Gösterilen sonuç sayısı: 4

 500,00
 600,00
 1.100,00
 1.300,00

Spinel Taşı Özellikleri ve Kullanımı :

Spinel doğal taşı birbirinden farklı renklere sahip mineraller arasında öne çıkmaktadır. Pek çok doğal taş, az sayıda renk çeşitliliğine sahip olmasına rağmen spinel taşının oluştuğu koşullara göre farklı renkleri vardır. Adını Latincedeki spinella kelimesinden alan spinel taşı, manevi ve fiziksel faydalarıyla talep gören bir mineraldir. Halk arasında “umut taşı” adıyla tanımlanan spinel taşının her zevke hitap eden renk seçenekleri bulunur. Bu yüzden spinel taşı günümüzde takı ve aksesuar olarak yaygın bir şekilde kullanılır. İnsanın enerji seviyesini yükseltici bir titreşim frekansına sahip olan spinel taşı son derece faydalı doğal taşlar arasında gösterilir. Bu yazımızda spinel doğal taşının özellikleri, faydaları ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Spinel Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Antik dönemden bu yana güzellik, güç ve mistik kavramlarıyla özdeşleşen spinel doğal taşı, uzun yıllardır insanların kullandığı bir mineraldir. Eşsiz görünümü dışında insanın enerji seviyesini yükseltici manevi özelliklere de sahiptir. Mineral dünyasında beğeni toplayan spinel taşının renklerine göre farklı anlamlar ve enerji seviyeleri taşıdığı bilinir. Bu yüzden spinel doğal taş çeşitleri kırmızı, mavi, turuncu, mor, yeşil ve sarı renkte türlere sahiptir. Bu doğal taşın renginin farklı olmasında meydana geldiği çevresel koşullar ve elementler etkili olmaktadır.

Orijinal Spinel Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Doğada spinel taşının meydana geldiği ortam karbonatlı kayaçlardır. Belirli koşullara bağlı oluşan spinel taşı içeriğinde alüminyum ve magnezyum elementleri oldukça fazladır. Tacikistan ve Afganistan gibi yerlerde çıkan spinel doğal taşı ayrıca Vietnam, Tanzanya, Kanada, Madagaskar ve Myanmar gibi coğrafyalarda yaygın şekilde bulunur. Türkiye’de spinel taşına ulaşmak için doğal taş ithalatı yapan firmamızdan destek alabilirsiniz. Ülkenin dört bir yanındaki doğal taş ve mineral meraklılarının tercih ettiği firmamızda güvenilir ve orijinal doğal taşlar satışa sunulur. Bunlar arasında yer alan spinel taşı da sertifikalı biçimde kullanıcılara ulaştırılır. Birinci sınıf kalitedeki spinel doğal taşlı takı ve aksesuarları uygun fiyatlarla satın almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen orijinal spinel doğal taşı çeşitlerini web sitemizden görüntüleyip tek tıkla satın alabilirsiniz.

Spinel Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal taşlar arasında spinel taşının yaydığı yüksek frekans seviyesi hem fiziksel hem de ruhsal açıdan pek çok avantaj sunar. Gerçek spinel taşını günlük yaşamının bir parçası haline getiren kullanıcılar bu sayede daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürebilirler. Halk arasında “umut taşı” olarak da bilinen spinel taşının farklı renkleri vardır. Renklerine göre spinel taşının anlamları ve insanlara faydaları şu şekilde özetlenebilir:
 • Kırmızı spinel taşı fiziksel güç ve aktif bir yaşam verir.
 • Mavi spinel taşı iletişim gücünü arttırır.
 • Turuncu spinel taşı yaratıcılığı arttırır ve ilham almayı kolaylaştırır.
 • Mor spinel taşı yaşamında dinginlik ve huzur isteyenlerin tercihidir.
 • Yeşil spinel taşı sevgi ve ilahi bağı kuvvetlendiren bir taştır.
 • Sarı spinel taşı ise bilişsel gücün artmasını ve farkındalık seviyesinin yükselmesini kolaylaştırır.
 • İç sıkıntısı, huzursuzluk ve endişe gibi olumsuz duyguları temizler.
 • Karar verme güçlüğü ve zihinsel yorgunluğa karşı iyi gelir.
 • Doğal spinel taşı omurga, kemik ve kas sistemini koruyucu etkiye sahiptir.
 • Depresyon ve strese bağlı hastalıkları önlemede etkilidir.
 • Gece uykuya dalmakta zorlanan kişileri sakinleştirir ve derin uyku kalitesini arttırır.
 • Boğaz çakrasını desteklediği için iletişim becerilerini geliştirip kendini iyi ifade etmeyi kolaylaştırır.
 • Kin, nefret, kıskançlık ve öfke gibi olumsuz duyguları ortadan kaldırır.

