Gösterilen sonuç sayısı: 20

 50,00

Turmalin Doğal Taş

4×4 MM Küp Turmalin Taşı

 660,00

Turmalin Doğal Taş

4×4 MM Küp Turmalin Taşı

 660,00
 300,00

Turmalin Doğal Taş

6X3 MM Rondela Turmalin Taşı

 240,00

Turmalin Doğal Taş

8×5 MM Rondela Turmalin Taşı

 300,00

Turmalin Doğal Taş

8 MM Çokgen Turmalin Taşı

 300,00

Turmalin Doğal Taş

Turmalin Doğal Taş Dizi

 400,00 800,00
 50,00
 75,00
 400,00
 50,00

Turmalin Doğal Taş

Turmalin Fasetli Doğaltaş 6mm

 550,00
 400,00

Turmalin Doğal Taş

Siyah Turmalin Doğal Taş Dizi

 350,00 550,00

Turmalin Doğal Taş

Turmalin Dizi Doğal Taş

 1.100,00 1.500,00
 250,00
 175,00

Turmalin Doğal Taş

Turmalin Kırık Dizi Doğal Taş

 220,00
 240,00

Turmalin Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri 

Turmalin doğal taş, mineraller dünyasında odaklanma taşı olarak bilinir. Diğer adı da gökkuşağı olan turmalin, pembeden yeşile kadar pek çok farklı renkte oluşabilir. Taşın içindeki mineral dengesine göre farklı renklerde parıltılar ortaya çıkarması bu taşı cazip kılan fiziksel özelliklerinden biridir. Altıgen kristal sisteme sahip turmalin doğal taşlı takı ve aksesuarlar sayesinde yaşam kalitenizi yüksek seviyelere çıkartabilirsiniz.

Turmalin Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

İlk kez Brezilya’da keşfedilen turmalin doğal taşı farklı renk çeşitleriyle göz kamaştırıcı minerallerden biridir. Negatif enerjileri kişinin aura alanından uzaklaştırıcı bir etkisi olan turmalin doğal taşını takı ve aksesuarlarda kullanmak mümkündür. Turmalin doğal taş çeşitleri pembe ve yeşil renkleri ile öne çıkar. Ancak ışıkta kırmızı, yeşil, ve mor gibi renklere dönüşen bu taş mineral yapısına göre farklı renklerde meydana gelebilir.

Orijinal Turmalin Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Türkiye’de Yozgat-Sarıkaya, Aydın-Çine, Çanakkale ve Karadeniz Bölgesi’nin bazı yerlerinde turmalin maden yatakları vardır. Bu madenlerden çıkartılan turmalin taşının yüksek kaliteli olanları özenle işlenerek takı ve aksesuarlarda göz alıcı biçimde kullanılabilir. Kadın veya erkek herkesin kullanabileceği doğal taşlı takılar arasında turmalin bu yüzden son derece popülerdir. Fiziksel ve manevi faydaları öne çıkan turmalin doğal taşının orijinal olanına sahip olmak için mutlaka güvenilir firmamızı seçmeniz tavsiye edilir. Çünkü Türkiye’nin dört bir yanındaki mineral ve doğal taş meraklıları firmamızdan aldıkları tüm doğal taşlarda sertifikalı ürünler satın alabilirler. Bu yüzden orijinal turmalin doğal taşı arayan herkes firmamızın kurumsal web sitesinden tek tıkla sipariş verebilir. Metabolizmanın sağlıklı çalışması için ciddi pozitif etkilere sahip olan turmalin doğal taşından özenle işlenen takı ve aksesuarlara ulaşmak artık çok daha kolay. Ülkemizdeki turmalin yataklarından çıkan minerallerin yanı sıra firmamız Brezilya, ABD, Rusya, İtalya, Madagaskar gibi ülkelerden doğal taş ithalatı da yapmaktadır.

Turmalin Taşının Faydaları Nelerdir?

Asırlar boyunca insanların içsel yolculuğunda kullandığı turmalin doğal taşı son derece pozitif titreşimler yayar. Bu sayede turmalin taşının içinde bulunduğu oda veya temas ettiği bedendeki tüm negatif enerjiler ortadan kalkar. Negatif enerjilerin insanın bedeninde fiziki ve ruhsal hastalıklara davetiye çıkardığı düşünüldüğünde turmalin taşı bu yönüyle koruyucu bir mineraldir. Turmalin doğal taşını tarih boyunca şifa amaçlı kullanan pek çok topluluk olmuştur. Doğal turmalin taşı kullanımı faydaları arasında şunlar öne çıkmaktadır:
 • Tekamül ve ruhsal olgunluk yaşarken zorlandığınız durumlarda manevi destek olur.
 • Boğaz, kalp ve üçüncü göz çakrasını hizalar.
 • Temas ettiği bedendeki negatif enerjileri yok ettiği için gün boyunca takı olarak kullanılabilir.
 • Gece uykuya dalmakta zorlanan kişiler yastık altına turmalin koyduklarında derin uyku kalitesini arttırabilir.
 • İç sıkıntısı, huzursuzluk ve endişe gibi olumsuz duyguları insanın hayatından uzaklaştırır.
 • Her seviyede bolluk, bereket, huzur, sevgi ve şifa enerjisi yayar.
 • Maddi ve manevi istekleri çekici etkisi vardır.
 • Yoğun titreşimi sayesinde insanın enerjik ve mutlu olmasını sağlar.
 • Fiziksel ağrı ve krampları tedavi etmeye yardımcıdır.
 • Çakraları dengeler ve vücudun kundalini enerjisini aktif eder.
 • İnsanı tembelliğe davet eden atalet halinden kurtulup enerjik olmasını sağlar.
 • Kan basıncını düzenler ve organları korur.
 • Yaydığı yüksek titreşimlerle kişinin yaşam amacını bulmasına yardımcı olur.
 • Özgüven veren bir mineral olduğu için insanın girişimci yönünü destekler.
 • Meditasyon ve yoga gibi konsantrasyon gerektiren işlerde verimlilik sağlar.

