Tek bir sonuç gösteriliyor

 40,00

Spektrolit Doğal Taş Özellikleri ve Çeşitleri

Spektrolit doğal taş genellikle siyah, mavi, yeşil ve kahverengi tonlarında yanardönerli bir renk skalasına sahip minerallerden biridir. Göz kamaştırıcı renkleriyle son derece estetik olan spektrolit taşı günümüzde yarı değerli doğal taşlar sınıfında bulunmaktadır. Magmatik kayaçlarda meydana geldiği için Türkiye’de spektrolit doğal taşı çıkarılmamaktadır. Orijinal spektrolit taşlar ülkemize ithalat yolu ile getirilmektedir. Fiziksel ve ruhsal açıdan pek çok faydası olduğu bilinen spektrolit doğal taşının kullanımı her geçen gün popülerlik kazanmaktadır. Bu yazımızda spektrolit doğal taşının kullanımı, özellikleri ve faydaları hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Spektrolit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Magmanın yeryüzüne çıktığı volkanik yerlerde sık görülen spektrolit doğal taşı sert kayaç bulunan bölgelerde görülür. Spektrolit doğal taşının kalsiyum ve felspat mineralleri içerdiği bilinir. Bu doğal taşın oluşumunda yapıcı primer minerallerin fenokristalleşerek bazik pegmatitlerin cevherleşmesi gerekir. Özel bir coğrafyada oluşan spektrolit doğal taşının yüksek enerji seviyesi kullanıcısına mutluluk ve evrensel yaşam enerjisi verir. Eski dönemlerde spektrolit doğal taşı için yıldızların taşı gibi tabirler kullanılmaktadır. Kanada’da yaygın bir şekilde çıkan spektrolit doğal taş çeşitleri siyah başta olmak üzere yeşiş, mavi ve kahverengi tonlarında görülebilir.

Orijinal Spektrolit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Türkiye’de oluşmayan doğal taşlardan biri olan spektrolit minerali genellikle volkanik bölgelerde görülür. Yüksek sıcaklarda oluşan mineral yapısı nedeniyle magmadan parçalar içerir. Günümüzde spektrolit maden yataklarının yaygın bir şekilde bulunduğu ülkeler Kanada ve Madagaskar başta olmak üzere Rusya, Hindistan ve bazı Orta Amerika ülkeleridir. Ülkemizde nadir görülen orijinal spektrolit taşına sahip olmak için mineral ve doğal taş ithalatı yapan firmamızdan yararlanabilirsiniz. Kurulduğu günden bu yana sertifikalı ve orijinal doğal taşları, Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilere sunan firmamızda spektrolit taşını bulabilirsiniz. Birinci sınıf kalitedeki spektrolit doğal taştan imal edilen takı ve aksesuarlar web sitemiz üzerinden satışa sunulmaktadır. Dolayısıyla ihtiyaçlarınıza uygun ebatlarda orijinal spektrolit doğal taş satın almak için hemen internet sitemize göz atabilirsiniz.

Spektrolit Taşının Faydaları Nelerdir?

Kişiye fiziksel ve ruhsal pek çok faydası bulunan spektrolit taşının evrensel yaşam enerjisi taşıdığına inanılır. Antioksidan içerdiği bilinen spektrolit doğal taşının vücuda temas etmesi halinde pozitif etkiler gösterdiği görülmüştür. Kadın veya erkek fark etmeksizin herkesin kullanabileceği doğal taşlı takılar arasında spektrolit seçilebilir. Birinci sınıf kalitedeki doğal spektrolit taşı kullanılarak yapılan takı ve aksesuarlardan elde edebileceğiniz faydalardan bazıları şunlardır:
 • Kan basıncını düzenler ve organların sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.
 • Yüksek tansiyonu düşürüp dengelemede faydalıdır.
 • Uyku problemi yaşayan kişilerin uykuya daha rahat dalmasını sağlar.
 • REM uyku kalitesini yükselterek vücuda dinçlik ve enerji kazandırır.
 • Yüksek konsantrasyon gerektiren işlerde odaklanma becerisini arttırır.
 • İnsanı tembelliğe sürükleyen atalet halinden kurtulmasını sağlar ve enerji verir.
 • Özgüven taşı olarak bilindiği için insanın girişimci ve atılgan yönünü destekler.
 • Aşırı sinir ve öfke problemi olan kişilerin daha sakin kalmalarına yardımcı olur.
 • Yoga ve meditasyon çalışmalarında insanın farkındalık seviyesini yükseltir.
 • Pek çok fiziksel rahatsızlıklarda doğal bir şifa kaynağı olarak kabul edilir.
 • Yaydığı yüksek titreşimler sayesinde kişinin yaşam amacını bulmasına yardımcı olur.
Birinci sınıf kalitede spektrolit doğal taşı kullanarak yapacağınız çalışmalar sayesinde tüm bu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca spektrolit doğal taşını günlük yaşamın bir parçası haline getirip hayatın her alanında bu pozitif etkileşimden yararlanmanız mümkündür. Bunun için kendi zevkinize hitap eden spektrolit taşlı bileklik veya kolye seçerek gün boyunca vücudunuza temas edecek şekilde kullanmanız yeterlidir.

