69 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

 175,00
 175,00
 200,00
 150,00
 240,00
 150,00

Zümrüt Doğal Taş

Faset Zümrüt Taşı Çeşitleri

 950,00 1.750,00
 75,00

Zümrüt Doğal Taş

4×4 MM Küp Ruby Zoisit Taşı

 660,00

Zümrüt Doğal Taş

10 MM Küp Zümrüt Taşı

 600,00
 530,00

Zümrüt Doğal Taş

8 MM Fuksit Taşı

 1.200,00

Zümrüt Doğal Taş

5×6 MM Arpa Rubizoit Taşı

 600,00

Zümrüt Doğal Taş

3 MM Fasetli Rubizoit Taşı

 180,00

Zümrüt Doğal Taş

3×2 MM Rondela Anyolit Taşı

 240,00

Zümrüt Doğal Taş

5 MM Fasetli Zümrüt Taşı

 150,00

Zümrüt Doğal Taş

2 MM Fasetli Kök Zümrüt Taşı

 180,00

Zümrüt Doğal Taş

2 MM Küp Kök Zümrüt Taşı

 480,00

Zümrüt Doğal Taş

8×5 MM Rondela Anyolit Taşı

 480,00

Zümrüt Doğal Taş

8 MM Fasetli Anyolit Taşı

 480,00

Zümrüt Doğal Taş

10 MM Fasetli Anyolit Taşı

 540,00

Zümrüt Doğal Taş

8 MM Kalp Rubizoit Taşı

 380,00

Zümrüt Doğal Taş

6 MM Kalp Rubizoit Taşı

 380,00

Zümrüt Doğal Taş

2 MM Küp Rubizoit Taşı

 380,00

Zümrüt Doğal Taş

4 MM Küp Rubizoit Taşı

 420,00

Zümrüt Doğal Taş

8×5 MM Rondela Rubizoit Taşı

 960,00

Zümrüt Doğal Taş

6×3 MM Rondela Rubizoit Taşı

 900,00

Zümrüt Doğal Taş

4×2 MM Rondela Rubizoit Taşı

 540,00

Zümrüt Doğal Taş

3×2 MM Rondela Rubizoit Taşı

 480,00

Zümrüt Doğal Taş

6 MM Fasetli Anyolit Taşı

 300,00

Zümrüt Doğal Taş

6 MM Fasetli Kök Zümrüt Taşı

 720,00

Zümrüt Doğal Taş

8 MM Piramit Zümrüt Taşı

 720,00

Zümrüt Doğal Taş

10×16 MM Amorf Anyolit Taşı

 360,00
 520,00
 1.200,00
 720,00

Zümrüt Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Zümrüt doğal taş çeşidi, dünyadaki en değerli dört taştan biri olarak kabul edilmektedir. Bu dört değerli doğal taşı; elmas, safir ve yakut oluşturmaktadır. Bu dört taş haricinde kalan doğal taşlar, yarı değerli taşlar olarak kabul edilmektedir. Zümrüt doğal taşı birçok mitolojide büyük bir yere sahiptir. Zümrüt doğal taşının tarihi, Antik Mısır Dönemi’ne kadar dayanmaktadır. O dönemlerde zümrüt taşı, mücevher tasarımlarında sıklıkla kullanılmıştır. Göz alıcı yeşil bir renge sahip olan zümrüt taşının, bu renginden dolayı yağmur yağdırdığına da o dönemlerde inanılmaktaydı ve bu durum zümrüt doğal taşının kutsal sayılmasını gerçekleştirmekteydi. Beril maden grubunun bir üyesi olan zümrüt doğal taşı oldukça kusursuz bir yapıya sahiptir. Mutluluk ve huzur veren zümrüt doğal taşı, günümüzde de özellikle mücevherat alanında oldukça sık bir şekilde kullanılmaya devam edilmektedir.

