Gösterilen sonuç sayısı: 3

Monkay Doğal Taş

Monkay Doğal Taş Dizi 8 mm

 190,00
 150,00
 140,00

Monkay Doğal Taş Özellikleri ve Çeşilteri

Monkay doğal taş günümüzde estetik duruşu ve faydaları sayesinde yaygın olarak tercih edilen doğal taşlar arasında yer almaktadır. Bir çeşit jasper taşı olan düz monkay taşı, rengi ve dokusuyla ilk görüşte kendini belli etmektedir. Görünümü tamamen opak olan bu taşlar parlak bir görünüme sahip değildir. Tahta renklerini andıran yapısı, kahverengi ve kırmızı arasında birçok farklı renk seçeneğine sahiptir. Sertlik ölçeğine göre diğer pek çok doğal şifalı taşa göre daha sert bir yapıda olduğu görülmektedir. İnsan sağlığına ve ruhuna da iyi geldiği düşünülen monkay taşı, yer altında meydana gelen magmatik hareketler sonucunda oluşmaktadır. Dünyanın birçok farklı bölgesinde gerçekleşen bu olay ile farklı bölgelerde bulunabilir.  Ağırlıklı olarak kayaç yanlarında bulunan bir doğal taş çeşidi olarak değerlendirilir. İçinde yer alan mineral gruplarına göre farklı renklerde oluşması mümkündür.

Monkay Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Jasper çeşitleri arasında yer alan bir tür doğal taş olan monkay, kendine has yapısıyla dikkat çekmektedir. Doğal taş çeşitleri arasında yer alan monkay, jasper grubu içinde kendine özel bir yer bulmuştur. Bu doğal taşın çeşitleri ise yapısal bazı farklılıklarına göre sınıflandırılabilir. Kahverengi ve kırmızı arasında birçok farklı renk çeşidine sahiptir. Tahta renklerini andırmasıyla oldukça dikkat çekçidir. Mineral gruplarında göre renk çeşitliliğinin değişmesi mümkündür. Günümüzde doğal taş çeşitleri arasında özellikle takı, süs eşyası ve aksesuarlarda yaygın olarak monkay jasper taşının kullanımına rastlanmaktadır. Monkay doğal taş çeşitleri arasından renklerine göre size hitap eden en iyi modelleri tercih ederek taşın tüm faydalarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Monkay doğal taşı kullanılarak birçok farklı formda ürün geliştirilmektedir. Bu ürün çeşitliği arasından en doğru seçimleri güvenle yapabilirsiniz.

Orijinal Monkay Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Doğal taşların oluşum aşamaları çoğu zaman birbiri ile benzerlik göstermektedir. Yer altında oluşan monkay jasper taşı ise magmatik hareketlerle beraber ortaya çıkmaktadır. Zaman içinde kendine has özellikler kazanarak dünyanın farklı bölgelerinde ortaya çıkabilir. Genelde monkay taşının kayaç yanlarında bulunduğu görülmektedir. İçindeki minerallere göre renk çeşitlilikleri de görülmektedir. Farklı renk ve dokularıyla dikkat çekmektedir. Enerjisini ve gücünü de sahip olduğu bu güçlü minerallere borçludur. Dünya genelinde japsis adıyla da anılan jasper taşının bir türü olan monkay, birçok farklı özelliği ile dikkat çekmektedir. Orijinal monkay doğal taşı olup olmadığını anlamak için bir takım laboratuvar testlerinin yapılması gerekecektir. Ayrıca taşın iç ve dış kısmındaki renk ve doku uyumuna bakılarak da anlaşılması mümkündür. Monkay taşı başta olmak üzere orijinal tüm doğal taş çeşitleri ve seçeneklerine bizi tercih ederek sahip olabilirsiniz.

Monkay Taşının Faydaları Nelerdir?

Düz monkay taşının sahip olduğu faydalar bu taşın tercih edilmesindeki en önemli sebepler arasında yer alır. Görünümü nedeniyle genelde tahta jasper gibi adlarla da anılan monkay taşı, sahip odluğu faydalar ile yaşam gücü taşı gibi isimlerle de anılmaktadır. Pozitif enerji yaydığına dair inanış ise oldukça yaygındır. Değerli taşlar arasında olmasıyla süs eşyalarında da yaygın olarak kullanılır. Monkay doğal taşının faydalarından bazıları ise kısaca şunlardır:
 • Yaşam gücünün ve pozitif enerjinin artırılmasını sağlar.
 • Yeme içme düzenin oluşmasında yardımcı olur.
 • Tüm zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırma özelliğine sahiptir.
 • Zihni temizleyerek olumsuz düşüncelerin gün boyu uzaklaşmasını sağlar.
 • Kalp sağlığını koruduğuna inanılır.
 • Ağrı kesici etkileri olduğuna inanılan şifalı bir taştır.
 • Rengiyle rahatlatıcı ve sakinleştirici etkileri olduğu görülmektedir.
Doğal monkay taşı günümüzde en çok tercih edilen doğal taşlar arasında yer almaktadır. Bu doğal taşların farklı formlarda takı ve aksesuarlarla kullanımıyla gün boyunca kişiler üzerinden faydaları görülecektir.