Spinel Taşı Boncuk Satın Al

Doğal taş ve mineral satışında en güvenilir markalardan biri olan firmamızda spinel doğal taşının tüm takı ve aksesuar çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Birbirinden farklı renklere sahip olduğu için mineraller arasında spinel taşının yeri bir başkadır. Gerçek ve sertifikalı spinel taşından özenle işlenmiş takı ve boncukları satın almak için en doğru yerdesiniz. Hemen firmamızın kurumsal web sitesi üzerinden spinel taşı boncuk sayfasına göz atarak sizin için en ideal modelleri seçebilirsiniz. Oldukça kullanışlı bir aksesuar olan spinel taşı zarif ve şık görünümü ile herkesin estetik zevkine hitap edecek tarzda bir doğal taştır.

Spinel Taşının Anlamı Nedir?

Doğal taşlar arasında her zaman öne çıkan bir mineral olan spinel, son dönemde artan taleple dikkat çekmektedir. Farklı renklerde çeşitleri bulunan spinel taşının anlamı esasında bu mineralin yapısından gelir. Latince kökenli bir kelime plan Spinella, omurga anlamı taşır. Doğada spinel taşı insanın omurgasına benzeyen sivri kristallere sahiptir. Bu yüzden biçimsel özellikleri nedeniyle spinel doğal taşının ismi bu şekilde belirlenmiştir.

Spinel Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Fiziki ve mental anlamda insana enerji veren spinel taşı tüm burçlarla bağlantılıdır. Ancak her doğal taşta olduğu gibi mineral yapısına bakıldığında spinel taşının bazı burçlardaki kişilerle daha verimli sonuçlar ortaya koyduğu görülmektedir. Meditasyon yaparken kullanılan bu taşın uyumlu burçlarından birine sahipseniz daha yüksek farkındalık seviyesi ve daha farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu nedenle spinel taşı burç uyumu konusunda boğa ve akrep burçlarının öne çıktığı belirtilir. Ancak diğer burçtaki kadın ve erkeklerin de spinel taşından ciddi oranda enerji ve maksimum verim alabileceği unutulmamalıdır.

Spinel Taşı Sipariş

Türkiye’de orijinal ve kaliteli işlenmiş spinel taşına ulaşmak sanıldığı kadar zor değildir. Birinci sınıf kalitedeki spinel taşlı takı, aksesuar ve boncuk çeşitlerini firmamızın kurumsal web sitesinde bulabilirsiniz. Ülkenin dört bir yanındaki doğal taş ve mineral meraklılarına birbirinden farklı kristaller sunan firmamız bu sektörde son derece deneyimlidir. Hemen müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren firmamızda spinel taşı fiyatı hakkında detaylı bilgilere göz atabilirsiniz. Bütçenize en uygun koşullarda orijinal ve sertifikalı spinel taşlı takıları web sitemizden tek tıkla satın alabilirsiniz. Yoga ve meditasyon çalışmalarının aranan minerali haline gelen spinel taşı aynı zamanda estetik görünüme sahiptir. Orijinal spinel taşlı takı ve aksesuarlar kullanarak bu minerali günlük yaşamının bir parçası haline getirmek isteyenler spinel taşını firmamızdan sipariş edebilirler. Üstelik spinel taşı en uygun fiyat seçenekleri ve kaçırılmayacak indirim kampanyaları ile yıl boyunca doğal taş meraklılarına sunulmaktadır. Detaylı ve güncel bilgileri web sitemizden takip edebilirsiniz.

Spinel Taşının Özellikleri Nelerdir?

Son dönemde en popüler doğal taşlar arasında yer alan spinel minerali, kendine has birtakım özelliklere sahiptir. Farklı renk seçeneklerine sahip olduğu için spinel taşının kullanım amaçlarında ve yerlerinde farklılık görülebilir. Minerallere ilgi duyan herkesin fiziksel ve ruhsal açıdan pozitif etkisinden yararlanabileceği spinel taşının özellikleri arasında şunlar öne çıkmaktadır:
 • Spinel doğal taşının sarı, kahve, yeşik, kırmızı, mavi ve pembe gibi çok farklı renkte çeşitleri vardır.
 • Karbonatlı kayaçların köklerinde meydana geler.
 • Solar pleksus, taç ve kök çakralarla uyumludur.
 • Her çakra için farklı renkte spinel doğal taşı kullanılmalıdır.
 • En yaygın olarak Vietnam’da bulunan Luc Yen Bölgesi ile Tanzanya’da Mahenge Plato’sunda çıkarılır. Ayrıca Kanada ve Myanmar’da spinel maden yatakları vardır.
 • Taşın hacmi 3.5 ila 4 aralığındadır.
 • Sertlik derecesi 8 olduğu için suyla temizleme yapılabilir.