Gösterilen sonuç sayısı: 34

 600,00
 1.000,00
 175,00
 1.020,00
 800,00

Ceyt Doğal Taş

Mercan Renkli Kuvars Taşı

 75,00 150,00

Mercan Doğal Taş

8 MM Fosilli Mercan Taşı

 550,00
 75,00
 75,00
 200,00
 80,00

Mercan Doğal Taş

Çubuk Mercan Doğal Taşı

 220,00
 210,00

Mercan Doğal Taş

Mercan Doğal Taş Bileklik

 220,00
 220,00
 180,00
 360,00 400,00
 850,00 1.250,00

Mercan Doğal Taş

Mercan Dizi Doğal Taş

 180,00 1.000,00
 180,00
 220,00 550,00

Mercan Doğal Taş

Küp Şekilli Doğal Mercan

 310,00 480,00

Mercan Doğal Taş

Arpa Mercan Doğal Taşı

 200,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Çubuk Mercan Kolye Ucu

 75,00
 75,00

Kırık Doğal Taş

İri Mercan Kırık Doğal Taş

 150,00
 300,00 800,00
 240,00
 720,00

Doğal Taşlar

Diş Mercan Çeşitleri

 100,00

Mercan Doğal Taş

Küp Doğal Mercan Dizi

 300,00

Mercan Doğal Taş

Mercan Doğaltaş Silindir

 200,00

Mercan Doğal Taş

Petek Mercan Doğal Taşı

 180,00

Kırık Doğal Taş

Kırık Mercan Doğal Taş

 100,00

Doğal Mercan Çeşitleri ve Özellikleri

Mercan taşı, doğada farklı olayların meydana gelmesi sonucu oluşan bir taş türüdür. Organik bir yapıya sahip olan sedef ve inci taşları ile aynı form özelliğine sahip olan mercan taşı, opak ve mat formlarda bulunabilmektedir. Dünya genelinde yer alan sıcak ve sığ denizlerde bulunabilen mercan taşı, farklı birçok takı ve aksesuar tasarımında kullanılmaktadır. Saf kalsiyumdan meydana gelen bir özelliğe sahip olan mercan taşının ilk kullanımının Demir Çağı olduğu bilinmektedir. Oldukça uzun bir tarihi geçmişe sahip olan mercan taşının, kullanıcılarını özellikle psişik güçlere karşı koruduğuna inanılmaktadır. Mercan taşı çeşitleri genellikle kırmızı, beyaz, pembe ve turuncu gibi renklerde olabilmektedir. Nadir de olsa mercan taşı çeşitleri arasında mavi renkli mercanda yer almaktadır. Günümüzde doğal taş kullanıcıları tarafından sıklıkla tercih edilen mercan taşı; fiziksel, zihinsel, ruhsal ve duygusal alanlarda etkili bir enerjiye sahiptir.

Mercan Taşının Anlamı Nedir?

Mercan taşının anlamı, ‘mikrí pétra’ kelimesine dayanmaktadır. Bu kelime Yunanca ‘çakıl’ ya da ‘küçük taş’ anlamlarına gelmektedir. Mercan taşının anlamı ile ilgili bilinen diğer bir bilgi ise, Mars ve mitolojik inançlara dayanmaktadır. Bu kavramlara göre mercan taşının anlamının ‘savaş tanrısı’ ile bağlantılı olduğu düşünülmektedir.

Orijinal Mercan Taşı Nasıl Anlaşılır?

