Gösterilen sonuç sayısı: 13

 150,00
 240,00
 150,00

Safir Doğal Taş

Oval Safir Yüzük

 150,00

Safir Doğal Taş

Yuvarlak Safir Yüzük

 150,00
 100,00
 660,00
 3.500,00 5.000,00
 500,00
 350,00
 350,00

Safir Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Safir doğal taş, gök yakut olarak da bilinmektedir. Safir doğal taşı, dünyanın en değerli taşlarından biri olma özelliğine sahiptir. Bu değerli taş; sert, ısıya dayanıklı ve genellikle göz alıcı mavi renktedir. Safir taşının en kıymetlisi berrak ve derin mavi olanıdır. Safir doğal taşı, korindon grubu taşlarındandır ve kırmızı hariç diğer tüm renklerde de olabilmektedir. Safir taşının kullanımı milattan önceki dönemlere kadar uzanmaktadır. Binlerce yıl boyunca safir taşı; simya, astroloji ve şifa için kullanılmıştır. Antik Roma, Yunan ve Mısır dönemlerinde ise özellikle kıymet görmüş olan safir taşı, kraliyet taşı olarak kullanılmıştır. Truvalı Helen’den Kral Süleyman’a ve birçok Arap krallıklarına kadar safir taşı kullanımının gerçekleştiği bilinmektedir. 1747 yılında ise, İsveçli minerolog Johan Gottschalk Wallerius (JG Wallerius) tarafından safir doğal taşı mineroloji literatürüne eklenmiştir.

Safir Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Safir doğal taş çeşitleri arasında en değerli olanı berrak ve koyu mavi renge sahip olanıdır. Dünyadaki dört değerli taş arasında yer alan safir doğal taşı, birçok göz alıcı mücevher tasarımında ve süs eşyalarının tasarımlarında kullanılmaktadır. Turuncu ve yeşil safir taşları da nadiren bulunan safir taş çeşitleri arasında yer almaktadır. Firmamızda, safir taşı ile tasarlanan yüzük, kolye ve bileklik çeşitlerine kolaylıkla ulaşabilir, tarzınıza en uygun ürünü satın alarak kullanım sağlamaya başlayabilirsiniz.

Orijinal Safir Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Orijinal safir doğal taşı, korindon elementi ile çeşitli oksitlerin bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Oldukça değerli ve göz alıcı mavi renge sahip olan safir doğal taşı, nadiren sarı, yeşil ve gri renklerde de bulunabilmektedir. Safir doğal taşına sahip olan takı ve aksesuar ürünlerimizin hepsi, orijinal safir taşından elde edilmektedir. Günlük olarak kullanım sağlayabileceğiniz ürünlere firmamız aracılığı ile sahip olabileceğini gibi özel gün ve gecelerde kullanabileceğiniz şık ürünlere de ulaşabilirsiniz. Bu değerli ve şık doğal taşa sahip olarak, taşın tüm enerjisinden ve şifasından yararlanabilir aynı zamanda, göz alıcı bir takıya da sahip olabilirsiniz.

Safir Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal safir taşı, diğer doğal taşlar gibi ilk başlarda süs eşyası ve bazı giysi tasarımlarında kullanılmıştır. Safir taşının yüksek enerjisinin ve özellikle ruhsal olarak kişilere iyi gelen yönlerinin keşfedilmesi ile birçok şifacı tarafından da antik çağlarda kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde de takı ve mücevher tasarımlarında sıklıkla karşımıza çıkan safir doğal taşı, meditasyon çalışmalarında ve diğer alanlarda şifa kaynağı olarak kullanılmaya devam etmektedir. Safir doğal taşının kişiler üzerindeki bilinen faydaları şu şekilde sıralanabilir;
 • Safir doğal taşı, ikili ilişkilerdeki bağlılığın artmasını sağlar.
 • Safir doğal taşı, kötü düşüncelerin ve negatif enerjilerin giderilmesini sağlar.
 • Safir doğal taşı, özellikle zehirlenmelere karşı vücudun direncinin yükselmesini sağlar.
 • Safir doğal taşı, vertigo ve kulak ağrısı gibi rahatsızlıkların tedavilerinde etkili bir şekilde kullanılmaktadır.
 • Safir doğal taşı, kullanıcıların kendine olan güvenlerinin artmasını sağlar.
 • Safir doğal taşının kişiler üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır.
 • Safir doğal taşı, göz rahatsızlıklarının tedavisinde olumlu etkilere sahiptir.
 • Safir doğal taşı, ruh halinin iyileşmesini ve duyguların dengelenmesini sağlar.
 • Safir doğal taşı; sinir sistemi, kan hastalıkları ve bunama gibi rahatsızlıkların tedavisine oldukça etkilidir.
 • Safir doğal taşı, kişilerin depresyondan kurtulmasını sağlar.
 • Safir doğal taşı, zihnin dinginleşmesini ve odaklanma gücünün artmasını sağlar.
 • Safir doğal taşı, boğaz ve boyun bölgesindeki rahatsızlıkların giderilmesinde de etkili olarak kullanılmaktadır.

