74 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

Lapis Doğal Taş

Piramit Kütle Lapis Taşı

 80,00

Lapis Doğal Taş

6×3 MM Rondela Lapis Taşı

 250,00

Lapis Doğal Taş

Lapis Taşlı Yüzük

 120,00
 250,00
 200,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Damla Lapis Taşı Kolye Ucu

 30,00
 240,00

Lapis Doğal Taş

15 MM Tablet Lapis Taşı

 260,00
 400,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Sandık Lapis Taşı Koye Ucu

 30,00
 660,00

Lapis Doğal Taş

12 MM Papatya Lapis Taşı

 600,00
 700,00
 270,00 900,00
 500,00
 180,00
 180,00
 180,00
 200,00
 500,00
 390,00
 390,00
 880,00
 440,00
 440,00
 230,00
 350,00
 750,00

Lapis Doğal Taş

Kalp Lapis Lazuli Taşı

 330,00
 330,00
 390,00
 540,00
 950,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Oval Kütle Lapis Taşı Kolye Ucu

 50,00

Lapis Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Lapis doğal taş, halk arasında “koruma taşı” olarak da bilinir. Türkçe karşılığı “Mavi Taş” olan bu mineral çok sayıda özelliği ve faydası ile dikkat çekmektedir. Göz kamaştıran bir mavilikte renge sahip olan bu taş, dünyanın en özel madenleri arasında gösterilir. Geçmişten günümüze asırlar boyunca pek çok farklı yerde süsleme ve koruma amaçlı kullanılmıştır. Özellikle Mısır Kralı Tutankamon’un mezarında çok sayıda Lapis doğal taşının bulunduğu bilinir. Antik objelerde de sık sık karşımıza çıkan Lapis taşı, birden fazla sayıda mineralin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan bir doğal taştır.

Lapis Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Lapis lazuli adıyla bilinen bu doğal taş, mavi rengi ile gece taşı veya gök taşı olarak da tanımlanmıştır. İnsanların enerjisine ve fiziksel bedenine çok sayıda faydası bulunan bu taşın mineral yapısı dikkat çekicidir. Gerçek Lapis lazuli taşı mavi renk tonlarına sahip olsa da bu taşın farklı modelleri de bulunabilir. Lapis doğal taş çeşitleri arasında sarı, mavi ve beyaz tonlara sahip doğal taşlar da bulunmaktadır. En kaliteli ve orijinal Lapis lazuli taşları satın alırken güvenilir yerler tercih edilmelidir.

Orijinal Lapis Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Doğada uzun yıllar boyunca farklı minerallerin etkileşimi ile oluşan Lapis lazuli taşı ülkemizde pek görülmez. Taş saf halde olmayan mineral yapılar üzerinde doğal bir şekilde oluşur. Lapis lazuli taşının anavatanı genellikle Afganistan ve çevresidir. Bunun yanı sıra ABD, İtalya, Şili, Angola ve İsviçre gibi yerlerde de orijinal Lapis doğal taşı çıkartılır. Bu doğal taşın gerçek ve orijinal çeşitlerine en uygun fiyatlarla ulaşmak istiyorsanız firmamızı kullanabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan firmamızda yıl boyunca Lapis lazuli taşının orijinal modelleri satılır. Çeşitli aksesuar ve takı şeklinde üretilip kullanıma sunulan orijinal Lapis taşını firmamızdan herhangi bir endişe duymadan tek tıkla satın alabilirsiniz.

Lapis Taşının Faydaları Nelerdir?

Günümüzde çeşitli takı ve aksesuarlarda karşımıza çıkan Lapis lazuli taşı fiziksel ve ruhsal açıdan pek çok faydaya sahiptir. Özellikle daha sağlıklı ve bilinçli bir yaşam sürmek isteyen kişilerin Lapis doğal taşını kullanmaları tavsiye edilir. Doğal Lapis taşı, takı veya aksesuarlarda kullanıldığında kişinin vücudu ile daima temas halinde olur. Bu sayede gün boyunca Lapis taşının faydalarından yararlanmak mümkün hale gelir. Mineraller arasında ayrı bir yere sahip olan Lapis lazuli doğal taşının faydaları şunlardır:
 • Kan dolaşımını dengelediği için tansiyonu düzenleyici etkisi vardır.
 • Özellikle çeşitli fobileri olan küçük çocukları korkularından arındırır.
 • Fiziksel yetenekleri ve el becerilerini güçlendiren bir doğal taştır.
 • Kaygı, endişe, korku, stres ve üzüntü gibi negatif duyguları aşmaya yardımcıdır.
 • Kemikleri kuvvetlendirici yapısı sayesinde iskeletin dayanıklılığını arttırır.
 • Zihin açıklığı verdiği için öğrencilerin derslerinde başarılı olmasını sağlar.
 • Net düşünmekte zorlanan kişilere berrak bir zihin ve yoğun düşünce imkanı verir.
 • İnsanların olumsuz düşüncelerine, enerjilerine ve nazara karşı koruma sağlar.
 • Çabuk öfkelenen kişilerde sakin kalmayı sağlar ve öfke kontrolünü geliştirir.
 • Meditasyon yaparken kullanıldığında deneyimi başka bir seviyeye çıkarır.
 • İnsanın üst bilinci ile daima iletişimde kalmasını sağlar.
 • İlham veren yapısı sayesinde sanatçılar ve yaratıcı işler yapanlar tarafından çok kullanılır.
 • Uykusuzluk ve baş dönmesi sorunlarını ortadan kaldırır.
 • Boğaz çakrasını güçlendirdiği için kişinin kendisini daha net ifade etmesini sağlar.
 • Psişik güçlere ve olumsuz düşüncelerin tesirine karşı koruma sağlar.
 • Solunum yolu hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olur ve ses tellerine iyi gelir.
 • Aura’yı güçlendirdiği için karşı cinsin dikkatini çekmeye yardımcı olur.

