96 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

Aventurin Doğal Taş

4 MM Aventurin Ceyt Kuvars Taşı

 50,00
 175,00
 250,00
 200,00
 240,00
 150,00
 150,00
 150,00

Aventurin Doğal Taş

Damla Aventurin Taşı Kolye Ucu

 30,00

Aventurin Doğal Taş

15 MM Tablet Aventurin Taşı

 240,00
 120,00

Aventurin Doğal Taş

Sandık Aventurin Taşı Koye Ucu

 30,00

Aventurin Doğal Taş

6×6 MM Silindir Aventurin Taşı

 240,00

Aventurin Doğal Taş

Aventurin Taşlı Yüzük

 200,00
 180,00

Aventurin Doğal Taş

4×14 MM Silindir Aventurin Taşı

 180,00

Aventurin Doğal Taş

12 MM Papatya Aventurin Taşı

 540,00

Aventurin Doğal Taş

10 MM Çokgen Aventurin Taşı

 360,00

Aventurin Doğal Taş

6×8 MM Arpa Aventurin Taşı

 160,00

Aventurin Doğal Taş

10 MM Küp Aventurin Taşı

 600,00

Aventurin Doğal Taş

Gua Sha Aventurin Masaj Taşı

 75,00

Aventurin Doğal Taş

6 MM Aventurin Ceyt Kuvars Taşı

 75,00

Aventurin Doğal Taş

8 MM Aventurin Ceyt Kuvars Taşı

 75,00
 30,00
 150,00
 30,00

Aventurin Doğal Taş

Siyah Turmalin Taşı Ham Kütlesi

 50,00
 600,00
 600,00
 180,00 360,00

Aventurin Doğal Taş

Piramit Aventurin Taşı Kolye Ucu

 30,00

Aventurin Doğal Taş

Turuncu Aventurin Doğal Taş

 150,00 200,00

Aventurin Doğal Taş

4 MM Aventurin Rondela Doğal Taş

 100,00
 50,00
 35,00

Aventurin Doğal Taş

Mantar Aventurin Doğal Taşı

 35,00

Aventurin Doğal Taş  Çeşitleri ve Özellikleri

Aventurin doğal taş özellikleri itibariyle insanların her zaman dikkatini çekmeyi başarmış bir doğal taştır. Kuvars grubuna ait bir doğal taş olan aventurin, aynı zamanda yıldız taşı olarak da bilinir. Mavi, turuncu ve yeşil renkleriyle yaygın olarak bulunan aventurin, özellikle astrolojiye ilgi duyan ve doğal taşların şifalı özelliklerine inananlar için çok özel bir yere sahiptir. Yapısıyla takı ve süs eşyalarında da başarılı şekilde kullanılan aventurin, şansı temsil ettiğine inanılmaktadır. Yıldız taşı adıyla bilinen aventurin, kuvars grubunun birçok özelliğini barındırmaktadır. Yeşil tonları baskın olması nedeniyle ilk akla gelen türü yeşildir. Zerrecikler şeklinde pırıltılara sahip yapısıyla ilgi çekicidir. Duygusal bakımdan kişilere birçok fayda sağladığı düşünülen aventurin taşının hem eşsiz görünümü hem de faydaları bu taşın özel bir yere sahip olmasını sağlamıştır.

Aventurin Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Doğal taşların her biri farklı yapıdadır. Aventurin taşının da çıkarılan her türü temelde aynı bileşenlerden oluşsa da yapısal olarak bazı çeşitlilikler göstermektedir. Bu çeşitlilik arasında en önemlisi ise renktir. Aventurin taşının yaygın olarak yeşil rengi bulunsa da farklı renk çeşitlerine de sahip olduğu bilinmektedir. Genel olarak yeşil tonlarının hakim olması ve yüzeyinde yer alan pırıltılı zerrecikler ile geniş bir alanda kullanımı görülmektedir. Aventurin doğal taş çeşitleri denince akla gelen renk çeşitlerinden bazıları kısaca şunlardır:
 • ·       Yeşil aventurin
 • ·       Mavi aventurin
 • ·       Turuncu aventurin
Ruhsal ve duygusal açıdan bu taşa sahip kişilerin çok daha dengeli ve sağlıklı bir ruhsal yapıda olduğu gözlemlenmiştir. Aventurin taşının farklı renk çeşitlerinin bulunması takı ve aksesuar – süs eşyası yapımında da çok sık tercih edilmesini sağlamaktadır.

