Gösterilen sonuç sayısı: 2

Şungit Doğal Taş

Şungit Doğal Taş Dizi

 650,00 1.350,00
 30,00

Şungit Doğal Taş Özellikleri ve Çeşitleri

Şungit doğal taş ya da shungite, doğal taşlar arasında günümüzde en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Büyük oranda karbondan oluşan taşın yapısal özellikleri kadar estetik görünümü de yaygın şekilde kullanımın alanlarının genişlemesini sağlamıştır. Siyah ve parlak bir mineraloid olan şungit taşı, karbon yoğunluğuna göre farklı türlerde bulunabilir. İçinde az miktarda yer alan hidrojen, azot, oksijen ve kükürt bileşimi ile özel doğal taşlar arasında kendine önemli bir yer bulmuştur. Genelde saf karbondan oluşan şungit, güçlü, uzun ömürlü antioksidanlar olarak işlev gören spesifik karbon moleküler oluşumları ile fullerenleri içeren bilinen tek doğal mineral olarak da dikkat çekmektedir. İçeriğinde yer alan fullerenler, siyah, parlak, kristalimsi bir mineraloid olarak tanımlanmaktadır. Genel özellikleri ve faydalarıyla günümüzde birçok alanda kullanımına rastlanmaktadır.

Şungit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Doğa taşların kendi içinde farklı çeşitlere ayrılmasında içeriğinde yer alan unsurların oranları etkilidir. Karbon ağırlığına göre düşük karbonlu, orta karbonlu ve yüksek karbonlu çeşitlerine rastlanmaktadır. Karbon bazı, çok katmanlı fulleren benzeridir. Eser miktarda fulleren içerdiği görülmektedir. Abiojenik petrol oluşumunun bir örneği olan şungit, biyolojik kökene de sahiptir. Siyah ve parlak yapısıyla dikkat çeken ve uzun süredir doğal taşlarla üretilen farklı formlarda kullanılan şungit, takı ve aksesuarlarda yaygın olarak tercih edilmektedir. Oluşumunda etkili olan doğal mineraller ve diğer unsurlar sayesinde insan sağlığı üzerinde de faydaları olduğuna inanılmaktadır. Şungit doğal taş çeşitleri temelde karbon oranları bakımından farklı olsa da benzer etkiler yaratmaktadır.

Orijinal Şungit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Şungit taşı ağırlıklı olarak Rusya’da bulunmuştur. Ana yataklarının Karelya’nın Onega Gölü bölgesi olan Shunga yakınlarında Zazhoginskoye ve Vozhmozero’da olduğu ifade edilmektedir. Orijinallerine Rusya’da rastlanan bu taşın zaman içinde farklı oluşumlarına da rastlanmıştır. Diğer oluşumlarına bakıldığında Avusturya, Hindistan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve Kazakistan’da rastlanmıştır. Diğer doğal taş türlerinden ayrılmasını sağlayan içeriği ile şungit taşı kendine has özelliklere sahiptir. Bu taşın orijinal olup olmadığını anlamak için çeşitli laboratuvar testlerinin yapılması gerekecektir. Orijinal şungit doğal taşı minerale benzese de tam bir mineral özelliğine sahip olmadığı için mineraloid olarak kabul edilmektedir. Şungit başta olmak üzere diğer pek çok farklı orijinal doğal taşa güvenle ulaşarak doğal taşların gücünden yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Şungit Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal taşların canlılar üzerinde etkileri olduğuna dair inanış oldukça eskiye dayanmaktadır. Oluşumu sırasında içeriğinde yer alan doğal unsurlar sayesinde bu faydaları sundukları düşünülmektedir. Benzersiz yapısı ile öne çıkan şungit taşı ise faydalarıyla da ilgi odağında yer almayı başaran doğal taşlar arasında bulunmaktadır. Şungit taşının faydalarından bazıları ise kısaca şunlardır:
 • Bedenin topraklanarak vücutta biriken elektriğin boşaltılmasında etkilidir.
 • Özellikle tüm gün teknolojik aletlere maruz kalanlar için ciddi faydalar sağlar.
 • Fulleren içeriği güçlü bir antioksidan olarak değerlendirilir.
 • Antibakteriyel özelliklere sahiptir.
 • Metafizik yeteneklerin geliştirilmesinde etkilidir.
 • Vücut için şifalı etkiler sunar.
Hem zihin hem de beden için güçlü etkilere sahip olan şungit taşı, insanlar üzerinde olumlu pek çok etkiye sahiptir. Doğal şungit taşı ile gün içinde rahat hissetmek ve daha zinde olmak isteyenler için farklı tür ürünler sunulmaktadır. Gün boyu bu ürünler sayesinde taşınızı yanınızda taşıyarak doğal taşın şifalı etkilerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Şungit Taşı Boncuk Satın Al

Doğal taşlar birçok farklı formda kullanılabilir. Özellikle takılarda yaygın kullanımlarına rastlanmaktadır. Bu yaygın kullanımlarının ana sebebi başta estetik bir görünüme sahip olmalarıdır. Bunun yanı sıra zaman içinde keşfedilen doğal faydaları da yaygın şekilde kullanımlarının desteklenmesini sağlamıştır. Gün içinde taşın faydalarından yararlanmak isteyenlerin güvenle taşımaları ve şık yapısıyla kombinlerini de süslemelerinin sağlanması için şungit taşı boncuk ürünlerinin tercih edildiği görülmektedir. Kolye, küpe, bileklik ve diğer formlarda şungit taşı kullanılarak üretilen ürünlerin faydaları yaygın şekilde kullanımını sağlamaktadır.

