Gösterilen sonuç sayısı: 4

 75,00

Olivin Doğal Taş

Şekilli Olivin Doğal Taş

 75,00
 85,00

Olivin Doğal Taş

Olive Doğal Taş Dizi

 360,00 750,00

Olivin Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Olivin doğal taş temelde yüksek sıcaklık silikat minerali ailesi olarak tanımlanır. Rengi siyahtan zeytin yeşiline kadar değişebilen bu doğal taş, kendine has özellikleriyle dikkat çekmektedir. Olivin içeren en önemli kayaç ise dünittir. Sanayide de dünitlerin Mg’ca zengin olan Forsterit cinsinin kullanımına rastlanmaktadır. Kristalleri genelde küçük yapıda görülmektedir. Kayaca taneli bir görünüm sunmaktadır. Magmada ise ilk önce kristalleşen yapıdır. Sarı, sarı yeşil renkleriyle dikkat çekmektedir. Şeffaf olivin peridot adı verilen bir süstaşı olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Genelde iri kristallerden ziyade küçük kristal yapısına sahip ve olvince zengin kayaçlarda yuvarlaklaşmış ve tanesel kristalli görünümde bulunur. Peridot taşı, olivin mineral ailesinin bir üyesi olarak doğal taşlar arasında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Olivin Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Olivin, yüksek sıcaklık ve silikat mineral grubuna ait, magnezyum ve demir iyonlarını içeren, siyah ve yeşile kadar değişen renk özelliklerine de sahip bir mineral çeşididir. Bu grup içinde farklı birçok çeşitleri sayılabilir. Camsı bir parlaklığa sahip yapıda ve konkodial bir kırılma göstermektedir. Şeffaf olivin peridot adı verilen bir süstaşı olarak da kullanılmaktadır. Çeşitlerinin demir çelik sanayi, refrakter ve döküm sanayi gibi alanlarda da kullanıldığı görülmektedir. İşlem görmeden önce olivin taşı opak halde bulunmaktadır. Kesilip cilalandıktan sonra berrak bir taş halini almaktadır. Olivin grubu ailesinde yer alan bu taşın hem faydaları hem de estetik görünümü tercih edilmesindeki en önemli unsurdur. Olivin doğal taş çeşitleri kendi içinde birçok farklı yapıda ortaya çıkmaktadır. Bu çeşitlerinin kullanım alanları da oldukça geniştir.

Orijinal Olivin Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Olivin bulunan en önemli kayaçlardan biri dünittir. Olivin madenciliğinin diğer mineraller ile kıyaslandığında çok daha yeni bir alan olduğu görülmektedir. Avrupa ve Japonya’da özellikle çelik, döküm, aşındırıcı ve refrakter gibi saniyelerde büyük boyutlarda kullanımına rastlamak mümkündür. Süs eşyalarında kullanımında öne çıkan peridot ise ABD, Brezilya, İrlanda gibi ülkelerde bulunmaktadır. Kullanım alanlarıyla stratejik bir mineral olmasıyla dikkat çekmektedir. Orijinal olivin doğal taşı kendine has özellikleriyle öne çıkmaktadır. Olivin grubu ailesine ait olan peridot, Zebercet adıyla da bilinmektedir. Bunun nedeni ise ilk bulunduğu yer olan Kızıldeniz’deki Zebercet Adası’dır.

