Gösterilen sonuç sayısı: 14

 75,00

Morganit Doğal Taş

5×5 MM Küp Morganit Taşı

 660,00

Morganit Doğal Taş

4×4 MM Küp Morganit Taşı

 660,00
 275,00
 85,00
 180,00
 195,00

Morganit Doğal Taş

2 MM Morganit Doğal Taş Boncuk

 150,00
 250,00

Morganit Doğal Taş

Morganit Doğal Taş Dizi

 350,00 750,00

Morganit Doğal Taş

Morganit Doğal Taş 8mm Adet

 30,00

Morganit Doğal Taş

Morganit Doğal Taş 8mm

 450,00
 195,00

Morganit Doğal Taş

8 mm Doğal Taş Morganite

 450,00

Morganit Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Morganit doğal taş çoğu zaman pembe beril olarak anılmaktadır. Turuncu ya da pembe bir değerli taş çeşidi olan morganit, özellikle son yıllarda popülerlik kazanan bir doğal taş türüdür. 2010 yılından itibaren popüleritesini ciddi şekilde artıran morganit, birçok kişi tarafından elmasa en iyi alternatiflerden biri olarak gösterilmektedir. 20. yüzyılın başlarından itibaren Güney Kaliforniya’da keşfedilen ve yaygınlaşan bu taşın hem şık görünümü hem de faydaları taşın yaygınlaşmasında önemli bir etken olarak değerlendirilmektedir. İçinde yer alan manganez elementinden pembe rengini alan morganit, şeftali, turuncu rengini ise demirden almaktadır. Çoğu zamanda renginden dolağı pembe kuvars ve pembe safir ile karıştırılmaktadır. Sertlik derecesi bir hayli yüksek olan morganit, ışıltısıyla ve estetik duruşuyla günümüzde takılar başta olmak üzere birçok süs eşyası ve aksesuarda kullanılmaktadır.

Morganit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Soluk pembe renginden mercan rengine kadar değişebilen renk çeşitlerine sahip morganit, beril çeşidi olarak sınıflandırılmaktadır. Güzel renk ve iyi boyutlarıda pembe beril olarak ilk defa 1910’lu yıllarda Madagaskar kıyılarında bir adada keşfedilen morganit, zümrüt ile karıştırıldığında inklüzyonlardan ve kırılmalardan yoksundur. Bu sayede zümrütten daha dayanıklı hale gelmektedir. Beril çeşitleri arasında yer alan ve kendi içinde renklerine göre nispeten ayrım yapılabilen morganit, kendine has özellikleri ile dikkat çekmektedir. Rengine aldanan birçok kişi tarafından zaman zaman pembe kuvars ve pembe safir ile karıştırılmaktadır. Ancak pembe safir morganite göre daha pahalı, pmebe kuvars ise bu taşa göre daha opak bir yapıdadır. Sahip olduğu yüksek sertlik derecesi sayesinde işlemeye uygun bir taştır. Morganit doğal taş çeşitleri kendi için büyük farklara sahip değildir.

Orijinal Morganit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Morganit doğal taşının başlıca çıkarıldığı yerler arasında Brezilya, Afganistan, Mozambik, Nambiya, ABD ve Madagaskar gibi ülkeler ilk sırada yer almaktadır. Pembe berin, gül beril, pembe zümrüt ve cesian beril gibi isimler de anılan morganit, pembe rengi Mn2+ iyonlarıyla oluşmaktadır. Orijinal morganit doğal taşı kendine has özellikleri sayesinde ayırt edilebilmektedir. Morganit taşının gerçek olup olmadığını anlamak ise biraz zordur. Taşın ısıya maruz kaldığında pul pul dökülmeler yaşaması veya renk değiştirmesi halinde sahte olduğu düşünülebilir. Bunun dışında gerçek olup olmadığını anlamak için kapsamlı testlerin yapılmasın gerekecektir. Orijinal morganit taşı tercih etmek isteyenler için her zaman ilk seçenek olan firmamız, bu tür kafa karışıklıkları yaşamak zorunda kalmadan güvenli şekilde orijinal doğal taşları satın almanız mümkündür. Morganit taşının kendine has özellikleri ise hem estetik bir kullanım sunar hem de birçok farklı fayda sağlar.

Morganit Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal taşların tercih edilmesindeki en büyük nedenler arasında sahip olduğu faydalar ilk sırada yer almaktadır. Geçmişte daha çok bu faydalarından ötürü tercih edilen doğal taşlar, günümüzde ağırlıklı olarak estetik amaçlı kullanılmaktadır. İnsanlar üzerinden olumlu birçok etkiye sahip morganit, aynı zamanda şık görüntüsüyle de elmasa iyi bir alternatif olarak tercih edilmeye başlamıştır. Morganit taşının tercih edilmesinde de etkili olan başlıca faydaları kısaca şunlardır:
 • Empati ve merhamet duygularını geliştirir.
 • Astım için faydalı olduğuna inanılır.
 • Sahip olduğu lityum sayesinde gerginliğin azalmasını sağlar.
 • Kalp sağlığına olumlu etkileri olduğu düşünülür.
 • Troid bezi için faydalıdır.
 • Hücrelerin onarılması ve bedenin yenilenmesini sağlar.
 • Amfizem için iyileştirici olarak tercih edilmektedir.
Morganit taşını kullanan kişiler üzerinde hem ruh hem de beden sağlığı açısından birçok fayda olduğuna inanılmaktadır. Doğal morganit taşı faydalarından ve şık görünümünden yararlanarak gün boyunca kendinizi daha iyi ve özgüvenli hissedebilirsiniz.

