89 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

Akuamarin Doğal Taş

4 MM Akuamarin Ceyt Kuvars Taşı

 50,00

Akuamarin Doğal Taş

4 MM Akuamarin Ceyt Kuvars Taşı

 50,00
 250,00
 200,00
 150,00
 240,00

Akuamarin Doğal Taş

15 MM Tablet Mavi Kuvars Taşı

 150,00
 150,00
 150,00

Akuamarin Doğal Taş

Akuamarin Doğal Taş Bileklik

 600,00

Akuamarin Doğal Taş

8 MM Ametrin Ceyt Kuvars Taşı

 75,00

Akuamarin Doğal Taş

8 MM Akuamarin Ceyt Kuvars Taşı

 75,00

Akuamarin Doğal Taş

8 MM Akua Ceyt Kuvars Taşı

 75,00

Akuamarin Doğal Taş

Akuamarin Taşlı Yüzük

 200,00

Akuamarin Doğal Taş

4×4 MM Küp Akuamarin Taşı

 990,00
 40,00
 220,00
 840,00

Akuamarin Doğal Taş

Amorf Akuamarin Taş Dizisi

 190,00

Akuamarin Doğal Taş

6 MM Akuamarin Ceyt Kuvars Taşı

 75,00

Akuamarin Doğal Taş

8 MM Akuamarin Ceyt Kuvars Taşı

 75,00
 30,00

Akuamarin Doğal Taş

AAA Ham Akuamarin Taşı Kolye Ucu

 185,00

Akuamarin Doğal Taş

2 MM Faset Kesim Akuamarin Taşı

 185,00
 600,00
 600,00
 120,00
 100,00

Akuamarin Doğal Taş

12 MM Akua Kuvars Doğal Taş

 250,00
 45,00
 600,00

Akuamarin Doğal Taş

2 MM Akua Kuvars Dizi Doğal Taş

 80,00

Akuamarin Doğal Taş

İri Kırık Akuamarin Doğal Taş

 450,00
 120,00
 220,00

Akuamarin Doğal Taş

Akuamarin Kuvars Dizi Doğal Taş

 125,00 300,00

Akuamarin Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Akuamarin doğal taş hem doğal yapısı hem de yarı değerli bir taş olmasıyla oldukça özel bir yere sahiptir. Büyük beril türleri arasında yer alan zümrüt ve morganit gibi çeşitlerini de barındırması bu taşın öne çıkmasını sağlayan bir unsur olarak değerlendirilmektedir. Adını Latince Aqua Marinaen’den alan doğal taş, dayanıklılığı ile dikkat çekmektedir. Bu özellikleriyle mücevher ve süs eşyalarında yaygın bir kullanımına rastlanmaktadır. Doğada bulunan birçok taş gibi akuamarin taşının da sadece kıymetli özellikleri değil, aynı zamanda şifaları da dikkat çekmektedir. Kıymetli taşlardan biri olan akuamarin, berilin şeffaf ve silikatlı bir türüdür. Sert yapısı ise dikkat çekicidir. Takılarda yaygın bir kullanıma rastlana akuamarin, özellikle bileklik formuyla öne çıkmaktadır. Akuamarin doğal taşa sahip olmak ve gündelik hayatta birçok alanda kullanabileceğiniz orijinal doğal taşları güvenle satın firmamızdan satın alabilirsiniz. 

Akuamarin Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Kıymetli taşlar arasında yer alan ve hem ruhsal hem de fiziksel fayda sağladığına inanılan akuamarin doğal taşı günümüzde birçok farklı formda gündelik kullanıma uygun hale getirilmektedir. Şık ve zarif yapısı, kıymeti ve faydaları incelendiğinde takılarda ve aksesuarlarda farklı şekilde kullanımına rastlanmaktadır. Akuamarin doğal taş çeşitleri arasında berilin silikatlı ve şeffaf bir türü olarak sınıflandırılmaktadır. Hegzagonal sistemde kristalleşen bir doğal taş türüdür. Açık mavi ve mavimsi yeşil renkte çeşitleri bulunmaktadır. Bu renk çeşitleri genelde zümrüt ile benzer özelliklere de sahiptir. Doğal taş çeşitleri arasında hem kıymetli oluşu hem de faydaları sayesinde öne çıkmayı başarmaktadır. Sarı beril taşı da akuamarin krisolit olarak adlandırılan bir çeşidi olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca tipik akuamarin taşının mavimsi tonunu veren korundum mevcutsa oryantal akuamarin adıyla da anılmaktadır.

