Gösterilen sonuç sayısı: 29

 1.200,00
 50,00
 50,00
 175,00
 250,00
 200,00
 150,00
 240,00
 240,00
 150,00
 750,00
 625,00
 500,00
 75,00
 100,00

Yakut Doğal Taş

Oval Yakut Yüzük

 150,00

Yakut Doğal Taş

Yuvarlak Yakut Yüzük

 150,00
 75,00
 75,00
 75,00
 100,00
 300,00
 4.040,00 5.030,00
 660,00
 550,00
 550,00
 420,00

Yakut Doğal Taş

Yakut Dizi Doğal Taş

 4.250,00 7.250,00

Yakut Doğal Taş Çeşitleri ve Özelikleri

Yakut doğal taş, korindon grubuna ait bir taştır. Yakut doğal taşı, mücevher alanında dünya genelinde kabul edilen dört değerli taştan biri olma özelliğine sahiptir. Elmas, bu dört değerli taş arasında ilk sırada yer alırken yakut ise, elmastan sonra gelen en değerli ve en sert taş olarak kabul edilmektedir. Özellikle mücevher tasarımlarında sıklıkla tercih edilen yakut doğal taşı, süs eşyalarının tasarımlarında da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Yakut taşının bilinen diğer isimleri; ruby ve rubindir. Bu isimler özellikle yabancı kaynaklarda yakut ismi yerine kullanılmaktadır. Doğal hali ile yakut taşı yapısal olarak fazla gösterişli olmasa da işlenmesi halinde oldukça gösterişli ve göz alıcı bir forma dönüşmektedir.

Yakut Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Yakut doğal taş çeşitleri arasında kök yakut önemli bir yere sahiptir. Genel olarak kırmızı ve göz alıcı bir renge sahip olan yakut taşı, kök yakut ile aynı özelliklere sahiptir. Yakutun ilk hali olarak bilinen kök yakut, opak ve yarı saydam kısımlara sahiptir. Yakut taşının opak formda olanı kök yakut olarak bilinmektedir. Genel olarak parlak ve yarı saydam yakut türüne göre değeri daha düşüktür ancak bu durum, kök yakutun da bir yakut taşı olduğu gerçeğini değiştirmemektedir.

Orijinal Yakut Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Orijinal yakut taşı kromun okside maruz kalması ile dünyanın derinliklerinde inanılmaz derecede yüksek sıcaklıklara maruz kalması ile oluşmaktadır. Oldukça sert bir yapıya sahip olan yakut taşı, usta kişiler tarafından işlenerek takı, süs eşyası ve aksesuarların tasarımlarında kullanılır hale getirilmektedir. Piyasa maalesef özellikle kırmız renge boyanmış birçok sahte yakut taşı bulunmaktadır. Bu tarz sahte doğal taş yapılarına maruz kalmamak adına, doğal taş alışverişlerinizi firmamızdan yaparak gönül rahatlığı ile doğal taşları kullanabilirsiniz. Tüm etkilerinden yararlanabileceğiniz orijinal yakut taşları, sizler için farklı formlarda tasarlanmıştır. Geniş ürün yelpazemizi inceleyerek, kendinize en uygun ürünü seçebilir ve gönül rahatlığı ile orijinal doğal taşınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yakut Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal taşlar genel olarak ilk zamanlarda sadece duygusal ve zihinsel alanlarda tercih edilmiştir. Bu alanlardan daha önceleri ise sadece, süs eşyası ya da mücevher tasarımlarında kullanılmıştır. Ancak doğal taşların enerjilerinin ve şifa kanallarının keşfedilmesi ile dönemin şifacıları doğal taşları birçok hastalığın tedavisinde kullanmaya başlamıştır. Doğal yakut taşı da şifacılar tarafından kullanılan doğal taşlar arasında yer almaktadır. Duygusal, zihinsel, ruhsal ve fiziksel olarak birçok fayda sağlayan yakut taşı, günümüzde de bu alanlarda kullanılmak adına sıklıkla tercih edilmektedir. Yakut doğal taşının kişiler üzerindeki bilinen faydaları şu şekilde sıralanabilmektedir;
 • Yakut doğal taşı, kalp rahatsızlıklarının tedavisinde olumlu etkilere sahiptir.
 • Yakut doğal taşının özellikle kadınlar tarafından kullanılması, regl döngülerinin düzene girmesini sağlamaktadır.
 • Yakut doğal taşı, kişilerin üreme sistemleri üzerinde olumlu etkilere sahiptir.
 • Yakut doğal taşının hamile kadınlar tarafından kullanılması, embriyo oluşumuna yardımcı olmaktadır.
 • Yakut doğal taşı, ateş ve enfeksiyon kaynaklı rahatsızlıkların tedavisinde tercih edilmektedir.
 • Yakut doğal taşı, kan dolaşımının düzenli ve dengeli olmasını sağlar.
 • Yakut doğal taşı, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesini sağlar.
 • Yakut doğal taşı, kişilerin kendilerini özgürce ifade edebilmesine destek olur.
 • Yakut doğal taşı, kişilerin yüksek stres seviyelerinin düşürülmesinde oldukça etkilidir.
 • Yakut doğal taşı kullanıcısının, ruhsal gelişimini ve mutluluk duygusunun artmasını sağlar.
 • Yakut doğal taşı kullanıcısının, sezgisel güçlerinin artmasına destek olur.
 • Yakut doğal taşı, kişilerin daha olumlu ve cesur bir ruh haline kavuşmasını sağlar.
 • Yakut doğal taşı, zihnin ve düşüncelerin netleşmesini sağlar.
 • Yakut doğal taşı, kişilerin konsantrasyon seviyelerinin artmasını sağlar.
 • Yakut doğal taşı, hiperaktivitenin yatıştırılmasını sağlar.

