408 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

Doğal Taş Kolye Ucu

Doğal Damla Mercan Kolye Ucu

 120,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Doğal Mercan Kolye Ucu

 150,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Kar Tanesi Sedef Taşı Kolye Ucu

 45,00
 30,00

Aventurin Doğal Taş

Damla Aventurin Taşı Kolye Ucu

 30,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Damla Lapis Taşı Kolye Ucu

 30,00
 30,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Mini Kalp Opal Taşı Kolye Ucu

 30,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Dilim Akik Kolye Ucu

 70,00
 70,00
 70,00
 70,00
 70,00
 70,00
 120,00
 120,00
 70,00
 70,00
 120,00
 70,00
 120,00
 70,00
 120,00
 70,00
 70,00
 120,00
 120,00
 120,00
 120,00
 60,00
 30,00
 30,00

Doğal Taş Kolye Çeşitleri

Eşsiz görünümleri ve şifalı etkileriyle doğal taşlar kolyelerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Doğal taş kolye çeşitleri kadın, erkek ve çocuklarda hatta bebeklerde bile sahip oldukları faydalar nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır. Tarih boyunca kötü enerjiden koruduğu ve sağlık açısından birçok faydaya sahip olduğu düşünülen doğal taşlar, özelliklerine göre sınıflandırılmaktadır. Oluşum süreçlerine göre en iyi doğal taşlar ile gün boyunca daha sağlıklı ve pozitif hissetmeniz mümkündür. Günümüzde kolye yapımında doğal taşlara çok sık rastlanmaktadır. Sadece kolye ucunda doğal taş kullanılabileceği gibi doğal taş boncuklar kullanılarak hazırlanan özel tasarım doğal taş kolyeler de tercih edilebilir. Şık tasarım ürünler olmalarının yanı sıra doğal taş kolyeler yüksek faydalarıyla da her zaman insanlar tarafından en çok tercih edilen aksesuarlar arasında yerini almıştır. Doğal taş kolye tercihlerinizi güvenli bir şekilde yaparak gündelik yaşantınızda bu doğal taşların gücünü tüm vücudunuzda hissedebilirsiniz.

Doğal Taş Kolye Ne İşe Yarar?

Doğal taşların etki alanı bir hayli geniştir. Antik çağlardan beri kullanılan doğal taşlar, sadece yaşam alanlarında dekorasyon amaçlı değil, çeşitli hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz bu şifalı taşlar her zaman daha iyi hissetmenizi sağlar. Özellikle kronik yorgunluk ve uykusuzluk gibi problemlere sahip kişiler üzerinde birçok faydası olduğuna inanılmaktadır. Kolyelerde doğal taş kullanımı ise hem estetik bir aksesuar kullanmaları hem de taşın güçlü etkilerinden yararlanmalarını sağlamaktadır. Tercih edeceğiniz kolyede kullanılan doğal taşın ne taşı olduğunu bilmek bu nedenle önemlidir. Karışık doğal taş kolye modelleri başta olmak üzere doğal taş kolye modelleri arasından en doğru seçimi kurumsal güvenceye hemen sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Doğal Taş Kolyelerin Faydaları Nelerdir?

Tarih boyunca güçlü etkileri nedeniyle kutsal kabul edilen ve kullanılan doğal taşlar kolye olarak son derece yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. İnsanlara güç, cesaret, özgüven, merhamet gibi duygular kazandırdığı düşünülen doğal taşların sadece manevi değil, fizyolojik olarak da bazı etkileri olduğuna inanılmaktadır. Doğal taş kolyeler kullananların taşların özelliklerine göre değişmekle birlikte hissedecekleri başlıca faydalar arasında şunlar gözlemlenmiştir:
 • Vücudun tüm negatif enerjilerden arındırılmasını sağlar.
 • Toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
 • Sindirim sorunlarının giderilmesinde etkilidir.
 • Vücut sağlığının korunması ve bağışıklığın güçlenmesini sağlar.
 • Kronik yorgunluk gibi sorunları giderir.
 • Bilincin netleşmesini sağlar.
 • Çakralar üzerinde olumlu etkilere sahiptir.
İnsanlar üzerinde sadece ruhsal olarak değil, fiziksel olarak da doğal taşların faydaları bulunmaktadır. Doğal taş kolye yapımı sırasında doğal taşın hangi oranlarda kullanıldığına ve işlenmesi sırasında tercih edilen yöntemlere göre taşın etki alanı ve faydaları da değişecektir.

Orijinal Doğal Taş Kolye Nasıl Anlaşılır?

Doğal taşlardan gerçekten fayda görmek için %100 orijinal olması gerekmektedir. Orijinal olmayan doğal taşların kullanılması halinde herhangi bir faydasının görülmesi mümkün değildir. Kolye formunda yaygın olarak tercih edilen doğal taşların orijinal olup olmadığı ise birçok farklı yöntem kullanılarak öğrenilebilir. Hakiki bir doğal taş kolye satın almak isteyenlerin doğal taşların gerçek olup olmadığını anlamak için şu tür yöntemlere başvurması gerekecektir:
 • Isı testinin yapılması.
 • Kırma testi ile iç – dış özelliklerinin karşılaştırılması.
 • Sertifikalara sahip olması vb.
Çoğu kişi satın aldıkları doğal taş kolyeler için kolyenin formunu bozamayacağından bu tür testleri yapmamaktadır. Bu nedenle doğal taş kolye başta olmak üzere doğal taş ürünleri satan güvenilir satıcıları tercih etmeleri gerekecektir. Her zaman kurumsal güvence sunan firmamız orijinal doğal taş kolye satın almak isteyenlere en iyi seçenekleri tek bir çatı altında sunmaktadır.

