Gösterilen sonuç sayısı: 5

 75,00
 75,00
 75,00

Krizopras Doğal Taş

Ham Krizopras Kütle Doğal Taş

 400,00

Krizopras Doğal Taş

Krizopras Doğal Taş Dizi

 720,00 1.350,00

Krizopras Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Krizopras doğal taş grubunda yer alır ve değerli bir taş türüdür. Kalsedon kuvars taş grubunda yer alan Krizopras günümüzün nadir taşları arasında bulunur. Değeri nerede ise paha biçilemez olmasının yanı sıra maneviyat olarak da değer taşıması ile bilinir. Krizopras doğal taşı özellikleri açısından da diğer taş gruplarından ayrılmaktadır. Renkleri, manevi anlamı, enerjisi ve değeri ile öne çıkan ve birçok kişinin dikkatini çeken taşlar arasında bulunur. Kalsedon taşı olarak da bilinen Krizopras doğal taşı, farklı renklerden oluşur. Altın sarısı ve canlı yeşil tonları arasında gidip gelen renkleri ile dikkat çekmeyi başarmaktadır. Taşın kesilme biçiminden elde edilmesine kadar birçok farklı aşama vardır ve her bir aşama rengini, dokusunu ve değerini etkilemektedir. Daha çok Avustralya ve Avustralya’ya yakın bölgelerden çıkarılan Krizopras doğal taşı, Güney Afrika’da da bulunmaktadır.

Krizopras Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Krizopras doğal taşının çeşitleri yer aldığı doğal taş grubuna bağlıdır. Kalsedon kuvars taşları arasında yer alır ve bu sebep ile farklı renklerde ve özelliklerde olabilmektedir. Renklerine göre farklı gruplara ayrılabilen Krizopras doğal taş çeşitleri çoğunlukla sarı ve yeşil olarak ayrılmaktadır. Her iki rengin girift olarak yer aldığı taş modelleri de bulunur. Doğadan çıkarılan ve kalp çakrasına etki ettiği düşünülen Krizopras doğal taşı, boyutlarına göre de sınıflandırılabilir. Sertlik, ağırlık, boyut ve renkleri Krizopras doğal taşlarının sınıflandırmasında önemli bir rol üstlenmektedir. İçerisinde yer alan maddelerin ve formüllerin oranlarına bağlı olarak da çeşitliliğin yükseltilmesi mümkündür. Krizopras doğal taş çeşitleri özelliklere göre değişir.

Orijinal Krizopras Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Krizopras doğal taşı bulabilmek için çıkarıldığı bölgeleri ziyaret etmek gerekir. Çıkarıldığı bölgeler daha çok maden odaklı çalışmalar ile bilinmektedir. Çıkarılan ana lokasyonlardan dünyanın dört bir yanına satışı ve dağıtımı gerçekleştirilen Krizopras doğal taşı dünyanın farklı noktalarında görülebilir. Bu doğal taşın çıkarıldığı ana ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri’nden Avustralya’ya kadar birçok farklı konum bulunmaktadır. Orijinal Krizopras doğal taşının çıkarıldığı yerler şu şekilde sıralanabilir:
 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Avustralya
 • Brezilya
 • İsviçre
 • Rusya
Bunların yanı sıra Orta Avrupa ülkeleri ile Güney Afrika ülkelerinde de Krizopras doğal taşı ile karşılaşılması ve çıkarılması mümkündür. Krizopras doğal taşı Doğu Asya ülkelerinde de yer alabilmektedir. Çıkarıldığı bölgelere bağlı olarak farklı isimler alabilen bu doğal taş örneğin Avustralya’da, Avustralya yeşim taşı ismi ile bilinmektedir. Taşın çıkarıldığı bölge ve özellikleri bakımından farklı isimler alması son derece normaldir.

Krizopras Taşının Faydaları Nelerdir?

Krizopras, doğal taşlar arasında bulunur ve hem maddi hem de manevi olarak değeri yüksektir. Özellikle de kalp çakrasına hitap etmesi ve enerjisinin temiz olması sebebi ile birçok etnik ve meditatif çalışmada sık karşılaşılır. Doğal Krizopras taşının faydaları şu şekilde sıralanabilir:
 • Kötü niyetli düşünce ve duygulardan arınmayı sağlar.
 • Kişiye saf ve temiz düşünceler ve duygular verir.
 • Stres seviyesini azaltır.
 • Gerginliğe iyi gelir.
 • İyileştirici etkisi ile tanınır.
 • Kalp çakrası için kullanılır.
 • Sakinleştirir ve dinlenmeyi sağlar.
 • Tansiyon hastalarına tansiyonlarının dengelenmesi için önerilir.
 • Dikkati arttırır ve dikkat sorunlarını azaltır.
 • Duyguların dengede kalmasını sağlar ve duygusal iniş çıkışları azaltır.
 • Kötü rüyalardan arınmayı ve daha iyi uyku uyumayı sağlar.