Piyasada yer alan doğal taşlar, çoğu zaman sahte formları ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Doğal taşların genel özelliklerinin bilinmesi, sahte formlar ve orijinal taşların ayırt edilmesinde kullanıcılara pratiklik sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra geliştirilen bazı teknikler, doğal taşların orijinal olup olmadığının daha kolay bir şekilde anlaşılmasını sağlamaktadır. Orijinal mercan taşı, geliştirilen bu yöntemler ile sahte formlardan ayırt edilebilmektedir. Özellikle yapısından dolayı mercan taşında kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkan süt testi, mercan taşının orijinalliğinin hızlı bir şekilde anlaşılmasını sağlamaktadır. Bir bardak süt içerisine atılan mercan taşının, sütün renginde kırmızı tonlar oluşturması test edilen mercan taşının gerçek olduğunu göstermektedir. Mercan taşının zerdeçal ile ovalanması da bu taşın orijinalliğinin anlaşılması için tercih edilebilinecek bir diğer yöntemdir. Ovalama işlemi sonucunda zerdeçal üzerinde kırmızı lekelerin meydana gelmesi, mercan taşının orijinal olduğunu göstermektedir. Bu tekniklerin yanı sıra, orijinal doğal taş satın alma işlemlerinin bilinen ve firmamız gibi güvenilirliğini kanıtlayan satış kanallarından gerçekleştirilmesi, orijinal taş alımı için alınacak ilk tedbiri oluşturmaktadır.

Doğal Taş Mercan Çeşitleri Nelerdir?

Doğal taş mercan çeşitleri, bu taşın bulunduğu renkleri kapsamaktadır. Mercan taşının en değerli olduğu çeşitleri, kırmızı ve beyaz renkleridir. Oldukça nadir bulunabilen mavi mercan taşları da kırmızı ve beyaz mercanlar kadar değerlidir. Mercan taşının farklı renklerinden meydana gelen çeşitlerine ait tüm ürünlerimizde, orijinal mercan taşı kullanımı gerçekleştirilmiştir. Tercih edilecek farklı renklerdeki mercan taşları, kullanıcıları üzerinde aynı etkilere sahiptir. Renk çeşitliliğine göre mercan doğal taşının enerji ve şifa kanallarında herhangi bir değişiklik meydana gelmemektedir.

Mercan Doğal Taşının Özellikleri Nelerdir?

Doğal taşların birbirinden farklı birçok özelliği bulunmaktadır. Doğal taşların bu özellikleri taşların oluşumlarını, renklerini, yüzeylerini, fiziksel görünüşlerini, sertlik derecelerini, ağırlıklarını, enerji kanallarını, şifalarını, bulundukları yerleri ve çeşitlerini kapsamaktadır. Birçok alt kategoriye sahip olan doğal taş özellikleri, kişilerin hangi doğal taşı tercih etmesi gerektiğinin bilinçli bir şekilde seçilmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, doğal taşların genel özelliklerinin bilinmesi orijinal doğal taşların ayrıt edilebilmesini ve doğal taşların rutin bakımlarının doğru teknikler ile gerçekleştirilmesini de sağlamaktadır. Bu önemli noktalar göz önüne alındığında mercan taşının özellikleri şu şekilde sıralanabilir;
 • Mercan taşının sertlik derecesi 3 ile 4 arasında değişmektedir.
 • Mercan taşının özgül ağırlığı 2,68’dir.
 • Mercan taşının kimyasal formülü CaCO3 şeklindedir.
 • Mercan taşı, organik bileşenler ailesinin bir üyesidir.
 • Mercan taşı; Afrika, Avustralya, Batı Hint Adaları, Malezya, İtalya, Cezayir, Sicilya, İspanya, Japonya kıyıları ve Büyük Okyanus’ta bulunmaktadır.
 • Mercan taşı; kök çakrası, alt karın çakrası ve güneş sinirağı ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

