülen dönen renkleri ile aynı zamanda fırtına taşı olarak da anılan kartal gözü taşı, estetik görünümüyle de özel bir yerde bulunmaktadır. İnsanlar üzerinde pozitif birçok enerji yayması ve gündelik yaşamda sorunların üstesinden gelmek isteyenlere güçlü bir motivasyon vermesiyle özel bir taştır.

Kartal Gözü Doğal Taşının Anlamı Nedir?

Kartal gözü taşının fırtınayı andıran desenleri dikkat çekicidir. İnsanların zaman içinde doğal taşlar başta olmak üzere doğadaki birçok unsura anlam verme arayışları günümüze kadar bu doğal taşların derin anlamlar ile ulaşmasını sağlamıştır. Efsanelere bile konu olan bu tür anlamlar farklılık da gösterebilir. Metafizik anlamda incelendiğinde sakral ve solar pleskus çakralarının dışında üçüncü göz çakrası üzerinde de olumlu etkileri olduğu görülmektedir. Kartal gözü taşının anlamı çoğu zaman özgürlük, irade ve özgüven ile ilişkilendirilmiştir. Sahip olduğu bu tür derin anlamlar taşın birçok yönden öne çıkmasını da sağlamıştır. Kullanım alanlarının yaygınlaşmasında sahip olduğu bu tür anlamlar ve etkiler de bulunmaktadır.

Kartal Gözü Doğal Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Her burucun kendi özelliklerini yansıtan ve şans getirdiğine inanılan bir taşı bulunmaktadır. Bu taşlar arasında kartal gözü taşının aslan ve oğlak burcu ile yakın bir ilişki içinde olduğu görülmektedir. Her iki burç üzerinde de güçlü etkiler uyandıracağına dair inanış oldukça yaygındır. Astrolojide burçlar ve nesnelerin etkileşimi, burç özelliklerinin keskinleştirilmesi ve olumlu etkilerinin de yaygınlaşmasını sağlamaktadır. Kartal gözü taşının ateş ve su elementleriyle olan ilişkisi de bu grupta yer alan diğer tüm burçlar ile benzer bir uyuma sahip olabileceğini göstermiştir. Kartal gözü doğal taşı burç uyumu konusunda tüm burçlar üzerinden pozitif etkileriyle öne çıkmaktadır.

Kartal Gözü Doğal Taşı Sipariş

Doğal taşların gücünden yararlanmak ve özellikle kartal gözü doğal taş fiyat avantajlarından faydalanmak isteyenler güvenle sitemizden orijinal doğal taş alışverişlerini yapabilirler. Karta gözü taşının insanlar üzerindeki etkileri ve aynı zamanda estetik görünümü bu taşın hayatın her alanında kullanımını mümkün kılmaktadır. Kartal gözü doğal taş en uygun fiyat seçenekleri ve birçok faydası ile güvenle gündelik hayatta da kullanılabilir.

Kartal Gözü Doğal Taşının Özellikleri Nelerdir?

Kuvars ailesinin bir üyesi olan pietersit, fırtına taşı ya da kartal gözü taşı, kuvarsın psödomorfudur. Riebeckite amfibol silkat ailesine ait olan kaplan gözü gibi birkaç mineraldan olan krosidolit ile başlangıcı görülmektedir. Genel özelliklerine bakıldığında kartal gözü doğal taşının öne çıkan özelliklerinden bazıları şunlardır:
 • 1 – 7 mohs arası sertliğe sahiptir.
 • Kahverengimsi kırmızı, turuncu, altın sarısından kahverengiye, mavi ve gri renklere sahiptir.
 • Silikon dioksit, makrokristal kuvars özelliklerine sahiptir.
 • 544 – 1.553 kırılma indisine sahiptir.
 • Şu an için Nambiya bulunan tek yerdir.
Kartal gözünün kendine has özellikleri bu taşı birçok açıdan özel kılmaktadır. Kartal gözü doğal taşının özellikleri renk ve desenleriyle de öne çıkar.