124 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

 200,00
 1.500,00
 1.650,00

Doğal İnci

14 MM Mayorka İncisi

 700,00
 600,00
 300,00
 220,00
 540,00
 420,00

Doğal İnci

7×9 MM Barok İnci

 430,00
 430,00
 250,00
 700,00
 700,00
 550,00
 750,00
 600,00
 430,00
 900,00
 1.250,00
 1.150,00
 1.500,00
 700,00
 250,00
 70,00
 70,00
 70,00
 70,00
 70,00
 120,00
 120,00
 70,00
 70,00

Doğal İnci Çeşitleri ve Özellikleri

Yüzyıllar boyunca süs eşyalarında kullanılan en ürünlerden olan inciler, istiridye gibi bazı kabuklu deniz hayvanlarının içinde bulunmaktadır. Doğal inciler rengi ve özellikleriyle benzersiz bir yapıdadır. Süs eşyası olarak kullanılan küçük taneler genelde kolye veya bileklik gibi takılarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Yüksek değerli ve yuvarlak yapısı dikkat çekicidir. Mücevher olarak kullanılan ve son derece değerli olan inci taneleri benzersiz yapısıyla dikkat çekmektedir. Kadınlar tarafından kullanılan aksesuarlar arasında inci kolye ve bileklikler her zaman ön plana çıkmaktadır. Her zevke hitap eden farklı tasarım detayları ile gündelik hayatta başarılı şekilde kullanılan inciler, görünümüyle ve değeriyle her zaman ön planda olmayı başarmıştır. Geçmişten günümüze inci kullanılarak üretilen takılar genelde kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Doğal süreç içinde oluşan gerçek incilerin farklı tür ürünlerde de süs eşyası olarak kullanımına rastlanmaktadır.

Doğal İncilerin Özelliklerine Nelerdir? 

Doğal inci taşının oluşum süreci oldukça zahmetlidir. Çeşitli kabuklu deniz hayvanları tarafından üretilen bu incilerin toplanması ve işlenmesi zahmetli bir sürece sahip olduğu için değeri de oldukça yüksektir. İstiridye gibi kabuklu deniz canlılarının içinden çıkarıla inciler genelde süs eşyası olarak tercih edilmektedir. Hayvanın vücuduna bir kum tanesi, bir parazit veya yapay olarak sedef parçası girince etrafında bunu kaplayan sedefimsi madde oluşmaktadır. İncilerin genel özelliklerinden bazıları şöyledir:
 • Küçük boyutlara sahiptir.
 • Yuvarlak formdadır.
 • Yüksek değerlidir.
 • Sert bir yapıdadır.
 • Sedef rengindedir.
 • Pembe ve beyaz renkte olabilir.
 • Nadiren siyah renkli bulunur.
İncileri iki farklı başlık altında incelemek mümkündür. Doğal ve kültür incisi olarak tanımlanan bu iki farklı unsur çeşitli özelliklere sahiptir. İstiridye içinde uyarıcının cerrahi olarak sedef ya da kabuk parçası yetiştirilmesi ile incinin oluşum süreci başlamaktadır. Kültür incileir doğal inciler ile aynı özellikleri paylaşmaktadır. Canlı istiridyeler tarafından tuzlu ya da tatlı sularda yetiştirilebilir. Bu kapsamda geçek inci oluşumunda doğal faktörler etkilidir.

Doğal İnci Nasıl Oluşur?

İncinin oluşma süreci oldukça karmaşıktır. Deniz ve okyanuslarda yaşayan yumuşakçaların içinde oluşan inciler, istiridye ve midye gibi kabuklu deniz canlılarının içinde yer almaktadır. Ilıman ve sıcak iklimleri seven bu canlar inci oluşmasında ortam koşullarının da uygun olmasına ihtiyaç duyacaktır. Doğal bir süreçten geçerek söz konusu deniz canlılarının içinde doğal bir şekilde kendiliğinden oluşmaktadır. Kabuklu deniz canlılarının vücuduna giren bir kum tanesi veya parazit çeşitli etkileşimler sonucunca inci oluşturmaktadır. Tabaka üst üste gelerek küresel inci oluşmaktadır. Yabancı madde eğer ete girmeyip kabukta kalırsa oluşan inci yarı küresel veya düzensiz biçimde olmaktadır. İnci, sedef yapısında olup %92 kalsiyum karbonata sahiptir. Sıcak ve ılıman bölge denizlerinde yaşayan yumuşakçalarda bulunur. Günümüzde içinde inci oluşturmak için yumuşakçalar yetiştirilmektedir. Kültür inci üretimi de bu kapsamda uygun koşulların sağlanması ile bilinçli olarak yapılmaktadır. Kültür incileri de doğallarından ayrılmamakta ve gerçek inciye benzediği kabul edilmektedir.

Doğal İnci Nerede Bulunur?

