Gösterilen sonuç sayısı: 21

 175,00
 80,00

Sodalit Doğal Taş

6×6 MM Silindir Sodalit Taşı

 240,00
 180,00

Sodalit Doğal Taş

10 MM Çokgen Sodalit Taşı

 360,00
 180,00

Sodalit Doğal Taş

4 MM Fasetli Sodalit Taşı

 120,00
 75,00
 75,00

Sodalit Doğal Taş

6×3 MM Rondela Sodalit Taşı

 250,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Damla Sodalit Taşı Kolye Ucu

 30,00
 100,00

Sodalit Doğal Taş

Gua Sha Sodalit Taşı

 150,00
 75,00
 30,00
 40,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Sodalit Kalp Doğal Taş Kolye Ucu

 30,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Sodalit Kalp Doğal Taş Kolye Ucu

 30,00
 125,00

Sodalit Doğal Taş

Sodalit Doğal Taş Dizi

 120,00 300,00

Kırık Doğal Taş

Sodalit Doğal Taş Çeşitleri

 110,00

Sodalit Doğal Taş Özellikleri ve Çeşitleri

Sodalit doğal taşı, kalp ve zihin arasında denge kurmada en etkili kristallerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Mineral dünyasında ayrı bir önem taşıyan sodalit, ruhsal yolculuk ve manevi duygular ile doğrudan ilgilidir. Geçmişte şamanlar gibi ruhsal liderlerin sık sık kullandığı sodalit doğal taşı insana yüksek manevi bilinç ve farkındalık aşılar. Bu yüzden yüksek benlik ile iletişim kurmak isteyenler sodalit doğal taşından üretilen takı ve aksesuarları kullanabilir. İletişim taşı olarak bilinen sodalit, günlük yaşamın bir parçası haline getirildiğinde hem bireyler arası hem de ilahi iletişimin kalitesi ciddi seviyede artış gösterebilir.

Sodalit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Yüksek sodyum minaralleri içeren sodalit doğal taşı, dünyanın pek çok yerinde takı veya aksesuar olarak kullanılmaktadır. İşlenmiş sodalit taşından yapılan takılar, hem estetik görünüm hem de manevi faydalar verir. İnsanın enerji seviyesini yükselten ve ilahi güç ile bağlantı kurmasını kolaylaştıran sodalit doğal taşının farklı çeşitleri vardır. Halk arasında “Mantık taşı” veya “Bilgelik taşı” olarak da bilinen sodalit doğal taş çeşitleri genellikle mavi tonlarına hakimdir. Bu kristalin mavi dışında beyaz ve hafif mora çalan renk tonları da görülmektedir. Yarı değerli bir taş olarak kristal sınıfında önemli bir yere sahiptir. Mor, pembe ve lila tonlarında sodalit doğal taş çeşitleri de bulunur. Estetik görüntüsü ile günümüzde kolye, bileklik ve yüzük gibi çok sayıda takıda sodalit doğal taşını görmek mümkündür. Taş yapısı gereği azurit ve lazulit adı verilen doğal taşlara çok benzediği için mineraller konusunda yeterli deneyimi olmayanlar sodalit taşını bunlarla karıştırabilir.

Orijinal Sodalit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Masif ve kristal olacak şekilde iki farklı yapıda meydana gelen sodalit doğal taşı nadir bulunan bir mineraldir. Doğada opak bir şekilde yer alan masif sodalit doğal taş türleri desen açısından farklı bir yapıdadır. Öte yandan kristal biçimdeki sodalit taşı ise genellikle Kanada’da çıkartılmaktadır. Kayaçların olduğu bölgelerde doğal sodalit madenlerini bulmak mümkündür. Türkiye’de çok nadir olarak bulunsa da büyük sodalit taşı madenleri yoktur. Bu yüzden sodalit doğal taşın hakiki olanları yurt dışından ithal edilir. Sodalit taşı dünya genelinde yaygın olarak ABD, Grönland, Romanya ve Hindistan gibi coğrafyalarda çıkartılır. Doğal taş ithalatı ve ticareti alanında uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren firmamızda sodalit kristalini bulabilirsiniz. Madenden çıkarıldığı formda doğal veya işlenmiş halde sodalit doğal taşı çeşitleri firmamızın web sitesi üzerinden satışa sunulmaktadır. Bu nedenle ihtiyaçlarınıza en uygun özelliklerde orijinal sodalit doğal taşı arıyorsanız en doğru yerdesiniz. Türkiye’nin dört bir yanına güvenilir ve hızlı teslimat garantisi ile hizmet veren firmamızda sertifikalı ve orijinal sodalit taşlı takılar satışa sunulmaktadır.

Sodalit Taşının Faydaları Nelerdir?

Ruhsal yolculuk için en faydalı doğal taşlar arasında gösterilen sodalit hem fiziki bedende hem de eterik bedende pozitif titreşimler sağlamaktadır. Halk arasında bilgelik taşı olarak da bilinen bu kristalin fiziksel ve ruhsal açıdan pek çok faydası vardır. Doğal sodalit taşı kullanıldığında fark edilebilecek faydalardan bazıları şunlardır:
 • Bulunduğu ortamda veya temas ettiği bedendeki negatif enerjileri engeller.
 • Hipofiz bezini çalıştırmada etkilidir.
 • Sezgisel yeteneklerin artmasını sağlar.
 • Ruhsal döngülerin ve karmik yasanın işlemesine yardımcıdır.
 • Boğaz, kalp ve üçüncü göz çakrasını hizalar.
 • Taç çakra ile bağlantılı olduğu için ilahi iletişimini güçlendirir.
 • Duygusal açıdan denge ve farkındalık sağlar.
 • İç huzuru bulmayı kolaylaştırır.
 • Tekamül ve ruhsal olgunluk süreçlerinde fayda sağlar.

