73 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

Sitrin Taşı Çeşitleri – Sitrin Taşı Dizi – Sitrin Taşı Kütle – Sitrin Taşı Aksesuar

 250,00
 200,00
 150,00

Sitrin Doğal Taş

Çubuk Akik Taşı

 240,00

Sitrin Doğal Taş

Çubuk Sitrin Taşı

 240,00
 120,00
 96,00
 760,00

Sitrin Doğal Taş

Ham Sitrin Doğal Taş

 95,00

Sitrin Doğal Taş

10 MM Küp Sitrin Taşı

 700,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Ham Sitrin Taşı Kolye Ucu

 400,00
 75,00
 40,00
 810,00

Sitrin Doğal Taş

2 MM Faset Kesim Sitrin Taşı

 180,00
 570,00
 570,00
 180,00
 400,00
 350,00 460,00
 120,00
 120,00
 120,00
 120,00
 120,00
 120,00
 300,00 460,00
 220,00 700,00
 570,00
 570,00
 700,00
 620,00
 700,00

Sitrin Doğal Taş

Kalp Sitrin Doğal Taş Dizi

 310,00
 370,00
 210,00

Sitrin Doğal Taş Özellikleri ve Çeşiteleri Sitrin doğal taş, özellikle son dönemde epey talep gören kristaller arasında öne çıkmaktadır. Bolluk, bereket ve şans getiren bir taş olduğuna inanılan sitrin, özellikle ticaretle uğraşan kişilerin sık sık kullandığı bir taştır. Güçlü bir şifacı ve iyileştirici olan sitrin doğal taşının çeşitli kullanım alanları vardır. Rengi sarı ve açık kahve tonları arasında değişen sitrin taşı biline en güçlü kristallerdendir. Kuvars ailesine ait olmasıyla dikkat çeken sitrin doğal taşı aksesuarlarda kullanarak bu mineralin faydalarından yararlanabilirsiniz. Sitrin taşı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sitrin Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Başarı ve zenginliği hayatına çekmek isteyenlerin en çok kullandığı doğal taşlardan olan sitrin, aynı zamanda görsel açıdan da beğeni toplamaktadır. Halk arasında “Para Taşı” adıyla bilinen sitrin taşı canlı enerjisini yansıtan parlak sarı renge sahiptir. Bereket ve bolluk taşı olduğu için özellikle ticaretle uğraşan kişilerin sık sık kullandığı bir taştır. Sitrin doğal taş çeşitleri kuvars kristalinin rengine göre farklılık gösterebilir. Genellikle parlak sarı renge sahip olsa da açık kahverengi tonlara kadar sitrin taşı çeşitleri bulunabilir.

Orijinal Sitrin Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Değerli taşlar kategorisinde bulunan sitrin, antik çağlardan itibaren insanlar tarafından kullanılmıştır. Ancak günümüzde sitrin taşına ulaşmak eski çağlara göre daha zordur. Nadir bulunan bir kuvars kristali olan sitrin taşı doğada en çok Brezilya’da çıkartılır ve işlenir. Bunun yanı sıra ABD, İspanya, Rusya ve Madagaskar’da azımsanmayacak kadar sitrin maden yatakları vardır. Orijinal sitrin doğal taşı satın almak istiyorsanız güvenilir ve sertifikalı bir şekilde hizmet veren şirketleri tercih etmeniz gerekir. Türkiye’de maden yatağı bulunmayan sitrin taşı doğal olarak yurt dışından ithal biçimde ülkemize getirilir. Bu alanda uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Sertifikalı ve orijinal sitrin doğal taşı satın almak içi en doğru adrestesiniz. Hemen web sitemizdeki birbirinden farklı sitrin taşlı aksesuara göz atarak kendi isteğinize uygun olanını tek tıkla satın alabilirsiniz.

Sitrin Taşının Faydaları Nelerdir?

Ruhsal benliğe yardım edici bir yönü de bulunan sitrin taşı, hem maddi hem de manevi açıdan olumlu şeyleri çekmek için kullanılabilir. Yoğun titreşim gücüne sahip sitrin taşını takı şeklinde veya bir bütün halde işlenmemiş olarak taşımak son derece faydalıdır. Bu nedenle tüccarlar sitrin doğal taşını cüzdanlarında veya çantalarında bulundurmaya özen gösterir. Bolluk ve bereket odaklı bir taş olsa da doğal sitrin taşı faydaları arasında şunlar öne çıkmaktadır:
 • Çevresel faktörlerin negatif etkisini azaltır ve insanın manevi dengesini korur.
 • Sinir sistemindeki elektriksel uyarıların düzenli olmasını sağlar.
 • Endokrin sistemin işleyişine yararlıdır.
 • Bir diğer kuvars kristali olan ametist gibi bir ortamdaki negatif enerjileri engelleyici özelliğe sahiptir.
 • Başarı ve istikrar getirici olduğuna inanılır.
 • Sitrin taşını takı olarak taşıyan kişi enerjik, mutlu ve neşeli hisseder.
 • Kişiyi depresyona sürükleyen olumsuz düşüncelerden kurtulmasına yardımcıdır.
 • Kendine güvenme ve özsaygı duygularının güçlenmesini sağlar.
 • İş yaşamında başarı ve liderlik özellikleri kazandırır.
 • Negatif enerjiyi yok ederek kişinin üzerindeki nazar ve kıskançlık tesirini ortadan kaldırır.
 • Böbrek, kolon ve diğer sindirim sistemi organları için faydalıdır.
 • Kalp ve damar sağlığını korur.
 • Bolluk, bereket ve şans getirir.
 • Kuvars kristali gibi negatif enerjiyi bünyesine toplamadığı için düzenli olarak temizlemeye gerek yoktur.
Görüldüğü üzere sitrin doğal taşının hem maddi hem de manevi açıdan pek çok faydası olduğu bilinir. Eski çağlardan beri tüccar taşı olarak kullanılan sitrin, evin huzur ve pozitif enerji ile dolmasını sağlar. Sitrin taşı hem işlenmiş hem de doğada bulunduğu halde olacak şekilde kullanılabilir. Hayata olumsuz veya karamsar bakan kişiler için çok pozitif etkileri vardır.