Spektrolit Taşı Boncuk Satın Al

Fiziksel ve ruhsal açıdan pek çok faydası bulunan spektrolit doğal taşına en uygun fiyatlarla sahip olmak için firmamızı kullanabilirsiniz. Doğada nadir olarak bulunana spektrolit taşından yapılan takı ve aksesuarlara ulaşmak artık çok daha kolay. İnternet üzerinden hizmet veren firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde spektrolit taşı boncuk çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Başka bir yerde bulamayacağınız fiyatlarla orijinal ve güvenilir spektrolit boncuklara firmamızdan tek tıkla sahip olabilirsiniz. Sertifikalı bir şekilde doğal taş satışı yapan firmamızda her ihtiyaca hitap eden spektrolit takı ve aksesuarlar satışa sunulmaktadır. Bu takıları günlük yaşamda kullanarak spektrolit doğal taşın faydalarından en iyi şekilde yararlanmanız kolaydır.

Spektrolit Taşının Anlamı Nedir?

Magmatik faaliyetlerin yaşandığı bölgelerde yaygın bir şekilde görülen spektrolit doğal taşı yüksek enerji seviyesine sahiptir. Yaydığı titreşimler ile hem fiziksel hem de manevi açıdan pek çok faydası vardır. Labradorit olarak da bilinen spektrolit taşının anlamı bölgesel bir yerden gelmektedir. Kanada’da keşfedilen spektrolit taşının ismi bu bölge ile aynıdır. Doğal taşlara ilgi duyan kişiler spektrolit taşını meditasyon ve yoga gibi farkındalık çalışmalarında da kullanabilirler. Metabolizma ve eterik beden üzerinde ciddi pozitif etkileri bulunan spektrolit doğal taşından özenle işlenen takı ve aksesuarlara firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Spektrolit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Spekrolit doğal taşı, insanın yaşam kalitesini ciddi manada arttıracak bazı özelliklere sahiptir. Antioksidan kaynağı olduğu için vücuda temas ettirilmesi tavsiye edilen spektrolit taşı, fiziksel ve ruhsal açıdan faydalar sunar. Bu nedenle sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen herkes spektrolit doğal taşının avantajlarından yararlanabilir. Tüm burçlar ile uyumlu olan spektrolit doğal taşı bazı burçlara etkisini daha fazla gösterir. Bu nedenle spektrolit taşı burç uyumu konusunda en çok yengeç, aslan, kova ve yay burcu kadınla erkeklere pozitif etkiler gösterir.

Spektrolit Taşı Sipariş

Her geçen gün daha fazla talep gören spektrolit doğal taşına sahip olmak için en doğru yerdesiniz. Firmamız Türkiye genelinde doğal taş ve çeşitlerini güvenilir ve hızlı biçimde adrese teslim göndermektedir. İnternet üzerinden spektrolit taşı satın almak istediğinizde de firmamızın SSL güvenlik sertifikalı web sitesini kullanabilirsiniz. Birinci sınıf kalitedeki spektrolit taşı fiyat bakımından kaçırılmayacak indirim kampanyalarıyla sizlere sunulmaktadır. Kronik ağrıları gidermede etkili bir kristal olan spektrolit taşı sayesinde şifa çalışmalarından verimli sonuç alabilirsiniz. Son yıllarda giderek popülerlik kazanan spektrolit taşını satın alırken güvenilir ve kurumsal yerleri tercih etmeniz tavsiye edilir. Bu nedenle spektrolit taşı en uygun ve güvenilir olarak firmamızdan satın alınabilir. Bileklik, kolye, yüzük ve daha pek çok aksesuarda bulunan spektrolit doğal taşı orijinal ürün olduğu için gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Bütçenize ve isteğinize en uygun spektrolit taşlı ürünleri firmamızın geniş ürün yelpazesi içinden seçebilirsiniz.

Spektrolit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Türkiye’de spektrolit yatakları olmadığı için bu taşa ulaşmak için güvenilir yerleri seçmek önemlidir. Doğal taş ve mineral ithalatında profesyonel bir hizmet anlayışına sahip firmamızda ihtiyaçlarınıza hitap edecek spektrolit doğal taşını bulabilirsiniz. Birinci sınıf kalitedeki spektrolit taşının özellikleri arasında şunlar ön plana çıkmaktadır:
 • Sertlik seviyesi 6 ila 6.5 arasındadır.
 • İçeriğinde kalsiyum, sodyum ve alüminyum silikat bulunur.
 • Kayaç oluşumuna neden olan yapıcı primer minerallerden meydana gelmiştir.
 • Genellikle Kanada, Madagaskar başta olmak üzere Finlandiya, Norveç ve Rusya’da madenlerde çıkartılır.
 • Hassas yapılı olduğu için dikkat edilmezse kolaylıkla kırılabilir.
 • Yengeç, aslan, kova ve yay burçları ile uyumludur.