Tek bir sonuç gösteriliyor

Sugulit Doğal Taş

Sugulit Doğal Taş Dizi

 900,00 2.250,00

Sugulit Doğal Taş Özellikleri ve Çeşitleri

Sugulit doğal taş nadiren kristal formunda olan ve genellikle kütle biçimindeki bir mineraldir. Oksilite mineral gurubuna ait bu doğal taşın içeriğinde potasyum, sodyum, lityum, demir, manganez ve alüminyum silikat bulunur. Son derece estetik bir görünüme sahip sugulit taşı, güzel renklerini içinde yoğun miktarda bulunan manganez elementinden alır. Mor ametist taşında olduğu gibi sugulit doğal taşının da eşsiz bir rengi vardır. İlk olarak 1944 yılında keşfedilen sugulit doğal taşı, Ken-ichi Sungi ismindeki jeoloğun isminden esinlenerek tanımlanmıştır. Fiziksel ve manevi açıdan pek çok faydası olduğu bilinen sugulit doğal taşı hakkında merak ettiğiniz tüm detaylı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sugulit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Osumilit mineral gurubu, benzer şekilde yapılandırılmış siklosilikatlar grubu olarak tanımlanır. Mineraller dünyasında sugulit doğal taşının ayrı bir önemi ve popülerliği vardır. Bu grubun en önemli yapısal birimi sıra dışı bir çift halkaya sahip olmasından gelir. Doğada nadir olarak bulunan sugulit doğal taşı estetik görüntüsünün yanı sıra yüksek titreşim değerlerine sahiptir. Bu nedenle pek çok fiziksel ve ruhsal hastalığın tedavisinde alternatif bir yöntem olarak kullanıldığı bilinir. Sugulit doğal taş çeşitleri genellikle mor renkte olmasına rağmen açık kahverengi, sarı, menekşe, soluk pembe, eflatun veya lavanta rengi türlere sahiptir. Özellikle meditasyon ve yoga çalışmalarında sugulit taşının aktif bir şekilde kullanılması dikkat çekici faydalar sağlamaktadır.

Orijinal Sugulit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

İlk olarak 1944 yılında keşfedilen sugulit doğal taşı genellikle Japonya ve Kanada’da çıkartılır. Ayrıca Güney Afrika’da da azımsanmayacak kadar sugulit doğal taş madeni vardır. Bu taş istisnai bir taş olup ruhsal gelişim ile doğrudan bağlantılıdır. Yaşamınıza sugulit enerjilerini davet ettiğinizde farkındalık seviyesini önemli ölçüde arttırabilirsiniz. Bu yüzden özellikle son yıllarda meditasyon veya yoga yapanların sugulit taşına olan talebi hızla artmıştır. Türkiye’nin dört bir yanına hızlı ve güvenilir teslimat garantisi ile hizmet veren firmamızda orijinal ve gerçek sugulit taşı satılmaktadır. Ülkemizde çıkarılmayan bu doğal taşa, uzun yıllar boyunca mineral ithalatı yapan firmamızın web sitesinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tamamen gerçek ve orijinal sugulit doğal taşı satın almak için web sitemize göz atmanız yeterlidir. Başka bir yerde bulamayacağınız fiyatlarla gerçek sugulit taşından yapılmış takı ve aksesuarları tek tıkla satın alabilirsiniz.

Sugulit Taşının Faydaları Nelerdir?

Sağlık açısından çok faydalı özellikleri bulunan sugulit taşı, son dönemde en popüler mineraller arasına adını yazdırmıştır. Yüksek titreşim seviyesine sahip olduğu bilinen sugulit taşının insanın yaşam kalitesine doğrudan olumlu etkide bulunduğu bilinmektedir. Bu yüzden sugulit taşını günlük yaşamının bir parçası haline getiren kişiler bu doğal taştan maksimum fayda elde edebilir. Mineraller dünyasında doğal sugulit taşı faydaları arasında şunlar dikkat çekmektedir:
 • Üzüntü, öfke, hayal kırıklığı, pişmanlık, korku ve endişe gibi negatif duygulardan kurtulmayı kolaylaştırır.
 • Öğrenme güçlüğü yaşayanların zihinsel kapasitesini destekler.
 • Cesaretsizlik anında kişiye özgüven ve inanç verir.
 • Kronik hastalıkların tedavisinde veya semptomların azalmasında etkilidir.
 • Yaşamın olanaklarına inanmayı ve daha iyi bir gelecek için umut etmeyi güçlendirir.
 • Meditasyon yaparken kullanıldığında yüksek frekansı sayesinde farkındalık deneyimini iyileştirir.
 • Olumsuz duyguların giderilmesinde ve iç huzuru bulmada yardımcıdır.
 • İnsanın içsel yolculuğunda yaratıcı güçle bağ kurmasını kolaylaştırır.
 • Uyku problemi çeken kişilerde uykuya kolay dalmayı sağlar.