Safir Taşı Boncuk Satın Al

Safir taşı boncuk tasarımları ile elde edilen takı ürünlerimizde kullanılan safir taşı tamamen gerçektir. Bu sayede, kullanım sağlamak istediğiniz ürün ile safir taşının tüm faydalarından etkili bir şekilde yaralanabilirsiniz. Takı tasarımlarında yer alan doğal taşların ten ile temas etmesi, doğal taşlardan en iyi şekilde enerji alınmasını sağlamaktadır. Firmamızdan temin edeceğiniz tüm ürünlerimiz, bu durum göz önüne alınarak tasarlanmaktadır.

Safir Taşının Anlamı Nedir?

Safir taşının anlamı, Antik Yunanda ‘mavi’ anlamına gelen kelime ile ilişkilendirilmiştir. Mavi renge sahip olan bu doğal taşın isminin, sahip olduğu renkten dolayı verildiği bilinmektedir. Öyle ki mavi renge sahip olan bu taş, Orta Çağ Dönemi’nden beri özellikle din adamları tarafından safirin, göklerin ihtişamı ve huzuruyla ilgili olduğuna inandıkları için ve safirin rengi ile cenneti sembolize ettiğine inandıkları için mavi safir taşını düzenli olarak kullanmaktaydılar. Yunanlılar safir taşını, Apollon’a iyilik yapmak için kullanmışlardır. Hristiyan ve Yahudi geleneğinde İbrahim ile ilişkilendirilen safir, aynı zamanda İsrail Baş Rahibinin göğüs zırhına yerleştirilmiş on iki değerli taştan da biri olarak da kutsal taş olarak kabul görmüştür.

Safir Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Burçlar bir ya da birden fazla doğal taş ile uyumlu olabilmektedir. Bu durum, doğal taşların ve burçların aynı gezegenler tarafından yönetilmesi ile ilgilidir. Doğal taşlar bir ya da birden fazla burç ile uyumlu olabildiği gibi tüm burçlarla da uyumlu olabilmektedir. Doğal taş kullanıcıları, taşlardan en iyi şekilde enerji ve şifa sağlayabilmek adına burçları ile uyumlu doğal taşların kullanımını tercih etmektedir. Elbette her burç, burçları ile uyumlu olmayan doğal taşların kullanımını da rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir. Kişilerin burçları ile uyumlu olmayan doğal taşlar ile enerjisel bir bağ kurması ya da doğal taşların yapılarını beğenmesi kullanım sağlamaları için yeterli bir durumdur. Safir taşı burç uyumu boğa ve başak ile ilişkilendirilmiştir. Bu burçlara sahip kişilerin safir doğal taşından en iyi şekilde fayda sağlaması mümkündür. Safir doğal taşı ile birlikte kullanılacak diğer doğal taşların da birbirileri ile olan uyumlarının kontrol edilmesi, taşlardan en iyi verimin alınması için önem taşımaktadır.

Safir Taşı Sipariş

Safir taşı fiyat aralığı, diğer doğal taşlara göre biraz daha farklıdır. Nadir olarak bulunan ve oldukça değerli olan safir taşı ile tasarlanan takı ve aksesuar ürünlerini firmamız aracılığı ile güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Safir taşı en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için firmamıza ait ürünleri inceleyebilir ve sizler için en uygun tasarımları satın alabilirsiniz.

Safir Taşının Özellikleri Nelerdir?

Genel olarak doğal taşların her biri kendine özgü özelliklere sahiptir. Doğal taşların özellikleri; renkleri, yapıları, oluşum süreçleri ve oluşum alanları, sertlikleri, ağırlıkları, enerji ve kişilere sağladığı faydaları ile belirlenmektedir. Doğal taşların özelliklerinin bilinmesi ilk olarak, doğal taş kullanıcılarının gerçek taşları ayırt edebilmelerinde etkili bir rol oynamaktadır. Nitekim piyasada hemen hemen her doğal taşın sahte yapıları yer alabilmektedir. Doğal taşların özelliklerinin bilinmesinin kişilere sağladığı bir diğer fayda ise, hangi amaç için hangi doğal taşı tercih edebileceklerini kolay bir şekilde belirleyebilmeleridir. Bu bilgiler ışığında safir taşının özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir;
 • Safir doğal taşının sertlik derecesi 9’dur. Bu sertlik derecesi safir taşının tüm temizleme yöntemlerine uygun olduğunu göstermektedir.
 • Safir doğal taşının özgül ağırlığı 4 ile 4,1 arasında değişmektedir.
 • Safir doğal taşı; Hindistan, Tayland, Sri Lanka, Afganistan, Avustralya, Brezilya ve Pakistan’da bulunmaktadır.
 • Safir doğal taşı renklerine göre farklı çakralar üzerinde etkilidir. Mavi safir taşı, boğaz çakrası ve alın çakrası ile uyumludur. Siyah safir taşı, kök çakrası ile uyumludur. Sarı safir taşı ise, güneş sinirağı çakrası ile uyumlu olarak çalışmaktadır.