Gösterilen sonuç sayısı: 12

 120,00
 120,00
 110,00 150,00
 110,00 150,00

Lav Doğal Taş

Küp Lav Taşı Dizi AAA

 150,00 180,00
 115,00 125,00
 115,00 125,00
 33,00
 46,00
 65,00

Lav Doğal Taş

Lav Taşı Siyah

 43,00 51,00

Lav Taş Çeşitleri ve Özellikleri Lav taşı, yüksek enerjiye sahip olması ile bilinmektedir ve bu enerji nedeni ile sıklıkla doğal taş kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. Lav doğal taşı, ısıyı içerisinde hapsedebilme özelliğine sahiptir. Lav taşı, mineral bakımından oldukça yüksek seviyelere sahip bir doğal taştır. Mineral seviyesinin yüksek olması, bu doğal taşlın çakralar üzerinde olumlu etkilere sahip olmasını sağlamaktadır. Lav doğal taşı kullanımları, kişiler üzerinde zihinsel, ruhsal, duygusal ve fiziksel olarak birçok olumlu etkiye sahip olunmasını sağlamaktadır. İlk başlarda sadece takı ya da aksesuar alanında kullanılan lav taşı, sahip olduğu enerjinin ve şifa kanallarının keşfedilmesi ile özellikle şifacılar tarafından sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır.

Lav Taşı Nedir?

Lav taşı, bazalt ismi ile de bilinen dünyanın en eski taşlarından birisidir.  Oldukça eski zamanlardan günümüze kadar gelmeyi başaran lav taşı, birçok kültürde farklı ritüellerde kullanılmış, yüksek enerjisi ile bilinen doğal taşlar arasında yer almaktadır. Volkanların patlaması ile oluşan obsidyen taşları gibi lav taşları da bu süreç sonucu meydana gelmektedir. Lav, bir yanardağdan fırlar ve aşağı doğru akar. Oldukça yüksek derecede olan bu sıcak sıvı kaya kuruduktan sonra bir lav taşına dönüşmektedir. Lav taşının meydana gelme aşamasından dolayı bu taş, yeniden doğuş taşı olarak da kabul edilmektedir.

Lav Taşının Faydaları Nelerdir?

Lav taşı; demir, magnezyum, çinko, kalsiyum ve potasyum gibi mineraller açısından oldukça zengindir. Bu özelliği ve oluşum sürecinde taşta oluşan yüksek enerji, lav taşının kişiler üzerinde olumlu etkilere sahip olmasını sağlamaktadır. Özellikle çakraların açılması ve sabitlenmesi için meditasyon ya da farklı ritüellerde kullanılan lav taşı, kişilerin zihinsel ve psikolojik olarak şifa bulmasını sağlamaktadır. Bunların yanı sıra lav taşı, kişilerin bazı fiziksel rahatsızlıklarının tedavi süreçlerinde de kullanılmaktadır. Lav taşının faydaları şu şekilde sıralanabilmektedir;
 • Lav taşı, fiziksel anlamda kişiye enerji vermektedir.
 • Lav taşı kullanımı, sindirim sistemi rahatsızlıkları, baş ağrısı, kas ve kemik sağlığı, bağırsak sorunları ve bel ağrılarına iyi gelmektedir.
 • Lav taşı kullanımı, kişilerin solunum sistemi ile ilgili sorunlarının rahatlatılmasını sağlamaktadır.
 • Lav taşı kullanımı, hücre yenilenmesinde de olumlu etkilere sahiptir.
 • Lav taşı kullanımı, damar genişlemesini sağlayarak kan dolaşımının hızlanmasını sağlamaktadır.
 • Lav taşı, hücrelere daha fazla oksijen taşınmasını sağlamaktadır.
 • Lav taşı, vücuttaki zararlı toksinlerin giderilmesini sağlamaktadır.
 • Lav taşı, kişinin vücut sisteminde yer alan kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin artmasına destek vermektedir.
 • Lav taşı, ruhsal ve duygusal dengenin sağlanmasında etkilidir.
 • Lav taşı kullanıcısının, stres ve anksiyeteye karşı dirayetli olmasını sağlar.
 • Lav taşı, kişiye huzur ve dinginlik hissi verebilen bir doğal taştır.

Lav Taşının Özellikleri Nelerdir?

