Gösterilen sonuç sayısı: 2

 195,00

Şahin Gözü Doğal Taş

Şahin Gözü Doğal Taş Dizi

 319,00 797,00

Şahin Gözü Doğal Taş Özellikleri ve Çeşitleri

Şahin gözü doğal taş, oldukça nadir bulunan bir taş olma özelliğine sahiptir. Genel olarak güç ve enerji ile ilişkilendirilen şahin gözü doğal taşı, kendisini kullanan kişiye şifa sağladığı da bilinmektedir. Diğer doğal taşlar ile birlikte kullanılma pek uygun bir taş olmayan şahin gözü taşı, uyumlu enerjilerde olması durumunda karma biçimde tercih edilebilir. Şahin gözü doğal taşının tene temas etmesi, taştan alınacak pozitif etkileri önemli ölçüde arttırmaktadır. Şahin gözü doğal taşı, parlatıldığı zaman ipeksi bir görünüm sağlamaktadır. Tam anlamı ile bu doğal taş cam bir yapıya sahip olmasa da camsı ve ipeksi bir forma sahiptir. Şahin gözü taşının kullanımı antik çağlara kadar dayanmaktadır. Hem bağımsızlığı hem de koruyuculuğu simgelediği kabul edilen bu doğal taş, tarih boyunca bazı devlet erkanlarının kıyafetlerinde ve savaş aletlerinde kullanılmıştır.

Şahin Gözü Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Şahin gözü doğal taş çeşitleri genellikle bulundukları renklerine göre sınıflandırılmaktadır. Oldukça nadir bulunan bu doğal taş genellikle siyah rengi ile bilinse de gri, sarı ve altınımsı kahverengi tonlarda da bulunabilmektedir. Firmamızda yer alan şahin gözü doğal taş ham kütle formları ve bu doğal taş ile tasarlanmış takı çeşitlerimiz arasında farklı renklere sahip şahin gözü doğal taşı bulabilir ve tarzınıza en uygun ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Orijinal Şahin Gözü Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Orijinal şahin gözü doğal taşı, milyonlarca yıl önce meydana gelmiş olan yer altı hareketlerinden meydana gelmiştir. Dünyada yaşanan lav hareketleri, şahin gözü doğal taşının oluşmasını sağlamıştır. Hareket eden lavlar zaman içinde soğurken, çevrede yer alan elementler de çeşitli tepkimelere girmiştir. Bu doğal hareketlerin ve tepkimelerin sonucunda çok nadir şekilde bulunsa da şahin gözü taşı oluşmuştur. Firmamızda yer alan şahin gözü taşı ve bu taş kullanımı ile üretilen bileklik ve kolye gibi aksesuarların hepsi, orijinal taşlardan elde edilmiştir. Sizlerde firmamızda yer alan ürünleri inceleyebilir ve size en uygun tasarımı güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Şahin Gözü Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal şahin gözü taşı, diğer doğal taşlar gibi ilk başlarda farklı süs eşyalarının ve kıyafetlerin tasarımlarında kullanılmıştır. Bu doğal taşın kişiler üzerindeki olumlu etkilerinin keşfedilmesi, taşın farklı alanlarda şifa kaynağı olarak kullanılmasını sağlamıştır. Birçok doğal taş gibi şahin gözü taşının tene temas edilerek kullanılması, bu taşın tüm etkilerinden en iyi şekilde yararlanılmasını sağlamaktadır. Şahin gözü taşının kişiler üzerindeki olumlu etkileri şu şekilde sıralanabilmektedir;
 • Şahin gözü doğal taşı, kullanıcılarının kendisini güçlü ve kuvvetli hissetmesini sağlamaktadır.
 • Şahin gözü doğal taşı, özellikle nazar gibi negatif enerjilerin kullanıcılarını etkilemesini engellemektedir.
 • Şahin gözü doğal taşı, genel olarak her türlü olumsuzluğa karşı kullanıcılarına koruma sağlamaktadır.
 • Şahin gözü doğal taşı, cildin güzelleşmesini ve kişilerin aurasının temizlenmesini sağlar.
 • Şahin gözü doğal taşı, duygusal olarak kişilerin acılarının dinmesini sağlar.
 • Şahin gözü doğal taşı, ağrı kesici özelliği sayesinde birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Şahin gözü doğal taşı, kişilerin ağırbaşlı ve olgun bir karakter kazanmasına yardımcı olmaktadır.
 • Şahin gözü doğal taşı, toplardamarlar ile etkileşime girebilme özelliğine sahip olmasından dolayı, vücut ısısının artmasını sağlar.
 • Şahin gözü doğal taşı, astım hastalığının semptomlarının azaltılmasında etkilidir.
 • Şahin gözü doğal taşı, sindirim sisteminin düzgün ve düzenli çalışmasını sağlamaktadır.
 • Şahin gözü doğal taşı, güç ve enerji taşı olarak bilinmektedir.
 • Şahin gözü doğal taşı, kullanıcılarının enerjilerinin dengelenmesini sağlamaktadır.

