67 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

 150,00
 80,00

Amazonit Doğal Taş

8 MM Amazonit Ceyt Kuvars Taşı

 75,00

Amazonit Doğal Taş

Amorf Amazonit Taşı

 160,00

Amazonit Doğal Taş

Amazonit Taşlı Yüzük

 200,00

Amazonit Doğal Taş

5×5 MM Küp Amazonit Taşı

 660,00
 660,00

Amazonit Doğal Taş

4×14 MM Silindir Amazonit Taşı

 180,00

Amazonit Doğal Taş

12 MM Papatya Amazonit Taşı

 540,00

Amazonit Doğal Taş

10 MM Çokgen Amazonit Taşı

 360,00

Amazonit Doğal Taş

10 MM Kare Tila Amazonit Taşı

 450,00
 180,00
 270,00
 750,00
 30,00
 30,00
 150,00

Amazonit Doğal Taş

6×3 MM Rondela Amazonit Taşı

 210,00

Amazonit Doğal Taş

6 MM Rondela Amazonit Doğal Taş

 250,00
 30,00

Amazonit Doğal Taş

2 MM Faset Kesim Amozonit Taşı

 150,00
 850,00
 130,00
 185,00
 750,00
 180,00 325,00
 200,00
 300,00

Amazonit Doğal Taş

Amazonit Disk Doğal Taş

 350,00
 50,00

Amazonit Doğal Taş

7 MM Amazonit Doğal Taş AAA

 450,00

Amazonit Doğal Taş

8 MM Afrika Amazonit Doğal Taş

 950,00

Amazonit Doğal Taş

Amazonit Oval Kayaç Doğal Taş

 250,00

Amazonit Doğal Taş

Amazonit Kalp Kayaç Doğal Taş

 300,00

Amazonit Doğal Taş

10×10 Küp Amazonit Doğal Taş

 1.100,00

Amazonit Doğal Taş

Prizma Amazonit Doğal Taş

 1.350,00

Amazonit Doğal Taş Çeşitleri , Faydaları ve Özellikleri

Amazonit doğal taş güzel görünümü ve doğal faydala ile yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Kristal sistemi diğerlerinden farklı bir mikroklin mineral sınıfına ait taş olan amazonit, camsı yapıda parlaklığa sahiptir. Doğada genelde mavi, yeşil, gri ve mor gibi farklı renkler ile bulunmaktadır. Tarih boyunca birçok medeniyet tarafından kullanıldığı düşünülen amazonit taşı, Eski Mısır, Mezopotamya ve Hindistan medeniyetlerine görülmüştür. Eski Mısır Kralı Tutankamon’un mezarında da amazonit taşından yapılmış bir yüzük bulunması da buna güzel bir örnek oluşturmaktadır. Geçmişten günümüze yaygın bir kullanım alanına sahip olan amazonit, doğal taşlar arasında sahip odluğu güçlü özellikleri ile dikkat çekmektedir. Farklı birçok takı ve aksesuarda kullanılan bu taş, yapısıyla da büyük bir ilgi görmektedir. Amazonit taşı başta olmak üzere birçok şifalı ve güzel gerçek doğal taşlara tek bir adresten güvenle ulaşabilirsiniz.  

Amazonit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Amazonit taşı veya amazon taşı olarak da adlandırılan doğal taş, renk tonları ve şekillerine bağlı olarak faklı çeşitlerde olabilir. Ancak teknik özellikleri açısından bir taşın amazonit olması için bazı bileşenlere sahip olması gerekecektir. Yeşil bir mikroklin feldspat çeşidi olan değerli bir taş türü olarak tanımlanmaktadır. Triklinik kristal sisteminin bir parçası ve camlı parlaklığı ile dikkat çeken bir türü olarak değerlendirilmektedir. Mor, gri, yeşil ve mavi tonlarında türlere sahip olan amazonit, farklı renk çeşitlerine sahip olsa da çoğu zaman yeşilimsi mavi bir renge sahiptir. Amazonit doğal taş çeşitleri bu açıdan renklerine göre ve kullanım alanlarına göre değerlendirilebilir. Günümüzde çeşitlerinin farklı formlarda gülük kullanıma uygun hale getirildiği görülmektedir.

Orijinal Amazonit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Amazonit taşının orijinal olup olmadığını anlamak için bazı özelliklerinin bilinmesi gerekecektir. Bu özellikleri ayırt edici olduğu için taşıın doğal olup olmadığının anlaşılması mümkündür. Camsı bir parlaklığa sahip olan pürüzsüz yapısı en önemli özelliğidir. Amazonit taşı genelde zengin renk ve sulu tonlarına sahip özellikleri ile adını Amazon nehrinden almıştır. Ancak Amazon nehri yakınlarında bulunmamaktadır. Adına en yakın amazonit taşı ise Brezilya’nın Minas Gerais bölgesinde yer almaktadır. Gerçek bir amazonit taşını anlamak için deneyimli olmak ve taşın tüm özelliklerini bilmek gerekecektir. Orijinal amazonit doğal taşı mavi ve yeşil arasında bir renge sahiptir. Pürüzsüz ve parlak yüzeyi ile camsı bir yapıya sahiptir. Çok sert bir taş olmamasına karşın sert bozuk para veya tırnakla çizilmesi zordur. Yarım saydam yapıda olması gerekir. Gerçek bir amazonit taşı ile günlük hayatta hem şık hem de faydalı bir doğal taş kullanmak için size en uyun doğal taşları güvenle tercih edebilirisiniz.

Amazonit Taşının Faydaları Nelerdir?