Orijinal Aventurin Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Yıldız taşı olarak anılmasındaki en önemli etken aventurin taşının pırıltılı bir yapıda olmasıdır. Negatif enerjiden tüm bedeni arındırdığı düşünülen aventurin taşının birçok yönden faydası bulunuyor. Ancak bu faydaların elde edilmesi için taşın orijinal olması gerekecektir. Gerçek aventurin taşına sahip olmak için güvenle bizi tercih edebilirsiniz. Orijianl aventurin doğal taşı ilk bakışta anlaşılamayabilir. Ancak diğer birçok doğal taşta olduğu gibi çeşitli ölçümler ve testler yapılarak anlaşılabilir. Bir kısmını kırarak iç ve dış renginin aynı olup olmadığının tespit edilmesi mümkündür. Aventurin taşının en belirgin özelliği parıltılı bir yapıya sahip olmasıdır. Gerçek aventurin taşına gönül rahatlığıyla sahip olmak için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Aventurin Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal taşlar sadece güzel görünümleri ile değil canlılara sağladıkları faydalarla da özel bir yere sahiptir. Sahip oldukları mineraller ve bileşenler sayesinde birçok fayda sunmaktadır. Aventurin taşının sahip olduğu faydalardan bazıları kısaca şunlardır:
 • ·       Baş ve göz ağrılarına iyi gelir.
 • ·       Migren gibi rahatsızlıklara karşı koruyucu özellikler sunar.
 • ·       Hormonları dengeler.
 • ·       Metabolizmayı hızlandırır.
 • ·       Sindirim sorunlarının giderilmesini sağlar.
 • ·       Hafızayı güçlendirir.
 • ·       Kalbe yakın kullanıldığında negatif enerjilerden arındırır.
 • ·       Duygusal olarak dengeleyicidir.
 • ·       Depresyon ve strese karşı rahatlatıcıdır.
Aventurin taşının sahip olduğu pek çok fayda bu taşın oldukça geniş bir alanda kullanımını da beraberinde getirmiştir. Doğal aventurin taşı kullanarak gün içinde birçok probleminzin azaldığını görebilirsiniz.

Aventurin Taşı Boncuk Neden Satın Alınabilir

Aventurin taşının birçok farklı takı, süs eşyası, hediyelik eşya ve dekorasyon ürününde kullanıldığı görülmektedir. Bu tür doğal taşlar kullanılarak üretilen tüm eşyalar birçok açıdan fayda sağlamaktadır. Hem güzel görünümü hem de faydalarıyla beklentilerinizin ötesinde bir doğal taş deneyimi sunmaktadır. Aventurin taşı boncuk formuyla günümüzde bileklik ve kolye gibi ürünlerde çok sık tercih edilmektedir. Özel bir işçilik ile hazırlanan ve tamamen doğal aventurin taşı kullanılarak yapılan bu ürünleri güvenle satın alarak hayatınızda olumlu birçok etki yaratacak doğal bir taştan yararlanabilirsiniz. Fiziksel yararları kadar enerji ve mental olarak da faydaları olduğuna inanılmaktadır. Sertlik derecesi yüksek bir taş olmasıyla da bu tür ürünlerde uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır.

Aventurin Taşının Anlamı Nedir?