Şahin Gözü Taşı Boncuk Al

Şahin gözü taşı boncuk kullanımı ile tasarlanan ürünlere, firmamız aracılığı ile sahip olabilirsiniz. Doğal taş kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen bileklik tasarımları, şahin gözü doğal taşının en fazla kullanıldığı ürün olarak ön plana çıkmaktadır. Bileklik ve kolye formunda bu doğal taşın kullanımı, teniniz ile temas etme oranını arttırmaktadır. Firmamızda yer alan şahin gözü taşı ürünlerini inceleyerek, sizlerde tarzınıza en uygun ürünü satın alabilir ve kullanıma başlayarak bu mucizevi taşın tüm faydalarından düzenli kullanım sağlayarak kısa bir süre içerisinde yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Şahin Gözü Taşının Anlamı Nedir?

Şahin gözü taşının anlamı, bu taşın parlatılması ile camı andıran bir görünüme sahip olması ile ilişkilendirilmiştir. Bu forma gelen taşın şahin gözünü andırması, taşın bu isim ile anılmasını sağlamıştır. Oldukça güçlü bir enerjiye sahip olan şahin gözü doğal taşı, özellikle kişileri negatif enerjilere karşı koruması ve yüksek stres seviyesinin düşürülmesine olan faydaları ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Şahin Gözü Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Doğal taşların burçlarla uyumu, astrolojik olarak aynı gezegenler tarafından yönetilmeleri ile ilişkilendirilmiştir. Burçlar bir ya da birden fazla doğal taş ile uyumlu olabilmektedir. Öte yandan doğal taşların bazı türleri de bütün burçlar ile uyumlu olabilmektedir. Doğal taş kullanıcıları, doğal taşlardan en iyi şekilde yararlanabilmek için burçları ile uyumlu doğal taşları tercih etmektedir. Kişilerin burçları ile uyumlu olmayan doğal taş kullanımları ise, kişilere herhangi bir olumsuzluk getirmemektedir. Sadece kişilerin bu doğal taşlardan daha düşük verim almasına neden olabilmektedir. Her burca sahip kişi, enerji aldığı ve yapısını beğendiği doğal taşı gönül rahatlığı ile kullanabilmektedir. Şahin gözü taşı burç uyumu koç ve kova burçları ile ilişkilendirilmiştir. Bu burçlara sahip olan kişiler, şahin gözü doğal taşını tek olarak kullanarak en iyi etkiyi elde edebilmektedir.

Şahin Gözü Taşı Sipariş

Şahin gözü taşı fiyat aralığı, firmamız tarafından ürünlerin tasarımlarına, kullanılan taşın boyutuna ve gramına göre en makul şekilde belirlenmektedir. Firmamız aracılığı ile satın alacağın tüm doğal taşlarda olduğu gibi şahin gözü doğal taşında da tamamen orijinal taş kullanımı ile tasarlanan ürünlere sahip olabilirsiniz. Şahin gözü taşı en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için sizde hemen firmamızdaki ürünleri inceleyerek, size en uygun takı ya da aksesuar ürününü satın alabilirsiniz.

Şahin Gözü Taşının Özellikleri Nelerdir?

Doğal taşların meydana gelme süreleri, oluşum sağladıkları alanlar ve kimyasal bileşenleri birbirinde farklı yapılara sahiptir. Tüm bunların yanı sıra doğal taşlar; renkleri, formları, çeşitleri, ait oldukları grupları, enerji ve şifa kanalları, sertlik dereceleri ve özgül ağırlıkları ile kendilerine özgü birçok özelliğe sahiptir. Doğal taş kullanıcılarının bu özellikleri bilmesi, piyasalarda yer alan sahte taş formları ile gerçek doğal taşları daha kolay bir şekilde ayırt edebilmesine imkan sağlamaktadır. Doğal taşların hangi rahatsızlıklara iyi geldiğinin bilinmesi ise, doğal taş seçimlerinin daha bilinçli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bu önemli etkenler göz önüne alındığında şahin gözü taşının özellikleri şu şekilde sıralanabilir;
 • Şahin gözü doğal taşının sertlik derecesi 6,5 ile 7 arasında değişmektedir. Bu sertlik derecesi genel olarak bu doğal taşın hemen hemen tüm temizlik tekniklerine uygun olduğunu göstermektedir.
 • Şahin gözü doğal taşı, silikat grubunun bir üyesidir.
 • Şahin gözü doğal taşı; Güney Afrika, Avustralya ve Myanmar’da bulunmaktadır.
 • Şahin gözü doğal taşı, alın çakrası ile uyumlu olarak çalışmaktadır.