Gösterilen sonuç sayısı: 35

 100,00 160,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Mini Kalp Opal Taşı Kolye Ucu

 30,00
 75,00

Opal Doğal Taş

8 MM Fosil Opal Taşı

 180,00

Opal Doğal Taş

Amorf Pembe Opal Taşı

 180,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Sandık Opal Taşı Koye Ucu

 30,00
 660,00
 180,00

Opal Doğal Taş

10 MM Çokgen Opal Taşı

 360,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Petek Opal Taşı Kolye Ucu

 90,00
 180,00

Opal Doğal Taş

8 MM Dendiritli Opal Taşı

 600,00
 840,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Ham Opal Taşı Kolye Ucu

 35,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Yassı Damla Opal Taşı Kolye Ucu

 35,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Damla Opal Taşı Kolye Ucu

 30,00
 150,00
 90,00
 75,00

Opal Doğal Taş

Sarı Opal Doğal Taş Dizi

 400,00 650,00
 40,00
 40,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Halka Opal Doğal Taş Kolye Ucu

 40,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Mantar Ateş Opal Taşı

 40,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Mantar Opal Doğal Taşı

 40,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Oval Damla Opal Taşı Kolye Ucu

 40,00

Opal Doğal Taş

Pembe Opal Doğal Taş Dizi

 200,00 350,00

Kırık Doğal Taş

Opal Kırık Doğal Taş

 75,00
 60,00 150,00
 40,00

Opal Doğal Taş

Ateş Opal Doğal Taş 8 mm

 150,00
 230,00
 40,00
 40,00
 100,00

Opal Doğal Taş Özellikleri ve Çeşitleri

Opal doğal taş, diğer tüm doğal taşlar gibi keşfedildiği günden beri birçok faydası ile şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. Doğada kendiliğinden oluşan opal taşı, enerji dönüştürebilen özelliği ile bilinmektedir. Özellikle aksesuar ve takı tasarımında kullanımı tercih edilen bu doğal taş, kullanıcısının vücut sıcaklığına göre renk değiştirebilme özelliğine sahiptir. Silis grubuna ait olan opal taşı aslında, bir kuvars çeşididir. Opal taşı, farklı birçok çeşide sahiptir. Opal taşı, gökkuşağı taşı olarak da bilinmekte ve bilinen yüzden fazla çeşide sahip olan bir taştır.

Opal Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

En çok tercih edilen doğal taşlar arasında yer alan opal taşı, yapılan araştırmalar sonucunda oldukça fazla çeşide sahip olduğu kanıtlanmıştır. En çok bilinen ve tercih edilen opal doğal taş çeşitleri ise şu şekilde sıralanabilir;
 • Ateş opali
 • Siyah opal
 • Jelimsi opal
 • Kristal opal
 • Beyaz opal
 • Ağaç opal
 • Süt opal
 • Adi opal
Bu opal taş çeşitleri, renkleri ve yapıları bakımından farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Birbirinden şık ve göz alıcı takı tasarımlarında en çok tercih edilen bu opal çeşitlerini bizi tercih ederek temin edebilirsiniz.

Orijinal Opal Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Orijinal opal doğal taşı, milyonlarca yıl öncesinden oluşmaya başlamıştır. Opal taşı, yeryüzündeki suların çekilmesi ile birlikte kayaların arasında kalan boşluklarda ve kayaçların hemen yanında oluşmaktadır. Bu süreci tetikleyen olay ise, magmanın yüzeye çıkarak kayaçları oluşturmasıdır. Çevredeki mineraller gördüğü ani sıcaklık ve basınç değişimleri ile adaptasyon süreci geçirerek başkalaşım geçirmektedir. Genel olarak; Avustralya, Meksika, Afrika, Peru ve Macaristan’da bulunan opal doğal taşı, ülkemizde de Afyon, Eskişehir, Çanakkale ve Kütahya’da bulunmaktadır. Satın alınacak opal doğal taşının orijinal formunu, firmamızı tercih ederek gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. Opal taşının yapısal ve fiziksel özelliklerini inceleyerek ya da sertlik değerini ölçtürerek, taşın gerçekliğini de kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Opal Taşının Faydaları Nelerdir?

Opal taşı, birçok doğal taş gibi takı, aksesuar ve dekoratif obje olarak günümüzde kullanılmaktadır. Opal taşı, kişilerin belli başlı fiziksel rahatsızlıklarına şifa sağlamasının yanı sıra, özellikle ruhsal, zihinsel ve duygusal alanlarda tercih edilmektedir. Güçlü bir enerjiye sahip olan opal taşı, meditasyon süreçlerinde ve bazı ritüellerde de sıklıkla tercih edilmektedir. Doğal opal taşı kişilere sağladığı bu faydaların yanı sıra, alternatif tıp alanında da tercih edilmektedir. Opal taşının kişilere sağlamış olduğu bilinen faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;
 • Opal doğal taşı, Parkinson hastalarının tedavi süreçlerinde semptomların azaltılması adına tercih edilmektedir.
 • Anksiyete bozukluğuna sahip kişiler, bu rahatsızlığın hafiflemesi adına opal taşı kullanımı tercih etmektedir.
 • Opal doğal taşı özellikle saç yapısı ve göz sağlığı üzerinde olumlu etkilere sahiptir.
 • Opal doğal taşı, çocukların yaşadığı uyku sorunlarının giderilmesi adına geceleri yastık altında konumlandırılarak kullanılmaktadır.
 • Opal doğal taşı aynı zamanda, kullanıcılarının cilt sağlığının korunmasına da büyük bir katkı sağlamaktadır.
 • Böbrek hastalıklarında da etkili olduğu bilinen opal doğal taşı, eklemlere bağlı olarak gelişen ağrıların azaltılmasına da katkı sağlamaktadır.
 • Opal doğal taşı, vücudun su içeriğinin dengelenmesine olumlu yönde katkı sağlamaktadır.
 • Opal doğal taşı kullanıcıların, kızgınlık duygusunun hafifletilmesini sağlamaktadır.
 • Opal doğal taşı, kişilerin gelecek kaygısı yaşamasını engellemektedir.
 • Opal doğal taşının düzenli kullanımı ise, kişilerin yüksek stres seviyesinin düşmesine yardımcı olmaktadır.

