Gösterilen sonuç sayısı: 21

Malahit Doğal Taş

Silindir Malakit Doğal Taş

 380,00

Malahit Doğal Taş

Malakit Taşlı Yüzük

 120,00

Malahit Doğal Taş

Sıkma Malakit Doğal Taş

 60,00 150,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Sandık Malakit Taşı Koye Ucu

 30,00

Malahit Doğal Taş

Malakit Taşlı Yüzük

 200,00

Malahit Doğal Taş

4 MM Faset Kesim Malahit Taşı

 680,00

Malahit Doğal Taş

12 MM Papatya Malakit Taşı

 540,00

Malahit Doğal Taş

6 MM Çokgen Malakit Taşı

 180,00

Malahit Doğal Taş

Ham Kütle Malakit Taşı

 480,00

Malahit Doğal Taş

8 MM Çokgen Malakit Taşı

 280,00
 200,00
 180,00
 90,00
 50,00
 50,00

Malahit Doğal Taş

Malakit Doğal Taşı Dizi AAB

 200,00 260,00

Malahit Doğal Taş

Rondela Malahit Doğal Taş

 190,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Malahit Kalp Doğal Taş Kolye Ucu

 30,00
 30,00
 40,00
 1.000,00 1.800,00

Malahit Doğal Taş Özellikleri ve Çeşitleri

Malahit doğal taş, bakır karbonat karışımından organik yollarla oluşan bir mineraldir. Genellikle parlak yeşil renge sahip olmasıyla karakteristik olan bu doğal taş geçmişten günümüze takı ve aksesuarlarda sık sık kullanılmıştır. Malakit ve malachite isimleriyle de bilinen bu mineral, bakır sülfürleri ile kalkopirit yataklarının üst kısmında meydana gelen oksitlenmeyle oluşur. Oksitlenen bakır yataklarında kalsiyum karbonat ile su-hava karışımı etkileşime geçer. Malahit doğal taşı yeşil renkleri ile oldukça estetik görünürken aynı zamanda insan sağlığına çok sayıda faydasıyla da bilinir. Orijinal Malahit taşı kullanılarak hazırlanan takı ve aksesuarlar sayesinde insanlar bu doğal taşın faydalarından en iyi şekilde yararlanabilir.

Malahit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Hayal gücünü tetikleyen ve yaratıcılığı geliştiren Malahit doğal taşı, zihin ve beden dengesini sağlamak açısından çok önemlidir. Genellikle fazla sert olmadığı için tamburlanıp parlatılarak mücevhercilik sektöründe kullanılan Malahit taşı doğada nadir de olsa kristal formunda bulunabilir. Malahit doğal taşının çeşitleri genellikle Sibirya ve Macaristan bölgelerinde çıkar. Sonsuz bilgeliğin taşı olarak bilinen Malahit, üçüncü göz çakrasıyla doğrudan ilgilidir. Antik Yunan ve Mısırlılarda çok ünlü olan Malahit doğal taşının çeşitleri genellikle mücevher yapımında kullanılmıştır.

Orijinal Malahit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Malahit doğal taşının oluşumunda azurit minerali önemli bir yer taşır. Birinci sınıf kalitedeki Malahit taşı, çevresine yaydığı yüksek titreşim enerjisi ile insanların ve ortamın frekansını yükseltebilir. Doğada genellikle Mezopotamya bölgesinden çıkartılan Malahit doğal taşına firmamız sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Malahit taşı ayrıca Güney Avustralya ve Güney Batı Afrika ile Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde doğal şekilde ortaya çıkar. Orijinal Malahit doğal taşı arıyorsanız hemen Türkiye’nin dört bir yanına hızlı ve güvenilir teslimat garantisi ile hizmet veren şirketimizi seçebilirsiniz. Firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde tamamen orijinal ve faydalı Malahit doğal taştan üretilmiş takı ve aksesuarları bulabilirsiniz.

Malahit Taşının Faydaları Nelerdir?

Fiziksel ve duygusal faydaları olduğu bilinen Malahit taşı, geçmişten günümüze şifa amaçlı kullanılan minerallerden biridir. İnsanın daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için Malahit taşının avantajlarından yararlanması tavsiye edilir. Kişiyi sakinleştirici bir etkisi olan Malahit taşının uykusuzluk problemlerine de iyi geldiği bilinir. Bu doğal taş sayesinde insanlar enerji bedenlerini koruyabilir ve yaşam kalitesini yükseltebilir. Doğal Malahit taşı bulunan aksesuar veya takı kullanımının faydaları arasında şunlar yer alır:
 • Kendini ve çevresini kabullenmekte zorlanan kişilere iç huzuru ve anlayış getirir.
 • Korku, suçluluk, kin, acıma, üzüntü ve keder gibi olumsuz duyguların tesirini azaltır.
 • Öfke kontrolü sağlar ve olaylara sakin yaklaşmayı kolaylaştırır.
 • Hafızayı güçlendirici etkisi vardır.
 • Yaydığı yüksek titreşimler sayesinde kişinin bilinç ve farkındalık düzeyini arttırır.
 • Manevi duyguları tetikler ve ilahi bağı güçlendirir.
 • Zihin – beden dengesini sağlamada etkili olduğu için meditasyon yaparken kullanılması tavsiye edilir.
 • Kan basıncını dengeler ve kalp – damar hastalıklarına karşı koruma sağlar.
 • Uçağa binmekten korkanlar için bir tılsım görevi görür.
 • Özgüveni arttırır ve harekete geçmeye teşvik eder.
 • Kişinin aurasındaki yırtıkları onarır ve karşı cinse güzel gözükmesine yardımcı olur.
 • Pişmanlık duyan kişilerin duygusal travmalarını hafifletir ve iç huzuru verir.
 • Uykusuzluk problemi çekenler için uykuya dalmayı kolaylaştırır.