Mercan Doğal Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal taşların birçoğunun tarihi oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. Doğal taşlar insanlar tarafından ilk keşfedildiklerinde çoğunlukla takı ve süs eşyalarının tasarımlarında kullanılmıştır. Daha sonralarda ise bu taşların yüksek enerjileri keşfedilmiş ve özellikle şifacılar tarafından tedavi süreçlerine dahil edilmiştir. Doğal taşlar kişilerin ruhsal, zihinsel, duygusal ve fiziksel rahatsızlıklarının tedavilerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Günümüzde de mercan taşı bu alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Mercan taşının yararları genel hatları ile şu şekilde sıralanabilir;
 • Mercan taşı kullanımı hücre oluşumuna yardımı olmaktadır.
 • Mercan taşı, doğal bir antibiyotik olarak kullanılabilmektedir.
 • Mercan taşı kullanımı bazı cilt rahatsızlıklarının yanı sıra, özellikle kesiklerin cilt üzerinde oluşturduğu yaraların iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcı olmaktadır.
 • Mercan taşının kullanımı, dolaşım sisteminin düzenli ve sağlıklı çalışmasına katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda, dolaşım sistemi ile ilgili rahatsızlıkların tedavisine de olumlu yönde yardımcı olmaktadır.
 • Mercan taşı kullanımı sindirim sisteminin düzenli çalışmasında da etkilidir.
 • Mercan taşı kullanımı, kişilerin özellikle kolesterol seviyelerinin dengelenmesini sağlamaktadır.
 • Mercan taşı kullanımı, kişilerin duygusal dengelerinin korunmasını sağlamaktadır.
 • Mercan taşının gece kullanılması, kabus görülmesini engellemektedir.
 • Mercan taşı, kişilerin odaklanmasını ve konsantrasyon seviyelerinin artmasını sağlamaktadır.
 • Mercan taşının kullanıcılarını nazara karşı koruduğu da bilinmektedir.
 • Mercan taşı kişilerin zihinsel sağlıklarının korunmasını sağlar ve gelişimine katkıda bulunur.
 • Mercan taşı kullanımı, kişilerin etraflarındaki kişiler ile daha sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilmesine de katkı sağlamaktadır.

Mercan Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Burçlar ve doğal taşlar astrolojik açıdan birbiri ile bağlantılı iki kavramdır. Burçların ve doğal taşların aynı gezegenler tarafından yönetilmesi, burçların belli başlı doğal taşlar ile son derece uyumlu olmasını sağlamaktadır. Burçların bir ya da daha fazla doğal taş ile uyumlu olabileceği gibi bir doğal taşta tüm burçlar ile uyumlu olabilmektedir. Kişilerin burçları ile uyumlu olmayan doğal taş kullanımları da elbette tercih edilebilmektedir. Burçlar ile uyumlu olmayan doğal taşlar ile kurulan enerjisel bağlantılar ya da doğal taşların sadece fiziksel özelliklerinin beğenilmesi, bu taşların kullanılması için yeterlidir. Bu durum kişilere olumsuz yönde bir etkiye neden olmamaktadır. Sadece kişilerin burçları ile uyumlu olmayan doğal taşlardan daha düşük seviyelerde yararlanması meydana gelebilmektedir. Mercan taşının burcu balık, akrep, boğa ve terazi ile ilişkilendirilmiştir. Bu burçlara sahip kişiler, mercan doğal taşından en iyi şekilde yararlanabilmektedir.

Mercan Taşı Satın Al

Mercan taşı kullanımı için geniş koleksiyon ürünlerimizi firmamız aracılığı ile inceleyebilirsiniz. Günlük olarak kullanım sağlayabileceğiniz kolye, küpe, bileklik ya da yüzük gibi formlara ulaşabileceğiniz gibi mercan taşının ham kütle formlarına da firmamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Mercan taşı sipariş işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayarak, bu taşa sizlerde sahip olabilirsiniz. Satın alacağınız mercan taşını düzenli kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra bu doğal taşın olumlu etkilerini fark etmeye başlayabilirsiniz. Firmamızda yer alan mercan taşı tasarımlarımızda tamamen orijinal mercan taşı kullanımı gerçekleştirilmiş olup, bu doğal taşın enerjisinden ve şifa kanallarından en iyi şekilde yararlanabilmenize imkan sunulmuştur.