Tek bir sonuç gösteriliyor

Pietersite Doğal Taş

Pietersite Doğal Taş Dizi

 600,00 1.000,00

Pietersite Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Pietersite doğal taş, gizemli görünümü ile oldukça dikkat çekici bir yapıya sahiptir. Keşfedildiği günden beri farklı alanlarda kullanımı tercih edilen bu doğal taş, mücevher tasarımlarında oldukça sık kullanılmaktadır. Pietersite doğal taşı, özellikle kişilerin duygusal ve ruhsal olarak kaos yaşadıkları dönemlerde, bu kaostan kurtulmalarına yardımcı olması ile bilinmektedir. Firmamızdan temin edebileceğiniz farklı formlara sahip olan pietersite doğal taşı, düzenli kullanım ile kısa sürede fayda elde edebilmenize imkan sunacaktır. Kalsedon çeşidi olarak farklı gruplarda anılan pietersite doğal taşı aslen bir kuvars çeşididir. Pietersite doğal taşı; ruhsal, zihinsel, duygusal anlamlarda kişilere faydalar sağlamasının yanı sıra, vücut sağlığı açısından da olumlu etkileri ile bilinmekte ve sıklıkla tercih edilmektedir.

Pietersite Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Pietersite doğal taş çeşitleri, bu taşın oluşumu sırasında aldığı renklerden meydana gelmektedir. Genel olarak pietersite doğal taşı; mavi, mor-mavi ve gri renklerde bulunabilmektedir. Bu taşın farklı renklere sahip olan çeşitleri, kişiler üzerinde de farklı etkilere sahip olabilmektedir. Firmamız bünyesinde yer alan ürünlerimiz, pietersite doğal taşına ait tüm renklere sahip olarak sizlere sunulmaktadır. Geniş ürün yelpazemiz içerisinden kendi tarzınıza en uygun takı ve aksesuarı tercih ederek hemen kullanım sağlamaya başlayabilirsiniz.

Pietersite Orijinal Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Orijinal pietersite doğal taşı ilk olarak 1962 yılında Afrika’nın Namibya kentinde keşfedilmiştir. Pietersite doğal taşı, değişik derecelerde alterasyonda gömülü amfibol mineralleri liflerine sahip bir kalsedon çeşididir. Oldukça derin renklere sahip olan bu doğal taş, uzun yıllar süren bazı yer olaylarının neticesinde kendiliğinden oluşmaktadır. Firmamızdan temin edeceğiniz pietersite doğal taşı tamamen orijinal olup, gerekli fiziksel ve yapısal özelliklerini inceleyebilir ve bu duruma kendinizde karar verebilirsiniz.

Pietersite Taşının Faydaları Nelerdir?

Pietersite doğal taşı, diğer tüm doğal taşlar gibi enerji ve şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. Eski zamanlardan keşfedilen doğal taşlar, ilk başlarda sadece süs eşyası ya da takı tasarımlarında kullanılmış olsalar da kişiler üzerindeki şifalarının keşfedilmesi ile özellikle alternatif tıpta ve meditasyon süreçlerinde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Pietersite doğal taşının insanlara zihinsel, ruhsal duygusal ve fiziksel olarak sağladığı faydaları şu şekilde sıralanabilir;
 • Pietersite doğal taşı, kişilerin sıkıntı ve problemlerinin çözümlenmesine katkı sağlamaktadır.
 • Pietersite doğal taşı, beyin fonksiyonlarının düzenli bir şekilde çalışmasına destek olmaktadır.
 • Pietersite doğal taşı, özellikle alkol bağımlılığı gibi alışkanlıklardan kurtulunmasında oldukça etkilidir.
 • Pietersite doğal taşının düzenli kullanımı, metabolizma sorunlarının çözümüne katkı sağlamaktadır.
 • Pietersite doğal taşı, kullanıcının çevresindeki kişiler ile olan samimiyetinin artmasını sağlar.
 • Pietersite doğal taşı, kullanıcısının manevi dayanıklılığının artmasını sağlar.
 • Pietersite doğal taşı, kişilerin fiziksel gücünün artmasını sağlamaktadır.
 • Pietersite doğal taşı, öz güvenin artmasını ve kişinin kendine olan inancının güçlenmesini sağlar.
 • Pietersite doğal taşı, kullanıcılarının düş ve hayal gücünün genişlemesini sağlamaktadır.

Pietersite Taşı Boncuk Satın Al

Pietersite taşı boncuk kullanımı ile tasarlanan aksesuar ve takı çeşitlerine firmamızdan ulaşabilirsiniz. Eşsiz renklere sahip olan pietersite taşından elde edilen yüzük, küpe, bileklik ve kolye gibi pek çok ürün, kaliteli ve şık görünümleri ile sizlere sunulmaktadır. Tercih edeceğiniz pietersite taş formlarını günlük olarak tercih edebileceğiniz takı formlarında satın alabileceğiniz gibi ev ya da ofislerinizde dekoratif olarak kullanmak için de farklı formlarda bulabilirsiniz. Ham kütle formunda bulunan pietersite doğal taşını, farklı ortamlarda pozitif enerji elde etmek için kullanabileceğiniz gibi meditasyon ya da ritüellerinizde de enerji kaynağı olarak kullanabilirsiniz.