Sodalit Taşı Boncuk Satın Al

Gerçek sodalit taşına ulaşmak artık sanıldığı kadar zor değil. Türkiye’nin dört bir yanına orijinal ve sertifikalı kristaller ulaştıran firmamız bu alanda en çok tercih edilen markalardan biridir. Geçmişten günümüze müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler sunan firmamızda sodalit taşı boncuk çeşitlerini bulabilir, tek tıkla satın alabilirsiniz. Özellikle manevi ve ruhsal farkındalık seviyesini yükseltmek isteyen herkes gerçek sodalit kristalinin işlenmesiyle üretilen bu boncukları kullanabilir. Yoga ve meditasyon gibi farkındalık çalışması yapanlar için sodalit doğal taşının faydaları bir hayli fazladır. İnternet üzerinden gerçek sodalit doğal taşının işlenmesiyle üretilen boncuk ve aksesuarları uygun fiyatlarla satın almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Her bütçeye ve her ihtiyaca uygun biçimlerde web sayfamızdan göz atabilirsiniz. Günümüzde genellikle sodalit taşlı takılar insanların manevi farkındalık seviyelerini geliştirmeleri için tavsiye edilen kristallerin başında gelir.

Sodalit Taşının Anlamı Nedir?

Spiritüel bir yolculukta olan kişilere tavsiye edilen sodalit taşı, manevi güç ve ilahi bağ konularında kişiyi destekleyen özelliklere sahiptir. Tarih boyunca insanların içsel yolculuğu ve içebakış tekniklerinde kullandığı bu kristal son derece pozitif titreşimler yayar. Şamanlar gibi ruhsal liderlerin sık sık kullandığı sodalit taşının anlamı da manevi çağrışımlar ile doğrudan ilgilidir. Kişinin farkındalık kazanmasını sağlayan sodalit taşı özellikle içsel yolculukların bir numaralı kristali olarak bilinir. Sodalit taşı, özellikle orta çağ Avrupa’sında yaygın bir şekilde kullanılmıştır. İnsanların manevi yönlerini keşfetmesi için kullanılan bu taşın anlamı da Latince ile bağlantılıdır. Latincede “Sodalitas” kelimesinden adını alan sodalit taşının anlamı “dost, yoldaş” demektir. Ruhani ve metafizik odaklı gelişimler için kullanılan sodalit taşı aynı zamanda bazı fiziksel faydalara da sahiptir. Daha kaliteli bir yaşam sürmek isteyen herkes sodalit taşını kullanarak manevi özelliklerini geliştirebilir.

Sodalit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

İlk önce Grönland’da ve daha sonra Kanada’da keşfedilen sodalit taşı yüksek farkındalık seviyesine ulaşmak isteyenler için son derece idealdir. Mavi ve mor tonlarında görülen sodalit taşı hemen hemen tüm burçlar ile uyumlanabilir. Taşı kodlama yaparak sodalit mineralinden maksimum fayda sağlayabilirsiniz. Ancak kristal uzmanlarına göre sodalit taşı burç uyumu konusunda en çok yay burcunda olan kadın ve erkeklere fayda sağlar. Süs eşyası, ev aksesuarı veya takı şeklinde üretilen sodalit doğal taşının kullanım alanları bir hayli fazladır.

Sodalit Taşı Sipariş

İnternet üzerinden orijinal sodalit taşı sipariş etmek istediğinizde firmamızın SSL güvenlik sertifikalı web sitesini kullanabilirsiniz. Kredi ve banka kartı kullanarak 3D Secure güvenli ödeme yöntemi ile sodalit doğal taşlı takı ve aksesuarları hemen satın alabilirsiniz. Özellikle sodalit taşı fiyatı konusunda başka bir yerde bulamayacağınız en özel indirimler ve kampanyalar firmamızda mevcuttur. Hemen sodalit taşı en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için web sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sodalit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Feng Shui’de su enerjisine sahip olduğu düşünülen sodalit doğal taşı insanlara içsel yolculuğunda tıpkı bir suyun akışı gibi yol gösterici özelliklere sahiptir. Doğal taşları meditasyon ve yoga gibi farkındalık çalışmalarında kullanmak isteyenler için sodalit taşı son derece idealdir. Mantıklı düşünmeyi güçlendiren sodalit taşının özellikleri arasında öne çıkan niceliksel formlar şunlardır:
 • Mavi tonları ağırlıkta olmak üzere açık mor, lila ve pembe renk tonlarına sahiptir.
 • Sodyum ve kükürt içerir ve su elementiyle ilgilidir.
 • Taşın özgül ağırlığı 2.4’tür.
 • Mohs değerine göre 5-5, 6 sertlik seviyesindedir.
 • Sodalit taşının titreşim değeri 4’tür.
 • Yay burcu ile uyumludur.
 • Ay gezegeni ile bağlantılıdır.