Doğal inci, sıcak ve ılıman iklim denizlerinde yaşayan yumuşakçalarda bulunmaktadır. Bu kabuklu deniz canlılarının içinde farklı oluşum süreçleri ile elde edilen inciler doğal inci olarak kabul edilir. Kültür incilerinin de doğal incilerden ayırt edici özelliklerinin görülmesi aynı kapsamda yer almasını sağlamıştır. Kültürle 3 – 7 yolda elde edilen inciler doğada daha uzun sürelerde meydana gelebilir. Deniz ve okyanuslarda yaşayan istiridye gibi kabuklu deniz canlıları tarafından inciler üretilmektedir. Görüntüsüyle herkesi büyülemeyi başaran ve süs eşyalarında veya takılarda kullanımı ile harika sonuçlar veren gerçek incileri sadece güvenilir satıcılardan almanız gerekecektir. Doğal inci satın al seçeneği ile her zaman gerçek inci ve doğal taş ürünlerini sizlerle buluşturan firmamızdan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Gündelik hayatta kullanımıyla birçok fayda sağlayan inciler sayesinde hem şık bir aksesuar kullanabilir hem de incinin doğal faydalarından yararlanabilirsiniz.

Gerçek İnci Nasıl Anlaşılır?

İnci kolye veya diğer ürünlerin gerçek olup olmadığını anlamak için farklı yöntemler uygulanabilir. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde gerçek incilere tıpatıp benzeyen sahte ürünlerin geliştirilebilir olması da gerçek incinin nasıl ayırt edileceği konusunda çeşitli tartışmalara neden olmuştur. İncinin gerek olup olmadığını anlamak ise sanıldığının aksine oldukça kolaydır. Genelde cam küreler üzeri doğu esansı denene bir madde ile sıvanarak sahte inciler üretilmektedir. Gerçek inciler daha pahalı olduğu için sahte inci üretimine ilişkin endüstriye de ilgi oldukça yüksektir. Satın aldığınız incinin gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu anlamak için ilk olarak incinin bir bıçak yardımıyla üzerinin kazınması gerekecektir. Bir süre kazıma işlemini yaptıktan sonra kazılan yer el yardımıyla silinir. Eğer bu işlem sonrasında herhangi deformasyon oluşmadıysa incinin gerçek olduğu düşünülebilir. Ancak kesin olarak gerçek inci olup olmadığını anlamak için farklı testlerin yapılması gerekecektir. Bunun yerine doğrudan güvenilir satıcıları tercih ederek gerçek inci ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Doğal inci sipariş sayfasından dilediğiniz inci ürününü satın alarak gündelik hayatta tarzınızda fark yaratacak bir aksesuarı kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Gerçek İnci Neye İyi Gelir?

Doğal süreç içinde kendiliğinden oluşan birçok doğal taş ve madde gibi inci taneleri de birçok faydaya sahiptir. Sedef yapısında %92 oranında kalsiyum karbonat ihtiva eden inci, geçmişten günümüzde birçok farklı faydasıyla da öne çıkmayı başarmıştır. Doğal incilerin özellikle akciğer ve böbrekler için faydalı olduğu düşünülmektedir. Ayrıca kemik ağrıları ve migrene de iyi geldiği düşünülmektedir. İnci taşının faydalarından bazıları şöyledir:
 • Duygu bozukluğu yaşayanlara iyi gelir.
 • Depresyonunun etkilerini azaltır.
 • Kemik ağrılarına iyi gelir.
 • Mide, dalak ve bağırsaklarda etkilidir.
 • Akciğer ve böbrekler için faydalıdır.
 • Cilde iyi gelir.
Işıltısıyla ve faydalarıyla eski zamanlardan beri en çok tercih edilen mücevherlerden olan incilerin daha birçok farklı faydasının olduğu düşünülmektedir. Doğal inciler sayesinde tüm bu faydalardan yararlanabilir ve her zaman estetik bir ürün kullanarak gün boyu gerçek incinin etkilerini üzerinizde hissedebilirsiniz.

İnci Hangi Alanlarda Kullanılır?

İncinin kullanım alanları günümüzde oldukça geniştir. Her çeşit süs eşyasında kullanımı son derece yaygındır. Güzel görüntüsü sayesinde kullanım alanlarının çeşitlenmesini sağlamıştır. Özellikle gerdanlık olarak kullanımı en yaygın formudur. Kolye ve gerdanlık ile bileklik gibi çeşitli takılarda inci kullanımına sık rastlanmaktadır. Bilinen renginin dışında inciler pembe ve beyazları olduğu gibi oldukça nadir şekilde siyah renkte de olabilir. Siyah inciler daha nadir bulunduğu için değeri de oldukça yüksektir.

Doğal İnci Fiyatları Ne Kadar?

Doğada oldukça nadir bulunan incilerin fiyatları da genelde yüksektir. Bilinen renklerinin dışında oldukça nadir bulunan siyah inciler yüksek fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Gerçek inci kullanılarak tasarlanan ürünler ise değerini incinin özelliklerinden almaktadır. Gerçek inci fiyatları pahalı olduğu için günümüzde sahte incilere karşı ilgi de bir hayli yüksektir. Doğal taşlar ve gerçek inciler ile her zaman en uygun fiyatları sizlere sunan firmamızdan dilediğiniz ürünü tercih ederek hem şık tasarım hem de birçok faydası bulunan en kıymetli ürünleri satın alabilirsiniz. Doğal inciler günümüzde kolye başta olmak üzere pek çok farklı şekilde üretilebilmektedir.