Doğal taşlar genel olarak oldukça eski çağlarda keşfedilmiş ve günümüzde birçok kişi tarafından kullanılmaya devam edilmektedir. Kişilerin farklı nedenlerden dolayı doğal taş kullanımını tercih etmesi, farklı enerji ve şifa kaynaklarına ihtiyaç duyduğunu göstermektedir. Doğal taşlar, birbirinden farklı şifa ve enerji kanallarına sahip olduğu gibi her birinin kendine özgü farklı özellikleri de bulunmaktadır. Doğal taşların renkleri, oluşumları, sertlik ve ağırlıkları, kimyasal bileşenleri, kişiler üzerindeki etkileri bu taşların belli başlı özelliklerini oluşturan etmenlerdir. Kişilerin doğal taşlara ait genel özelliklerini bilmesi, bilinçli bir doğal taş seçiminin yapılabilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda genel olarak doğal taşların fiziksel özelliklerinin bilinmesi de piyasada sıklıkla yer alan sahte formlar ile gerçek taşların ayırt edilebilmesine katkı sağlamaktadır. Doğal taşların kendilerine özgü sertlik derecelerinin bilinmesi ise, doğal taşların düzenli olarak temizlenmesi için tercih edilecek en güvenli yöntemin belirlenmesini sağlamaktadır. Tüm bu faktörler göz önüne alınarak lav taşının özellikleri şu şekilde sıralanabilir;
 • Lav taşının sertlik derecesi 4 ile 9 arasında değişkenlik göstermektedir.
 • Lav taşının içerisinde yoğun olarak bulunan demir minerali, lav taşının manyetik bir özelliğe sahip olmasını sağlamaktadır.
 • Lav taşı, kök çakra ile uyumlu olarak çalışmaktadır.
 • Lav taşı, ateşten oluşan tek doğal taş türü olarak ayrı bir özelliğe sahiptir
 • Lav taşı, volkanik bölgelerde bulunmaktadır.
 • Lav taşı genel olarak boğa ve akrep burçları ile ilişkilendirilmektedir.
 • Lav taşı, gözenekli yapısı ile de dikkat çekmektedir.

Lav Taşı Nasıl Kullanılır?

Lav taşının kullanımı için bu doğal taşın ten ile temas etmesine dikkat edilmelidir. Doğal taşların ten ile temas etmesi, kişilerin elde edeceği tüm etkilerin artmasını sağlamaktadır. Lav taşından elde edilen bileklik ve kolye formlarını rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi tesbih formundaki lav doğal taşın kullanımını da tercih edebilirsiniz. Ev ya da ofis gibi çalışma alanlarında ham kütle formunda dekoratif lav taşı kullanımı da alanların pozitif bir enerjiye sahip olması adına tercih edilebilir. Aynı zamanda ham kütle formundaki lav taşı, farklı aromatik yağlar kullanılarak masaj seanslarında da tercih edilebilir. Ağrılı vücut bölgesine koyulacak lav taşı, ağrının hafiflemesini sağlamaktadır. Lav taşı, mangal taşı olarak da bilinmektedir. Bu alanda da kullanımı tercih edilen lav taşının, değerli taşlar kategorisine girmesi, özellikle bileklik ve tesbih tasarımlarında kullanılma oranını arttırmıştır.

Lav Taşının Renkleri Nelerdir?

Lav taşı, volkanik bölgelerde meydana gelen bazı fiziksel tepkimeler sonucu meydana gelmektedir. Bu tepkimeler neticesinde lav taşının renkleri genellikle siyah olarak karşımıza çıksa da kahverengi, kırmızı ve bu renklere bağlı farklı tonlarda da karşımıza çıkabilmektedir. Farklı renk ve tonlarında sahip olabilen lav taşı, her rengi ile aynı özelliklere sahiptir. Lav taşının farklı renklerinden tasarlanan birçok ürün çeşidine firmamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Lav Taşının Ömrü Ne Kadardır?

Lav taşının ömrü, taşın kullanım alanına göre değişmektedir. Tüm doğal taşların genel olarak haftada bir olacak şekilde temizlenmesi, enerjilerinin nötrlenmesi gerekmektedir. Bu temizleme işlemleri, taşların sertlik derecelerine göre belirlenecek farklı yöntemler ile gerçekleştirilmektedir. Taşların temizlenmesi, taşların daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olmasını sağladığı gibi taşların formlarının korunmasını da sağlamaktadır.

Lav Taşı Sipariş

Lav taşı sipariş işlemlerinizi firmamız aracılığı ile kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Firmamızda yer alan ürünlerimizin hepsi, gerçek lav taşı kullanımı ile tasarlanmıştır. Geniş ürün yelpazemiz arasından günlük olarak kullanım sağlayabileceğiniz ürünlere ulaşabileceğiniz gibi meditasyon, ritüel ya da masaj seanslarında kullanım sağlayabileceğiniz ham kütle formlarına da erişebilirsiniz. Sipariş işlemlerinizin tamamlanmasının ardından satın aldığınız ürün ya da ürünleriniz tarafınıza en kısa sürede güvenli bir şekilde teslim edilmektedir. Tamamen orijinal lav taşı kullanımının tercih edildiği ürünlerimizi, düzenli ve doğru bir şekilde kullanarak, lav taşının olumlu tüm etkilerinden kısa bir sürede yararlanmaya başlayabilirsiniz.