Şungit Taşının Anlamı Nedir?

Terminolojik olarak şungit terimi ilk defa 1879 yılında %98’den daha fazla karbon içeren bir mineraloidi tanımlamak için kullanılmıştır. Daha yakı zamanlarda ise şungit taşıyan kayaları tanımlamak için bu isim kullanılmıştır. Adını Rusya’nın Karelya kentinde bulunan Shunga köyünden alan şungit, zaman içinde büyük bir popülerlik kazanmıştır. 18. yüzyıldan günümüze kadar bazı kültürlerde koruyucu ve şifalı bir taş olarak değerlendirilmiştir. Eski zamanlarda ayrıca ‘’yaşam taşı’’ olarak da görülmektedir. Son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşan şungit taşının sahip olduğu anlam doğrunda taşın özelliklerinden gelmektedir. Taşın bu kadar çok popüler olmasındaki temel etken ise elektromanyetik alanın (EMF) korunması ve temizlenmesini sağlama özeliğinden kaynaklanmaktadır. Şungit taşının anlamı bu açıdan çok yönlü olarak değerlendirilebilir.

Şungit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Burçlar ve doğal taşlar arasında güçlü bir uyum bulunmaktadır. Bu uyumdan yararlanacak kişilerin yaşamlarında birçok olumlu etki görmeleri mümkündür. Özellikle akrep ve oğlak burçlarıyla ciddi bir yakın ilişki içinde olduğu görülen şungit taşının diğer tüm burçlar ile benzer etki alanlarına sahip olduğu görülmüştür. Sadece burçlar ile değil aynı zamanda bazı çakralar üzerinden de şungit taşının birçok önemli faydasının olduğu görülmektedir. Çakralar ile uyumuna bakıldığında kök çakrada etkili olduğu görülmektedir. Şungit taşı burç uyumu su ve toprak elementleri ile ilişkilendirildiği gibi Satürn ve Plüton gezegenleri ile uyumu da dikkat çekmektedir.

Şungit Taşı Sipariş

Orijinal bir şungit taşına sahip olmak isteyenlerin dakikalar içinde firmamızı tercih ederek en uygun fiyat avantajları ile satın salma işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkündür. Şungit taşı fiyat seçenekleri arasında her bütçeye uygun cazip teklifleri değerlendirerek güvenle doğal taş alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Sahip olduğu güçlü etkilerin yanı sıra görünümüyle de son derece estetik bir taş olan şungit, geniş bir etki alanına sahiptir. Şungit taşının faydalarını gün boyunca üzerinde hissetmek ve taşın güzel görüntüsüyle şıklığını pekiştirmek isteyenlerin şungit taşı en uygun fiyat avantajlarından yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz. Güvenli bir şekilde doğal şungit taşını satın alarak bu pozitif etkilerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Şungit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Şungit taşı ya da bilinen yaygın adıyla shungite, yaşam taşı olarak da bilinmektedir. Siyah ve parlak yapıya sahip olan taşın kendine has özellikleri oldukça dikkat çekicidir. Sağladığı faydaların birçoğu da içeriğinde yer alan unsurlara bağlıdır. Yapısal olarak diğer pek çok doğal taş türünden özellikleriyle ayrılmaktadır. Şungit taşının öne çıkan başlıca ayırt edici özelliklerinden bazıları ise kısaca şunlardır:
 • Büyük oranda içeriğinde karbon bulunur.
 • Az miktarda hidroen, azot, oksijen ve kükürtte sahiptir.
 • Eser miktarda fulleren içermektedir.
 • 10 – 30 nm çapında küre yapısına sahiptir.
 • 3,5 – 4 sertlik derecesine sahiptir.
 • Siyah ve parlak renge sahiptir.
 • Rusya Karelya’da çıkarılmaktadır.
 • Kök çakra üzerinde etkili olduğu düşünülür.
 • 2,2 – 2,4 özgül ağırlığa sahiptir.
Şungit taşının sahip olduğu genel özellikleri bu doğal taşın ayırt edilmesini sağlar. Kendine has dokusu ve içeriği ile doğal taşlar arasında özel bir yere sahiptir. Şungit doğal taşının özellikleri ve faydaları yaygın şekilde kullanılmasını sağlamıştır.