Zümrüt Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Zümrüt doğal taş çeşitleri, bu taşın farklı yeşil tonlarından ve saydamlık skalasından meydana gelmektedir. Zümrüt doğal taşı, yeşilin birçok farklı tonunda olabilmektedir. Bunlar arasında en değerli olanı ise, ‘çimen yeşili’ rengine sahip olan zümrüt doğal taşıdır. Farklı renk ve saydamlığa sahip olabilen zümrüt doğal taşı, aynı özelliklere sahiptir. Firmamız aracılığı ile zümrüt doğal taşına ait farklı renkler içeren geniş ürün yelpazemizi inceleyebilir ve tarzınıza en uygun ürünü gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

Orijinal Zümrüt Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Orijinal zümrüt doğal taşı, yeraltından yüzeye yükselen magmanın zamanla soğuması ve kayaç boşluklarına yerleşmesi ile bu alanlardaki kalsit ve pirit yardımı ile zaman içerisinde meydana gelmektedir. Orijinal zümrüt doğal taşı kullanımı ile sizlere özel olarak hazırlamış olduğumuz kolye, küpe, bileklik ve yüzük çeşitlerimizi firmamız aracılığı ile inceleyebilirsiniz. Tüm ürünlerde kullanılan orijinal zümrüt taşı ile bu doğal taşın tüm yararlarından faydalanabilirsiniz. Doğal taşların ten ile temasının önemli olması göz önüne alınarak tasarlanan ürünlerimizi, düzenli kullanarak kısa süre içerisinde meydana gelen olumlu değişiklikleri fark edebilirsiniz.

Zümrüt Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal taşların hemen hemen hepsinin ilk keşfedilmelerinin ardından, takı ve süs eşyalarının tasarımlarında kullanım sağlandığı görülmektedir. Dünya üzerindeki dört değerli taştan biri olan doğal zümrüt taşı da aynı şekilde ilk keşfedildiğinde, özellikle mücevherat tasarımlarında kullanım sağlanmaya başlanmıştır. Daha sonralarda ise zümrüt doğal taşının enerjisinin keşfedilmiş ve ruhsal, zihinsel ve duygusal şifa kaynağı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde de zümrüt doğal taşı, takı ve mücevher sektörünün vaz geçilmezleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra zümrüt doğal taşının bilinen diğer faydaları şu şekilde sıralanabilir;
 • Zümrüt doğal taşı, kişilerin bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
 • Zümrüt doğal taşı, sinir sisteminin düzgün ve düzenli çalışmasına destek sağlar.
 • Zümrüt doğal taşı; kalbin, ciğerlerin ve böbreğin kuvvetlenmesini, daha sağlıklı çalışabilmesini sağlar.
 • Zümrüt doğal taşı, kişilerin yüksek stres seviyesinin düşmesini sağlamaktadır.
 • Zümrüt doğal taşı, ortamda var olan negatif enerjinin pozitif enerjiye dönüşmesini sağlamaktadır.
 • Zümrüt doğal taşı, sadakat duygusunun artmasını sağlar.
 • Zümrüt doğal taşı; arkadaşlık, aile ve evlilik bağlarının güçlenmesini sağlar.
 • Zümrüt doğal taşı, kişinin başarı ve doyum duygularının belirginleşmesini sağlar.
 • Zümrüt doğal taşı kullanıcılarına, yaşam sevinci ve mutluluk duygusu aşılamaktadır.

Zümrüt Taşı Boncuk Satın Al

Zümrüt taşı boncuk kullanımları ile özel olarak tasarlanan takı ve aksesuar ürünlerimizin hepsinde, gerçek zümrüt doğal taşı kullanımı gerçekleştirilmektedir. Firmamızın geniş koleksiyon ürünlerini inceleyerek hem günlük olarak kullanım sağlayabileceğiniz takılara hem de özel günleriniz için tercih edebileceğiniz şık ve gösterişli zümrüt taşlı takıları keşfedebilirsiniz. Bunların yanı sıra, yüksek ve olumlu bir enerjiye sahip olan zümrüt doğal taşını meditasyon süreçlerinde kullanmak için farklı formlara da firmamız aracılığı ile erişebilirsiniz. Ev ya da ofis gibi çalışma alanlarında da negatif enerjinin giderilmesi için tercih edebileceğiniz şık dekoratif ürünlerde, sizlerin zümrüt doğal taşından faydalanabilmesi adına satışa sunulmaktadır.

Zümrüt Taşının Anlamı Nedir?

Zümrüt taşının anlamı, sadakat, duyarlılık ve aşk duyguları ile ilişkilendirilmektedir. Zümrüt taşı, bazı kişiler tarafından ‘koşulsuz aşk taşı’ olarak da adlandırılmaktadır. Kişilerin özellikle ikili ilişkilerindeki bağlarının kuvvetlendirilmesini sağlayan zümrüt doğal taşı, özellikle evli kişilerin arasındaki sadakat duygusunun da artmasını sağlamaktadır.