Monkay Taşı Boncuk Satın Al

Doğal taşların geçmişten günümüze kullanım örneklerine bakıldığında takılarda yaygın olarak tercih edildikleri görülmektedir. Özellikle kolye, bileklik ve küpe gibi aksesuarlarda monkay gibi güçlü özelliklere sahip taşlar tercih edilmektedir. Monkay taşı boncuk kullanılarak tasarlanan özel ürünler ile gün boyunca bu doğal taşın pozitif etkilerinden yararlanma fırsatı da sağlanmaktadır. Birçok farklı şekilde kullanılabilen monkay taşının bileklik olarak veya diğer tasarım özellikleriyle kullanımı mümkündür. Doğal taşların faydalarından yararlanmak için bu taşları gün boyu üzerinizde hoş bir aksesuar olarak taşımanız gerekecektir. Bunun için orijinal monkay taşı kullanılarak tasarlanan ürünleri seçebilirsiniz.

Monkay Taşının Anlamı Nedir?

Monkay taşının anlamı çoğu zaman yaşam gücü olarak nitelendirilmiştir. Sertlik derecesi oldukça yüksek bir taş olmasıyla gücü temsil eder. Renkleri ve görünümü ise insanlar üzerinden sakinleştirici etkilere sahiptir. Negatif enerjiden bedenin ve kullanıldığı ortamın arındırılmasını sağlayan monkay doğal taşı, diğer pek çok doğal taşta olduğu gibi zaman içinde insanlar tarafından farklı anlamlar yüklenmiştir. Monkay taşının anlamı genel olarak yaşama gücü ve pozitif enerji ile ilişkilendirilmiştir.

Monkay Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Doğal taşların birçoğu farklı burç grupları ile ilişkilendirilmiştir. Burçların insanlar üzerindeki etkileri kadar doğal taşlar ile uyumları da bu etkilerin artırılmasında veya azaltılmasında önemli görevler üstlenmektedir. Jasper grubunda yer alan monkay taşının tüm burçlar arasında özellikle aslan, başak ve akrep burcu ile yakın bir etkileşimde olduğu görülmektedir. Temelde bu uyum jasper taşında görülmektedir. Bu taşın alt grubunda yer almasıyla monkay taşınında uyum gösterebileceği düşünülmektedir. Monkay taşı burç uyumu ile kişilerde pozitif etkilerin artırılması sağlanmaktadır. Yaşam gücünün de artırılmasına yönelik önemli özeliklere sahip olan monkay taşı, temelde tüm burçlar ile benzer uyumu göstermektedir. Burcunuza göre doğal taş tercihlerinizi yaparak bu taşların olumlu etkilerinden çok daha verimli şekilde yaralanabilirsiniz. Burçlar ile yüksek uyumu sayesinde de özel bir yere sahiptir.

Monkay Taşı Sipariş

Monkay taşının estetik görünümü ve faydalarından yararlanmak isteyenlerin bu taş kullanılarak tasarlanan birçok ürünü tercih etmeleri mümkündür. Monkay taşı fiyat avantajları ve alternatif ürün seçenekleriyle birçok kişinin ilk tercihi olmaktadır. Doğal taşlara ilgisi olanların ilgisini çeken monkay doğal taşını güvenle sipariş verebilirsiniz. Monkay taşı en uygun fiyat seçenekleri sayesinde de günümüzde yaygın olarak tercih edilen doğal taşlar arasında yer almaktadır. Özellikle sunduğu birçok özel faydası popülerliğini de artırmıştır. Gerçek monkay taşı ve diğer doğal taş çeşitlerimizi güvenle tercih edebilirsiniz.

Monkay Taşının Özellikleri Nelerdir?

Monkay taşının kendine has ayırt edici birçok özelliği bulunmaktadır. Rengi, dokusu ve sertlik derecesi gibi temel özellikleri aynı zamanda sahip olduğu faydaların ortaya çıkmasında da etkili olan unsurlar arsında bulunmaktadır. Monkay taşının temel özelliklerinden bazıları ise kısaca şöyledir:
 • Sertlik ölçeğine göre sertlik derecesi 7’dir.
 • Kahverengi tonları ile kırmızı arasında renklere sahiptir.
 • Jasper taş çeşitleri arasında bulunur.
 • İçindeki minerallere göre farklı renklerde olabilir.
 • Tamamen opaktır ve parlak görünmezler.
Genel özellikleriyle monkay taşının özel bir doğal taş olduğu görülmektedir. Monkay taşının özellikleri ve sahip olduğu faydaları bu taşın yaygın olarak tercih edilmesini sağlamaktadır. Yer altında oluşan bu taşlar dünyanın farklı yerlerinde bulunabilmektedir. Genelde kayaç yanlarında bulunan ve şifalı olduğuna inanılan bir taştır.