Gösterilen sonuç sayısı: 18

 250,00
 35,00 85,00
 30,00 50,00
 80,00

Doğal Taşlar

Oval Oniks Doğal Taş

 140,00 170,00
 60,00
 130,00
 20,12
 40,25
 20,12
 25,00
 35,00 45,00
 46,00
 60,00
 50,00

Oniks Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Oniks doğal taş hem görünümü hem de özellikleri ve faydalarıyla yarı değerli doğal taşlar arasında uzunca bir süredir tercih edilmektedir. Damarlı akik olarak bilinen ve kuvars grubunda yer alan özel bir doğal taş türüdür. Kuvars’ın kriptokristalin türü olan oniks, takılarda geçmişten günümüzde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Dalgalı bir görümümle kendini kolayca belli eden oniks, taneleri görülmeyecek kadar küçük olan kristallerden oluşmaktadır. Farklı renklerde ve katmanlarda birçok farklı türünden söz edilebilir. Genelde siyah renkli olarak karşımıza çıksa da katmalarının renkleri oldukça çeşitlidir. Beyazdan siyaha kadar farklı renkler yaygın bulunduğu gibi mavi ve yeşil renklere de rastlamak mümkündür. Geçmişte ise şifalı taşlar arasında yaygın bir kullanım alanı elde ettiği görülmektedir.

Oniks Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Oniks, kuvars grubunda yer alan ve damarlı akik olarak da bilinen bir doğal taş çeşididir. Çeşitlerine bakacak olursak renk aralıklarıyla sınıflandırılabilmektedir. Yaygın olarak siyah renkte bulunmaktadır. Ancak beyazdan siyaha kadar birçok farklı renkte olabilir. Öte yandan mavi ve yeşil renkte onikslerde görülmektedir. Oniks çeşitlerini farklı başlıklar altında incelemek mümkündür. Oniks önemli bir çeşidi olan sardonikste ise renkli şeritler kırmızının tonlarında görülmektedir. Sardoniksin görünümü bu nedenle akik ile çok sık karıştırılmaktadır. Saf siyah oniks yaygın bulunsa da renkli oniksler kadar yaygın değildir. Zaman zaman kalsit gibi farklı taşlarla da karıştırılmaktadır. Oniks doğal taş çeşitleri sahip oldukları renk özelikleriyle birbirinden ayrılmaktadır.

Orijinal Oniks Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Oniks taşının dünya genelinde en çok bulunduğu ülkeler arasında Hindistan, Mısır, Çin, Meksika, Madagaskar, İtalya ve Almanya ilk sıralarda yer almaktadır. Kimyasal formülü SiO2, silikon dioksit olan oniks, diğer doğal taşlarla çok sık karıştırılmaktadır. Bu nedenle orijinal oniks doğal taşı ayırt edici özelliklerine göre değerlendirilerek incelenmelidir. Rengi ve yapısına bakılarak oniks taşının gerçek olup olmadığının anlaşılması zor olacağı için çeşitli testlerin yapılması gerekecektir. Diğer birçok doğal taş çeşidiyle karıştırılan oniks, renkleri ve dalgalı yapısıyla ayırt edilebilir. Taşın orijinal olup olmadığını anlamak için aynı zamanda bir kısmının kırılarak iç ve dış renginin incelenmesi de bir yöntem olabilir. Ancak oniks taşı kullanılarak üretilen eşyalarda bunu yapmak mümkün olmayacağı için güvenilir satıcılardan oniks taşını temin etmeniz gerekecektir. Hakiki oniks doğa taşı başta olmak üzere diğer birçok orijinal doğal taşı güvenle satın alabilirsiniz.

Oniks Taşının Faydaları Nelerdir?

Oniks taşının oluşumunda etkili olan kimyasal etkileşimler neticesinde insanlar üzerinden de birçok olumlu etkiye sahip odluğu düşünülmektedir. Hem fiziksel hem de ruhsal açısından sahip olduğu düşünülen bu faydaları sayesinde kullanım alanlarının da yaygınlaştığı görülmektedir. Doğal oniks taşı sahip olduğu tüm faydalarıyla günümüzde de tercih edilmektedir. Oniks taşının öne çıkan faydalarından bazıları ise kısaca şunlardır:
  • Cinsel arzuyu ve gücü artırır.
  • Kaygıyı azalttığına inanılır.
  • Kadın – erkek ilişkilerinin dengelenmesini sağlar.
  • Ayak rahatsızlıklarına karşı iyi gelir.
  • Stresin azaltılmasında yardımcı olur.
  • Odaklanmayı artırmaktadır.
Oniks taşının insanlar üzerinde oluşturduğu bu tür olumlu etkiler sayesinde daha fazla eti alanına sahip olduğu görülmektedir. Hem kişiler üzerinde hem de saf halde kullanıldığı ortamda güçlü bir enerji yaymaktadır.