Olivin Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal taşların birçoğunda olduğu gibi olivinin de birçok faydasından söz etmek mümkündür. Pek çok faydası olduğuna inanılan olivin, güçlü ve temizleyici bir doğal taş olarak öne çıkmaktadır. Peridot ise bu gruba ait ve aksesuar ve süs eşyalarında kullanılan türüyle insanlara olumlu birçok fayda sağlamaktadır. Kötü enerjiden arındırma özelliğiyle dikkat çeken olivin taşının gündelik yaşamda sahip olduğu bu faydalar kişiler üzerinden olumlu birçok etki bırakmaktadır. Olivin (peridot) taşının faydalarından bazıları ise şöyledir:
 • Vücudun tüm toksinlerden arındırılmasını sağlar.
 • Bedeni ve ruhu temizler.
 • Negatif etkinin azalmasında etkilidir.
 • Böbrekler, mesane, safra kesesi ve mide ile ilgili sorunların giderilmesinde etkilidir.
 • Dokuların iyileşmesi ve yenilemesine katkı sağlar.
 • Cilt için faydaları olduğuna inanılmaktadır.
 • Kalp ve akciğere iyi gelir.
 • Kaslar üzerinde rahatlatıcı etkilere sahiptir.
Doğal taşlar geçmişten günümüzde hem güzel görüntüleri hem de faydaları nedeniyle yaygın olarak tercih edilmektedir. Olivin grubunda yer alan doğal taşları tercih ederek gün içinde birçok şikayetinizin azalmasını sağlayabilirsiniz. Doğal olivin taşı ile birçok fayda elde etmek mümkündür. Olivin Taşı Boncuk Satın Al Doğal taşların şıklığından ve faydalarından yararlanmak isteyenler için birçok farklı alternatif seçenek sunulmaktadır. Özellikle olivin grubunda yer alan peridotun çeşitli takılarda kullanımıyla gün içinde kişiler üzerlerinde bu taşı bulundurarak sayısız faydasından yararlanabilmektedir. Olivin taşı boncuk ve diğer ürünler hem şık bir aksesuar kullanabilir hem de taşın doğal faydalarından yararlanabilirsiniz. Peridot ya da zeberced taşı olarak da anılan bu taş, farklı formlarda kullanılabilmektedir. Olivin taşının geniş bir kullanım alanına sahip olması nedeniyle çeşitleri zaman zaman kafa karışıklığına neden olmaktadır. Tercihlerinize göre aksesuar ürünlerinde veya diğer süs eşyalarında olivin taşını kullanarak sayısız faydasından yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz. Olivin Taşının Anlamı Nedir? Eski zamanlarda olivin taşının kötü ruhlara karşı koruyucu ve iyileştirici etkilere sahip şifalı bir taş olduğuna inanılmaktadır. Tephroit, monticellit, larnit ve krischsteinite içeren mineral grubuyla ilgili bir yapıya olivin denilmektedir. Şeffaftan yarı saydama doğru giden bir yapısı bulunan bu taşın anlamı da zaman içinde değişmiştir. Geçmişten günümüze insanların anlam arayışının bir parçası olarak doğal taşlara verilen bu anlamlar kültürlere ve bulunduğu yerlere göre de değişmektedir. Olivin taşının anlamı da bu nedenle farklılık gösterebilir. Günümüzde doğal taşlar arasında yaygın olarak tercih edilmesinde sahip olduğu güzel görüntüsünün yanı sıra taşıdığı anlam ve faydaları da yer almaktadır.

Olivin Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Astrolojide olivin taşının aynı anda üç işareti koruduğuna inanılmaktadır. Venüs ve Merkür gezegenleriyle ilişkisi olduğu düşünülen olivin, ikizler, balık, terazi ve başak burcu ile yüksek bir uyum göstermektedir. Silikat ailesinin bir minerali olan olivin, çeşitli kimyasal bileşimlere sahiptir. Burçlar ile göstermiş olduğu uyum sayesinde de günümüzde astroloji ve doğal taşlara ilgi gösteren kişilerin de dikkatini çekmeyi başarmıştır. Balık burcu ile yüksek bir uyuma sahip olduğu düşünülen olivin, genel özelikleriyle diğer birçok burçla da yüksek etkileşim içinde yer almaktadır. Olivin taşının burçlarla olan bu benzersiz uyumu kişiler üzerinde olumlu etkiler yaratmaktadır. Olivin taşı burç uyumu açısından balık, ikizler, terazi ve başak burcuyla öne çıkmaktadır.

Olivin Taşı Sipariş

Olivin taşının benzersiz özelliklerinden yararlanmak isteyenlerin bu taş kullanılarak tasarlanan ürünlerle yüksek faydalar elde etmeleri mümkündür. Olivin taşı fiyat avantajlarından da yararlanarak güvenle tercih edebileceğiniz ürünler, gün boyunca bu doğal taşın pozitif etkilerinden yararlanmanızı sağlayacaktır. Takılarda kullanımına çok sık rastlanan olivin aynı zamanda diğer farklı tür süs eşyalarında da kullanılabilir. Günümüzde yaygın kullanım alanına sahip olmasıyla dikkat çekmektedir. Olivin taşı en uygun fiyat seçenekleriyle sunulmaktadır. Bu sayede doğal taşların gücünden yararlanmak isteyen herkes için alternatif seçenekler sunulmaktadır. Kendine has yapısı ve son derece şık görünümüyle olivin taşının günümüzde de birçok kişi tarafından tercih edildiği görülmektedir.

Olivin Taşının Özellikleri Nelerdir?

Nesosilikat olivin grubu ya da olivin serisi kategorisinde yer alan olivin, ortorombik kristal sisteminde yer almaktadır. Siyahtan zeytin yeşiline kadar olan bir renk seçeneğine sahiptir. Şeffaf ve yarı saydam olarak camsı bir parlaklığı bulunmaktadır. Oluşumunda etkili olan mineral ve kimyasal bileşimleriyle kendine has özelliklere sahiptir. Olivin taşının başlıca özellikleri ise kısaca şöyledir:
 • Mohs ölçeğine göre 6,5 - 7 arasında bir sertlik değerine sahiptir.
 • Camsı parlaklık özelliği bulunur.
 • Özgül ağırlığı 3,2 – 4,5 arasında değişmektedir.
 • Siyah ve zeytin yeşili renk seçeneklerine sahiptir.
 • Olivin, krisolit, havait gibi isimlerle de anılır.
 • ABD, Avustralya, Mısır, Norveç, Brezilya ve Güney Afrika bulunabilir.
Olivin Kendine has ayırt edici özellikleriyle öne çıkan bir doğal taştır. Olivin taşının özellikleri ve çok çeşitliliği ise geniş bir kullanım alanı sunmaktadır.