Morganit Taşı Boncuk Satın Al

Morganit, oldukça sert bir yapıya sahip olduğu için kolayca işlenebilmektedir. Hemen dağılmaması farklı ürünlerde kullanımını kolaylaştırmaktadır. Kolye, yüzük, küpe, bileklik ve diğer birçok farklı aksesuar ve süs eşyasında morganit kullanımı mümkündür. Morganit taşı boncuk kullanılarak yapılan ürünler ile gün boyunca morganit taşının pozitif etkilerinden yararlanabilirsiniz. Doğal taşların faydalarından en iyi şekilde yararlanmak için bu taşları üzerinizde taşımanız gerekecektir. Orijinal morganit kullanılarak tasarlanan ürünler ile kişilerin gün boyunca şık görünüme sahip doğal taşın etkilerinden yararlanmaları sağlanmaktadır. Güvenli şekilde bu taşlar tercih ederek olumlu etkilerinden yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Morganit Taşının Anlamı Nedir?

Morganit taşı adını JP Morgan’dan almaktadır. Keşfedildiği ilk zamalarda Tiffany & Co. şirketinde çalışan taş uzmanlarından Geroge Kunz tarafından ABD merkezli yatırım bankası ve finansal hizmetler devi olan ve aynı zamanda bir taş koleksiyoncusu olan J.P. Morgan’ın onuruna bu ad verilmiştir. J.P. Morgan’ın kişisel gemoloğu olan George F. Kunz tarafından keşfedilen bu taşa bu ismin verilmesinin ardından kısa sürede popülerliğinin de arttığı görülmektedir. 2017 yılında yapılan bir nişan yüzü araştırmasında ise safirden sonra en popüler ikinci elmas olmayan taş olarak değerlendirilmektedir. Karat başına elmaslardan çok daha ucuzdur. Morganit taşının anlamı tarihsel süreçte bakıldığında derin anlamlar içermez. Antik çağlarda da tercih edilen doğal taşlardan farklı olarak günümüze yakın bir tarihte keşfedilmesiyle daha çok kuyumculuk sektöründe tercih edilmektedir.

Morganit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Doğal süreç içinde oluşan değerli taşlarda olduğu gibi morganit taşının da burçlarla farklı bir uyumu olduğu düşünülmektedir. Özellikle bazı burçlar ile etkileşiminin yüksek olması insanlar üzerindeki olumlu etkilerini artmasını sağlamaktadır. Pembe ve hafif şeftali rengindeki tonları ile ilk görüşte dikkat çeken morganit, terazi burcuyla özdeşleşmiştir. Özellikle ekim ayında doğanlarla morganit taşının yüksek uygum göstereceği düşünülmektedir. Morganit taşı burç uyumu sadece terazi burcu ile sınırlı değildir. Diğer tüm burçlarla da benzer etkileşimleriyle yüksek bir uyum gösterecektir. Bu taşın faydalarından yararlanmak için doğru formlarda kullanımına özel göstermeniz gerekecektir.

Morganit Taşı Sipariş

Morganit taşı elmastan sonra en çok tercih edilen doğa değerli taşlar arasında yer almaktadır. Bu tür özellikleri nedeniyle morganit taşı fiyatı diğer doğal taşlara göre daha yüksek fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Morganit taşının günümüzde yaygın şekilde kullanımında elmas ile benzer görünümü ve rengi ilk sırada yer almaktadır. Morganit taşı en uygun fiyat seçeneklerinden yararlanarak taşın estetik görünümünden ve faydalarından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Morganit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Morganit taşının soluk pembe ve mercan rengine kadar değişen kendine has özellikleri ve yapısı oldukça ayırt edicidir. 1910’lu yıllarda Madagaskar’da keşfedilen bu taş, adını J.P. Morgan’dan almıştır. Görünümü ve doğal yapısıyla kendine has özelliklere sahip olan morganit, günümüzde popülerliği her geçen gün artan bir doğal değerli taştır. Morganit taşının öne çıkan başlıca özellikleri ise kısaca şöyledir:
 • 7,5 – 8 arasında sertlik derecesine sahiptir.
 • Özgül ağırlığı 2.71 – 2,90 arasında değişmektedir.
 • Pembe, turuncu, lila tonları gibi renklere sahiptir.
 • İtalya, Brezilya, Mozambik, ABD, Nambiya gibi ülkelerde çıkarılabilir.
 • Kalp ve tüm çakralar açısından güçlü etkilere sahip olduğu düşünülmektedir.
 • Pembe beril, gül beril, pembe zümrüt gibi adlarla da anılır.
Değerli doğal taşlar arasında öne çıkan morganit taşının özellikleri diğer birçok taştan ayrılmasını sağlamaktadır.