Oniks Taşı Boncuk Satın Al

Oniks taşı boncuk formuyla birçok farklı aksesuar ve takıda tercih edilmektedir. Doğal taşların tespih, bileklik ve kolye gibi aksesuarlarda kullanımı hem şık bir görünüm sunması hem de taşın faydalarından yararlanmak isteyenlerin rahatça üzerlerinde taşıyabilmeleri için tercih edildiği görülmektedir. Oniks taşı boncuk kullanılarak tasarlanan bu ürünler sayesinde gün boyunca oniks taşının güçlü faydalarından yararlanma imkanı elde edilebilir Renkleri ve dokusuyla aynı zamanda estetik bir görünüme sahip olan oniksi güvenle tercih etmeniz mümkündür. Dünyanın pek çok yerinde bulunmasıyla yarı değerli taşlar arasında yer alan oniks, eski zamanlarda da yaygın olarak kullanılmıştır. Damarlı akik taşı olarak adlandırılan bu taş, takılar ve süs eşyalarında kullanılır. Zihin ve beden ilişkisi için toparlayıcı ve dengeleyici özelliklere sahip olması da birçok yönden avantaj sağlamaktadır.

Oniks Taşının Anlamı Nedir?

Oniks taşının yaygın olarak siyah renge sahip olması kişilerde korkuları ve kaygıları dengeleme özelliğine sahip olduğu düşünülmektedir. Tarihsel süreç içinde özellikle cesaret ve şans ile anlamlandırılan bir taş olduğu görülmektedir. Bu taşı kullanan kişilerin yoğun duygulardan korunarak daha az hata yapacağı ve kaygılarından, korkularından kurtulacağına inanılmaktadır. Oniks taşının anlamı şans ve cesaret gibi özellikleriyle günümüzde de yaygın olarak tercih edilmektedir. İnsanlar üzerinde güçlü olumlu etkilere sahip olması ve koruyucu olduğuna inanılması da bu taşın dikkat çeken özellikleri arasında yer almaktadır. Dengeleyici özelliğiyle kişilerde bilinci de artıracağı düşünülmektedir.

Oniks Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Astrolojide oniks taşının etki alanı oldukça geniştir. Genelde toprak grubu burçlar ile ilişkili olduğu düşünülmektedir. Bu burçlar arasında boğa, başak ve oğlak burcu ilk sırada yer almaktadır. Oniks taşının burç uyumu belirli bir burç grubu ile ilişkilendirilse bile tüm burçlar üzerinden inşalara olumlu etkiler sunan etkili bir taş olduğu düşünülmektedir. Doğal taşların burçlar üzerinde pozitif etkileri her zaman bu taşlara olan ilginin de artmasını sağlamıştır. Gerçek oniks taşının kişi üzerinde gün boyunca etkilerinin görülmesi mümkündür. Uyumlu olduğu burçlar üzerinde etkisini göstermesiyle dikkat çekmektedir. Toprak grubunda yer alan burçlar ile daha yüksek etkileşime sahip olduğu düşünülen oniks, burçların belirli dönemde yaşayacağı negatif etkilerden korunmalarını sağlamaktadır.

Oniks Taşı Sipariş

Takılarda ve çeşitli süs eşyalarında oniks taşı çok sık tercih edilmektedir. Hem estetik görünümü hem de sahip olduğu faydalar nedeniyle kullanım alanı oldukça geniştir. Diğer doğal taşlara göre daha yaygın bulunması ve yarı değerli taşlar arasında yer almasıyla da uygun fiyatları dikkat çekmektedir. Oniks taşı fiyatı her bütçeye uygun seçenekleriyle dikkat çekmektedir. Bu doğal taşı tercih ederek sahip olduğu tüm faydalarından yararlanılması ve kendine has özel görünümüyle aksesuar olarak da tercih edilmesi mümkündür. Oniks taşı en uygun fiyat avantajlarıyla dikkat çekmektedir. Gün içinde doğal taşın etkilerinden yararlanmak ve estetik görünümüyle güçlü bir aksesuar kullanmak için oniks taşı kullanılarak tasarlanan ürünleri güvenle tercih edebilirsiniz. Günümüzde birçok doğal taş arasında bu tür özellikleriyle kendini belli etmektedir.

Oniks Taşının Özellikleri Nelerdir?

Yarı değerli taş türü olan ve damarlı akik olan oniks, adını Asur dilinde yüzük ve halka anlamına gelen bir sözcükten almaktadır. Kuvarsın kriptokristalin türü olan oniks, farklı renklerde ve katmanlarda olabilir. Diğer doğal taşlardan ayrılmasını sağlayan en önemli özellikleri ise kısaca şunlardır:
  • Mohs ölçeğine göre 6,5 – 7 arasında sertliğe sahiptir.
  • 2,57 – 2,65 özgül ağırlığı bulunmaktadır.
  • Siyah, gri, beyaz, mavi, kahverengi, sarı – opak gibi renk çeşitleri bulunur.
  • Kuvars grubu içinde yer alan damarlı akik taşıdır.
İnsanlar üzerinde doğal birçok faydasının olduğuna inanılan oniks, birçok özelliği ile öne çıkmaktadır. Oniks taşının özellikleri geçmişten günümüze yaygın şekilde kullanılmasını sağlamıştır.