Amazonit taşının da diğer birçok doğal taş gibi faydaları saymakla bitmez. Doğada var olan pek çok taş gibi insan sağlığı açısından birçok faydasının olduğuna inanılmaktadır. Geçmişten günümüzde sahip olduğu bu faydalar kişilerin gündelik hayatlarında da çok daha rahat ve güvende hissetmelerini desteklemektedir. Amazonit taşının sahip olduğuna inanılan faydalardan bazıları kısaca şöyledir:
  • Endişeli düşünceleri yatıştırıcıdır.
  • Tiroid sorunlarını dengelemeye yardımcı olur.
  • Hücrelerin yenilenmesini destekler.
  • Kaygının azaltılmasında ve netlik kazandırmada yardımcıdır.
Amazonit taşının tarihte de birçok faydaya sahip olduğuna inanılmaktadır. Eski Mısır’ın efsane çocuk kralı Tutankhamun’un da mezarında bulunması bu taşın faydalı olduğuna inanılmasında önemli bir etken olmuştur. Doğal amazonit taşı faydaları ve güzel görüntüsü ile günlük kullanımda yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir değerli taştır.

Amazonit Taşı Boncuk Satın Al

Amazonit taşının birçok farklı formda kullanımı mümkündür. Bileklik, yüzük gibi aksesuar biçimindeki kullanımı yaygındır. Amazonit taşı boncuk ile tasarlanan takılar, hem şık bir görünüme sahip olmanızı destekleyeceği gibi hem de birçok doğal faydasından ve şifalı etkilerinden yararlanmanızı sağlar. Amazonit doğal taşı başta olmak üzere, şifalı birçok doğal taşı satın alarak hayatınızda yer bu taşların faydalarından yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz. Göz alıcı rengi ve insan sağlığı ve ruhuna iyi gelen yanlarıyla amazonit taşının kullanım alanı oldukça yaygındır. Günümüzde süs eşyası olarak kullanımına çok sık rastlanan orijinal amazonit taşına güvenle sahip olabilirsiniz.

Amazonit Taşının Anlamı Nedir?

Amazonit taşı ismini sahip olduğu rengi nedeniyle Amazon nehrinden almıştır. Özellikle rengiyle bu nehri andıran doğal taş, ‘’cesaret taşı’’ olarak da bilinmektedir. Özellikle Amazon kadın savaşçılarının kalkanlarında da kullanılan bir taş olduğu da ifade edilmektedir. Taşın ortaya çıkması ise ilk defa 1800’lü yıllara dayanmaktadır. Ancak yapılan araştırmalar taşın 4000 yıl öncesine kadar gittiğini göstermektedir. Doğal taşların her birinde olduğu gibi amazonit taşı da geçmişte güç ve zenginlik göstergesi anlamına gelmektedir. Günümüzde de bu anlamı korusa da amazonit taşının yerini elmas gibi farklı değerli taşlar almıştır. Amazonit taşının anlamı ise bu tür özellikleriyle güç ve cesaret olarak değerlendirilmektedir.

Amazonit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Amazonit taşı ağırlıklı olarak toprak grubu burçlar ile çok daha yüksek bir uyuma sahip olduğu değerlendirilmektedir. Tüm burçlar için pozitif etkilere sahip olsa da özellikle başak burcu ile uyumu dikkat çekmektedir. Başak burcunun yanı sıra boğa ve oğlak burcuyla da uyumu öne çıkmaktadır. Doğal taşların her biri faydaları sayesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Burç uyumuyla da bu taşları tercih etmek en yüksek faydanın elde edilmesini sağlayacaktır. Amazonit taşı burç uyumu sayesinde başta toprak grubu burçlar olmak üzere tüm burçlar için yüksek faydalara sahiptir. Tatlı akan su enerjisi olma özelliğine de sahip amazonit, Feng Shui’ye değer bir ağırlık da getirerek fiziksel ve ruhsal iyileşmeyi desteklemektedir.

Amazonit Taş Boncuk Siparişi 

Doğal şifalı taşları satın almadan önce taşın orijinalliğinden emin olmak ve uygun fiyatlara sahip olması gerekecektir. Doğal taşlar genelde nadir olmaları ve özel yapıları nedeniyle pahalıdır. Ancak gereksiz pahalı veya çok ucuz fiyatlara satışı yapılan amazonit taşları istenen faydaları sağlamayabilir. Amazonit taşı en uygun fiyat avantajları ile firmamız tarafından sizlere sunulmaktadır. Orijinal amazonit taşına sahip olmak ve en avantajlı amazonit taşı fiyat fırsatlarından yararlanmak için güvenle alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Kullanmaya başladığını ilk andan itibaren farklılığı hissedebileceğiniz amazonit taşı, doğal taşlar arasında sahip olduğu yüksek faydaları ile dikkat çekmektedir.

Amazonit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Amazonit taşının ayırt edici birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde diğer doğal taşlardan ayrılmış ve özel bir yapıya sahip olmuştur. Amazonit taşının başlıca özellikleri kısaca şöyledir:
  • Isıya karşı dayanıksızdır.
  • Mohs sertlik sklasına göre sertliği 6’dır.
  • Brezilya, ABD, Rusya, Madagaskar ve Hindistn’ta sık olarak çıkarılmaktadır.
  • Özgül ağırlığı 2,56 – 2,57 arasında değişmektedir.
  • Mikroklin mineral sınıfına aittir bir potasyum feldispat çeşididir.
  • Camsı bir parlaklık ile mavimsi, yeşil, mor ve gri renklere sahiptir.
Günümüzde de yaygın olarak tercih edilen amazonit taşı, doğal taşlar arasında kıymeti ve faydaları ile özel bir yere sahiptir. Amazonit taşının özellikleri aynı zamanda insanlar açısından hem ruhsal hem de fiziksel olarak birçok fayda sunar.