Turmalin Taşı Boncuk Satın Al

Türkiye’de doğal taş meraklılarının en çok ziyaret ettiği firmamızda her bütçeye ve isteğe hitap eden turmalin doğal taş çeşitleri vardır. Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız fiyatlarla birinci sınıf kalitede doğal turmalin taşlı takı ve aksesuarlara hemen sahip olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Tamamen sertifikalı ve orijinal bir şekilde ithal edilip Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerimize güvenilir teslimat yapan firmamız bu alanda oldukça popülerdir. Hemen günlük yaşamda kullanabileceğiniz turmalin taşı boncuk çeşitleri arasından size hitap eden model ve tasarımları internet sitemizden inceleyebilirsiniz.

Turmalin Taşının Anlamı Nedir?

Turmalin doğal taşı, Brezilya’da keşfedilmesine rağmen Fransızca kökene sahip bir isimle adlandırılmıştır. Tourmaline olarak adlandırılan bu taş gökkuşağı gibi farklı renklere sahiptir. Doğada hemen hemen her renkte turmalin doğal taşı oluşabilir. Gökkuşağının bütün renklerini barındırdığı için turmalin taşının anlamı da bu şekilde ifade edilmektedir. Yarı değerli taşlar kategorisinde bulunan turmalin minerali, insana dinginlik vererek daha geniş bir bakış açısı kazanmasına yardımcı olur. Turmalin doğal taşı günümüzde yoga ve meditasyon yapan kişiler tarafından sık sık tercih edilir.

Turmalin Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Her zevke hitap eden turmalin doğal taşlı bileklik veya kolye seçerek gün boyunca vücudunuza temas etmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede turmalin taşının yaydığı pozitif enerjiden ve faydalardan daha fazla oranda yararlanma imkanınız oluşur. Turmalin taşı burç uyumu dendiğinde bu doğal taş her burçtan insanlara pozitif etkiler verir. Birbirinden farklı renk seçeneklerine sahip olan turmalin doğal taşı son derece kullanışlı ve faydalı bir mineraldir. Bu sebeple kadın, erkek veya çocuk fark etmeksizin herkes turmalin doğal taşını kullanarak hayatında pozitif değişimler elde edebilir. Birinci sınıf kalitede turmalin taşı işlemeli takı veya aksesuarlar kullanarak yapacağınız manevi çalışmalar sayesinde yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz.

Turmalin Taşı Sipariş

Son derece estetik görünümü ile pek çok takı ve aksesuarda kullanılan turmalin doğal taşa sahip olmak artık eskisi kadar zor değildir. Türkiye’nin dört bir yanındaki mineral meraklılarının uzun yıllardır tercih ettiği firmamızda en çok satan kristaller arasında turmalin de yer alır. Birinci sınıf kalitedeki turmalinden yapılmış takı ve aksesuarları en uygun fiyat seçenekleriyle satın almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen firmamızın kurumsal web sitesi üzerinden turmalin taşı fiyat güncellemelerini takip ederek tek tıkla sipariş verebilirsiniz. Tamamen orijinal ve sertifikalı olarak satılan turmalin doğal taşlarının faydalarından yararlanarak daha sağlıklı bir hayat yaşayabilirsiniz. En çok tercih edilen minerallerden biri olan turmalin fiziksel ve manevi faydaları ile öne çıkan bir doğal taştır. Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız fiyatlarla en kaliteli turmalin takı ve aksesuarları firmamızdan sipariş verebilirsiniz. Hemen turmalin en uygun fiyat ve indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Turmalin Taşının Özellikleri Nelerdir?

Son yıllarda ülkemizde en çok talep gören doğal taşlar arasında turmalin kristali gelir. Sertlik seviyesi yüksek olan bu taş, akan su kullanılarak temizlenebilir. Yüksek titreşimler yayan turmalin doğal taşı negatif enerjiyi bünyesine çektiği için zaman zaman temizlenmesi gerekir. En çok kullanılan doğal taşlardan turmalin taşının özellikleri arasında şunlar önemlidir:
 • Sertlik değeri 7 ila 7.5 arasında değişiklik gösterir.
 • Özgül ağırlığı 3.06 seviyesindedir.
 • Bor silikat mineral gruba ait bir doğal taştır.
 • Pembe, yeşil başta olmak üzere gökkuşağındaki tüm renklerde turmalin taşı çeşidi vardır.
 • Kök, kalp ve boğaz çakraları dengeleyici özelliklere sahiptir.
 • Afganistan, Brezilya, ABD, Rusya, İtalya, Tanzanya, Madagaskar gibi ülkelerde çıkarılıp işlenir.
 • Türkiye’de ise Yozgat-Sarıkaya, Aydın-Çine, Çanakkale ve Karadeniz Bölgesi’nin bazı yerlerinde turmalin maden yatakları vardır.