Yakut Taşı Boncuk Satın Al

Yakut taşı boncuk kullanımı, firmamızda yer alan geniş ürün yelpazesi içerisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Tamamen gerçek yakut taşından elde edilen ürünlerimiz, sizlerin en iyi şekilde bu doğal taştan yararlanmanızı sağlamaktadır. Doğal taşların ten ile temasının önemli olması göz önüne alınarak tasarlanan ürünlerimizi sizlerde inceleyebilir ve kendinize en uygun ürünü satın alarak, bu mucizevi taşın faydalarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Yakut Taşının Anlamı Nedir?

Yakut taşının anlamı, Latince ‘kırmızı’ anlamına gelen ‘ruber’ kelimesi ile bağlantılıdır. Ruber ismi, göz alıcı ve kırmızı renginden dolayı bu doğal taş için tercih edilmiştir. Genel olarak birçok kaynakta ruber olarak anılan bu doğal taş, kendi kültürümüzde de yakut olarak anılmasının yanı sıra, ruber ismi ile de bilinmektedir.

Yakut Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Burçlar yönetildikleri gezegenler tarafından yönetilen doğal taşlar ile uyumlu şekilde çalışmaktadır. Burçlar, bir ya da birden fazla doğal taş ile uyumlu olabildikleri gibi doğal taşlarda aynı şekilde, bir ya da birkaç burç ile uyumlu olabilmenin yanı sıra, tüm burçlarla da uyumlu olabilmektedir. Doğal taş kullanıcıları, elde etmek istedikleri faydalara göre doğal taş seçimi yaparken, bu doğal taşların burçları ile uyumlu olmasına da dikkat etmektedir. Burçlar iyi uyumlu olan doğal taşlar, kullanıcıların daha iyi seviyelerde fayda elde etmesini sağlamaktadır. Elbette bu durum, burçlar ile uyumlu olmayan doğal taşların kullanılamayacağı anlamına gelmemektedir. Burcunuz ile uyumlu olan bir doğal taştan yüksek frekansta bir enerji almanız ya da doğal taşın tasarımını beğenmeniz, o doğal taşı kullanmanız için yeterlidir. Bu durum kullanıcılara herhangi bir olumsuzluk yaşatmamaktadır. Yakut taşının burç uyumu oğlak olarak bilinmektedir. Oğlak burcuna sahip olan kişilerin yakut taşı kullanımı, bu kişilerin yakutun tüm enerjisinden yararlanmasına imkan sunmaktadır.

Yakut Taşı Sipariş

Yakut taşı fiyat skalası, yakut taşının kullanıldığı diğer değerli taşlara ya da materyallere, yakut taşının rengine, boyutuna ve karat değerine göre değişmektedir. Dünyanın en değerli taşları arasında yer alan yakut doğal taşı ile elde edilen birbirinden eşsiz ve şık ürünlere firmamız aracılığı ile sahip olabilirsiniz. Yakut taşı en uygun gülük takı modelleri ve şık takı tasarımları ile firmamızda sizler için satışa sunulmuştur. Takı ve aksesuarların yanı sıra, yakut taşından tasarlanan farklı dekoratif objeleri de firmamızdan inceleyebilir ve beğendiğiniz tasarımları kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Yakut Taşının Özellikleri Nelerdir?

Doğal taşların genel özellikleri, doğal taş kullanıcılarının hangi taşı seçmesi gerektiğine karar vermesinde büyük bir pratiklik sağlamaktadır. Doğal taşlar; yapıları, renkleri, oluşum süreçleri, kimyasal bileşenleri, sertlik ve ağırlıkları gibi kendilerine ait özelliklere sahiptir. Doğal taşların genel özelliklerinin bilinmesi, kullanıcıların gerçek ve sahte taş yapılarını da kolay bir şekilde ayırt edebilmesine imkan sunmaktadır. Doğal taşların kullanıma bağlı olarak periyodik olarak temizlenmesi gerekmektedir. Doğal taş bakımlarının nasıl yapılması gerektiğinin belirlenmesi için de doğal taşların sertlik derecelerinin bilinmesi gerekmektedir. Bu faktörleri göz önüne alarak, yakut taşının özellikleri şu şekilde sıralanabilir;
 • Yakıt doğal taşının sertlik derecesi 9’dur.
 • Yakut doğal taşının özgül ağırlığı 4 ile 4,1 arasında değişmektedir.
 • Yakut doğal taşı, altıgen kristal sisteme sahiptir.
 • Yakut doğal taşı genel olarak kırmızı renginde ve kırmızının farklı tonlarında bulunmaktadır.
 • Yakut doğal taşı; Burma, Sri Lanka, Afganistan, Pakistan, Vietnam, Tayland, Hindistan, Avusturalya ve Rusya’ da bulunmaktadır.
 • Yakut doğal taşı, kalp çakrası ve kök çakrası ile uyumludur.