Opal Taşı Boncuk Satın Al

Şefkat ve sevgi taşı olarak bilinen opal taşı, oldukça şık takı ve aksesuar tasarımlarında tercih edilmektedir. Opal taşının göz alıcı güzelliği ve sahip olduğu olumlu etkilerden sizlerde bu ürünleri kullanarak faydalanabilirsiniz. Opal taşı boncuk tasarımlarının kullanıldığı, birbirinden şık ürünleri kullanmak ve bu mucizevi taşın yararlarından faydalanmak için firmamızı tercih ederek, güvenli bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Günlük olarak kullanım sağlayabileceğiniz tasarımları rahatlıkla bulabileceğiniz geniş ürün yelpazemiz arasından, dekoratif olarak kullanım sağlayabileceğiniz farklı opal taşı formlarını da inceleyebilirsiniz.

Opal Taşının Anlamı Nedir?

Opal taşının anlamı, Latinceye dayanmaktadır. Opal kelimesi, Latince kökenli olan “Opalus” kelimesinden gelmektedir. Opal taşı aslında adını, Avusturalya’da çıkarılmış olduğu Opal madeninden almaktadır. Opal taşı, kişilerin ruhsal ve zihinsel olarak dinginliğe ulaşmasını ve olumsuz duygulardan arınmasını sağlamaktadır. Kızgınlık ve öfke gibi kişilerin kendilerine zarar verebileceği negatif duyguların bastırılmasını sağlayan opal taşı, bu anlamda da kişilere büyük faydalar sağlamaktadır.

Opal Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Burçlar ve doğal taşların aynı gezegenler tarafından yönetildiği, astrolojik olarak inanılan bir kavramdır. Burçlar genel olarak bir ya da birden fazla doğal taş ile uyumlu olabilmektedir. Öte yandan bazı doğal taşlar, tüm burçlar ile uyumlu olarak çalışabilmektedir. Kişilerin burçları ile uyumlu doğal taşları tercih etmesi, bu doğal taşlardan en iyi şekilde verim alınmasını sağlamaktadır. Bu durum, burçlar ile uyumlu olmayan doğal taşların kullanılamayacağı anlamına gelmemektedir. Doğal taşlar, şık aksesuar ve takı tasarımları ile herkes tarafından kullanılabilmektedir. Burçlar ile uyumlu olmayan doğal taşlar ile yüksek enerji hissedilmesi de farklı doğal taşların kullanılmasına imkan sunmaktadır. Opal taşı burç uyumu incelendiğinde, bu doğal taşın terazi burcu ile uyumlu olduğu gözlenmektedir. Terazi burcuna sahip olan kişiler opal taşı kullanımı ile bu taşın tüm faydalarından en yüksek seviyede yararlanabilmektedir. Terazi burcuna ait olan farklı doğal taşlar ile opal taşının bir arada kullanılması durumunda, taşların birbiri ile enerji uyumlarının da bilinmesi gerekmektedir.

Opal Taşı Sipariş

Doğal taşlar arasında en çok tercih edilen ve günlük olarak kullanım sağlanılabilen opal doğal taşını, farklı formlarda firmamızdan temin edebilirsiniz. Herkes için uygun olan opal taşı fiyat skalamız, bu doğal taşın faydalarından en iyi şekilde yararlanabilmeniz adına belirlenmektedir. Opal taşı en uygun fiyat avantajlarından ve geniş ürün yelpazesinden tarzınıza en uygun ürünü tercih edebilir ve hayatınızdaki negatifliklere karşı koruma elde edebilirsiniz. Opal taşının düzenli olarak kullanılması ve gerekli temizleme işlemlerinin yapılması ile hayatınızda pek çok şeyin güzelleştiğini fark edebilirsiniz. Opal doğal taşının düzenli kullanımı ile kısa bir süre içerisinde değişiklikleri fark edebilir, taşın pozitif enerjisinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Opal Taşının Özellikleri Nelerdir?

Doğal taşlar farklı pek çok özellikleri ile birbirinden ayrılmaktadır. Taşların oluşum aşamaları, kimyasal bileşenleri, sertlik ve ağırlıkları ile kişilere sağladıkları faydalar birbirinden farklıdır. Her doğal taşın kendine özgü bu özellikleri, taşların orijinalliğinin anlaşılmasında kullanıcılara pratiklik kazandırdığı gibi taşların temizlenme tekniklerinin doğru bir şekilde seçilebilmesinde de büyük bir etkiye sahiptir. Opal taşının özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir;
 • Opal doğal taşının sertlik derecesi 5 ile 5,6 arasında değişmektedir. Bu sertlik derecesi, opal taşına hangi temizleme tekniklerinin uygulanabileceğini belirleyen en önemli faktörü oluşturmaktadır.
 • Opal taşının özgül ağırlığı 1,9 ile 2,3 arasındadır.
 • Opal doğal taşı, yarı saydam formda olabileceği gibi saydam formda da olabilmektedir.
 • Opal doğal taşı; ateş kırmızısı, beyaz, pembe, mavi, gökkuşağı ya da tamamen renksiz bir şekilde oluşabilmektedir.
 • Opal doğal taşı, alın çakrası ve taç çakrası ile etkili bir şekilde çalışabilmektedir.