Orijinal Akuamarin Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Akuamarin doğal taşı genelde berilin bulunduğu koşullarda oluşmaktadır. Akuamarin taşının en ve güzellerinin ise çoğunlukla Rusya’da bulunduğu bilinmektedir. Brezilya’da ise sarıl beril akuamarin krisolit olarak adlandırılan bir türüdür. ABD’de Colorado’daki Sawatch dağ silsilesinin Mt. Antero tepelerinde de bulunmaktadır. Brezilya’da ise Minas Gerais, Espirito Santo ve Bahia eyaletlerinde madenleri bulunmaktadır. 1910 yılında Brezilya’nın Minas Gerais bölgesinde bugüne kadar en büyük akuamarin çıkarılmıştır. Ağırlığı 110 kg, uzunluğu 48,5 cm ve çağı ise 42 cm olarak Marambaia’da en büyük akuamarin taşı çıkarılmıştır. Orijinal akuamarin doğal taşı saydam ve yarı saydam bir görünüm ile camsı parlaklığa sahiptir. Orijinal olup olmadığını anlamak için bu tür ayırt edici özelliklerinin incelenmesi gerekecektir. Mavi rengini ise içinde yer alan demir elementi vermektedir.

Akuamarin Taşının Faydaları Nelerdir?

Akuamarin taşının sadece kıymetli olması değil, aynı zamanda insanlara sağladığı faydalar ile şans getirdiğine dair inanış da bu taşın zaman içinde yaygın bir kullanım alanına sahip olmasını sağlamıştır. Özellikle sindirim sisteminin sağlıklı biçimde çalışmasında önemli etkilerinin olduğu düşünülmektedir. Akuamarin doğal taşının sahip olduğu faydalardan bazıları kısaca şöyle özetlenebilir:
 •   Sindirim sisteminin düzgün çalışmasına olumlu katkılar sunar.
 • Solunum yolu rahatsızlıkları, astım ve boğaz ağrısı gibi sorunlara iyi gelir.
 • Olumlu enerji yararak kişilerin daha rahat ve güvenli hissetmesini sağlar.
 • Kişilere uğur getirdiğine inanılır.
 • Sinirleri yatıştırıcı ve rahatlatıcı bir etkisi olduğuna inanılmaktadır.
Doğada var olan birçok taş gibi akuamarin taşının da faydaları oldukça fazladır. Doğal akuamarin taşı ayrıca eskiden denizciler tarafından uğurluğu olduğuna inanılan bir taştır. Kaptan olmayı hak eden denizcilere de geçmişte akuamarin taşının hediye edildiği rivayet edilmektedir.

En Uygun Akuamarin Taşı Boncukları 

Akuamarin taşının oldukça zarif ve şık bir görünüme sahip olması onun birçok alanda kullanımını sağlamıştır. Parlatılmış akuamarin taşının elmas ile ciddi bir benzerlik göstermesi de dikkat çekicidir. Akuamarin taşı boncuk ile yapılan aksesuarlar ve takıların da akuamarin taşının sahip olduğu bu tür özellikleri ile oldukça yaygın bir alana sahiptir. Hakiki doğal akuamarin taşı ürünlere sahip olmak ve akuamarin taşının tüm faydalarından yararlanmak için firmamızdan güvenle işlem yapabilirsiniz. Doğal akuamarin taşına sahip olmak isteyenler için en iyi seçenekleri bir arada sunuyoruz. Zarif bir hediye olarak veya kendiniz için tercih edebileceğiniz akuamarin taşı, hayatınızda hem şıklığı hem de ruhsal ve fiziksel olarak rahatlamayı getirecek özel taşlardan biri olarak sunulmaktadır.

