Gösterilen sonuç sayısı: 15

 45,00

Yeşim Doğal Taş

Yeşim Taşı Yüz Masaj Aleti

 35,00
 45,00
 55,00
 45,00
 40,00
 320,00
 300,00 400,00
 180,00

Yeşim Doğal Taş

2 MM Yeşim Doğal Taş Boncuk

 60,00
 20,12
 25,00

Doğal Taşlar

Yeşim Dizi Doğal Taş

 149,00 319,00

Doğal Taşlar

Yeşim Doğal Taş 8mm

 95,00

Yeşim Doğal Taş Özellikleri ve Çeşitleri

Yeşim doğal taş çeşidi, oldukça eski zamanlardan günümüze kadar ulaşan bir enerji ve şifa kaynağıdır. Yeşim taşının Aztek ve Maya imparatorluklarına kadar dayanan uzun bir geçmişi bulunmaktadır. İlk kültürlerden günümüze kadar gelen yeşim doğal taşı, her kültürde farklı amaçlar için kullanılmış olsa da hemen hemen her kültürde özel ve kutsal bir taş olarak kabul görmüştür. Özellikle Çin kültüründe oldukça ayrı bir öneme sahip olan yeşim taşı, Çinliler tarafından ‘kraliyet mücevheri’ anlamına gelen ‘yu’ olarak adlandırılmıştır. Yeşim taşı, ‘jade’ ya da ‘ceyt’ isimleri ile de günümüzde bilinmektedir. İlk zamanlarda yeşim doğal taşının gösterişli rengi nedeni ile kıyafetlerde aksesuar, takı ve süs eşyası tasarımlarında kullanılması tercih edilmiştir. Daha sonralarında insanlar üzerindeki etkileri fark edilen yeşim doğal taşı, farklı alanlarda şifa ve enerji kaynağı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde de yeşim doğal taşı farklı birçok sektörde kullanılmaya devam etmektedir.

Yeşim Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Yeşim doğal taş çeşitleri, nefrit ve jadeit taşlarının değişik versiyonlarından meydana gelmektedir. Yeşim taşının bir çeşidi olan nefrit taşı, jadeit taşına göre doğada daha yaygındır. Bu nedenle jadeit taşına göre biraz daha az bir değere sahiptir. Nefrit taşı; koyu yeşil, gri ya da krem rengine yakın açık bir renkte olabilmektedir. Jadeit taşı ise, nefrit taşına göre daha sert bir yapıya sahiptir. Jadeit taşı yeşil rengin yanı sıra; kırmızı, leylak, siyah, mor ve mavi gibi renklerde de bulunabilmektedir. Bunlar arasında en ünlü olanı ve sadece ülkemizde çıkarılan ‘Mor Jadeit’ taşıdır.

Orijinal Yeşim Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Orijinal yeşim doğal taşı, yeraltı yataklarında bulunmaktadır. Doğada milyonlarca yıl içerisinde oluşumunu tamamlayan yeşim doğal taşı, firmamızda yer alan geniş bir ürün yelpazesinin tasarımında kullanılmaktadır. Sizler için tasarlanan kolye, küpe, yüzük ve bileklik gibi ürünlerin yanı sıra, cilt bakımları için sıklıkla tercih edilen roller ürünlerimizde de orijinal yeşim taşı kullanımı gerçekleştirilmektedir. Güvenle kullanım sağlayabileceğiniz yeşim taşı ürünlerimizi firmamız aracılığı ile inceleyebilir ve size en uygun ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Yeşim Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal yeşim taşı; ruhsal, zihinsel, duygusal ve fiziksel birçok rahatsızlığın tedavisinde tercih edilmektedir. Aksesuar ya da takı formunda kullanabileceğiniz yeşim doğal taşının, teniniz ile temas etmesi bu taşın enerjisinden ve şifasından yararlanmanızı sağlamaktadır. Aynı zamanda, meditasyon ve farklı ritüellerde de yeşim taşının ham kütle formunu kullanarak, taşın enerjisinden en etkili şekilde yararlanabilirsiniz. Diğer doğal taşlar gibi yeşim taşı da farklı alanlarda sıklıkla tercih edilmekte ve etkili olduğu rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Yeşim doğal taşının kişilere sağlamış olduğu faydaları şu şekilde sıralayabiliriz;
 • Yeşim doğal taşı, kullanıcıların kalp ve genel sağlıklarının olumlu yönde etkilenmesini sağlar.
 • Yeşim doğal taşı, sinirlerin yatışmasını ve kalp ritminin dengelenmesini sağlamaktadır.
 • Yeşim doğal taşı; böbrek, mesane ve dalak gibi organların sağlıklı çalışmasında olumlu etkilere sahiptir.
 • Yeşim doğal taşı, eklem ve kas ağrılarının hafifletilmesini sağlar.
 • Yeşim doğal taşı, yüksek tansiyonun dengelenmesini sağlar.
 • Yeşim doğal taşı, vücuttaki enfeksiyonunun giderilmesini sağlar.
 • Yeşim doğal taşı, vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasında etkilidir.
 • Yeşim doğal taşı, kullanıcıların öz güven duygusunun artmasını sağlar.
 • Yeşim doğal taşı, ruh halinin dengelenmesini sağlamaktadır.
 • Yeşim doğal taşı, kullanıcılarının düşüncelerin netlik kazanması sağlamaktadır.
 • Yeşim doğal taşı, maneviyat duygularının gelişmesini sağlamaktadır.
 • Yeşim doğal taşı kullanıcılarının güven ve sezgi gibi duygularının artmasını sağlar.