Doğal Taş Kolye Anlamları Nelerdir?

Tarih boyunca birçok medeniyet tarafından doğal taşlara farklı anlamlar yüklenmiştir. Bu anlamlara göre doğal taş satın alabilir veya özel, kıymetli bir hediye verebilirsiniz. Doğal taş kolye çeşitleri birçok farklı doğal taş kullanılarak üretilmektedir. Doğal taşlar ve özelliklerine göre bu kolyelerin anlamları da değişecektir. Madden ve manen sayısız faydası olduğuna inanılan doğal taşların taşıdıkları anlamlar da oldukça çeşitlidir. Bu anlamlara göre size hitap eden ve en güçlü etkilere sahip olacak doğal taş kolyeleri tercih edebilirsiniz. Doğal taş kolye anlamaları tercih edeceğiniz doğal taş türüne göre değişecektir.

Kolyelerde Hangi Doğal Taşlar Kullanılır?

Kolye yapımında birçok özel ve şifalı doğal taş kullanılmaktadır. İster altın, gümüş zincirlerin ucuna takılabilir formda isterseniz de doğrudan doğal taş boncuklar kullanılarak tasarlanan kolyeleri tercih edebilirsiniz. Bu kapsamda kolyelerde en çok kullanılana ve faydalarıyla öne çıkan doğal taşlar arasında şunlar ilk sırada yer almaktadır:
 • Ametist taşı kolye,
 • Akuamarine taşı kolye,
 • Aytaşı kolye,
 • Yıldız taşı kolye,
 • Oniks taşı kolye,
 • Kuvars taşı kolye,
 • Topaz taşı kolye,
 • Labradorit taşı kolye,
 • Zümüt kolye vb.
Doğal taşların her biri kendine has özeliklere ve faydalara sahiptir. Doğal taş kolye çeşitleri satın al seçeneklerini kullanmadan önce gün boyunca hangi etkilerden yararlanmak istiyorsanız ona göre tercihlerinizi yapmanız önerilmektedir. Doğal Taş Kolye Çeşitleri Kimler İçin Uygundur? Doğal taşlar her yaş grubu ve her cinsiyete uygundur. Ancak bazı doğal taşlar insanlar üzerinden çeşitli alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Öte yandan bebekler, hamileler ve emziren anneler üzerinde de olumsuz etkilerin görülmemesi için kişiye özel doğal taşların seçilmesi gerekecektir. Taşların etki alanı, faydaları ve özelliklerine göre kendinize en uygun doğal taşı seçebilir ve anında sipariş verebilirsiniz. Doğal taş kolye çeşitleri sipariş işlemlerinizi güvenli şekilde sitemizden gerçekleştirerek tamamen orijinal doğal taşlar ile hayatınız boyunca olumlu etkilerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Doğal Taşa Başkası Dokunursa Ne Olur?

Doğal taşlar son derece hassas ve özel bir yapıdadır. Çeşitlerine göre değişse bile sadece taşı kullanan kişiler tarafından dokunulması önerilmektedir. Kötü enerjiyi üzerinde toplama özelliği taşıyan doğal taşlar başkası dokunduğunda etkisini kaybedebilir. Bu tür durumlarda taşın uygun şekilde toprak, su veya güneş ile arındırılması gerekecektir. Özellikle kristal yapıdaki taşlarda hem kirlenme hem de enerjisinde bozulmalar meydana gelebilir. Doğal taş ürünleri kullanan kişilerin kendileri dahil kimsenin taşa dokunmasına izin vermemeleri önerilmektedir. Temizlendiğinde yeniden nötrlenebilir olsa da etkisini uzun süre görmek için doğal taş kolye ve diğer tüm doğal taş ürünlerinin doğru şekilde kullanılması önerilmektedir. Kırık doğal taş kolye modelleri dahil pek çok model için bu tür detaylara dikkat etmeniz gerekecektir.

Doğal Taş Kolye Çeşitleri Fiyatları Nedir?

Kolyelerde tasarımlarının geçmişten günümüzde hep doğal ve değerli taşlar kullanılarak yapıldığı görülmektedir. Doğal taş kolye fiyatları ise zinciri ve kolye ucunda tercih edilen değerli metaller ve taşlara göre belirlenmektedir. Tercih edilen taşın orijinalliği, boyutu ve nadirliği gibi unsurlar fiyatının belirlenmesinde etkilidir. Günümüzde sayısız değerli taş kullanılarak üretilen doğal taş kolyeler farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Doğal taşların şifalı etkilerine inanan ve gün boyunca bu etkileri üzerinde taşımak isteyen kişiler her zaman en uygun fiyat avantajlarından yararlanarak doğal taş kolye çeşitleri arasından seçimlerini yapabilirler. En güçlü hakiki doğal taşlar kullanılarak ustalıkla tasarlanan kolye modelleri ve daha fazlasına güvenle sahip olabilirsiniz.