Pietersite Taşının Anlamı Nedir?

Pietersite taşının anlamı tam olarak bilinmemektedir. Bazı kaynaklara göre bu doğal taşın, Çin’den gelen çarpıcı bir jasper taşının çeşidi olduğu yönündedir. Genel olarak pietersite taşı, kişinin kaostan kurtulmasını ve iç huzuru bulmasını sağlayan bir taş olarak kabul edilmektedir.

Pietersite Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Doğal taşlar belli başlı burçlar ile uyumlu olabildiği gibi tüm burçlarla da uyumlu olabilmektedir. Aynı şekilde burçlarında bir ya da birden fazla doğal taş ile uyumlu olduğu bilinmektedir. Burçlar ile doğal taşların enerjisel uyumları, kişilerin burçlarında yer alan doğal taşlardan daha iyi şekilde verim sağlayabilmesine imkan sunmaktadır. Astrolojik açıdan burçların ve uyumlu oldukları doğal taşların aynı gezegenler tarafından yönetildiği bilinmektedir. Bu nedenle kişiler, doğal taş tercihlerini gerçekleştirirken genellikle burçları ile uyumlu olan doğal taşları tercih etmektedir. Ancak bu durum, burçlar ile uyumlu olmayan doğal taşların kullanılamayacağı anlamına gelmemektedir. Her burç, kendine enerji açısından yakın hissettiği, rengini ya da tasarımını beğendiği doğal taşı rahatlıkla kullanabilmektedir. Burçlar ile uyumlu olmayan doğal taşların kullanımı, kişilerin bu doğal taşlardan daha düşük seviyelerde fayda sağlaması haricinde olumsuz bir etkiye sahip değildir. Pietersite taşının burç uyumu boğa, başak, terazi ve yay burçları ile ilişkilendirilmektedir. Bu burçlara sahip kişilerin pietersite doğal taş kullanımları, bu doğal taşın faydalarından en iyi şekilde yararlanabilmelerine imkan sunmaktadır. Bu doğal taş kullanımı ile birlikte farklı bir doğal taş kullanımının tercih edilmesi durumunda taşın, pietersite taşı ile olan enerji uyumunun da kontrol edilmesi, daha etkili bir şekilde taşlardan yararlanılması adına büyük bir önem taşımaktadır.

Pietersite Taşı Sipariş

Pietersite taşı fiyat aralıkları, firmamız tarafından uygun seviyelerde belirlenmiştir. Tamamen orijinal pietersite taşı kullanımı ile tasarlanan takı ve aksesuarlarımız sizlere şifa sağlaması adına satışa sunulmaktadır. Pietersite taşı en uygun fiyat skalasına firmamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Farklı takı tasarımlarını satın almayı tercih edebileceğiniz gibi bu taşa ait ham kütle formlarını, farklı ebatlarda ve gramlarda da rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Pietersite Taşının Özellikleri Nelerdir?

Doğal taşların hepsi kendine özgü özelliklere sahiptir. Genel olarak ruhsal, zihinsel ve duygusal olarak yararlanılmak için kullanılan doğal taşlar, fiziksel şifa kaynağı olarak da tercih edilmektedir. Her doğal taşın farklı alanlarda etkili olması, tamamen oluşum süreçlerinin ve kimyasal özelliklerinin farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Bunun yanı sıra, doğal taşların yapıları, sertlik dereceleri, renkleri, ağırlıkları ve fiziksel görünümleri de birbirinden farklıdır. Doğal taşların genel olarak özelliklerinin bilinmesi, orijinal doğal taşların ayırt edilmesinde oldukça etkili olmaktadır. Aynı zamanda özellikler arasında yer alan taşların sertlik derecelerinin bilinmesi de doğal taşların hangi teknikler ile güvenli bir şekilde temizleneceğine karar verilmesini sağlamaktadır. Tüm bu faktörlerin göz önünde bulundurulması ile pietersite taşının özellikleri şu şekilde sıralanabilir;
 • Pietersite taşının sertlik derecesi, 7 ila 7,5 arasında değişmektedir. Bu sertlik derecesi pietersite taşının tüm temizleme yöntemleri ile güvenli bir şekilde arındırılmasına imkan sunmaktadır.
 • Pietersite taşı; sakral çakra, kalp çakrası ve üçüncü göz çakrası ile uyumlu olarak çalışmaktadır.
 • Pietersite taşı; Brezilya, Burma, Hindistan, ABD, Finlandiya ve Norveç’te nadir bir şekilde bulunmaktadır.
 • Pietersite taşı, mineraller olarak silikatlar grubunda yer almaktadır.