Sugulit Taşı Boncuk Satın Al

İnternet üzerinden kaliteli ve gerçek sugulit taşlı takılar satın almak isteyenler için en güvenilir adres firmamızın web sitesidir. Bu sektörde uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren şirketimizi tercih ederek sugulit doğal taşa sahip olabilirsiniz. Birinci sınıf kalitedeki sugulit taşlı takı ve boncuk gibi aksesuarlara uygun fiyatlarla ulaşmanın en güvenilir yolu firmamızdan geçmektedir. Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız fiyatlarla sertifikalı sugulit taşı boncuk çeşitlerine göz atarak sizin için en uygun olan modeli seçebilirsiniz.

Sugulit Taşının Anlamı Nedir?

İyileştirici ve yol gösterici bir yönü bulunan sugulit taşı, ilk olarak 1944 yılında Japonya’da keşfedilmiştir. Bu minerali doğal taşlar dünyasına kazandıran jeologun ismi Ken-ichi Sugi’dir. Japonya’ya bağlı Shikoku adasında bu doğal taşı bulan Japon jeolog, taşa kendi adından bir kısım vermiştir. Bu nedenle sugulit taşının anlamı, bu minerali doğal taşlar arasına kazandıran jeologun isminden gelmektedir. Kişinin hem fiziksel hem de ruhsal açıdan yaşam kalitesini arttırmasında etkili bir taş olan sugulit, ülkemizde de büyük talep görmektedir. Bu doğal taşa, mineral ithalatı yapan firmamızın web sitesi üzerinden hemen sahip olabilirsiniz.

Sugulit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Yüksek titreşim seviyesine sahip olan sugulit doğal taşı, herkesin kullanımına uygun bir mineraldir. Kişinin en yüksek sevgi biçiminin kendinden geçtiğini anlaması ve içsel yolculuğuna bu gözle bakabilmesi manevi gelişme için çok önemlidir. Bu yüzden meditasyon pratikleri yaparak iç dünyasını zenginleştirmek isteyenler için sugulit doğal taşı tavsiye edilmektedir. Birinci sınıf kalitedeki bir sugulit taşı sayesinde manevi deneyimler daha kaliteli yaşanabilir. Sugulit taşı burç uyumu konusunda tüm burçlar ile uyumlu olsa da başak burçlarının bu mineralden daha fazla verim alması mümkündür.

Sugulit Taşı Sipariş

Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden sugulit taşı, özellikle yoga ve meditasyon çalışmalarında sık sık tercih edilir. Ruhsal koruma ve aurayı temizleme açısından mükemmel bir taş olan sugulit mineraline sahip olmak için doğru adrestesiniz. Hemen müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren firmamızın kurumsal web sitesini ziyaret ederek sugulit taşı fiyatı indirim kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Meditasyon yaparken sugulit taşlı takı veya aksesuar kullanmak yaşadığınız deneyimin kalitesini bir üst seviyeye taşıyacaktır. En popüler doğal taşlar arasında gösterilen sugulit doğal taşının orijinal olanına ulaşmak zor olabilir. Bu nedenle mutlaka sertifikalı ve güvenilir hizmet sunan firmalardan ürün almanız tavsiye edilir. Türkiye’nin dört bir yanındaki doğal taş meraklılarına çok çeşitli mineraller sunan firmamız bu alanda en güvenilir adreslerden biridir. Başka bir yerde bulamayacağınız cazip fiyatlarla sugulit doğal taşlı aksesuarları web sitemizden seçip satın alabilirsiniz. Doğal sugulit taşı en uygun fiyatlar ve kaçırılmayacak indirim kampanyaları ile sizleri bekliyor.

Sugulit Taşının Özellikleri Nelerdir?

İçsel yolculuk deneyimi ve manevi duyguları arttırıcı etkisi bulunan sugulit doğal taşı estetik görünümüyle de öne çıkar. Ev ve ofis gibi iç mekanlarda negatif enerjiyi temizleyen sugulit doğal taşının pozitif etkilerinden her daim yararlanabilirsiniz. Son dönemde en çok talep gören doğal taşlardan olan sugulit taşının özellikleri arasında şunlar bulunmaktadır:
 • Osumilite mineral grubuna aittir.
 • İçeriğinde potasyum, lityum, sodyum, demir, manganez ve alüminyum silikat gibi elementler bulunur.
 • Genellikle kristal biçiminden ziyade kütle biçimde oluşur.
 • Mor başta olmak üzere açık kahverengi, sarı, soluk lila pembesi, koyu gül kırmızısı ve eflatun renklerinde sugulit çeşitleri vardır.
 • Japonya, Kanada ve Güney Afrika’da çıkarılıp işlenir.
 • Sertlik derecesi 4 civarındadır.
 • Kök çakra ve taç çakra ile ilişkilidir.
 • Başak burcunun uyumlu doğal taşıdır.
 • Akan su, deniz suyu, tütsü ve toprak ile temizleme yapılabilir.