Sitrin Taşı Boncuk Satın Al

İnternet üzerinden gerçek sitrin taşlı boncuk ve takı satın almak isteyenler, bu alanda güvenilir hizmet veren firmamızı tercih edebilirler. Kurulduğu günden bu yana pek çok farklı kristali, Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerle buluşturan firmamızda müşteri memnuniyeti odak noktasına alınır. Bu sayede her isteğe ve ihtiyaca uygun ebatta sitrin kristali bulabilir ve çeşitli aksesuarlarda bunları kullanabilirsiniz. Orijinal ve uygun fiyatlı sitrin taşı boncuk çeşitlerine göz atmak için firmamızın web sitesini incelemeniz yeterlidir. Bu takı ve aksesuarların her biri en kaliteli sitrin taşından özel kesim teknikleri uygulanarak hazırlanmıştır.

Sitrin Taşının Anlamı Nedir?

Kuvars ailesinin bir üyesi olan sitrin doğa taşının geçmişi 1. yüzyıla kadar uzanır. Yunan ve Roma uygarlıklarında kullanılan takılarda sitrin taşının ağırlığı dikkat çekicidir. Çok eski medeniyetlerden bu yana mücecher taşı olarak kullanılan sitrin günümüzde nadir bulunan kristallerdendir. Zenginlik ve başarıyı çekmek için tercih edilen sitrin taşının anlamı Fransızcadan gelir. Bu kristalin ismi, Fransızcada limon anlamına gelen “citron” kelimesinden türetilmiştir. Yeşilimsi sarı rengi ile limon kuvars olarak da adlandırılan sitrin doğal taşı, renklerinden ötürü bu isimleri almıştır. Nadir bulunan sitrin taşı, genellikle yarı saydam veya opak yapıya sahip bir kuvars kristalidir. Sitrin kristalinin zenginlik ve başarıyı çekmek için çok güçlü bir titreşim seviyesine sahip olduğu iddia edilmektedir. Bu yüzden 1. yüzyıldan beri Roma ve Antik Mısır’da sitrin taşı bereket ve bolluk ile ilişkilendirilmiştir.

Sitrin Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Bolluk ve bereket taşı olduğu için sitrin taşı her burçtan kişi tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Doğal taşların yaydığı pozitif enerji sayesinde insanlar hayatına bolluk, bereket ve başarıyı çekebilirler. Bu nedenle sitrin taşı burç uyumu konusunda herhangi bir engel bulunmamaktadır. Her burçtan kişiler büyük veya küçük fark etmeksizin sitrin taşına sahip olarak onu günlük yaşamının bir parçası haline getirebilir.

Sitrin Taşı Sipariş

Tüccar taşı olarak kullanıldığı için büyük ilgi gören sitrin taşına sahip olmak artık sanıldığı kadar zor değildir. Hemen web sitemiz üzerinden bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan sitrin taşını seçebilir ve tek tıkla sipariş verebilirsiniz. Evde, işyerinde veya günlük hayatın her yerinde kullanılabilen sitrin taşı fiyatı bütçe dostu seçeneklerle sunulmaktadır. Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız fiyatlarla orijinal ve sertifikalı sitrin taşlarını satın almak için en doğru yerdesiniz. Sitrin taşı en uygun fiyatlar ve güvenilir teslimat hizmeti ile web sitemiz üzerinden satışa sunulmaktadır.

Sitrin Taşının Özellikleri Nelerdir?

En çok talep gören doğal taşlar arasında yer alan sitrin, kuvars ailesine mensup bir taştır. Geniş bir kullanım alanına sahip olan sitrin taşını takı veya aksesuar şeklinde vücudunuza temas edecek biçimde taşıyabilirsiniz. Yüksek titreşim gücüne sahip olduğu bilinen sitrin taşının özellikleri arasında şunlar dikkat çekicidir:
 • Özgül ağırlığı 2.65’tir.
 • Sertliği 7 derece olduğu için suyla temas etmesinde bir sakınca yoktur.
 • Rengi açık sarı tonlarından kahverengiye kadar değişen tonlarda olabilir.
 • Şeffaf, yarı saydam ve opak biçimleri bulunur.
 • Breziya başta olmak üzere ABD, İspanya, Rusya ve Madagaskar’da çıkartılıp işlenir.
 • Alt karın ve güneş sinirağı üzerinde etkili olup solar pleksus çakrasının taşıdır.