Lapis Taşı Boncuk Satın Al

İnternet üzerinden Lapis taşlı takı ve aksesuar satın almak istiyorsanız en doğru ve güvenilir adrestesiniz. Firmamız kurulduğu günden bu yana sadece Lapis taşında değiş diğer pek çok mineralde muhteşeme takı ve aksesuarlar satışa sunmaktadır. Fiziksel ve ruhsal faydaları olduğu bilinen Lapis taşını takı şeklinde kullanmak istiyorsanız bileklik, kolye ve yüzük gibi aksesuarlara göz atabilirsiniz. Lapis taşı boncuk satın almak istediğinizde de firmamızın kurumsal web sitesi üzerinden uygun fiyatlı ürünleri seçebilirsiniz.

Lapis Taşının Anlamı Nedir?

Mineraller dünyasında geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Lapis doğal taşı pek çok anlama sahiptir. Mavi taş, gök taşı ve gece taşı bu mineralin en çok bilinen isimleri arasında gösterilir. Göz kamaştıran renklere sahip olan bu taşın mavi, koyu mavi, lacivert, sarı ve beyaz tonlarında görüntüsü vardır. Geçmişten günümüze aksesuar amaçlı kullanılan doğal taşlar arasında popüler bir yere sahiptir. Lapis taşının anlamı genellikle koruma kalkanı olarak tasvir edilir. Çünkü bu doğal taş kişinin aurasını ve eterik bedenini olumsuz enerjilere karşı koruma özelliği gösterir.

Lapis Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Doğal taşların faydalarından maksimum seviyede yararlanmak için bunların burçlarla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle Lapis gibi fiziksel ve ruhsal faydaları çok yüksek olan taşlarda mutlaka burç uyumluluğuna dikkat edilmelidir. Bu sayede Lapis taşının insanlara sunduğu şifa verici etkiden en iyi şekilde yararlanmak mümkün hale gelir. Lapis taşı, kristal yapısı ve içerisindeki mineraller sayesinde genellikle aslan ve kova burçları ile uyumludur. Ancak Lapis taşı burç uyumu konusunda astrolojide yer alan tüm burçların faydalanabileceği özellikler vardır. Her insan kendi burcuna ve Zodyak sıralamasına göre Lapis taşından bazı faydalar elde edebilir.

Lapis Taşı Sipariş Nasıl Verebilirim

Son dönemde en çok tercih edilen doğal taşlar arasında Lapis lazuli taşı öne çıkmaktadır. İnsanlara huzur ve sakinlik veren bu doğal taş, aksesuar şeklinde de üretilir. Takılarda kullanacağınız Lapis doğal taşı sayesinde her daim kendinizi negatif enerjilerin tesirinden koruma imkanı elde edebilirsiniz. Lapis taşı fiyat seçenekleri, satın almak istediğiniz takı veya aksesuarın özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Türkiye’nin dört bir yanındaki doğal taş severler, orijinal ve kaliteli ürünlere firmamızdan sahip olabilirler. Kişisel farkındalık seviyesini güçlendirdiği için en çok tavsiye edilen taşlardan Lapis lazuli taşına da web sitemiz sayesinde tek tıkla ulaşabilirsiniz. Üstelik Lapis taşı en uygun fiyat seçenekleri ile yılın 365 günü boyunca sizlere sunulur. Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız cazip fiyatlar ile orijinal Lapis lazuli taşına sahip olmak için en doğru yerdesiniz. Hemen firmamızın geniş ürün yelpazesi içindeki takı ve aksesuarlara göz atarak sizin için en ideal Lapis taşını seçebilirsiniz.

Lapis Taşının Özellikleri Nelerdir?

Pek çok mineral ve kristalin kendine has özellikleri vardır. Doğada uzun bir zamanda oluşan Lapis taşının da karakteristik özellikleri bulunur. Sahte ve orijinal doğal taş ayrımını yapmak için bu özelliklere dikkat etmek yeterli olacaktır. Lapis taşının özellikleri arasında şu detaylar ön plana çıkmaktadır:
 • Lapis taşı ışığa tutulduğunda parlak bir görünüm kazanır.
 • Mavi ağırlıkta olmasına rağmen sarı ve beyaz tonları da vardır.
 • Pürüzsüz yapısı sayesinde doğal halinde bile işlenmiş veya tamburlanmış taşlar gibi görünür.
 • Özgül ağırlığı ortalama 2.7 ile 2.9 arasındadır.
 • Taç ve boğaz çakralarına hizalanabilir.
 • Sertlik 3 ila 5.5 mohs değerine göre değişiklik gösterebilir.