Malahit Taşı Boncuk Satın Al

İnternet üzerinden birinci sınıf kalitede Malahit taşıyla üretilen takı ve aksesuarlar satın almak istiyorsanız en doğru yerdesiniz. Firmamız Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerimize hızlı ve güvenilir teslimat ile Malahit taşı boncuk modelleri sunmaktadır. Her biri orijinal ve en iyi kalitedeki Malahit taşlarından hazırlanan bu boncukları ister kendiniz kullanabilir isterseniz sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Müşteri memnuniyetine büyük önem veren firmamızda Malahit doğal taşı ile hazırlanmış birbirinden farklı kolye, bileklik ve yüzük gibi takılar vardır. Siz de bu doğal taşın faydalarından yararlanmak ve aynı zamanda estetik görünen bir takıya sahip olmak için firmamızın web sitesinden gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.

Malahit Taşının Anlamı Nedir?

Geçmişten günümüze dönüşüm taşı olarak bilinen ve çeşitli aksesuarlarda kullanılan Malahit taşı estetik bir görünüme sahiptir. İnsanlar arasındaki iletişimi güçlendiren bir özellikte taşıyan Malahit bu yüzden tarih boyunca hükümdarlar ve topluluk liderleri tarafından kullanılmıştır. Malahit taşının anlamı diğer pek çok doğal taş gibi Yunancadan gelir. Yunancada “yumuşak” anlamına gelen “malahos” sözcüğünden türetilmiştir. Mısırlılar tarafından en çok kullanılan doğal taşlar arasında yer alan bu aş, Kleopatra tarafından bile kullanılmıştır. Daha sonra Orta Çağ’da da din adamlarının Malahit taşını kullandıkları ve çeşitli şifa çalışmalarında bu taşın faydalarından yararlandıkları bilinir.

Malahit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Yeşil rengi ile doğayı, dönüşümü ve yeniden doğuşu simgeleyen Malahit taşı, Zodyak’taki tüm burçlar ile uyumludur. Ancak spesifik bir uyum arandığında orijinal Malahit taşı burç uyumu bakımından akrep ve oğlak burçlarıyla muhteşem bir sekans oluşturur. Sürekli değişen enerjiye sahip olan bu burçtaki kişiler Malahit taşı sayesinde etherik bedenlerini dengeleme imkanı bulabilirler. Bu doğal taş aynı zamanda cinsel özgürlüğün ateşli enerjisinin bulunduğu solar pleksus çakrası ile uyumlu bir mineraldir. Oğlak burcuna sahip kişiler hayatlarında itici bir güç aradıkları için Malahit taşı onlara maddi ve manevi destek sunacak özellikler getirir. Bu iki burç dışında Malahit doğal taşının insanlara yönelik faydalarından hemen hemen tüm burçlardaki kişiler yararlanabilir.

Malahit Taşı Sipariş

Türkiye’nin dört bir yanına hızlı ve güvenilir teslimat hizmeti sunan firmamızda Malahit taşı oldukça popülerdir. Son dönemde en çok satan doğal taş çeşitleri arasında bu minerallerin ön plana çıktığı görülmektedir. Malahit taşı fiyat seçenekleri konusunda her bütçeye hitap edecek birbirinden farklı takı ve aksesuarlarla satışa sunulmaktadır. Şirketimizin geniş ürün yelpazesi içinde her kullanıcıya hitap edecek hem estetik hem de kullanışlı doğal taşlar vardır. Orijinal Malahit taşı satın almak istediğinizde firmamızdan uygun fiyatlarla aradığınız ürünlere hemen sahip olabilirsiniz. Üstelik Malahit taşı en uygun fiyat seçenekleri ve taksitli ödeme imkanı ile satılmaktadır. Güvenilir hizmet anlayışını benimseyen firmamızdan Malahit doğal taşını satın alarak bu mineralin faydalarından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Malahit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Yeşil rengi ile bugüne kadar pek çok ürün ve aksesuarda kullanılan Malahit taşı benzersiz özelliklere sahiptir. Bu doğal taş estetik bir görünüm kazanmanızı sağlarken aynı zamanda auranızı negatif enerjilere karşı korur. Malahit taşından yapılan bileklik, kolye, yüzük, küpe ve benzeri aksesuarlar hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılabilir. Malahit taşının özellikleri arasında şunlar ön plana çıkmaktadır:
 • Zümrüt yeşili, donuk yeşil ve parıltılı yeşil renkleri vardır.
 • Gerçek Malahit taşı kolay kırılabilecek biçime sahiptir.
 • Kırılma yüzeyi mide kabuğu şeklini alır.
 • Gerçek Malahit ısıtıldığında su çıkarır ve kararır.
 • Asitlerde köpürür ve amonyakta çözünebilir.
 • Malahit kristalleri siyahımsı yeşil ve cam parıltısı şeklinde görünür.
 • Malahitin çoğunlukla üst düzeyi yumrulu ve yuvarlaktır.
 • Sertlik derecesi düşük olduğu için narin davranılması gerekir.
 • Özgül ağırlığı 4, sertliği 3,5-4 derecesindedir.
 • Malahit taşı kalp ve boğaz çakra ile uyumludur.