Akuamarin Taşının Anlamı Nedir?

Akuamarin, akvamarin ya aquamarin gibi isimlere sahip doğal taş, Latince ‘’aqua marina’’ sözcüklerinden ismini almıştır. ‘’Denizin suyu’’ anlamına gelen bu söz aynı zamanda taşın genel özellikleri hakkında da genel bir bilgi vermektedir. Denizcilerin de uğurluğu olduğuna inanılan bir taş olan akuamarin, geçmişten günümüzde şans getirdiğine inanılan bir kıymetli taş olarak özel birçok anlam ifade etmektedir. Yarı değerli taşlar arasında değerlendirilen akuamarin, zümrüt ve morganit içeren diğer büyük beril türlerine ait ince değerli bir taş olarak da dikkat çeker. Akuamarin taşının anlamı özellikle sevdiklerine zarif bir hediye vermek isteyenler için oldukça özeldir. Faydaları, zarif görünümü ve anlamıyla dikkat çeken akuamarin doğal taşına kolayca sahip olabilirsiniz.

Akuamarin Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Akuamarin taşının özellikle Mart ayında dünyaya gelen kişilerin uğurlu taşı olduğuna inanılmaktadır. Mart ayında doğanların uğurlu taşı olduğu düşünülen akuamarin taşı bu yönüyle balık ve koç burcu ile çok daha yüksek bir uyum sağlamaktadır. Balık ya da koç burcunun özellikleriyle adeta özdeşleşen bir doğal taş olan akuamarin, diğer tüm burçlarla da özel bir uyum göstermektedir. Akuamarin taşı burç uyumu günümüzde birçok kişinin bu taşı tercih etmesinde önemli bir etken oluyor. Özellikle balık ve koç burucuna sahip kişilerin daha enerjik, şanslı ve rahat hissetmelerine sağladığı faydalar bu doğal taşa karşı ilginin de her zaman yüksek olmasını sağlamaktadır.

Akuamarin Taşıları Siparişleriniz İçin 

Orijinal bir akuamarin taşı satın almak için güvenle firmamızı tercih ederek doğal taşların gücünden hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz. Akuamarin taşı fiyat seçenekleri her bütçeye uygun çeşitleri sayesinde oldukça avantajlıdır. Uygun fiyatlı bir kıymetli taş satın almak isteyenle için harika bir tercih olacaktır. Akuamarin taşı en uygun fiyat avantajlarıyla sizleri bekliyor. Güvenle sitemizden gerçek akuamarin doğal taşını sipariş ederek hayatınızın birçok alanında güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz. Kısa sürede faydalarını göreceğiniz akuamarin taşının özellikleri ise birçok yönden sizi memnun edecektir.

Akuamarin Taşının Özellikleri Nelerdir?

Akuamarin taşının dikkat çeken en büyük özelliği berilin şeffaf ve silkatlı bir türü olmasıdır. Deniz mavisi ve gök mavisi arasında bir renk seçeneği de temel özelliği olarak değerlendirilebilir. Akuamarin doğal taşının başlıca özellikleri şöyledir:
 • 2,68 – 2,73 arasında özgül bir ağırlığa sahiptir.
 • 7,5 – 8 arasında sertliğe sahiptir.
 • Hegzagonal sistemde kristalleşir.
 • Açık mavi ve mavimsi yeşil renk tonlarına sahiptir.
 • Doğal halde kristal ve küçük, yuvarlak halde çıkarılmaktadır.
 • Camsı bir parlak yapıya sahiptir.
 • Şeffaf ve yarı saydam bir görünüme sahiptir.
Günümüzde akuamarin taşının özellikleri sayesinde birçok farklı takı ve aksesuarda kullanımına rastlanmaktadır. Güvenle akuamarin taşını satın alarak kıymetli bir taşa sahip olabilirsiniz.