Zümrüt Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Doğal taşlar ve burçlar, astrolojik olarak bağlantılı olan iki kavramdır. Kişilerin sahip oldukları burçlar, doğal taşlar gibi farklı gezegenler tarafından yönetilmekte ve bu gezegenlerin enerjilerini taşımaktadır. Bu nedenle genel olarak doğal taş kullanıcıları, ihtiyaçlarına yönelik doğal taş seçimi yaparken burçları ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmektedir. Burçlar ile uyumlu olan doğal taşların kullanılması, kişilerin bu taşlardan en iyi şekilde verim elde edebilmesini sağlamaktadır. Burçlar ile uyumlu olmayan doğal taşlarda kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu durum sadece kişilerin, bu doğal taşlardan daha düşük verim almasına neden olabilmektedir. Herkes enerji hissettiği doğal taşı kullanabileceği gibi sadece doğal taşın yapısını ya da kullanıldığı tasarımı beğenerek de doğal taşın kullanımını tercih edebilmektedir. Doğal taşların farklı doğal taşlar ile birlikte kullanılması da mümkündür. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken husus ise, taşların birbiri ile olan uyumudur. Birbirinin enerji akışını kesmeyen doğal taşların bir arada kullanılması, kişilerin bu taşlardan daha iyi verim almasına yardımcı olabilmektedir. Zümrüt taşının burç uyumu boğa, ikizler ve koç ile ilişkilendirilmiştir. Bu burçlara sahip olan kişilerin zümrüt taşı kullanımı, taşın yararlarından en iyi şekilde faydalanmalarına imkan sunacaktır.

Zümrüt Taşı Sipariş

Zümrüt taşı en uygun fiyat aralıkları ile firmamız tarafından sizler için satışa sunulmaktadır. Tüm tasarımlarımızda gerçek zümrüt taşı kullanımı tercih edilerek, doğal taş kullanıcılarının bu taştan en iyi şekilde enerji alabilmesi ve şifa kaynaklarından yararlanabilmesine imkan sunulmuştur. Zümrüt taşı fiyat aralıkları, zümrüt taşı ile birlikte kullanılan diğer materyallerin değerine, zümrüt taşının büyüklüğüne ve ağırlığına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Firmamızda yer alan takı ve aksesuar tasarımlarını tercih edebileceğiniz gibi farklı formlarda zümrüt doğal taş seçeneklerini de inceleyebilir ve tercih edebilirsiniz.

Zümrüt Taşının Özellikleri Nelerdir?

Doğal taşların oluşum alanları, oluşum süreçleri, bu süreçlerde meydana gelen kimyasal bileşenleri, renkleri, sertlik ve ağırlıkları tamamen kendilerine özgüdür. Doğal taşların enerjileri ve şifa kanalları da kendilerine ait özellikler arasında yer almaktadır. Genel olarak doğal taş kullanıcılarının bu özellikleri bilmesi, taş seçimlerinde bilinçli bir şekilde karar verebilmelerine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra, gerçek ve sahte taş formlarının daha kolay bir şekilde anlaşılabilmesine de destek olacaktır. Doğal taşların düzenli olarak temizlenmesi ve enerjilerinin nötrlenmesi gerekmektedir. Bu temizlik teknikleri ise, doğal taşların sertlik derecelerine göre seçilmelidir. Doğal taşlar ile ilgili bu önemli noktalar göz önüne alındığında, zümrüt taşının özellikleri şu şekilde sıralanabilir;
 • Zümrüt doğal taşının sertlik derecesi 7,5 ile 8 arasında değişmektedir.
 • Zümrüt doğal taşının özgül ağırlığı 2,68 ile 2,73 arasındadır.
 • Zümrüt doğal taşının kimyasal formülü Be3 Al2 SiO6 şeklindedir.
 • Zümrüt doğal taşı; yeşil, koyu yeşil, Nil yeşili, çimen yeşili renklerde olabileceği gibi saydam ya da yarı saydam formlarda da olabilmektedir.
 • Zümrüt doğal taşı; Kolombiya, Zambiya, Avusturalya, Brezilya, Pakistan, Afrika, Hindistan, Mısır, Rusya ve ABD’de bulunmaktadır.
 • Zümrüt doğal taşı; güneş sinirağı, kalp çakrası ve alın çakrası ile uyumlu olarak çalışmaktadır.