Gösterilen sonuç sayısı: 3

Pirit Doğal Taş

3 MM Fesetli Pirit Taşı

 225,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Ham Pirit Doğal Taş Kolye Ucu

 50,00

Pirit Doğal Taş

Pirit Doğal Taş Dizi

 215,00 483,00

Pirit Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Pirit doğal taş, demir sülfit bakımından zengin bir toprak taşı olarak karşımıza çıkmaktadır. Pirit taşının yapısı, kübik kristal formlara sahip olarak bulunmaktadır. Pirit doğal taşı, altın sarısı renktedir ve donuk metal parıltısına sahiptir. Pirit taşının sahip olduğu renk, bu taşın altın ile sıklıkla karıştırılmasına neden olan en önemli özelliğini oluşturmaktadır. Pirit doğal taşı yabancı kaynaklarda ‘fool’s gold’ olarak geçmektedir. Pirit doğal taşının diğer isimleri ise; yalancı altın, aptal altını ve ahmak altınıdır. Pirit taşı, ana mineral olarak demir, sülfür, kobalt, nikel, az miktarda gümüş, altın, karbon ya da selenyum içerebilmektedir. Bu doğal taş, yaygın bir sülfit mineraldir. Azteklere kadar uzanan pirit doğal taşı kullanımı, günümüzde de özellikle takı tasarımlarda hala tercih edilmektedir. Duygusal ve ruhsal şifa kaynağı olarak sıklıkla kullanılan pirit doğal taşı takı tasarımlarının yanı sıra, süs eşyası tasarımlarında da sıklıkla yer almaktadır.

Pirit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Pirit doğal taş çeşitleri, bu taşın renkleri ile sınırlıdır. Genellikle altın renginde olan pirit doğal taşı, bazı bölgelerde de metalik sarı renginde bulunabilmektedir. Firmamızın sizler için satışa sunmuş olduğu takı ve aksesuar formlarındaki pirit taşı, her iki renkte de yer alan çeşitlere sahiptir. Bu taşın renkleri, aynı enerji ve şifa özelliklerine sahiptir.

Orijinal Pirit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Orijinal pirit doğal taşı satın almak için firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Maalesef piyasalarda hemen hemen her doğal taşın sahte formları yer alabilmektedir. Bu tarz durumlara maruz kalmamak adına firmamız gibi bilinen ve güvenilirliğini kanıtlamış mecraları tercih etmeniz büyük bir önem arz etmektedir. Orijinal pirit taşına sahip ürünlerimiz, bu doğal taştan en iyi şekilde fayda elde etmenize imkan sunmaktadır. Günlük olarak kullanım sağlayarak enerjisinden yararlanabileceğiniz ürünlerimizin yanı sıra, orijinal ham kütle formunda pirit doğal taşına da firmamız aracılığı ile sahip olabilirsiniz. Özellikle meditasyon ve ritüellerde tercih edilen ham kütle formları, farklı boy ve gramlarda sizler için satışa sunulmaktadır.

Pirit Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal pirit taşı, diğer doğal taşlar gibi enerji ve şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. İlk kültürlerden beri toplumlarda özel bir yere sahip olan doğal taşlar, ilk başlarda sadece takı ve süs eşyası tasarımlarında kullanılmış olsalar da zamanla alternatif tıpta da büyük bir önem kazanmıştır. Genel olarak pirit doğal taşı şans taşı olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra pirit doğal taşı, kullanıcılarını psişik saldırılara karşıda koruyabilme özelliğine sahiptir. Pirit taşı; zihinsel, ruhsal ve duygusal alanlarda sıklıkla tercih edildiği gibi fiziksel tedavi süreçlerinde de kullanılmaktadır. Pirit doğal taşının bilinen faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;
 • Pirit doğal taşı, özellikle solunum yolu rahatsızlıklarının tedavilerinde tercih edilmektedir.
 • Piriti doğal taşı, hücre yenilenmesine yardımcı olmaktadır.
 • Pirit doğal taşı, kalp ve kan kaynaklı rahatsızlıklarının tedavilerinde kullanılmaktadır.
 • Pirit doğal taşı, cilt üzerinde meydana gelen rahatsızlıkların daha hızlı bir iyileşme sürecine girmesini sağlamaktadır.
 • Pirit doğal taşı, kullanıcılarının soğuk algınlığı ve grip gibi rahatsızlıklara karşı korunmasını sağlamaktadır.
 • Pirit doğal taşı, depresyon ve özellikle anksiyete rahatsızlıklarının semptomlarının azaltılmasını sağlamaktadır.
 • Pirit doğal taşı, kişilerin daha güçlü bir hafızaya sahip olmasını sağlamaktadır.
 • Pirit doğal taşı, kişilerin yeteneklerini keşfetmesini ve bu yeteneklerin gelişmesine destek vermektedir.
 • Pirit doğal taşı, kişilerin irade gücünün artmasını sağlamaktadır.
 • Pirit doğal taşının düzenli kullanımı, kişilerde var olan kaygı ve geçmişten gelen hayal kırıklıkları gibi kendilerini olumsuz şekilde etkileyen negatif duygularından arınmasını sağlamaktadır.
 • Pirit doğal taşının özellikle geceleri kullanılması, kişilerin psişik saldırılara karşı korunmasını sağlamaktadır.