Aventurin taşı aynı zamanda şans taşı olarak da çok sık anılmaktadır. Şans anlamı taşıyan bu taş, negatif enerjiden kişileri uzaklaştırmasıyla da özel bir yere sahiptir. Kelime kökeni itibariyle ‘’macera’’ anlamına da geldiği düşünülen taş, enerjinin artmasında ve şansı, refahı artırması gibi anlamlar taşıdığı düşünülmektedir. Günümüzde doğal taşlara yüklenen anlamların birçoğu geçmişte çok daha fazla olan insanın anlam arayışından kaynaklanmaktadır. Doğal şifalı taşlara ilgi duyanların büyük bir ilgi gösterdiği aventurin taşı, cesaret, güç, güven, şans ve macera gibi çeşitli anlamları bir arada taşımaktadır. Çok yönlülüğün pekiştirilmesinde ve kişinin pozitif enerjisinin yükseltilmesinde de ciddi katkılar sağlamaktadır. Aventurin taşının anlamı zaman içinde çeşitli değişimlere uğramış olsa da hala benzer anlamlar taşımaktadır.

Aventurin Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Aventurin taşının birçok burç ile uyumu olduğu düşünülse de özellikle toprak grubu buçrlara sahip kişiler üzerinde çok daha yüksek bir uyum gösterdiği düşünülmektedir. Başak, terazi, koç, aslan burcu ile uyumu dikkat çekmektedir. Zodyak taşı olarak başak burcu ile çok yüksek bir bağının olduğuna inanılmaktadır. Aynı zamanda terazi burcunda da benzer bir pozitif etki göstermesi beklenmektedir. Burçların doğal taşlar ile ilişkisi günümüzde birçok kişi tarafından kabul edilmektedir. Bu yönüyle aventurin taşının özellikle başak burcunun özelliklerini pekiştirici ve enerjisini güçlendirici özellikleri dikkat çekicidir. Aventurin taşı belirli burçlar ile daha yakın ilişki içinde olsa da tüm burçlar ile benzersiz bir uyum içindedir. Yıldız taşı olarak anılması da astroloji için aventurin taşını özel kılmaktadır. Aventurin taşı burç uyumu özellikle başak burcu ile ilişkili gösterilmektedir. Aventurin Taşı Sipariş Vermek İçin : Orijinal aventurin taşına sahip olmak için dakikalar içinde siparişinizi verebilirsiniz. Aventurin taşının tüm faydalarından yararlanmak ve en özel tasarımlarla aventurin taşının şıklığından yararlanmak isteyenlerin aventurin taşı en uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz. Aventurin taşı günümüzde birçok doğal taş arasında sahip olduğu özelliklerle öne çıkmayı başaran bir taş çeşididir. Güçlü özelliklerinden faydalanmak için cazip aventurin taşı fiyat seçeneklerinden de yararlanarak hayatınızda farklı bir boyut yaratacak doğal taşlarımızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Yapısıyla benzersiz ve etkileriyle son derece faydalı bir taş olmayı başaran aventurin, ilk kullanımından itibaren tüm özel faydalarını hissettirmektedir.

Aventurin Taşının Özellikleri Nelerdir?

Aventurin taşının sahip olduğu benzersiz yapısı birçok faydaya sahip olmasını sağlamaktadır. Diğer doğal taşlardan ayrılmasını sağlayan bu genel özellikleriyle de dikkat çekmektedir. Yıldız taşı olarak da bilinen ve kuvars grubuna ait bir taş olan aventurin, teknik olarak şu tür özelliklere sahiptir:
 • ·       Yeşil, mavi ve turuncu renkte bulunabilir.
 • ·       Sertlik derecesi 7’dir.
 • ·       2,65 özgül ağırlığa sahiptir.
 • ·       Kuvars grubuna ait bir taştır.
 • ·       Hindistan, Brezilya ve Rusya’da çıkarılır.
 • ·       Güneş sinirağı, kalp ve alın çakrasına ciddi etkiler sunar.
Kuvars grubunda en dikkat çeken doğal taşlardan olan aventurin, birçok özeliği ile benzerlerinden ayrılmaktadır. Yeşil aventurin taşı en yaygın görülen türüdür. Gerçek bir aventurin taşı kullanıcısına veya yaşam alanında kullanılacaksa ortama pozitif enerji yayar. Aventurin taşının özellikleri bu yönüyle de dikkat çekmektedir.