Yeşim Taşı Boncuk Satın Al

Yeşim taşı boncuk kullanımı, firmamızın sizler için tasarladığı birçok üründe kullanılmaktadır. Gerçek yeşim doğal taşı kullanımı sağladığımız tüm ürünlerimizi, farklı kullanım alanları için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Firmamızı ziyaret ederek, doğal taş ürünlerimizi inceleyebilir, orijinalliğinden emin olabilirisiniz. Kolye, küpe ve bileklik gibi pek çok takı ürününü rahatlıkla bulabileceğiniz firmamızda, yeşim taşının çeşitlerine de erişim sağlayabilirsiniz.

Yeşim Taşının Anlamı Nedir?

Yeşim taşının anlamı, İspanyolca ‘kolik taşı’ olarak bilinmektedir. Yeşim taşının ismi İspanyolca ‘piedra de la ijada’ kelimesinden gelmektedir. Çin kültüründe ise ‘Yu’ olarak bilinen yeşim taşı, ‘ceyt taşı’ olarak da bilinmektedir. Yeşim taşının isminin anlamı ise, sahip olduğu renkten gelmektedir.

Yeşim Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Yeşim taşı burç uyumu; boğa, terazi, ikizler ve koç ile ilişkilendirilmektedir. Bu burca sahip olan kişilerin yeşim doğal taşı kullanımları, zihinsel ve ruhsal açıdan birçok fayda elde etmelerine imkan sunmaktadır. Doğal taş kullanıcıları, doğal taş seçimlerini gerçekleştirirken ilk olarak kullanım sağlamak istedikleri alana uygun taşı belirlemektedir. Bu aşamadan sonra genel olarak kullanıcılar, doğal taşlardan en iyi şekilde yararlanabilmek adına burçları ile uyumlu olan taşlara yönelmektedir. Burçlar bir ya da birden fazla doğal taş ile uyumlu olabilmektedir. Doğal taşlarda aynı şekilde belirli burçlar ile uyumlu olabildiği gibi tüm burçlar ile de uyumlu olabilmektedir. Astrolojik olarak burçlar ile doğal taşların aynı gezegenler tarafından yönetildiği bilinmektedir. Bu durum, burçlar ile uyumlu doğal taş kullanımlarında kişilerin, doğal taşlardan en iyi şekilde enerji ve şifa alabilmesine imkan sunmaktadır. Bu durum, burçlar ile uyumlu olmayan doğal taşların kullanılmasına bir engel değildir. Her burç, enerji hissettiği ya da beğendiği doğal taş kullanımını tercih edebilmektedir.

Yeşim Taşı Sipariş

Yeşim taşı en uygun fiyatlar ile firmamız tarafından satışa sunulmaktadır. Yeşim taşı kullanımı ile birlikte farklı materyallerin kullanımı, yeşim taşının ağırlığı ve boyutu aynı zamanda, yeşim taşı kolyelerde tercih edilen zincirlerin özellikleri, yeşim taşı fiyat aralığının değişmesindeki en önemli etkenleri oluşturmaktadır. Firmamızdan kolaylıkla satın alabileceğiniz yeşim taşı ile tasarlanan ürünler, gerçek yeşim taşından elde edilmektedir. Dilediğiniz şifa ya da enerji çalışmasında rahatlıkla kullanım sağlayabileceğiniz geniş ürün yelpazemizi, firmamızı ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

Yeşim Taşının Özellikleri Nelerdir?

Doğal taşların sahip oldukları bileşenler, farklı alanlarda enerji ve şifa kaynağı olarak kullanım sağlanmalarına imkan sunmaktadır. Her bir doğal taş, farklı oluşum alanlarına ve farklı bileşenlere sahiptir. Bunun yanı sıra doğal taşlar sahip oldukları renkler, ağırlıklar, sertlik dereceleri, kullanım alanları ve çıkartıldıkları bölgeler gibi farklı birçok ayrı özelliğe sahiptir. Doğal taş kullanıcılarının genel olarak taşların özelliklerini bilmesi, en doğru taşın tercih edilmesine katkı sağlamaktadır. Piyasalarda maalesef çokça yer alan sahte yapıdaki taşların fark edilmesinde de doğal taşların özelliklerinin bilinmesi büyük bir avantaj sağlamaktadır. Düzenli olarak kullanılan doğal taşların, sertlik derecelerine göre temizlenmesi gerekmektedir. Doğal taşların sertlik özelliklerinin bilinmesi de taşların en güvenli şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Tüm bu faktörler göz önüne alınarak yeşim taşının özellikleri şu şekilde sıralanabilir;
 • Yeşim doğal taşının sertlik derecesi 6,5 ile 7 arasında değişmektedir.
 • Yeşim doğal taşının özgül ağırlığı 3,2 ile 3,3 arasındadır.
 • Yeşim doğal taşının kimyasal formülü (Ca2(Mg,Fe)5Si8O22(OH)2) şeklindedir.
 • Yeşim doğal taşı; yeşil, siyah, beyaz ve gökkuşağı renklerinde bulunabilir.
 • Yeşim doğal taşı; Kanada, Kolombiya, USA, Çin ve Tibet’te bulunmaktadır.
 • Yeşim doğal taşı, kök çakrası ve kalp çakrası ile uyumlu olarak çalışmaktadır.