Pirit Taşı Boncuk Satın Al

Pirit taşı boncuk kullanımı ile tasarlanan birbirinden farklı ve göz alıcı ürünlerimizi firmamız aracılığı ile rahatlıkla satın alabilirsiniz. Günlük olarak kullanım sağlayabileceğiniz kolye, yüzük, küpe ve bileklik gibi ürünlere sahip olabileceğiniz gibi ham kütle formunda pirit taşı satın alarak dekoratif obje olarak da kullanım sağlayabilirsiniz. Pirit doğal taşını düzenli olarak teninize temas edecek şekilde kullanım sağlamanıza imkan sunan farklı ürünleri firmamızdan rahatlıkla temin edebilir ve hemen kullanım sağlamaya başlayabilirsiniz.

Pirit Taşının Anlamı Nedir?

Pirit taşının anlamı, Yunancada “Pyr” kelimesinden gelmektedir. Pyr, kelimesi ise Yunancada, ateş anlamına gelmektedir. Pirit doğal taşının özel yapısı, metal ya da metal gibi sert maddeler ile çarpışma yaşadığı zaman yangını tetikleyen kıvılcımlar ortaya çıkartma özelliğine sahiptir. Pirit doğal taşının bu özelliği, bu taşa ateş anlamına gelen bir ismin verilmesinin tercih edilmesine neden olduğunu düşündürmektedir.

Pirit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Burçlar ve burçlar ile uyumlu olan doğal taşlar, aynı gezegenler tarafından yönetilmekte ve dolayısı ile kuvvetli bir enerji ile birbirine bağlıdır. Burçlar genel olarak tek bir doğal taş ile uyumlu olabileceği gibi birden fazla doğal taş ile de uyumlu olabilmektedir. Bunun yanı sıra, doğada kendiliğinden var olan bu taşlar, tüm burçlar ile eşit derecede uyumlu olabilmektedir. Burçlar ile uyumlu doğal taşların kullanılmasının tercih edilmesi, kişilerin en iyi şekilde bu taşların enerjisinden ve şifasından fayda elde etmesini sağlamaktadır. Elbette her burç farklı doğal taş kullanımlarını da tercih edebilir. Burçları ile uyumlu olmayan doğal taşlardan alınan enerji ya da sadece doğal taşının yapısal ve fiziksel özelliklerinin beğenilmesi, her doğal taşın her burç ile kullanılabilmesi için yeterlidir. Pirit taşı burç uyumu ise, aslan ile ilişkilendirilmektedir. Aslan burcuna sahip olan kişiler, pirit taşı ve bu taş ile uyumlu olan diğer doğal taşların kullanımı gerçekleştirerek, en iyi şekilde verim elde edebilmektedir.

Pirit Taşı Sipariş

Pirit taşı fiyat aralığı firmamızda yer alan takılara, taşın boyutlarına ve gramajına göre değişkenlik göstermektedir. Tamamen orijinal pirit taşından elde edilen ürünlerimizi tercih ederek, gönül rahatlığı ile kullanım sağlayabilir ve kısa sürede bu eşsiz mucizevi taşın faydalarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Pirit taşı en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için firmamızı tercih edebilir ve tüm ürünlerimizi ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Pirit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Doğal taşlar; yapıları, formları, renkleri, oluşum aşamaları, kimyasal içerikleri, şifa ve enerji kaynakları, ağırlıkları ve sertlik dereceleri ile birbirinden ayrılmaktadır. Doğal taşların özelliklerinin bilinmesi, orijinal taşların sahte formlardan ayırt edilebilmesi için büyük bir önene sahiptir. Doğal taşların sertlik dereceleri, doğal taşların hangi teknikler ile temizlenebilmesi gerektiğinin belirlenmesinde de en önemli faktörü oluşturmaktadır. Tüm bu etkenler göz önüne alınarak hazırlanan pirit taşının özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir;
 • Pirit doğal taşının sertlik derecesi 6 ila 6,5 arasında değişkenlik göstermektedir.
 • Pirit doğal taşının özgül ağırlığı 5,1’dir.
 • Pirit doğal taşı; ABD, Rusya, Almanya, İspanya, Peru, Güney Afrika, Bolivya ve İtalya’da bulunmaktadır.
 • Pirit doğal taşı, opak formda olabileceği gibi pırıltılı bir yapıda olabilmektedir.
 • Pirit doğal taşı, hidrotermal çökelti olarak bulunmaktadır.
 • Pirit doğal taşı; kök çakrası, alın çakrası, taç çakrası ve güneş sinirağı çakrası ile uyumlu olarak çalışmaktadır.