Krizopras Taşı Boncuk Satın Al

Krizopras taşı doğadan elde edildikten sonra farklı sertlik ve boyutlarda hazırlanabilmektedir. Kesme işlemleri uygulanabildiği gibi uygulanmadan elde edilmesi ve satın alınması da mümkündür. Krizopras doğal taşı boncuk haline getirilerek da satılabilmektedir. Günümüzde sık sık bileklik ve kolye gibi aksesuarlara dönüştüren Krizopras, kişinin duygusal olarak dengede kalmasını sağlamaktadır. Krizopras taşı boncuk olarak satın alınmak istendiğinde doğrudan uzmanlarımız ile irtibata geçilebilir. Orijinal ve doğal Krizopras taşına ulaşmak ve aksesuar olarak kullanmak üzere satın almak isteyen herkese hizmet veriyoruz. Çalışma prensiplerimiz doğrultusunda her zaman en iyisine ve doğalına odaklanıyor ve ihtiyacınız olan Krizopras taşını müşterilerimize kısa sürede ulaştırıyoruz.

Krizopras Taşının Anlamı Nedir?

Krizopras taşı değerli taşlardan biridir ve özellikleri oldukça geniştir. Tansiyon başta olmak üzere kalp ve daha birçok hastalığın tedavisinde de tercih edilir. Krizopras taşının anlamı Yunancadan gelmektedir. Altın sarısı ve pırasa gibi farklı anlamlara sahip olan taş, adını doğrudan altın sarısı anlamından almaktadır. Krizopras taşı farklı isimler ile de bilinen bir taş türüdür. Jadine adı ile bilinmesinin yanı sıra yeşim taşı ve Avustralya yeşim taşı olarak da anılmaktadır. Yeşim taşı ile benzerlikleri fiziksel olup değer ve formül açısından farklılıkları bulunmaktadır. Ancak günümüzde her iki taş türü de benzer isimler ile anılabilmektedir. Krizopras taşının anlamı aynı zamanda chrys ve prase kelimelerinden de gelmektedir. Bu kelimelerin ana kökeni ise yine Yunancadır.

Krizopras Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Krizopras taşı farklı burçlar ile uyumlu olabilmektedir. Astroloji dünyasında yer alan farklı doğal taşlar ile burçların eşleştirmeleri, birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Krizopras doğal taşının çoğunlukla terazi burcu ile uyumlu halde olduğu bilinmektedir. Terazi burcundan olan kişiler çoğunlukla bu taşı taşımayı tercih ederler. Yanlarında bulundukları takdirde doğal taşın özelliklerinden en çok faydayı alan burçlardan birisi terazidir. Dolayısı ile astroloji uzmanları tarafından da terazi burcunda olan kişilere cinsiyetleri ve yaşları fark etmeksizin krizopras taşını yanlarında bulundurmaları önerilir. Terazi burcunun yanı sıra boğa burcu içinde aynı taştan bahsetmek mümkündür. Ancak çoğunlukla terazi burcuyla birlikte anılan krizopras taşı farklı burçlar ile kullanılabilir olsa da en yoğun etkisini terazi burcu insanlara göstermektedir. Krizopras taşı burç uyumu terazi ile yüksektir.

Krizopras Taşı Sipariş

Krizopras taşı fiyatları hakkında bilgi edinmek ve uygun fiyatlar ile doğal taş satın almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Tüm doğal taşlara internet sitemiz aracılığı ile ulaşmanızı sağlıyoruz. Geniş ödeme seçeneklerimiz ile taksitli şekilde alışveriş yapabilir ve rahat ödeme avantajlarından yararlanabilirsiniz. Krizopras taşı en uygun fiyatlar ile sizlere sunulmakta olup müşterilerimiz için esnek ödeme seçenekleri belirliyoruz. Burcunuza ve kimliğinizi en uygun doğal taşı arıyor ve aynı zamanda uygun fiyatlar ile satın almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Krizopras taşı en uygun fiyatlar ile listemizde yer almakta olup kısa sürede adresinize teslim edilmektedir.

Krizopras Taşının Özellikleri Nelerdir?

Krizopras taşının özellikleri sizler için şu şekilde sıralanabilir:
 • Renkleri değişken olup çoğunlukla sarı ve yeşil tonlara sahiptir.
 • Kırılma indeksi 1.530’dan başlamakta ve 1.543’e kadar yükselmektedir.
 • Üzerinde çoğunlukla küçük lekeler ve onarması güç kusurlar yer alır. Bu durum taşın doğal olduğunu gösterir.
 • Daha mutlu ilişkiler yaşamayı sağlar.
 • Duyguları ve hisleri dengeler.
 • Anksiyete ve panik atak gibi hastalıkların önüne geçer ve semptomları azaltır.
 • Aksesuar olarak rahatlıkla kullanılabilir.
 • Kolye, yüzük ve bilekliğin yanı sıra tesbih olarak da kullanılabilmektedir.
 • 2,65 özgül ağırlık oranıdırı.
 • Kimyasal formülünün içerisinde nikel, magnezyum ve oksijen gibi maddeler yer alır.
 • 6,5’tan başlayan sertlik oranları bulunur.
 • Sinir sisteminin güçlenmesini sağlar.
 • Bakımı yapılırken doğal malzemeler tercih edilir.